راهنمای طراحی و خرید دوربین مدار بسته تحت شبکه به شما کمک خواهد کرد تا بهترین انتخاب را داشت باشید. موقع خرید دوربین مدار بسته با انواع برندها و امکانات مختلف دوربین مواجه خواهید شد. دوربین های مدار بسته در دو نوع تحت شبکه و آنالوگ در بازار موجود هستند. هر کدام از این نوع دوربین های مدار بسته ویژگی های مخصوص به خود را دارند. افزایش دانش شما در رابطه با ویژگی ها و مشخصات دوربین مدار بسته به شما کمک خواهد کرد تا متناسب با نیاز خود دوربین را خریداری کنید. در ادامه شما را با راهنمای خرید دوربین مدار بسته تحت شبکه بیشتر آشنا خواهیم کرد.

آشنایی با راهنمای طراحی و خرید دوربین مدار بسته تحت شبکه

راهنمای طراحی و خرید دوربین مدار بسته تحت شبکه به شما کمک خواهد کرد تا متناسب با نیاز و بودجه ای که در اختیار دارید دوربین را انتخاب کنید. دوربین های مدار بسته تحت شبکه نیاز به کابل کشی ندارند. عملکرد این نوع دوربین ها به این گونه است که امکان دیدن تصاویر بر روی مرورگر و یا کامپیوتر  پس از اتصال آن ها به شبکه امکان پذیر می باشد. این نوع دوربین مدار بسته از طریق کابل اترنت و به شکل وایرلس به شبکه وصل می شود. موقع خرید دوربین باید به موارد مهمی تحت عنوان راهنمای خرید دوربین مدار بسته تحت شبکه دقت کنید. در ادامه شما را با این موارد مهم بیشتر آشنا خواهیم کرد.

راهنمای طراحی و خرید دوربین مدار بسته تحت شبکه

رزولوشن دوربین مدار بسته تحت شبکه

راهنمای طراحی و خرید دوربین مدار بسته تحت شبکه نقش مهمی در انتخاب دوربین مدار بسته دارد. قدیمی ترین نوع رزولوشن دوربین sd است. امروزه از این نوع رزولوشن دیگر استفاده نمی شود. انواع مختلف رزولوشن دوربین ها به صورت زیر است:

رزولوشنSVGA: کیفیت تصویر در این نوع دوربین ها نسبت به دوربین های با رزولوشن sd 50 درصد بیشتر می باشد. قیمت این نوع دوربین ها با اینکه جزء دوربین های مدرن هستند بسیار مناسب است.

رزولوشنHD: کیفیت تصویر در دوربین های با رزولوشن HD بسیار بالا می باشد.

رزولوشن 2 مگاپیکسلی یا رزولوشن 1/3  مگاپیکسل: رزولوشن این نوع دوربین ها مشابه دوربین های HD است. معمولا استفاده از این نوع دوربین ها برای مکان های با دید وسیع مناسب می باشد.

رزولوشن 3 مگاپیکسل یا 5 مگاپیکسل: این نوع دوربین ها برای مکان های بزرگ که نور یکنواخت دارند بهترین گزینه محسوب می شوند. این نوع دوربین جزییات تصویر را به خوبی نشان می دهند.

نوع لنز دوربین راهنمای خرید دوربین مدار بسته تحت شبکه

راهنمای طراحی و خرید دوربین مدار بسته تحت شبکه در نوع انتخاب دوربین بسیار تاثیرگذار است. از نکات مهم خرید دوربین مدار بسته تحت شبکه لنز دوربین می باشد. دقت داشته باشید که در فاصله کانونی زیاد میدان دید دوربین باریک می شود. همچنین قیمت دوربین های با فاصله کانونی ثابت ارزان تر است. دید دوربین های با فاصله کانونی متغیر بسیار وسیع می باشد.

راهنمای خرید دوربین مدار بسته تحت شبکه

راهنمای طراحی و خرید دوربین مدار بسته تحت شبکه با ارائه نکات فراوان سبب افزایش دانش شما در خصوص انتخاب نوع دوربین می شود. یکی از نکات مهم راهنمای خرید دوربین مدار بسته تحت شبکه سرعت شاتر است. دوربین های با سرعت شاتر پایین در محیط تاریک تصویری مشابه شبحی از اشیا متحرک نشان می دهد. از دیگر نکات مهم راهنمای خرید دوربین مدار بسته تحت شبکه  F-STOP  دوربین است. F-STOP در لنز دوربین نشان دهنده عملکرد دوربین در نور کم می باشد. میزان زیاد F-STOP در دوربین سبب عبور نور کمتر از لنز دوربین می شود. در اینصورت دوربین مدار بسته در نور کم عملکرد پایینی خواهد داشت. این ویژگی بر قیمت و عملکرد دوربین موثر است.

شکل ظاهری راهنمای خرید دوربین مدار بسته تحت شبکه

راهنمای طراحی و خرید دوربین مدار بسته تحت شبکه در بهترین انتخاب دوربین تاثیر بسزایی دارد. دوربین های مدار بسته تحت شبکه از نظر شکل ظاهری در انواع مختلف تقسیم می شوند. از معروف ترین دوربین های مدار بسته تحت شبکه می توان به گنبدی، بولت و جعبه ای اشاره کرد. برخی از دوربین های مدار بسته تحت شبکه را براساس استانداردهایی از قبیل IK10 و IP67 می سازند. این نوع دوربین ها نسبت به تغییرات آب و هوایی مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می دهند. این ویژگی باعث شده است که از این دوربین ها برای محیط های بیرون استفاده شوند.

دوربین جعبه ای: شکل ظاهری مهم ترین راهنمای طراحی و خرید دوربین مدار بسته تحت شبکه محسوب می شود. این نوع دوربین مکان و زاویه ثابت دارد. معمولا برای پوشش یک ناحیه خاص از دوربین جعبه ای استفاده می شود. موقع نصب این دوربین باید زاویه دید آن را مشخص کرد. می توان گفت دوربین جعبه ای جزء معروف ترین دوربین های مدار بسته تحت شبکه است.

خرید دوربین مدار بسته تحت شبکه

دوربین گنبدی: این نوع دوربین از نظر قیمت نسبت به دوربین های جعبه ای گران تر می باشد. لنز دوربین گنبدی ثابت و یا متغیر است. تشخیص جهت گیری دوربین گنبدی سخت است، زیرا در این نوع دوربین ها از محفظه گنبدی شکل استفاده می شود. محفظه دوربین  مانع از هر گونه آسیب و ضربه به دوربین خواهد شد. دوربین گنبدی برای مکان های مسقف کاربرد دارد.

بولتی: این نوع دوربین مدار بسته تحت شبکه از نظر شکل ظاهری مشابه دوربین جعبه ای است. این نوع دوربین نور مادون قرمز دارد. به همین دلیل این دوربین برای مکان های با نور کم بهترین گزینه محسوب می شود. دوربین های بولتی نسبت به ضربات و آسیب از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند.

تفاوت بین دوربین مدار بسته آنالوگ و تحت شبکه

راهنمای طراحی و خرید دوربین مدار بسته تحت شبکه و دوربین آنالوگ به شما کمک خواهد کرد تا متناسب با نیاز خود نوع دوربین را انتخاب کنید. بین دوربین های آنالوگ و دوربین های تحت شبکه تفاوت های زیادی وجود دارد. کیفیت تصویر در دوربین های تحت شبکه بسیار بالاتر از دوربین های آنالوگ است. اما عملکرد دوربین های آنالوگ در نور کم بهتر می باشد. رزولوشن دوربین تحت شبکه 6 تا 20 برابر دوربین آنالوگ است. از دیگر تفاوت های بین این دو نوع دوربین می توان به چگونگی انتقال داده آن ها اشاره کرد. دوربین های تحت شبکه بدون نیاز به کابل و با کمک سیگنال اینترنت کار می کنند. در حالیکه دوربین های قدیمی آنالوگ با کابل کواکسیال داده های خود را منتقل می کنند.

راهنمای طراحی و خرید دوربین مدار بسته تحت شبکه

راهنمای طراحی و خرید دوربین مدار بسته تحت شبکه به شما در انتخاب بهترین دوربین کمک شایانی خواهد کرد. نصب دوربین های تحت شبکه به دلیل عدم نیاز به کابل فراوان بسیار راحت و آسان است. در حالیکه دوربین های آنالوگ به تعداد بیشتری کابل نیاز دارند. امنیت دوربین های آنالوگ در برابر خطرهای امنیتی نسبت به دوربین های تحت شبکه کمتر است. در دوربین های آنالوگ ویدئوها رمزنگاری نمی شوند. این امر باعث می شود هکر به راحتی بتواند به داده های دوربین آنالوگ دسترسی پیدا کند.

 خرید دوربین مدار بسته تحت شبکه از نمایندگی رسمی هایک ویژن

راهنمای طراحی و خرید دوربین مدار بسته تحت شبکه را از نمایندگی رسمی دوربین مدار بسته هایک ویژن بخواهید. شرکت هایک ویژن با ارائه دوربین های با کیفیت توانسته است اعتماد و نظر مشتریان را به خود جلب کند. این شرکت معتبر به دلیل تولید محصولات با کیفیت توانست جایگاه ویژه ای در بازار جهانی سیستم های نظارت تصویری را به خود اختصاص دهد. نمایندگی رسمی هایک ویژن انواع مختلف دوربین های تحت شبکه هایک ویژن را در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید به دو روش حضوری و یا اینترنتی خرید دوربین مدار بسته تحت شبکه را انجام دهید.

راهنمای طراحی و خرید دوربین مدار بسته تحت شبکه

راهنمای طراحی و خرید دوربین مدار بسته تحت شبکه و مشاوره با کارشناسان فروش این نمایندگی معتبر به شما کمک خواهد کرد که لذت یک خرید مطمئن را تجربه کنید. خرید اینترنتی بهترین گزینه برای افراد پر مشغله به حساب می آید. شما می توانید با مراجعه به سایت www.hik-look.com انواع مختلف دوربین را مشاهده کنید. سپس با مقایسه ویژگی انواع مختلف دوربین مدار بسته بهترین انتخاب را داشته باشید.