شرکت تولید کننده دوربین مداربسته هایک ویژن در تمام دنیا مشتری های وفادار خود را دارا می باشد. این برند جهانی علاوه بر کشور ما در بسیاری از کشورهای دنیا محصولات خود را عرضه می نماید. میان تمام شرکت های تولید کننده ادوات نظارتی رقابت شدیدی در فروش محصولات می باشد. این امر باعث می شود تا این موسسات برای بقا و دوام خود به انجام ابتکارات پیوسته ای دست بزنند. البته همواره برای تولید محصولات خود نیاز بازار را نیز باید در نظر داشته باشند. زیرا تولید فناوری که در بازار مقبولیت چندانی ندارد بالطبع اشتباه می باشد.

یکی از این فناوری ها که توسط این شرکت به محصولات آن افزوده شده است سیستم آلارم در هایک ویژن می باشد. این قابلیت شنیداری به صورتی معین عمل می نماید. و در شرایط خاص دوربین با ایجاد آلارم به آگاهی کاربران از مشکل یا شرایط پیش فرض در سیستم کمک می نماید. البته عامل بوق زدن دستگاه در شرایط مختلف متفاوت می باشد. از جمله مواقعی که دوربین با ایجاد آلارم صوتی کاربر را آگاه می کند را مثال خواهیم زد. می توان از این قبیل موارد به تداخل آی پی، خطا در هارد دوربین، خطا در ضبط تصویر و فعال شدن آلارم از پیش تعیین شده اشاره نمود.

روش قطع سیستم آلارم در هایک ویژن در دستگاه DVR

در اولین گام کاربر باید بفهمد که سیستم آلارم در هایک ویژن به چه منظوری فعال شده است. در قدم اول شما باید به شناسایی دلیل ایجاد اخطار صوتی در میان بسیاری از دلایل ایجاد این امر در دستگاه بپردازید. برای بررسی این امر روش های گوناگونی وجود دارد. اما در هر حال راحتترین روش برای بررسی علت فعال شدن آلارم استفاده از مانیتور متصل به سیستم و اخطار ثبت شده بر آن می باشد. در دستگاه های مختلف شناسایی این امر متفاوت می باشد.

این امر حتی در مدل های متفاوت دستگاه های هایک ویژن نیز متغیر می باشد. برای مثال برای تفهیم این موضوع توجه داشته باشید که در دستگاه های ورژن سه هایک ویژن در سیستم های مانیتورینگ این ورژن ما شاهد وجود کادر زرد رنگی در سمت چپ سیستم در پایین صفحه می باشیم. در صورتی که سیستم اخطار صوتی در دستگاه فعال گردد شما می توانید با کلیک بر این کادر به محل مشکل و علت ایجاد آلارم پی ببرید.

طریقه یافتن علت فعال شدن آلارم در هایک ویژن از طریق شبکه و رفع مشکل

برای آنکه بتوانیم علت فعال شدن سیستم آلارم در هایک ویژن را شناسایی نماییم در قدم اول نیاز است تا سیستم را به وسیله کابل به شبکه متصل نماییم. برای عیب یابی مشکل موجود در سیستم ابتدا از طریق سیستم های اینترنت اکسپلورر به سایت رسمی هایک ویژن وصل می شویم. در نهایت به قسمت کنسول هایک ویژن ورود می نماییم. در نهایت با ورود به صفحات مورد نظر به بررسی عوامل ایجاد آلارم در این سیستم ها می پردازیم. در نهایت پس از عیب یابی مشکل ایجاد شده در شبکه نوبت به رفع آن در سیستم می رسد. البته باید توجه نمود که هر یک از دلایل ایجاد آلارم صوتی در هایک ویژن روش خاص خود را برای برطرف نمودن دارا می باشد.

بررسی مواردی که وجود مشکلی بزرگ سبب فعال شدن سیستم آلارم در هایک ویژن می شود

در برخی موارد علت فعال شدن سیستم آلارم در هایک ویژن به یک مشکل بزرگ و ساختاری مربوط می شود. در چنین شرایطی برای حل این قبیل مشکلات نیاز است تا شما از متخصصین این عرصه کمک بگیرید. در اینجا به معرفی برخی از این مشکلات به شما دوستان خواهیم پرداخت. در اولین حالت زمانی دستگاه آلارم صوتی می دهد که ما به جای تنظیم دستگاه برای حذف فیلم های قدیمی تر در هارد به آن فرمان دهیم تا با پر شدن هارد آلارم صوتی در دوربین مداربسته هایک ویژن فعال شود. در مورد بعدی زمانی اتفاق می افتد که هارد دستگاه به دلیلی از دسترس ریکوردر خارج می شود در این شرایط نیز دستگاه به تولید آلارم صوتی خواهد پرداخت.

در شرایطی که دوربین های دیجیتال و آنالوگ تماس خود را با شبکه از دست دهند نیز سیستم آلارم در هایک ویژن فعال می شود.  این امر یا با قطع کابل شبکه و یا خاموش شدن سوئیچ  دستگاه اتفاق می افتد. گاهی نیز دستگاه وقتی مورد تهاجم خارجی قرار می گیرد و کسی سعی در نفوذ به آن را دارد با ایجاد آلارم اخطار می دهد. همچنین در شرایطی که ضبط تصاویر به دلایل مختلف متوقف شود باز هم سیستم آلارم صوتی خواهد داد.

دلیل اهمیت وجود دقت در اخطار صوتی در دوربین های مداربسته هایک ویژن

وجود سیستم آلارم در هایک ویژن بسیار با اهمیت می باشد. اما باید در نظر داشته باشید که عمل نظارت توسط اغلب دوربین های مداربسته وجود دارد. آنچه استفاده از این سیستم را کمی دشوار می نماید به طور قطع آلارم های گاها اشتباهی می باشد که توسط این فناوری ها اتفاق می افتد. برای مثال در سیستم های مداربسته که چندان سیستم پیشرفته و حساسی ندارد عبور از خط فرضی تعیین شده برای این سیستم ها آنها را فعال می نماید. البته علت این امر می تواند هر موضوعی حتی عبور یک جانور وحشی از مقابل دوربین و فعال شدن سیستم آلارم در دوربین مداربسته باشد. این امر به ایجاد آلارم های کاذب در سیستم منجر خواهد شد. در نهایت این امر باعث می شود که از میزان اطمینان کاربران این سیستم ها به مقدار قابل توجهی کاسته شود.

دوربین های مداربسته هایک ویژن برای افزایش کیفیت محصولات خود به تولید تکنولوژی هایی در این سیستم ها پرداخته است. به وسیله این فناوری ها میزان دقت آلارم های پخش شده توسط دستگاه به میزان بسیار بالایی افزایش می یابد. فناوری Acusense یکی از این تکنولوژی ها می باشد. این سیستم به گونه ای طراحی شده است که در آن کاربر قادر به تشخیص انواع تهدیدات با دقت و وضوح بالایی باشد. دقت بالای محصولات ارائه شده توسط شرکت هایک ویژن به صرفه جویی در زمان و هزینه برای مدیران شرکت های بزرگ کمک شایانی می نماید. در برخی از این سیستم ها شما حتی این توانایی را دارید که بین آلارم های متفاوت مانند انسان و وسایل نقلیه تمایز ایجاد نمایید. همچنین ما با استفاده از این سیستم ها می توانید موارد مشکوک را در منطقه مورد نظارت بیابیم و ردیابی نماییم. استفاده از این فناوری ها همواره به کاربران سیستم های کنترل و نظارت کمک می نماید.