اهمیت کاربرد مانیتور صنعتی در دوربین مدار بسته

در سیستم های نظارتی و امنیتی، کاربرد مانیتور صنعتی در دوربین مدار بسته بسیار مهم است. در واقع هنگام استفاده از دوربین های مدار بسته، مانیتور های صنعتی نقش مهمی را ایفا می کنند. همچنین این مانیتور ها یکی از اصلی ترین اجزای سیستم های نظارتی به شمار می آیند. برای آنکه بتوان با کمک دوربین های مدار بسته به بررسی محیط مورد نظر پرداخت؛ ضروری است از مانیتور های با کیفیت صنعتی استفاده نمود. استفاده از یک مانیتور مناسب مزایای بسیاری دارد و سبب می شود، نظارت به درستی و به دور از خطا انجام گیرد.

زمانی از مانیتور های صنعتی استفاده می شود؛ که تعداد دوربین های مدار بسته در یک مکان بسیار زیاد باشد. به طور کلی از مانیتور صنعتی، برای دوربین های مدار بسته خانگی و مکان های کوچک استفاده نمی شود. می توان برای این مکان ها از مانیتور هایی با صفحه نمایش کوچک و ساده استفاده نمود. هنگامی که تعداد زیادی دوربین مدار بسته در یک مکان بزرگ و وسیع مورد استفاده قرار بگیرد؛ بکار گیری مانیتور صنعتی نیز مطرح است.

علت کاربرد مانیتور صنعتی در دوربین مدار بسته

استفاده از مانیتور های صنعتی در دوربین های مدار بسته، به عوامل مختلفی بستگی دارد. در واقع برخی از ویژگی ها سبب می شوند؛ که از این مانیتور ها برای دوربین های مدار بسته استفاده نمود:

صفحه نمایش بزرگ مانیتور های صنعتی

یکی از مهم ترین کاربرد مانیتور صنعتی در دوربین مدار بسته، صفحه نمایش بزرگ مانیتور است. در مکان های بزرگ و صنعتی، به علت تعداد زیاد دوربین های مدار بسته، به مانیتور هایی با صفحه نمایش بزرگ نیاز است. در واقع صفحه نمایش بزرگ سبب می شود؛ که بتوان همزمان بیش از ده ها دوربین مدار بسته را بررسی کرد. صفحه نمایش بزرگ در مانیتور های صنعتی، به شما این امکان را می‌دهد؛ که بتوانید حدود 30 دوربین مدار بسته را بررسی و نظارت کنید.

کاربرد مانیتور صنعتی در دوربین مدار بسته

فعالیت 24 ساعته

مهم ترین کاربرد مانیتور صنعتی در دوربین مدار بسته، فعالیت مداوم و 24 ساعته مانیتور ها است. مانیتور های غیر صنعتی و کوچک، توانایی فعالیت در مدت زمان زیاد برای تعداد زیادی از دوربین های مدار بسته را ندارند. در اصل مانیتور های صنعتی برای فعالیت 24 ساعته و برای دوربین ها مدار بسته زیاد، اختصاص یافته اند. مانیتور های صنعتی به علت داشتن قدرت و ساختار های متفاوت؛ می توانند برای مدت طولانی فعالیت داشته باشند. فعالیت مداوم و 24 ساعته به خصوص در بخش های صنعتی و مراکز بزرگ و مهم، حائز اهمیت است. چرا که این موضوع یک مورد امنیتی به شمار می آید. ضروری است که بتوان از طریق مانیتور و به صورت 24 ساعته، دوربین های مدار بسته را نظارت و بررسی کرد.

دارای IP (استاندارد حفاظتی)

یکی از مهم ترین عللی که باید از مانیتور های صنعتی برای دوربین ها مدار بسته استفاده نمود، داشتن IP است. IP یا همان استاندارد حفاظتی، ویژگی است که با آن از مانیتور و دوربین در برابر اختلالات احتمالی محافظت می شود. مانیتور هایی که دارای IP هستند؛ باعث می شود در برابر آب، گرد و غبار و … آسیب کمتری ببینند. با وجود این ویژگی دیگر هیچ گونه آلودگی، رطوبت و عوامل آسیب زا به داخل مانیتور نفوذ نخواهند کرد.

تازه سازی تصاویر

قابلیت بازسازی و تازه سازی تصاویر تهیه شده از دوربین های مدار بسته، یکی از مزایای مانیتور های صنعتی است. مانیتور ها تصاویری را که تهیه می کنند، تازه سازی (Refresh) می کنند. تازه سازی تصاویر باعث می شود که کیفیت آنها حفظ شود؛ در این صورت تصاویری واضح و دقیق در دست خواهید داشت.

اتصال پورت های متفاوت

علاوه بر موارد ذکر شده، مانیتور های صنعتی قابلیت این را دارند؛ که پورت های ورودی و خروجی متفاوتی به آنها متصل شود. پورت هایی همچون VGA، HDMI، CVBS و … به این مانیتور ها متصل می شوند. اتصال پورت های متفاوت به مانیتور ها سبب می شود، امکانات بسیاری در دسترس داشته باشید و بتوانید از کاربرد های مختلف مانیتور بهره ببرید. برای مثال با کمک این پورت ها می توانید فیلم و تصاویر ضبط شده توسط دوربین ها را به فضای دیگری انتقال دهید. همچنین با اتصال پورت مورد نظر، می توان مانیتور را به یک مانیتور دیگر متصل نمود.

کاربرد مانیتور صنعتی در دوربین مدار بسته

مزایای استفاده و کاربرد مانیتور صنعتی در دوربین مدار بسته

مانیتور های صنعتی ای که برای دوربین های مدار بسته به کار گرفته می شوند؛ مزایای بسیاری دارند. در واقع وجود همین مزایا است که سبب می شود، این مانیتور ها را برای استفاده در دوربین های مدار بسته انتخاب کرد. موارد زیر چندین نمونه از مزایای مانیتور های صنعتی می باشند:

استفاده در مراکز گوناگون

شما می توانید از کاربرد مانیتور صنعتی در دوربین مدار بسته، در مراکز گوناگون بهره ببرید. به طور کلی این مانیتور ها قابل استفاده در مراکز مختلف هستند. برای مثال در مراکزی مانند مراکز نظامی، تجاری و حتی مراکز مسکونی بزرگ؛ استفاده از این مانیتور ها برای دوربین های مدار بسته ضروری است. چرا که در این گونه مراکز تعداد زیادی دوربین مدار بسته نصب و به کار گرفته شده است. در نتیجه لازم است؛ تا همه ی این دوربین ها در یک مانیتور بزرگ و با کیفیت بررسی و نظارت شوند.

ساختار متفاوت

مانیتور های صنعتی دارای ساختار بدنه و نرم افزاری متفاوتی هستند. همین ساختار های متفاوت و با کیفیت، این مانیتور ها را نسبت به سایر مانیتور ها متمایز کرده است. برای مثال این مانیتور ها دارای ساختار بدنه بسیار محکم و قوی هستند؛ که می توان از آنها در هر مکانی استفاده نمود. علاوه بر ساختار سخت افزاری، این مانیتور ها دارای ساختار نرم افزاری بسیار با کیفیت و درجه یکی هستند. زیرا از بروز ترین نرم افزار ها برای کنترل دوربین های مدار بسته، در این مانیتور ها استفاده شده است.

کاربرد مانیتور صنعتی در دوربین مدار بسته

طول عمر بالا

شما می توانید از این مانیتور ها برای سالیان طولانی استفاده کنید. چرا که این مانیتور های مورد استفاده برای دوربین های مدار بسته، برای مدت زمان طولانی عمر می کنند.

 

کیفیت بالا

توجه به تمامی استاندارد ها و دستورالعمل ها در ساخت این مانیتور ها، سبب شده است که این مانیتور ها دارای کیفیت بسیار خوبی باشند. در واقع مانیتور های صنعتی، بهترین گزینه برای دوربین های مدار بسته، در مکان های مهم و بزرگ هستند.

انتخاب صحیح مانیتور های صنعتی برای دوربین های مدار بسته

حفظ امنیت و نظارت، تنها به دوربین مدار بسته وابسته نیست. زیرا کاربرد مانیتور صنعتی در دوربین مدار بسته نیز، در امر نظارت و حفظ امنیت سهیم است. برای آن که در یک مکان و یک مرکز، امنیت و نظارت به خوبی انجام شود،؛ لازم است به نکات مهمی توجه کنید. انتخاب صحیح یک مانیتور صنعتی؛ در واقع نیمی از مسئله را شامل می شود.

تعداد دوربین های مدار بسته

تعداد دوربین های مدار بسته، مشخص می کنند که شما به چه نوعی از مانیتور های صنعتی نیاز دارید. در واقع هر چقدر تعداد دوربین های مدار بسته مکان مورد نظر شما بیشتر باشد؛ در آن صورت لازم است مانیتور های بزرگ تر و با کیفیت تری را انتخاب کنید.

کیفیت دوربین و مانیتور

برای آن که یک سیستم امنیتی و نظارتی دقیق و با کیفیت داشته باشید؛ لازم است تا به کیفیت مانیتور و دوربین ها توجه کنید. در واقع کیفیت این دو ابزار می تواند بر روی یکدیگر اثر بگذارد. هر چقدر کیفیت مانیتور بالاتر باشد، می توانید تصاویر و فیلم های دقیق تری را از دوربین های مدار بسته به دست آورید. اگر کیفیت دوربین بالا و کیفیت مانیتور برعکس آن باشد، تصاویری که به دست می آورید؛ مناسب نخواهند بود.

میزان وضوح و حساسیت دوربین مدار بسته

مانیتور های صنعتی ای که برای دوربین های مدار بسته خود انتخاب می کنید؛ باید متناسب با وضوح دوربین ها باشند. اگر در زمان انتخاب مانیتور، به این اصل توجه نکنید؛ در تهیه تصاویر و کیفیت آنها به مشکل بر خواهید خورد. بهتر است کیفیت دوربین و مانیتور با همدیگر هماهنگی داشته باشند؛ تا دچار مشکل نشوید.

کاربرد مانیتور صنعتی در دوربین مدار بسته