هایک ویژن از سری جدید دوربین های خود را برای محیط های با نور کم رونمایی کرد. این سری دوربین مداربسته Darkfighterx است. دوربین مداربسته Dark Fighterx تصاویر رنگی تا 0.001 لوکس را ارائه می دهند. دوربین های فوق العاده کم نور این سری با شش مدل جدید ارائه شدند. عملکرد نور کم دوربین با انتشار لنز DarkEye افزایش می یابد که یک دیافراگم فوق‌العاده بزرگ دارد. در کل این دوربین مداربسته محدوده کانونی مناسبی برای عملکرد عالی در نور کم و حداکثر بزرگنمایی دارد.

دوربین مداربسته Dark Fighterx

ویژگی های دوربین مداربسته Darkfighterx

هایک ویژن سطح بالاتری از امنیت در شب را با جدیدترین دوربین مداربسته Darkfighterx خود تضمین می کند. Darkfighterx می تواند تصاویر روشن و شفافی را با پایین ترین سطح نور نمایش دهد.

عملکرد دوربین Dark Fighterx

دوربین مداربسته  Darkfighterxبا الهام گرفتن از عملکرد چشم انسان کار می کند. چشم ها از سلول های مختلف برای ترکیب اطلاعات رنگ و روشنایی استفاده می کنند. مغز آنها را با هم ادغام می کند تا تصویری واضح تولید کند. دوربین Darkfighterx هایک ویژن از سنسورهای IR برای روشنایی و اطلاعات یک حسگر نور مرئی استفاده می کند تا بهترین تصویر را تولید کند. این فناوری جدید برخلاف دوربین های قدیمی که تصاویر تار یا تصاویر تک رنگ نمایش می دادند، تصاویر با کیفیتی نمایش می دهد.

عملکرد دوربین مداربسته Dark Fighterx

بزرگنمایی دوربین مداربسته دارک فایترکس

زوم جدیدترین دوربین مداربسته Darkfighterx به 35 برابر افزایش یافته است. این بدان معناست که دوربین جدید می تواند یک شی به طول یک متر را در 260 متر با وضوح 250 پیکسل شناسایی کند. این ظرفیت بزرگنمایی با داشتن دید واضح، کافی است. زوم اپتیکال آن نیز 16 برابر است.

 

کاهش نور و افزایش کیفیت

شش مدل جدید دوربین مداربسته Darkfighterx در نور کم تصاویر با کیفیت می گیرند. ویژگی های این دوربین ها که آنها را قدرتمند می سازند، به ترتیب عبارتند از:

  • سنسورهای تصویر CMOS
  • اسکن پیشرفته 2 مگاپیکسلی
  • ویدیوی فول اچ دی 1080پیکسل با حداکثر سرعت 60 فریم در ثانیه
  • پخش‌ ویدیویی سه بعدی

 

 

 

استفاده از لنز DarkEye SLA

لنز DarkEye SLA HV0733D-6MP جدیدترین پیشرفت در محصولات هایک ویژن است که عملکرد دوربین مداربسته Darkfighterx را به طور قابل توجهی به سطوح بی نظیری ارتقا می دهد. لنز DarkEye SLA وضوح حداکثر 6 مگاپیکسل را ارائه می دهد. این لنز دارای دیافراگم ثابت f/0.95 در محدوده ای با فاصله کانونی 7 الی 33 میلی متر است. این بدان معنی است که شما می توانید با دوربین در هر زمانی و با هر زومی، در نور کم کار کنید.

لنز دوربین مداربسته Dark Fighterx

استفاده از متدهای هوشمندانه

دوربین مداربسته Darkfighterx دارای مجموعه ای از فناوری های SMART Hikvision است که هوش، کارایی و سهولت استفاده را با نظارت تصویری مدرن ترکیب می‌کند. فناوری های SMART شامل تشخیص چهره، تشخیص نفوذ، تشخیص عبور از خط و شمارش اشیا است. این فناوری به دوربین کمک می کند هر جسمی که به تدریج حرکت می‌ کند را شناسایی کند. سپس آن را در محدوده پوشش بدون خطا دنبال کند. علاوه بر این، تجزیه و تحلیل ANPR به شناسایی و تشخیص پلاک خودرو کمک می کند. با Smart NVR و نرم افزار iVMS-5200، می توانید کاملاً هوشمندانه نیازهای امنیتی سازمان خود را تنظیم کنید.

 

دوربین مداربسته Darkfighterx چگونه کار می کند؟

دوربین مداربسته Darkfighterx امنیت خانه یا محل کار شما را در طول 24 ساعت شبانه روز تامین می کند. بسیاری از مردم در مورد کیفیت پایین تصویر در محیط های کم نور، با استفاده از دوربین های قدیمی نگران هستند. خوشبختانه این مشکل با طیف متنوعی از دوربین های کم نور هایک ویژن و فناوری Darkfighterx حل می شود.

دوربین مداربسته Darkfighterx دارای سنسور بزرگتر، دیافراگم لنز بزرگتر و فناوری کنترل هوشمند است. می تواند عملکرد تصویر در شب را به طور کامل بهبود بخشد. این فناوری شرکت هایک ویژن در زمینه فناوری امنیتی پیشگام است و در شهرها، خیابان ها، میادین، پارک ها، فضای باز، رودخانه ها، جنگل ها، راه آهن ها و بنادر می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

نحوه کار دوربین مداربسته Dark Fighterx

از دوربین مداربسته Darkfighterx کجا استفاده کنیم؟

دوربین مداربسته Darkfighterx طیف وسیعی از کاربردها را دارد. می توان از آن در خیابان ها، فرودگاه ها، اسکله ها، پارک ها، جنگل ها، مدارس و هر جایی که نیاز به تصاویر رنگارنگ با کیفیت بالا باشد، استفاده کرد. با استفاده از این فناوری پیشرفته می توان به فیلم هایی واضح از حوادثی که رخ داده اند، دست یافت. حتی در شرایط کم نور نیز می توانید این فیلم ها و تصاویر را بدست آورید.

دوربین مداربسته Darkfighterx هایک ویژن معمولا در پارکینگ ها، مدارس، فرودگاه ها، کارخانه ها، هتل ها، موزه ها و یا هر مکان دیگری که نورپردازی چالش برانگیز نیاز دارد، نصب می شود. این فناوری در محیط هایی با نور کم که نیاز به نظارت تصویری با کیفیت بالا دارند، عملکرد خوبی دارد.

 

 

 

نقد و بررسی دوربین مداربسته Darkfighterx

شروع تولید دوربین مداربسته دارک فایترکس

فناوری Darkfighterx در سال 2017 عرضه شد. این فناوری توانست با الهام از عملکرد چشم انسان که از دو لنز استفاده می کند، یک لنز رنگ شی و جزئیات نور را ثبت کند. دوربین مداربسته Darkfighterx دو تصویر را با هم ترکیب می کند تا تصویری واضح ایجاد کند. این فناوری پیشرفته، امکان دستیابی به تشخیص هوشمندتر رویداد با وضوح بالاتر و تصویر واضح تر، برای شناسایی جزئیات رویداد را فراهم کرده است.

نقد دوربین مداربسته Dark Fighterx

بررسی کیفیت تصویر دوربین دارک فایترکس

این یک واقعیت است که 70 درصد جنایات در شب اتفاق می افتند و دوربین های قدیمی قادر به ارائه تصاویر واضح تر نیستند. در مورد Darkfighterx هایک ویژن کیفیت تصویر تا حد زیادی بهبود یافته است. چهره ها واضح تر دیده می شوند، در نتیجه راحت تر می توان با یک تصویر واضح از محیط اطراف با نور کم، بسیاری از موارد را شناسایی کرد. تصاویر دوربین هایک ویژن Darkfighterx برای جمع آوری شواهد و حل پرونده بسیار ارزشمند هستند.

بررسی سنسور دوربین مداربسته  Darkfighterx

دوربین مداربسته Darkfighterx از سنسورهای 1/1.8 اینچی برای افزایش وضوح تا 4 مگاپیکسل استفاده می کند. این تصویر HD اطلاعات دقیق تری را در مقایسه با مدل های 2 مگاپیکسلی ارائه می دهد. این دوربین می تواند تصاویر تمام رنگی را در سطوح نوری تا 0.0005 لوکس ارائه دهد.

دوربین مداربسته Darkfighterx هایک ویژن به دلیل طیف گسترده ای از ویژگی ها و عملکرد عالی ویدیویی، به خصوص در شرایط نوری ضعیف، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. Darkfighterx دارای سنسور بزرگ، دیافراگم لنز بزرگ و فناوری هوشمندی است که عملکرد تصویر در شب را به طور چشمگیری بهبود می بخشد. ویژگی های کاهش نویز در سخت افزار و نرم افزار، به طور موثری نویز تصویر را در صحنه های کم نور کاهش می دهد. علاوه بر این تصاویر روشن، شفاف و باکیفیت را در شب تولید می کند، بنابراین نظارت تصویری بسیار موثر در تمام ساعات شبانه روز را تضمین می کند.

سنسور دوربین مداربسته Dark Fighterx

دوربین مداربسته Darkfighterx برای همه شرایط آب و هوایی عالی است. با وجود اینکه دوربین نسبتاً گرانی است، انتخاب خوبی برای خانه و مشاغلی است که به دنبال نظارت دقیق هستند.

 

مقایسه دوربین مداربسته Darkfighterx و دوربین Lightfighter

با گسترش آگاهی امنیتی در سراسر جهان، نظارت تصویری با کیفیت بالا به یک نیاز اساسی برای همه تبدیل شده است. خواه یک تجارت، صنعت حمل و نقل و هر بخش تجاری یا مسکونی باشد، می توان از این دوربین استفاده کرد. از آنجایی که بیشتر جرایم در شب اتفاق می افتند، بهبود کیفیت ویدئو در محیط های کم نور یکی از مهم ترین دغدغه های نظارت تصویری در صنعت است.

کیفیت تصاویر دوربین مداربسته Dark Fighterx

دوربین مداربسته Darkfighterx هایک ویژن شامل دوربین های Bullet، دوربین های باکس و دوربین های IP Dome است که در هر سناریویی قابل استفاده هستند. سری Darkfighterx هایک ویژن برای ارائه کیفیت تصویر بهتر در تاریکی یا در شرایط نوری ضعیف طراحی شده است. با محدوده دینامیکی گسترده و رنگ های کم نور، می توانید هم مناطق روشن و هم مناطق تاریک را به وضوح ثبت کنید. این کار به شما این امکان را می دهد که ضبط هایی با شفافیت بالا داشته باشید، حتی زمانی که کاملاً فضا تاریک است.

مقایسه lightfighter با دوربین مداربسته Dark Fighterx

سری LightFighter هایک ویژن برای ارائه تصاویر شفاف با بازتولید رنگ واقعی در محیط های با نور روشن یا کنتراست بالا طراحی شده است. هایک ویژن لایت فایتر 140 دسی بل، قدرتمندتر از دوربین های معمولی 120 دسی بل است. علاوه بر این می توانید عملکرد WDR آن را تنظیم کنید که به شما این امکان را می دهد تا میزان رنگ را اصلاح کنید. LightFighter مخصوصاً برای موقعیت های با نور بسیار زیاد مناسب است و دوربین ایده آلی برای زیر نظر گرفتن پنجره ها و درهای ورودی است.