با پیشرفت تجهیزات کنترل و نظارت برخی اشتباهات رایج در خرید دوربین های مداربسته نیز برای کاربران این سیستم ها به وجود آمده است. وجود این سیستم های نظارتی احساس امنیت و آرامش را برای ما چندین برابر می کنند. همچنین از برخی از هزینه هایی که معمولا برای محافظت از خود صرف می نمودیم می کاهند. اما مهمترین امر در زمان تهیه این سیستم ها داشتن دانش کافی برای شناخت و بهترین انتخاب برای کاربران این مجموعه های نظارتی می باشد.

اشتباهات رایج در خرید دوربین مداربسته که باید از آنها دوری کرد

یکی از ابزار آلات بازدارنده وقوع جرم در اماکن عمومی و خصوصی دوربین های مداربسته می باشند. وجود این سیستم های نظارتی در اغلب موارد از وقوع جرم و جنایت جلوگیری می نمایند. اما اشتباهات رایج در خرید دوربین مداربسته می تواند از کارایی این سیستم ها به میزان زیادی بکاهد. معمولا ما در زمان خرید برای خود حد آستانه ای را تعریف می نماییم. در این شرایط ما خود را ملزم می دانیم تا بیشتر از بودجه تعیین شده هزینه نکنیم. در باور عامیانه این امر را نوعی صرفه جویی می دانند و در صورتی کاهش هزینه ها ما بسیار مسرور خواهیم شد.

اما باید در نظر داشته باشیم که به طور قطع هیچ ارزانی بی دلیل و هیچ گرانی بی حکمت نمی باشد. یکی از اشتباهات رایج اغلب کاربران سیستم های نظارتی این است که در هنگام خرید دوربین مداربسته به دنبال اجناسی با قیمت های پایین هستند. در اغلب موارد ما شاهد هستیم که این دوربین ها در بازه زمانی کوتاهی دچار آسیب و خسارت می شوند. البته این امر بدان معنی نیست که شما با خرید گران ترین دوربین های مداربسته در بازار به یک کیفیت بی نظیر دست خواهید یافت. شما در هنگام خرید دوربین مداربسته باید در نظر داشته باشید که هزینه شما برای خرید یک دوربین باید متناسب با کارایی باشد که از دوربین انتظار دارید. صرف هزینه های هنگفت برای این امر چندان عقلانی نمی باشد.

از اشتباهات رایج در خرید دوربین مداربسته شامل عدم شناخت برند های مختلف می باشد

یکی از اشتباهات رایج خرید دوربین مداربسته عدم شناخت و آگاهی کاربران از برندهای معتبر این محصولات در بازار می باشد. همانگونه که خرید جنس ارزان و بی کیفیت اشتباه است عدم توجه به یک نام تجاری معتبر در عرصه تولید دوربین مداربسته نیز می تواند مخرب باشد. در خرید وسایل الکتریکی برند به معنای لوکس و خاص بودن یک جنس نمی باشد. در این محصولات آنچه باعث حسن شهرت می شود تنها کیفیت اجناس ارائه شده می باشد. در دوربین های مداربسته نیز این امر کاملا مشاهده می شود. برندهای معتبر تولید کننده سیستم های کنترلی به کیفیت و کارایی دقیق محصولات خود بسیار اهمیت می دهند. یکی دیگر از مزایای استفاده از محصولات این نام های تجاری سهل الوصول بودن خدمات و نرم افزارهای مورد نیاز برای راه اندازی این سیستم ها می باشد.

عدم وجود تکنولوژی های ضروری در دوربین ها

 وجود اشتباهات رایج در خرید دوربین مداربسته باعث می شود تا خریدار اطمینان خود را نسبت به این تجهیزات از دست بدهد. گاهی وقت ها وجود یک تکنولوژی خاص می تواند به رفع بسیاری از مشکلات کمک نماید. برای مثال در دوربین های مداربسته گاهی لازم است تا با استفاده از تجهیزاتی مانند دوربین های دید در شب به کسب اطلاعات بیشتری بپردازیم. وجود سیستم های دید در شب در زمان هایی که تاریکی در اوج خود قرار دارد و بهترین زمان برای وقوع جرم می باشد خواهد کاست. در این شرایط سیستم های معمولی کارایی چندانی نخواهند داشت.

گاهی در محیط های بزرگ از دوربین مداربسته گران قیمت با توانایی های خاص مانند چرخش های 360 درجه افقی و 90-180 درجه عمودی استفاده می شود. این امر در بسیاری از موارد باعث ایجاد اطمینان کامل در کاربران برای حفظ امنیت محیط می شود. اما باید شما در نظر داشته باشید که در زمان هایی که دوربین چرخش های خود  را انجام میدهد در محیط نقاط کوری پدید می آید. در نتیجه شما می توانید با استفاده از دوربین های پشتیبان از اینگونه اتفاقات اجتناب نمایید.

ویژگی های غیر ضروری در دوربین مداربسته

برخی از کاربران این سیستم ها به دنبال تهیه محصولاتی با قابلیت های منحصر به فرد می باشند. اشتباهات رایج خرید دوربین مداربسته برای این افراد این است که آنها تصور می کنند که وجود هر تکنولوژی جدیدی در دوربینها ضروری است. در بسیاری از موارد کاربران حتی از این فناوری ها در سیستم های نظارتی خود استفاده هم نمی نمایند. بسیاری از این فناوری ها برای جذب ذهن و توجه مخاطبین طراحی و در بازارهای مصرف عرضه می شوند.

یکی دیگر از اشتباهات رایج خرید دوربین مداربسته این است که کاربران سیستم های نظارتی بعد از تهیه این سیستم ها نسبت به آنها کنجکاوی می نمایند. تحقیقات و پژوهش های صورت گرفته قبل از تهیه جنس به شما یک پیش آگاهی از محصول و کارایی آن می دهد. این امر باعث می شود تا شما محصولی را انتخاب نمایید که متناسب با نیازهای شما باشد. برای مثال برخی از کاربران از این سیستم انتظار دارند تا با اتصال به شبکه همواره در دسترس باشند در این شرایط خرید یک سیستم آنالوگ به طور قطع نیازهای آنها را برآورده نخواهد کرد.

همچنین در هنگام خرید دوربین مداربسته باید توجه نمود که محصول را از چه مرکزی تهیه می نمایید. برای این امر حتما به مراکز معتبر که دارای خدمات پس از فروش می باشند مراجعه نمایید. عدم دقت در انتخاب فروشگاه تهیه محصول دوربین مداربسته می تواند باعث شود که شما جنسی بی کیفیت را با قیمت های بالا تهیه نمایید. وجود فروشگاه های معتبر باعث می شود تا شما در انتخاب خود آزادی عمل داشته باشید و از نظر متخصصان مجرب این مراکز نیز بهره مند شوید. در این مراکز در اغلب موارد ما شاهد هستیم که اجناس با کیفیت را می توان با قیمت های واقعی بازار این محصولا تهیه نمود. تهیه سیستم های نظارتی ما را در حفظ امنیت و نظم عمومی یاری می نماید.