از کجا بفهمیم دوربین مدار بسته فعال است؟ این سوال برای اکثر افراد مخصوصا زمانیکه در مکان های عمومی قرار می گیرند پیش می آید. حتی ممکن است موقع بیرون رفتن از منزل شما بخواهید از فعال بودن دوربین مدار بسته خود مطمئن شوید. برای تشخیص روشن بودن دوربین مدار بسته باید یکسری راهکارها را انجام دهید. در این مقاله قصد داریم شما را با راهکارهای فعال بودن دوربین مدار بسته بیشتر آشنا کنیم.

معرفی راهکارهای ساده برای پاسخ به سوال از کجا بفهمیم دوربین مدار بسته فعال است؟

از کجا بفهمیم دوربین مدار بسته فعال است؟ یکی از راهکارهای ساده برای پی بردن به فعال بودن دوربین مدار بسته این است که آیا دوربین یا لنزهای آن حرکتی دارند؟ در ساخت برخی دوربین ها از لنز موتورایز استفاده می کنند. حرکت این نوع لنز موقع زوم کردن قابل مشاهده است. همچنین دوربین های PTZ برای ثبت تصاویر در جهت های مختلف از قبیل عمودی و افقی حرکت می کنند. بنابراین از روی حرکت دوربین می توان به فعال یا روشن بودن دوربین پی برد. دیگر راهکار ساده برای پی بردن به فعال بودن دوربین مشاهده نور قرمز کوچک از دوربین مدا بسته است. معمولا دوربین های هایک ویژنی که از قابلیت دید در شب برخوردار هستند از نور IR برای ضبط تصاویر استفاده می کنند. نور IR توسط LED های کوچک اطراف لنز دوربین ساطع می شود. بنابراین شب هنگام با بررسی اطراف لنز دوربین می توان به نور قرمز منتشر شده از اطراف لنز دوربین جهت فعال بودن دوربین مدار بسته پی برد.

از کجا بفهمیم دوربین مدار بسته فعال است؟

از کجا بفهمیم دوربین مدار بسته فعال است؟ برای پاسخ به این سوال می توان از WiFi جهت روشن بودن دوربین کمک گرفت. با جستجو دستگاه های wifi دار می توان به روشن بودن دوربین های مدار بسته از نوع wifi پی برد. چنانچه دوربین مدار بسته متعلق به خود شما است شما می توانید برای اطلاع از روشن بودن دوربین از طریق  wifi گوشی کمک بگیرید. توجه داشته باشید که برخی از دوربین های مدار بسته توسط اپراتور کنترل می شوند. زمانیکه متوجه چرخش دوربین مدار بسته به اطراف شدید و یا دوربین بر نقطه خاصی زوم کرد از فعال بودن دوربین مدار بسته مطمئن باشید.

دیگر راهکارهای تشخیص روشن بودن دوربین مدار بسته

از کجا بفهمیم دوربین مدار بسته فعال است؟ برای پاسخ به این سوال باید با راهکارهای روشن بودن دوربین مدار بسته آشنایی کامل داشته باشید. شما می توانید دوربین تلفن همراه خود را روشن کرده و به سمت دوربین مدار بسته نشانه بگیرید. نور مادون قرمز نوری غیر مرئی است. این نور توسط صفحه تلفن همراه آشکار می شود. بنابراین مشاهده نور مادون قرمز از طریق صفحه تلفن همراه نشانه فعال بودن دوربین مدار بسته است. از دیگر راهکارهای ساده برای تشخیص روشن بودن دوربین مدار بسته می توان به استفاده از اپلیکیشن ها اشاره کرد. اپلیکیشن های پرکاربرد شامل Hidden Camera Detector و Glint Finder است.

از کجا بفهمیم دوربین مدار بسته فعال است؟

از کجا بفهمیم دوربین مدار بسته فعال است؟ شما می توانید از طریق صدای حرکت لنز دوربین و یا موتور دوربین به روشن بودن دوربین مدار بسته پی ببرید. تشخیص روشن بودن دوربین مدار بسته از طریق صدای حرکت موتور دوربین و یا لنز آن بسیار راحت و آسان است. معمولا صدای شنیده شده بسیار ضعیف می باشد. برخی از دوربین های مدار بسته به محض روشن شدن شروع به گردش می کنند. در واقع این نوع دوربین ها مطابق برنامه از پیش تعیین شده کاربر فعالیت دارند. اگر متوجه چرخش دوربین مدار بسته شدید آگاه باشید که دوربین در حال فیلم برداری است.

استفاده از اپلیکیشن های شناسایی دوربین به شما کمک خواهند کرد تا به روشن بودن دوربین پی ببرید. از دیگر راهکارهای تشخیص فعال بودن دوربین استفاده از تجهیزات الکترونیکی ضدجاسوسی است. برای استفاده از این روش به تجهیزات خاصی نیاز دارید. برای مثال استفاده از وسایل الکترونیکی و آشکارسازهای مغناطیسی برای اطلاع از روشن بودن دوربین بسیار موثر هستند.

از کجا بفهمیم دوربین مدار بسته فعال است و در حال ضبط تصاویر می باشد؟

از کجا بفهمیم دوربین مدار بسته فعال است؟ این نوع سوال از دو جنبه مثبت و منفی برخوردار می باشد. معمولا افراد برای حفظ حریم شخصی خود روی فعال بودن دوربین مدار بسته حساس می شوند. برای مثال قرار گرفتن در مکان عمومی و یا رفتن به اتاق پرو ممکن است ذهن شما را نسبت به فعال بودن دوربین مدار بسته حساس کند. اما در برخی موارد کارفرما موقع خروج از محیط کار مایل است فعال بودن دوربین مدار بسته خود را چک کند. با استفاده از روش های مختلف می توان به روشن بودن دوربین مدار بسته پی برد. چند روش بسیار آسان جهت تشخیص روشن بودن دوربین مدار بسته وجود دارد. در ادامه شما را با برخی روش های ساده آشنا خواهیم کرد.

از کجا بفهمیم دوربین مدار بسته فعال است؟

بررسی دستگاه  NVR/DVR

از کجا بفهمیم دوربین مدار بسته فعال است؟ شما می توانید با بررسی دستگاه NVR/DVR از ضبط کردن دوربین مدار بسته مطمئن شوید. باید به این نکته توجه کنید که در برخی موارد دستگاه NVR/DVR نشان دهنده ضبط تصاویر توسط دوربین می باشد. اما در نهایت هیچ فیلمی توسط دوربین ضبط نمی شود. شما باید با نحوه عملکرد دوربین مدار بسته آشنایی لازم را پیدا کنید. از دیگر روش های ساده جهت تشخیص روشن بودن دوربین مدار بسته بررسی نور مادون قرمز است. برای بررسی این موضوع می توانید محیط مورد نظر خود را تاریک کنید. در محیط تاریک نور LED کاملا نمایان می شود. اما در روز و یا به عبارت دیگر محیط روشن می توانید یک شی را جلوی دوربین قرار دهید. پس از چند دقیقه شی را بردارید. در اینصورت به راحتی قرمزی نور دوربین مدار بسته را مشاهده خواهید کرد.

از کجا بفهمیم دوربین مدار بسته فعال است؟ در صورتیکه تمامی چراغ ها خاموش باشد اما نور مادون قرمز را مشاهده  نکنید می توانید از طریق دوربین تلفن همراه به وجود نور مادون قرمز در محیط پی ببرید. تمامی راهکارهای ارائه شده ساده هستند. شما می توانید با بکار گیری این راهکارهای ساده از فعال بودن یا نبودن دوربین مدار بسته مطمئن شوید.

فعال بودن دوربین مدار بسته

دوربین های مخفی را کجا جاساز می کنند؟

از کجا بفهمیم دوربین مدار بسته فعال است؟ برای جواب دادن به این سوال می توانید مکان های رایج نصب دوربین مدار بسته مخفی را بررسی کنید. با چک کردن مکان های نصب دوربین مدار بسته مخفی می توان به وجود دوربین مدار بسته در محیط پی برد. از مکان های نصب دوربین مدار بسته مخفی می توان به تجهیزات فیلتر هوا، جعبه دستمال کاغذی، خودکار، لامپ، خروجی های الکترونیک، باکس های تلویزیون دیجیتال، ساعت دیواری و شناساگر دود اشاره کرد. بهتر است بدانید که پیدا کردن دوربین مدار بسته مخفی کار چندان راحتی نیست. اما با اطلاع از یکسری راهکارها می توان به وجود دوربین مدار بسته مخفی در محیط پی برد. در اینصورت احساس ناامنی ایجاد شده در وجود شما از بین خواهد رفت.

روشن بودن دوربین مدار بسته

از کجا بفهمیم دوربین مدار بسته فعال است؟ برای پاسخ به این سوال باید با انواع مختلف دوربین مدار بسته آشنایی لازم را داشته باشید. دوربین مدار بسته جزء تجهیزات ضروری هر منزل یا محیط کار به حساب می آید. نصب دوربین مدار بسته در افزایش امنیت محیط نقش بسزایی دارد. دوربین های مدار بسته کاربردهای متنوعی دارند. برای مثال نصب دوربین مدار بسته در جاده ها مانع از ایجاد تخلفات و سرعت های غیر مجاز توسط افراد خواهد شد. این امر در کاهش تصادفات مرگبار بسیار موثر است.

تشخیص روشن بودن دوربین مدار بسته

از کجا بفهمیم دوربین مدار بسته فعال است؟ نحوه عملکرد انواع مختلف دوربین مدار بسته با یکدیگر تفاوت دارند. از طریق نحوه عملکرد دوربین می توان به وجود آن در محیط پی برد. برای مثال برخی دوربین های مدار بسته به هنگام ضبط تصاویر می چرخند. همچنین دوربین های با قابلیت دید در شب نور مادون قرمز از خود منتشر می کنند. از دیگر راهکارهای تشخیص روشن بودن دوربین مدار بسته استفاده از آشکارسازهای الکترونیکی است. آشکارهای الکترونیکی با تولید سیگنال های متفاوت وجود دوربین مدار بسته در محیط را هشدار می دهند.