چگونه رمز دوربین مداربسته را به آسانی تغییر داد؟ از سوالات رایج کاربران به هنگام تغییر رمز دوربین مداربسته است. معمولا کاربران به دلایل مسائل امنیتی و حفظ تصاویر ضبط شده رمز دوربین مداربسته را تغییر می دهند. در اینصورت مانع از دسترسی افراد به تصاویر ضبط شده خواهید شد. در این مقاله سعی کرده ایم چگونگی تغییر رمز دوربین مداربسته را به شما آموزش دهیم. با افزایش آگاهی خود در رابطه با تغییر رمز دوربین مداربسته می توانید در صورت نیاز به راحتی رمز دوربین مداربسته را تغییر دهید.

تغییر رمز عبور دستگاه و دوربین هایک ویژن

بسیاری از هکرها با دانستن رمز پیش فرض دوربین مداربسته به راحتی می توانند تصاویر دوربین را هک کنند. در واقع عدم آگاهی کاربر از چگونگی تغییر رمز دوربین مداربسته سبب انتشار تصاویر در فضای مجازی خواهد شد. به همین دلیل شرکت های تولیدی دوربین مداربسته از قبیل شرکت هایک ویژن مجبور به تغییر رویه خود شدند. شرکت هایک ویژن حالت پیشفرض پسورد دوربین های مداربسته خود را تغییر داد. به عبارت دیگر شرکت هایک ویژن تمامی محصولات خود را در حالت غیرفعال تولید و به بازار عرضه می کند. در اینصورت کاربر باید موقع اتصال دوربین مداربسته رمز و پسورد برای دستگاه تعریف کند. این امر مانع از سودجویی های هکران و یا سایر افراد خواهد شد.

چگونه رمز دوربین مداربسته را به آسانی تغییر داد؟

بهترین روش تغییر رمز عبور در دستگاه NVR و DVR هایک ویژن

یکی از سوالات رایج کاربران به هنگام خرید دوربین مداربسته این است که چگونه رمز دوربین مداربسته را به آسانی تغییر داد؟ شما می توانید به سادگی رمز عبور دستگاه DVR و NVR هایک ویژن را تغییر دهید. باید در قسمت Switch User  رمز قدیمی را وارد کنید. برای این منظور به قسمت configuration  رفته و پس از انتخاب گزینه user بر روی Edit کلیک کنید. سپس در پنجره وارد شده رمز قدیمی را وارد کنید. پس از انجام این مرحله می توانید در بخش New Password رمز جدید را وارد کنید. بهتر است رمز جدید شامل اعداد و حروف باشد. این امر در افزایش امنیت رمز دستگاه بسیار موثر است.

پس از وارد کردن رمز جدید در قسمت Confirm باید رمز جدید تکرار شود. این امر باعث می شود که دوربین مداربسته رمز جدید شما را تایید کند. همچنین باید در قسمت Draw Unlock Pattern الگوی بازگشایی قفل نرم افزاری دستگاه مشخص شود. در مرحله آخر با کلیک بر روی دکمه OK تمامی مراحل انجام شده را تایید می کنید. تغییر رمز عبور دستگاه های DVR و NVR هایک ویژن مشابه یکدیگر است. روش تغییر رمز دستگاه های تحت وب بسیار راحت و آسان می باشد. دستگاه های تحت وب با اینترنت کار می کنند. به همین دلیل تغییر رمز این نوع دستگاه ها بسیار ساده است.

چگونه رمز دوربین مداربسته را به آسانی تغییر داد؟

تغییر پسورد دوربین مداربسته از هر برندی که باشد به راحتی امکان پذیر می باشد. شرکت های تولیدی دوربین مداربسته با ارائه راهکارهای ساده امکان تغییر رمز یا پسورد دوربین را برای کاربران فراهم کرده اند. بنابراین کاربران در صورت نیاز به راحتی می توانند رمز دوربین مداربسته را تغییر دهند. اما سوالی که برای کاربران پیش می آید این است که چگونه رمز دوربین مداربسته را به آسانی تغییر داد؟ برای پاسخ به این سوال باید اینگونه بیان کرد که تغییر رمز دستگاه DVR و NVR با هر برندی که باشد به راحتی امکان پذیر است. بنابراین در رابطه با تغییر رمز عبور دوربین مداربسته نیازی به نگرانی نیست.

رمز دوربین مداربسته

پسورد دوربین هایک ویژن

دوربین های مداربسته هایک ویژن از پرطرفدارترین محصولات موجود در بازار هستند. از ویژگی بارز دوربین مداربسته هایک ویژن امکان تعیین رمز بر روی آن است. بنابراین به هنگام راه اندازی دوربین مداربسته می توان پسورد دلخواه برای دوربین تعیین کرد. بهتر است از پسورد حروف و اعداد برای دوربین استفاده نمود. شما می توانید برای دوربین های تحت شبکه در مرحله نصب و راه اندازی دستگاه NVR همزمان برای دوربین هم پسورد تعیین کنید. بهتر است بدانید که زمانیکه دوربین های تحت شبکه برای اولین بار به NVR های POE وصل می شوند پسورد دستگاه NVR به طور اتوماتیک با دوربین ست می شود. این حالت فقط برای NVR های نوع POE وجود دارد.

چگونه رمز دوربین مداربسته را به آسانی تغییر داد؟

روش های بازیابی رمز دوربین مداربسته و ریست دوربین

در برخی موارد ممکن است کاربر رمز دوربین مداربسته خود را فراموش کند. برای حل این مشکل باید رمز دوربین مداربسته را بازیابی کرد. برای بازیابی رمز دوربین مداربسته راهکارهای متفاوتی وجود دارد. می توان گفت آخرین راهکار برای بازیابی رمز دوربین مداربسته ریست دوربین است. ریست کردن باعث می شود دوربین به تنظیمات پیش فرض کارخانه برگردد. در اینصورت می توانید مجددا وارد دوربین شوید.

از روش های بازیابی رمز دوربین مداربسته استفاده از رمزهای پیش فرض است. برای این منظور باید با توجه به برند دوربین از رمز پیش فرض مخصوص آن استفاده کنید. شما باید به هنگام وارد کردن پسورد و نام کاربری به کوچک یا بزرگ بودن حروف دقت کنید. نکته مهم دیگر این است که اعداد به صورت انگلیسی وارد شوند. بنابراین باید موقع وارد کردن رمز عبور نهایت دقت را به خرج دهید.

راه حل دوم بازیابی رمز دوربین مداربسته است. موقع انتخاب رمز دوربین مداربسته باید به یکسری سوالات امنیتی جواب داد. کاربرانی که پاسخ سوالات امنیتی را می دانند می توانند رمز عبور دوربین مداربسته را بازیابی کنند. از دیگر نکات مهم موقع بازیابی رمز دوربین مداربسته این است که ایمیل وارد شده موقع ست کردن دوربین باید در دسترس باشد. زیرا کد امنیتی به ایمیل شما ارسال می شود. با وارد کردن کد امنیتی می توانید به حساب کاربری دوربین مداربسته وارد شوید. برای انجام مراحل گفته شده باید در صفحه لاگین دوربین بر روی گزینه forgot password کلیک کنید.

تغییر رمز دوربین مداربسته

راه حل سوم بازیابی دوربین مداربسته

در برخی مواقع با انجام دو راه حل قبلی نمی توان رمز عبور دوربین مداربسته را بازیابی کرد. ممکن است این سوال برای کاربران پیش بیاید که چگونه رمز دوربین مداربسته را به آسانی تغییر داد؟ برای حل این مشکل باید دوربین مداربسته را ریست کرد. با این روش می توان تنظیمات دوربین مداربسته را به تنظیمات کارخانه برگرداند. برای انجام این کار باید به نکات مهمی دقت کنید. اولین نکته مهم این است که ریست کردن سبب حذف جزئیات و تنظیمات وای فای دوربین مداربسته می شود. بهترین حالت ریست کردن دوربین این است که دوربین توسط کابل شبکه به مودم وصل باشد. توجه داشته باشید که روش ریست کردن برای برندهای مختلف دوربین مداربسته متفاوت است. شما باید با توجه به برند دوربین مداربسته آن را ریست کنید. برای این امر می توانید با کارشناسان مربوطه مشاوره داشته باشید.

مراحل ریست کردن انواع مختلف دوربین مداربسته

با توجه به اینکه روش های ریست کردن برندهای متفاوت دوربین مداربسته با یکدیگر فرق دارند. ممکن است این سوال برای کاربران پیش بیاید که چگونه رمز دوربین مداربسته را به آسانی تغییر داد؟ همانطور که در بالا اشاره کردیم آخرین مرحله بازیابی رمز دوربین مداربسته ریست کردن آن می باشد. در ادامه شما را با مراحل ریست کردن دوربین مداربسته بیشتر آشنا خواهیم کرد. ابتدا باید تمام کابل های متصل به دوربین مداربسته را از دستگاه جدا کنید. کارت SD را از دوربین خارج کرده و سپس به مدت زمان 10 دقیقه صبر کنید.

بازیابی رمز دوربین مداربسته

دوربین مداربسته را از طریق کابل شبکه به مودم وصل کرده به طوری که صدای اتصال کابل شنیده شود. اجازه دهید 2 دقیقه زمان بگذرد. سپس کابل برق دوربین را وصل کرده و به مدت 5 دقیقه صبر کنید تا دوربین روشن شود. سپس دکمه ریست را بزنید. معمولا دکمه ریست در دوربین های فضای باز زیر دوربین قرار دارد. در حالیکه این دکمه در دوربین های داخلی در پشت دوربین مداربسته تعبیه شده است. برای ریست دوربین مداربسته باید دکمه ریست را به مدت 20 ثانیه فشار دهید و سپس آن را رها کنید. پس از ریست کردن دوربین باید با استفاده از نام کاربری و رمز عبور پیش فرض وارد رابط کاربری دوربین شوید. این روش بسیار راحت و آسان است.