کاربردهای قابلیت هوش مصنوعی Deep Learning در هایک ویژن

هوش مصنوعی Deep Learning در هایک ویژن را می توان برای اهداف مختلفی استفاده کرد. فناوری Deep Learning طی دو سال گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است. به کنترل ایمن محل کمک بسیار زیادی کرده است. نیروی های امنیتی در سراسر دنیا با این قابلیت توانسته اند که وظیفه خود را به بهترین شکل ممکن به انجام برسانند.

هوش مصنوعی Deep Learning در هایک ویژن برای تشخیص چهره موثر است. تشخیص وسایل نقلیه موتوری و غیر موتوری و عابرین پیاده از دیگر قابلیت های آن به شمار می رود. تشخیص رفتارهای غیر طبیعی انسان و هدف گیری سوژه را می توان به کاربردهای این دوربین مدار بسته اضافه کرد.

هوش مصنوعی Deep Learning در هایک ویژن  به تشخیص چهره عابران و پلاک و سایر مشخصات خودروها و کلیه وسایل نقلیه موتوری و غیر موتوری کمک می کند. این از مهم ترین کاربردهای دوربین مدار بسته هایک ویژن مجهز به هوش مصنوعی محسوب می شود. عملکرد این دوربین بیشتر به مغز انسانی شبیه است. به همین دلیل می توان داده ها و اطلاعات را در هر زمانی تجزیه و تحلیل کرد.

هوش مصنوعی Deep Learning در هایک ویژن

جلوگیری از هشدارهای کاذب  و هوش مصنوعی Deep Learning در هایک ویژن

هوش مصنوعی Deep Learning در هایک ویژن از آلارم های کاذب جلوگیری می کند. دوربین مدار بسته هایک ویژن بعد از جمع آوری کلیه اطلاعات، آن ها را تجزیه و تحلیل می کند. این عملکرد بر مبنای مغز انسان طراحی شده است.

هوش مصنوعی Deep Learning در هایک ویژن به تجزیه و تحلیل دقیق اطلاعات کمک می کند. حتی اطلاعات جدید با قدیمی ها ادغام می شود. تجزیه و تحلیل اطلاعات را می توان بنا به مقتضیات زمانی و مکانی در هر ساعتی از شبانه روز انجام داد. هشدارهای کاذب یکی از مواردی است که موجب اتلاف وقت پرسنل نیروی نگهبانی می شود. هشدارهای کاذب به واسطه حرکت حیوانات یا روشنایی چراغ قوه در محل رخ می دهد. با جلوگیری از آلارم های کاذب می توان امنیت محل را با دقیق ترین وضعیت برقرار کرد.

جایگاه هوش مصنوعی Deep Learning در هایک ویژن

هوش مصنوعی Deep Learning در هایک ویژن به کنترل و نظارت بهتر کمک کرده است. قابلیت تشخیص و تمایز انسان و سایر موجودات زنده موجب شده که بتوان از آن برای کنترل اماکن استفاده شود. با این قابلیت می توان از آلارم های کاذب جلوگیری کرد. سیستم های قدیمی قادر به تشخیص سوژه های در حال حرکت نیستند. ولی فناوری های جدید علاوه بر مجهز بودن به این قابلیت، می توانند کلیه ویژگی های چهره سوژه ها را بررسی کنند.

هوش مصنوعی Deep Learning در هایک ویژن به تامین امنیت کمک می کند. هوش مصنوعی امروزه در تامین امنیت و شناسایی افراد مشکوک نقش مهمی ایفا می کند. هوش مصنوعی این دوربین می تواند حرکات مشکوک را به راحتی شناسایی کند. هوش مصنوعی دوربین هایک ویژن مطابق جدیدترین فناوری ها تنظیم شده است. براساس این فناوری ها شما می توانید علی رغم نفرات زیاد در یک محل، نفر مورد نظر را شناسایی کنید. وجود نفرات زیاد برای شناسایی سوژه مانعی محسوب نمی شود.

هوش مصنوعی Deep Learning در هایک ویژن

راهکارهای قدیمی و هوش مصنوعی Deep Learning در هایک ویژن

هوش مصنوعی Deep Learning در هایک ویژن به تصویربرداری شب نیز کمک می کند. حتی این دوربین می تواند در شب نیز انسان را از حیوانات تشخیص دهد. با این فناوری دیگر لازم نیست که از حصار الکتریکی استفاده کرد. همچنین این راهکار امنیتی برای محل های خاص مناسب است.

هوش مصنوعی در هایک ویژن دقیق و هوشمندانه عمل می کند. هوش مصنوعی به روش های قدیمی کارایی لازم را ندارد. به همین دلیل است که از هوش مصنوعی به روش جدید استفاده می شود. دقت کنید که به روش های قدیمی پرسنل های نگهبانی و حراست برای هر آلارم کاذب 15 دقیقه وقت صرف می کنند. با هوش مصنوعی می توان از اتلاف وقت جلوگیری کرد. با هوش مصنوعی دوربین مدار بسته می توان امنیت را دقیق تر برقرار کرد.

نحوه عملکرد در تفکیک آلارم های کاذب و هوش مصنوعی Deep Learning در هایک ویژن

هوش مصنوعی Deep Learning در هایک ویژن در تفکیک آلارم های کاذب عملکرد عالی دارد. توجه کنید که پرسنل نگهبانی حداقل 15 دقیقه برای بررسی آلارم کاذب وقت صرف می کنند. در مواردی که تعداد آلارم های کاذب بالا باشد به همان اندازه وقت مفید پرسنل نگهبانی هدر می رود. با فعال کردن این قابلیت می توان نگهبانی و کنترل را به مراتب بهتر انجام داد. استفاده از حصارهای الکتریکی یکی از روش هایی است که در برخی اماکن از آن استفاده می شود. ولی زمانی که از دوربین های مدار بسته مجهز به هوش مصنوعی استفاده می شود، دیگر به این کارها و اقدامات نیازی نیست. تفکیک آلارم موجب می شود که پرسنل نیروی نگهبانی و حراست از اتلاف وقت نسبت به کنترل وضعیت های مختلف جلوگیری کنند.

هوش مصنوعی Deep Learning در هایک ویژن

مزایا

هوش مصنوعی Deep Learning در هایک ویژن در جمع آوری و طبقه بندی اطلاعات نقش مهمی ایفا می کند. کارکنان بخش های مختلف می توانند داده های تصویری را گردآوری و طبقه بندی کنند. طبقه بندی اطلاعات به عملکرد بهتر پرسنل حراست و نگهبانی کمک می کند. دقت سیستم با این قابلیت به میزان 38 درصد افزایش می یابد. این ویژگی در شب به حفظ امنیت کمک می کند.

برقراری امنیت در زمان شب مهم است. دوربین هایک ویژن می تواند حتی با وجود تاریکی نفرات و حرکات را شناسایی کند. علی رغم تاریکی و نور کم شما می توانید تردد محل را کنترل کنید. شما می توانید به کمک این دوربین پلاک وسایل نقلیه را شناسایی کنید. قابلیت شناسایی قیافه افراد به شما کمک می کند تا بتوانید در تاریکی نیز امنیت محل را برقرار کنید.

هوش مصنوعی Deep Learning در هایک ویژن

محدودیت الگوهای روش قدیمی

هوش مصنوعی Deep Learning در هایک ویژن به روش دقیقی کار می کند. بر اساس روش های قدیمی، نیروهای انسانی وظیفه گردآوری اطلاعات را بر عهده داشتند. این نیروها نیز موظف بودند که داده های تصویری را تجزیه و تحلیل کنند. ولی دوربین مدار بسته هایک ویژن می تواند این وظیفه را به بهترین شکل ممکن به انجام برساند.

هوش مصنوعی Deep Learning در هایک ویژن به روش قدیمی کارایی چندان زیادی ندارد. امروزه روش های قدیمی دیگر مانند گذشته موثر نیست. افراد به روش های جدیدی می توانند به یک محل وارد شوند. به همین دلیل لازم است که با فناوری های جدید بتوان با این روش ها مقابله به مثل کرد. هر چقدر که سخت افزار و نرم افزار دوربین بروز شده باشد به همان اندازه می توانید امنیت محل را به راحت ترین شکل ممکن برقرار کنید.

مراحل تشخیص چهره انسان

هوش مصنوعی Deep Learning در هایک ویژن می تواند چهره انسان را دقیق شناسایی کند. چهره انسان طی دو مرحله شناسایی و بررسی می شود. در اولین مرحله اطلاعات چهره انسان گردآوری می شود. در مرحله دوم، کلیه اطلاعات تجزیه و تحلیل می شود. در مرحله اول، دقت نقش به سزایی ایفا می کند. محاسبات و کار سیستم در این مرحله از اهمیت بسزایی برخوردار است. هوش مصنوعی به روش قدیمی توسط انسان طراحی شده است.

طبقه بندی موضوعی داده های تصویری موجب می شود که بتوان در سریع ترین زمان ممکن به آن ها دست یافت. با متغیرهای مختلف می توان تجزیه و تحلیل اطلاعات را به راحت ترین شکل ممکن به انجام رساند.

هوش مصنوعی در هایک ویژن به نحوی تنظیم شده که می تواند ویژگی های مختلف چهره انسانی را تشخیص دهد. فناوری قدیمی هوش مصنوعی در این مورد عملکرد مطلوبی ندارد. به همین دلیل است که نیروهای نظامی و انتظامی می توانند بر اساس این ویژگی افراد مشکوک را به راحتی شناسایی کنند.

هوش مصنوعی Deep Learning در هایک ویژن

جایگاه هوش مصنوعی

هوش مصنوعی Deep Learning در هایک ویژن به روش دقیقی کار می کند. عملکرد این دوربین بسیار دقیق است. نظارت تصویری در این نوع دوربین نقش مهمی را ایفا می کند. توجه کنید که درصد بسیار زیادی را از آلارم های کاذب در روش قدیمی هوش مصنوعی رخ می دهد. ولی در دوربین هایک ویژن این نوع خطا رخ نمی دهد.

هوش مصنوعی در هایک ویژن به قدری دقیق است که شما می توانید با هر متغیری که برای دوربین تعریف می کنید شناسایی نفرات به سادگی صورت می گیرد. هوش مصنوعی این دوربین براساس عملکرد مغز انسانی صورت می گیرد.

هوش مصنوعی Deep Learning در هایک ویژن

هوش مصنوعی Deep Learning در هایک ویژن و کلیه دستگاه ها و لوازم جانبی دستگاه