احتمالا تا به حال برای شما این مشکل پیش آمده که چطور می توان تصاویری که دوربین های مداربسته ضبط می کنند را مشاهده کرد. در این بخش ما قصد داریم نحوه ی ورود به تنظیمات پلی بک (playback) دستگاه های ضبط کننده هایک ویژن را به شما توضیح دهیم تا در نهایت شما بتوانید به آسانی و در مواقعی که نیاز به مشاهده ی تصاویر دوربین های مداربسته دارید، این کار را انجام دهید.

نحوه ی ورود به بخش مشاهده پلی بک (playback) و تنظیمات آن

در ابتدا پس از ورود به دستگاه از منوی بالایی گزینه ی playback را انتخاب نمایید. در این بخش در سمت چپ می توانید دوربینی که قصد مشاهده آن را دارید را انتخاب نمایید. در همان بخش شما باید از میان تاریخ ها تاریخ مدنظر خودتان را انتخاب و به مشاهده تصاویر آن بپردازید. همچنین در منو های پایینی به بخش هایی از جمله تغییر بازه زمانی، تغییر سرعت پخش ویدیو ها و همچنین برچسب گذاری برای یک ساعت مشخص دسترسی دارید.

همچنین در این بخش شما قابلیت زوم بر روی تصاویر و همچنین تنظیمات برای پخش صوت نیز دسترسی دارید.

چیست play back (پلی بک چیست)

بازبینی تصاویر یا پلی بک دوربین مداربسته در دستگاه های ضبط تصویر، اعم از DVR, HVR, XVR, NVR از موارد کاربردی در سیستم های نظارت تصویر است و اهمیت این موضوع زمانی پررنگ تر می شود که اتفاقاتی مثل ورود غیرمجاز به محل، گم شدن اشیاء و سرقت و موارد این چنینی رخ داده باشد. و ما در طی مقالات آتی آموزش پلی بک دوربین مداربسته را کامل پوشش خواهیم داد.