دوربین هایک ویژن از آتش سوزی در مدارس جلوگیری می کند. البته این امر فقط توسط دوربین های مداربسته حرارتی امکان پذیر است. دوربین مداربسته حرارتی هایک ویژن ویژگی های خاص خود را دارد. با نصب دوربین مداربسته حرارتی می توان از اتفاقات ناگوار جلوگیری کرد. نصب این نوع دوربین مداربسته در کاهش خسارت های جانی و مالی نقش بسزایی دارد. شرکت هایک ویژن یکی از شرکت های نام آشنا در زمینه تولید سیستم های نظارتی است. در ادامه شما را با ویژگی ها و مزایای دوربین مداربسته حرارتی هایک ویژن بیشتر آشنا خواهیم کرد.

دوربین هایک ویژن از آتش سوزی در مدارس جلوگیری می کند

متاسفانه در سال های اخیر به دلیل آتش سوزی در مدارس شاهد اتفاقات ناگوار و دلخراشی بودیم. از آتش سوزی در مدارس می توان به آتش سوزی در مدرسه ای در زاهدان و مدرسه دختران شین آباد اشاره کرد. حادثه های ناگوار ذکر شده در اثر کمبود امکانات اتفاق افتاده است. البته این اتفاقات در عصری که تکنولوژی به سرعت در حال پیشرفت است جای تاسف دارد. در حالیکه تکنولوژی با بکارگیری روش های موثر توانسته است تا حدودی جلوی وقوع حوادث ناگوار را بگیرد. در واقع تکنولوژی توانسته است سطح رفاه زندگی بشر را افزایش دهد.

دوربین هایک ویژن از آتش سوزی در مدارس جلوگیری می کند

دوربین مداربسته حرارتی هایک ویژن نمونه بارز دوربین های پیشرفته و جدید در بازار به حساب می آید. اما ممکن است این سوال پیش بیاد که آیا دوربین هایک ویژن از آتش سوزی در مدارس جلوگیری می کند؟ این نوع دوربین های مداربسته در زمینه حفظ و گسترش مسائل امنیتی و حفاظتی اثرات بسیار مثبتی دارند. شرکت هایک ویژن با تولید محصولات به روز توانسته است پاسخگوی نیازهای متنوع کاربران باشد. این شرکت معتبر در ایران نمایندگی رسمی دارد. در واقع شرکت هایک ویژن با تولید جدیدترین تکنولوژی ها توانسته است سهم بزرگی از بازار را به خود اختصاص دهد. دوربین مداربسته حرارتی هایک ویژن با ارائه راهکارهای ویژه می تواند از وقوع آتش سوزی جلوگیری کند.

دوربین های حرارتی هایک ویژن چه ویژگی هایی دارند؟

دوربین مداربسته حرارتی هایک ویژن ویژگی های خاص خود را دارد. اساس کار این نوع دوربین ها بر پایه تشخیص تغییرات دمایی محیط است. این نوع دوربین های مداربسته قادر هستند تغییر درجه حرارت محیط را شناسایی کنند. سپس تغییرات دمایی محیط را به کاربر گزارش دهند. دوربین های حرارتی هایک ویژن با بهره گیری از الگوریتم های هوش مصنوعی آنالیز تصاویر را انجام می دهند. از اینرو این نوع دوربین ها از دقت بالایی در شناسایی تغییرات دمایی محیط برخوردار هستند.

دوربین حرارتی

می توان گفت دوربین مداربسته حرارتی هایک ویژن در تشخیص و هشدار تغییر دمایی محیط عملکرد فوق العاده ای دارد. بنابراین تعیین آستانه دمایی محیط در این نوع دوربین مداربسته بسیار راحت است. این بدان معنا می باشد که اگر درجه حرارت محیط از حدی بالاتر رود آلارم های دوربین به صدا در می آیند. می توان این نوع دوربین های مداربسته را به گونه ای تنظیم کرد تا وضعیت خطر را  به صورت اس ام اس و یا ایمیل به کاربرد اعلام کند. از دوربین مداربسته حرارتی هایک ویژن در مکان های مختلف از قبیل مدارس، فرودگاه، نیروگاه، زندان و … استفاده می شود. ابعاد این نوع دوربین ها کوچک است. از اینرو به راحتی و در همه جا قابل نصب هستند.

دوربین حرارتی هایک ویژن

دوربین های ضد انفجاری هایک ویژن

دوربین مداربسته حرارتی هایک ویژن به دلیل دارا بودن ویژگی ها و مزایای خاص مورد توجه اغلب کاربران قرار گرفته است. از دوربین های پرطرفدار هایک ویژن می توان به دوربین های ضد انفجاری اشاره کرد. این نوع دوربین مداربسته همانطور که از اسمش پیداست در انفجارهای بزرگ دوام آورده و خراب نمی شود. معمولا پس از وقوع حادثه یافتن عامل به وجود آورنده حادثه اهمیت ویژه ای دارد. نصب دوربین ضد انفجاری هایک ویژن در برخی مکان های حساس و دارای خطر بالقوه وقوع انفجار امری ضروری محسوب می شود. برای مثال نصب این مدل دوربین ها در معادن زغال سنگ، پالایشگاه ها، کارخانه های شیمیایی، سکوهای استخراج نفت، کارخانه های نساجی و کارخانه های شیمیایی اهمیت بسیار بالایی دارد.

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چطور پس از وقوع انفجار می توان به تصاویر دوربین مداربسته دسترسی پیدا کرد. یا اینکه چگونه دوربین هایک ویژن از آتش سوزی در مدارس جلوگیری می کند؟ دوربین های ضد انفجاری هایک ویژن به گونه ای طراحی شده اند که در انفجارهای بزرگ دوام می آورند. بنابراین با استفاده از این نوع دوربین ها می توان پس از انفجار به راحتی تصاویر محیط را بررسی کرده و عامل انفجار را پیدا کرد.

دوربین مداربسته حرارتی هایک ویژن

کاربردهای مهم نصب سیستم نظارتی در مدارس

نصب دوربین مداربسته حرارتی هایک ویژن در مدارس مزایای فراوانی دارد. یکی از این مزایا این است که دوربین هایک ویژن از آتش سوزی در مدارس جلوگیری می کند. بنابراین نصب این نوع دوربین ها به کاربران کمک خواهد کرد تا مانع وقوع انفجارهای مهیب شوند. علاوه بر این نصب دوربین مداربسته در مدارس به مدیران کمک خواهد کرد تا بتوانند اطلاعات کاملی در رابطه با علایق دانش آموزان کسب کنند. در واقع نصب دوربین مداربسته میزان تردد دانش آموزان را به مکان های مختلف نشان می دهد. میزان تردد بیشتر به یک مکان آموزشی نشان دهنده علایق بیشتر دانش آموزان به آن مکان خاص است. این امر به جذاب کردن محیط های آموزشی جهت جذب بیشتر دانش آموزان کمک شایانی خواهد کرد.

برخی از دوربین های مداربسته هایک ویژن از تکنولوژی شمارش افراد بهره برده اند. معمولا این نوع دوربین های مداربسته را در ابتدای درب های ورودی محیط آموزشی نصب می کنند. بنابراین از این طریق می توان تعداد افراد وارد یا خارج شده به محیط را به طور دقیق کنترل کرد. از طرفی نصب دوربین مداربسته هایک ویژن امنیت آن مکان را افزایش می دهد. نصب دوربین های مداربسته هایک ویژن در کاهش خسارت های جانی و مالی به هنگام وقوع حوادث غیرمترقبه بسیار مهم است.

جلوگیری از آتش سوزی با نصب دوربین مداربسته حرارتی هایک ویژن

یکی از خطرات رایج در مشاغل مختلف وقوع آتش سوزی است. آتش سوزی خسارت های جانی و مالی فراوانی را به شما وارد خواهد کرد. از اینرو نصب دوربین مداربسته حرارتی هایک ویژن اهمیت ویژه ای دارد. زیرا آتش سوزی سبب از بین رفتن دارایی های شما خواهد شد. در برخی مواقع عدم رعایت نکات ایمنی سبب آتش سوزی مهیب در محیط می شود. برای جلوگیری از آتش سوزی راهکارهای متفاوتی وجود دارد.

دوربین حرارتی هایک ویژن

یکی از راه های جلوگیری از آتش سوزی نصب دوربین مداربسته حرارتی هایک ویژن می باشد. لازم به ذکر است که دوربین های حرارتی قیمت بالایی دارند. به همین خاطر نصب این نوع دوربین ها در مکان ها و شرکت های بزرگ که حساسیت بالایی دارند بسیار کاربرد دارد. البته پیش بینی ما در آینده نزدیک این است که با کاهش هزینه های تولید دوربین مدار بسته حرارتی نصب آن ها در مکان های کوچک هم فراگیر شود. اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه دوربین هایک ویژن از آتش سوزی در مدارس جلوگیری می کند؟ دوربین حرارتی هایک ویژن با استفاده از سنسورهای حرارتی که دارد مانع از آتش سوزی در مدارس می شود.

دوربین هایک ویژن

عملکرد دوربین مداربسته حرارتی هایک ویژن

امروزه استفاده از دوربین مداربسته حرارتی هایک ویژن نظر اغلب کاربران را به خود جلب کرده است. کار اصلی دوربین حرارتی جمع آوری دیتا و اطلاعات دمای محیط می باشد. اما آیا واقعا دوربین هایک ویژن از آتش سوزی در مدارس جلوگیری می کند؟ در واقع این نوع دوربین مداربسته با استفاده از هوش مصنوعی به راحتی افزایش دمای محیط را تشخیص می دهد. افزایش دمای یک نقطه از محیط خطر آتش سوزی در محیط را افزایش می دهد. در برخی مواقع نکات حساسی از قبیل خاموش نکردن سیگار در سطل زباله و یا لوازم برقی موجود در محیط سبب وقوع آتش سوزی در محیط می شوند. دوربین مداربسته حرارتی هایک ویژن از سنسورهایی برای اندازه گیری دما در نقاط مختلف محیط استفاده می کند. رنگ های متضاد ایجاد شده در سطوح مختلف نشان دهنده خطر آتش سوزی در محیط است. کاربران با تشخیص این رنگ ها به وجود خطر آتش سوزی در محیط پی می برند.