مسأله حفاظت از خانه یا محل کار، مسأله‌ای مهم و ضروری است. خرید یک دوربین امنیتی به شما در محافظت از خانه و عزیزانتان کمک می‌کند و خیالتان را از گزند مزاحمان و سارقان حفظ می‌کند. امروزه دست شما در خرید دوربین‌های امنیتی بسیار باز است و انتخاب‌های متفاوتی در بازار وجود دارد.

گاهی انتخاب دوربین متناسب با نیازهایتان به یک امر طاقت‌فرسا بدل می‌شود. اما زمانیکه انواع دوربین‌ها و مزایای آنها را بشناسید، انتخاب برایتان راحت‌تر می‌شود. در این مقاله قصد داریم تا با دوربین باکس از سری دوربین‌های امنیتی مداربسته آشنا شویم.

دوربین باکس چیست؟

دوربین باکس‌ها، دوربین‌های مدار بسته با کیفیت حرفه‌ای هستند و دست کاربر را در طراحی یک دوربین امنیتی که با نیازهای او متناسب باشد، باز می‌گذارند. شما می‌توانید نوع حفاظت در برابر عوامل محیطی، وضوح دوربین، نوع سیگنال ویدئویی و نوع لنزی را طوری انتخاب کنید که که مطابق با نیازهای شما باشد.

دوربین باکس

دوربین باکس‌ها همچنین امکان تعویض یا ارتقاء آسان مجموعه دوربین، محفظه و لنز را فراهم می‌کنند. به سادگی با تغییر بدنه دوربین باکس، می‌توانید قسمت پیکاپ ویدئو را جایگزین کنید. تعویض یا ارتقاء لنز به کاربر این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به تعویض کل دوربین، زاویه دید را تغییر دهد. دوربین باکس‌ها اغلب دوربین‌های دو ولتاژه هستند، به این معنی که می‌توان از برق 24 ولت یا 12 ولت استفاده کرد. در درازمدت دوربین باکس‌های امنیتی نیز از دوربین‌های گلوله‌ای (bullet cameras) و گنبدی (dome cameras) بیشتر عمر می‌کنند و همین امر آن‌ها را به گزینه‌ای ایده‌آل برای نصب در مقیاس بزرگ تبدیل می‌کند.

طراحی دوربین باکس

ساده‌ترین نوع دوربین، یک دوربین جعبه‌ای (box) ساده است که لنز انتخابی کاربر در جلو و کابل‌ها در عقب آن متصل شده اند. ضمناً، برخی از دوربین ‌باکس‌ ها دارای یک لنز داخلی و شاید حتی یک لنز زوم هستند، اما این‌ موارد معمولاً رایج نیستند.

اگر احتمال آسیب دیدن دوربین و لنزها بر اثر گردوغبار، باران، یخ‌زدگی، گرما یا دستکاری وجود دارد، توصیه می‌شود از یک محفظه به نام «housing» استفاده کنید. با استفاده از جعبه‌های مستطیلی یا استوانه‌ای که از پنجره‌ای برای دید دوربین، خروجی‌های کابل برای برق و فیلم و یک براکت ثابت تشکیل شده‌اند می‌توانید از ورود گردوغبار جلوگیری کنید. احتمالاً از این ویژگی تحت عنوانIP54  یاد می‌شود که ضد پاچش آب و و ضد گردوغبار بوده اما ضد باران نیست، بنابراین اغلب برای کاربردهای داخل ساختمانی مناسب است. برای مصارف خارجی، حداقل استاندارد IP65 (ضد گردوغبار و مقاوم در برابر جت‌های آب) توصیه می‌شود.

کاربردهای دوربین باکس

این دوربین‌ها به نام دوربین‌های CS-mount نیز شناخته می‌شوند، نام دوربین باکس از شکل دوربین گرفته شده است. دوربین باکس‌ها، دوربین‌هایی خود اتکا هستند که برای مصارف داخلی یا خارجی نصب می‌شوند. مدت زیادی است که از این دوربین‌ها در صنعت امنیت استفاده می‌شود. علاوه بر ایجاد آرامش خاطر برای صاحبان خانه و مشاغل، سایر مزایای نصب دوربین‌ باکس‌های امنیتی شامل موارد زیر است:

  • جلوگیری از جرم و جنایت

نمایان بودن یک دوربین باکس امنیتی، خود می تواند عاملی بازدارنده برای سارقان باشد. قرار نیست این دوربین‌ها از دید پنهان باشند. همه می‌دانند که تحت نظارت این دوربین‌ها قرار دارند پس از فعالیت مجرمانه در محله‌ها و جوامع تجاری جلوگیری می‌شود. این دوربین‌ها همچنین می‌توانند به نظارت بر بهره‌وری و پاسخگویی کارکنان کمک کنند.

  • سفارشی‌سازی

لنز، دوربین و محفظه را می‌توان متناسب با نیازهای مختلف سفارشی کرد. لنزها جدا شدنی هستند و امکان تغییر در شرایط و کاربردهای مختلف را فراهم می‌کنند. انعطاف‌پذیری لنزهای مختلف به شما این امکان را می‌دهد که در مواقع تغییر نیازهای امنیتی دوربین را به روز کنید. با وجود لنزهای قابل‌تنظیم، دوربین‌ باکس‌های امنیتی اکنون می‌توانند مسافت‌های بیش از 40 فوت را پوشش دهند. هرگونه تغییر در فناوری دوربین‌های امنیتی توسط دوربین باکس‌ها پشتیبانی می‌شوند.

  • استفاده داخلی/خارجی

دوربین باکس‌ها برای نظارت داخلی و خارجی مناسب هستند و با وجود استحکامی که دارند، می‌توان آن‌ها را تقریباً در هر مکانی قرار داد. دوربین‌های امنیتی به صاحبان خانه و مشاغل این امکان را می‌دهد که بر مناطق خاصی در داخل یا خارج از محل کار خود تمرکز کنند.

سایر ملاحظات دوربین باکس‌های امنیتی

  • دید در شب

اگر شب‌ها نیاز به نظارت بر مناطق اطراف خانه یا محل کار خود دارید، به یک نورافکن IR احتیاج پیدا خواهید کرد. دوربین باکس شما باید بتواند نور مادون قرمز را تشخیص دهد. سایر ابزارهای نظارتی دید در شب شامل موارد زیر است:

  • LEDهای مادون قرمز
  • سنسورهای تصویر
  • ویژگی‌های روز/شب

نیاز به امنیت بهتری دارید؟

اگر نیازمند نصب یا ارتقا سیستم امنیتی خود هستید یا مطمئن نیستید چه نوع دوربین امنیتی‌ای را نصب کنید، مجموعه ما تمام نگرانی‌های امنیتی شما را درک کرده و به شما در رفع آن‌ها کمک می‌کند. ما راه‌حل‌های امنیتی مسکونی و تجاری را برای پاسخگویی به تمام نیازهای شما ارائه می‌دهیم. تکنسین‌های مجرب ما در این زمینه بهترین هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات ما، با ما در تماس باشید.