در دستگاه های ضبط کننده ی جدید هایک ویژن یکی از قابلیت های مهمی که به آن اضافه شده، قابلیت Motion Detection می باشد که به معنای دوربین تشخیص حرکت یا به عبارتی تشخیص حرکت انسان می باشد. با فعال کردن این قابلیت، دوربین می تواند فقط در مواقعی که شخصی حرکت داشته باشد، تصاویر آن را ضبط کند که در نتیجه این اتفاق منجر به مدت زمان ذخیره سازی بیشتر تصاویر می شود. در ادامه ی این بخش قصد داریم آموزش راه اندازی کامل این قابلیت را به شما توضیح دهیم.

نحوه فعال کردن قابلیت Motion Detection و تنظمیات آن

در ابتدا پس از ورود به دستگاه از منوی بالایی، بر روی گزینه ی storage کیلیک کرده و در صفحه ی باز شده در میان دوربین های فعال یک عدد دوربین را به صورت دلخواه انتخاب نمایید. سپس در همان صفحه وارد بخش Edit می شوید و زمان مورد نظر خودتان را برای فعال بودن این قابلیت انتخاب می کنید. شما همچنین می توانید برای یک روز مشخص در هفته و یا تمام روز های هفته این قابلیت را فعال کنید که این بخش به صورت کاملا دلخواه می باشد.

در مرحله ی بعد  طبق ویدئو آموزشی روبروی کلمه ی All Day از بین گزینه های موجود، دستگاه را در حالت Motion قرار دهید. همچنین این مراحل را می توانید به جای یک دوربین مشخص، برای همه ی دوربین های خود انجام دهید تا قابلیت Motion فعال شود.

در ادامه ی این مراحل در همان صفحه وارد تنظیمات Advance شده و در این بخش می توانید تایم های قبل و بعد از حرکت شخص از جلوی دوربین را برای ضبط کردن مشخص کنید.

نکته: حواستان باشد تا در تنظیمات Advance، از بین گزینه های Stream Type، دستگاه را در حالت Main Stream قرار دهید.