راهنمای خرید دستگاه NVR هایک ویژن به شما کمک خواهد کرد تا خریدی دقیق و مطمئن را انجام دهید. برای خرید دستگاه NVR باید به یکسری نکات مهم توجه کنید. از طرفی با افزایش آگاهی خود در رابطه با خصوصیات و ویژگی های دستگاه NVR می توانید مطابق با نیاز کاری خود دستگاه را خریداری کنید. در این مقاله سعی داریم فاکتورهای مختلف خرید دستگاه NVR هایک ویژن را به شما معرفی کنیم. با افزایش دانش خود در رابطه با خصوصیات و ویژگی های دستگاه خرید راحت تری را تجربه خواهید کرد.

راهنمای خرید دستگاه NVR هایک ویژن

شما باید قبل از خرید دستگاه NVR هایک ویژن با تمام خصوصیات و ویژگی های دستگاه آشنا باشید. از نکات مهم خرید دستگاه NVR توجه به تعداد کانال تصویر و صدا دستگاه است. شرکت هایک ویژن دستگاه NVR را به صورت 4، 8، 16، 32 و … کاناله تولید و به بازار عرضه می کند. توجه داشته باشید که دستگاه های NVR فاقد ورودی صدا هستند. از اینرو موقع انتخاب دوربین باید به این نکته دقت کنید که دوربین میکروفن داخلی داشته باشد. همچنین باید از دوربین هایی استفاده کنید که امکان نصب میکروفن بر روی آن ها وجود داشته باشد.

راهنمای خرید دستگاه NVR هایک ویژن

دیگر راهنمای خرید دستگاه NVR هایک ویژن پهنای باند است. منظور از پهنای باند حجم اطلاعات ورودی و یا خروجی از دستگاه می باشد. البته حجم اطلاعات ورودی و خروجی دستگاه محدودیت هایی خواهند داشت. از عوامل موثر بر مصرف پهنای باند رزولوشن تصاویر است. توجه داشته باشید که رزولوشن بیشتر به پهنای باند بیشتری نیاز خواهد داشت. محاسبه پهنای باند کار هر کسی نیست. برای این منظور باید با کارشناسان نصب مشورت داشته باشید.

از دیگر نکات مهم به هنگام خرید دستگاه NVR هایک ویژن ظرفیت هارد است. هر کدام از دستگاه های NVR از تعداد مشخصی از هارد دیسک ها پشتیبانی می کنند. کاربرانی که به ضبط تصاویر در مدت زمان طولانی نیاز دارند باید از هارد دیسک با ظرفیت بالا استفاده کنند. البته ظرفیت هارد به عوامل مختلفی بستگی دارد. از عوامل موثر بر ظرفیت هارد می توان به تعداد دوربین مداربسته، میزان فضای ذخیره سازی هارد دیسک و کیفیت دوربین ها اشاره کرد.

نکات مهم خرید دستگاه NVR هایک ویژن

از دیگر نکات مهم خرید دستگاه NVR هایک ویژن این است که این دستگاه ها حافظه داخلی ندارند. بنابراین شما باید برحسب نیاز کاری خود نوع ظرفیت هارد دیسک را تعیین کنید. دیگر راهنمای خرید دستگاه NVR هایک ویژن قابلیت POE است. این قابلیت باعث می شود که دوربین های مداربسته از طریق کابل شبکه تغذیه شوند. می توان گفت دستگاه های NVR با خروجی های POE علاوه بر انتقال اطلاعات دوربین مداربسته امکان تغذیه آن ها را هم فراهم می کنند. با قابلیت POE دیگر نیازی به سیم کشی جهت برق رسانی دوربین ها نخواهید داشت. در واقع قابلیت POE مزیت مهم دستگاه های NVR هایک ویژن به حساب می آید. برخی از دستگاه های NVR دارای چند کانال POE هستند. به همین دلیل قیمت این نوع دستگاه NVR نسبت به سایر دستگاه های NVR بیشتراست.

دستگاه NVR هایک ویژن

دستگاه NVR هایک ویژن چیست؟

از تجهیزات بسیار مهم در سیستم های نظارتی تصویری می توان به دستگاه NVR هایک ویژن اشاره کرد. وظیفه دستگاه NVR ضبط تصاویر دوربین مداربسته است. از این دستگاه برای دوربین های تحت شبکه هایک ویژن استفاده می کنند. قابلیت پردازش تصویر توسط دستگاه  NVR در مقایسه با دستگاه های DVR  پیشرفته تر و با کیفیت تر است. از برخی دستگاه های NVR با قابلیت POE به منظور تغذیه دوربین مداربسته استفاده می کنند. از نکات مهم نحوه تنظیم دستگاه NVR است. در صورتیکه دستگاه به صورت صحیح تنظیم نشود ضبط تصاویر دچار مختل خواهد شد.

قبل از نصب دستگاه NVR باید به تعداد دوربین های متصل به دستگاه توجه کنید. دقت داشته باشید که برخی از دستگاه های NVR تعداد پورت کمتری نسبت به تعداد دوربین قابل پشتیبانی دارند. برای مثال دستگاه NVR که از 8 دوربین پشتیبانی می کند ممکن است 4 درگاه داشته باشد. دستگاه NVR برخلاف DVR از همه برندها و مدل های دوربین مداربسته پشتیبانی نمی کند. اما دستگاه NVR هایک ویژن از دوربین های مداربسته با برندهای مشابه پشتیبانی می کند. برای مثال این مدل دستگاه ضبط تصاویر از دوربین های با برند هایک ویژن پشتیبانی می کند.

آشنایی با خصوصیات و مشخصات فنی این محصول کاربردی

انواع مختلف دستگاه NVR هایک ویژن خصوصیات گوناگونی دارند. آشنایی با خصوصیات دستگاه NVR به شما کمک خواهد کرد تا با دقت بیشتر و مطابق با نیاز خود دستگاه را خریداری کنید. یکی از ویژگی های دستگاه NVR رزولوشن قابل پشتیبانی است. رزولوشن قابل پشتیبانی با توجه به مدل دستگاه متفاوت است. بنابراین دستگاه NVR تا رزولوشن مشخصی از توانایی پشتیبانی دوربین ها برخوردار است. برای مثال دستگاه های با رزولوشن 5 مگاپیکسل نمی توانند از دوربین های با رزولوشن 8 مگاپیکسل پشتیبانی کنند.

دستگاه NVR هایک ویژن

از دیگر خصوصیات دستگاه NVR هایک ویژن کیفیت ضبط در کانال ها است. کیفیت ضبط تصاویر در کانال های مختلف دستگاه NVR با یکدیگر متفاوت هستند. دیگر راهنمای خرید دستگاه NVR هایک ویژن  خروجی تصویر است. با استفاده از خروجی ها می توان تصاویر را در مانیتور مشاهده کرد. برای مثال خروجی VGA برای اتصال به تلویزیون یا مانیتور کاربرد دارد. همچنین از خروجی LAN برای اتصال به کامپیوتر یا شبکه استفاده می شود. شما باید موقع انتخاب HDMI به رزولوشن خروجی دستگاه و توان انتقال کابل HDMI توجه کنید.

سیستم Raid از دیگر خصوصیات دستگاه NVR هایک ویژن است. با استفاده از این سیستم می توان یک کل واحد از مجموع چند هارد دیسک ایجاد کرد. این روش ذخیره اطلاعات سبب افزایش امنیت دیتا می شود. سرعت خواندن و نوشتن دیتا هم افزایش پیدا می کند. این امر در افزایش کارایی و عملکرد دستگاه تاثیر فوق العاده ای خواهد داشت. همچنین در صورت خرابی یکی از هاردها اطلاعات ذخیره شده از بین نخواهند رفت.

قیمت این محصول مفید و پرکاربرد

قیمت دستگاه NVR هایک ویژن بسته به عوامل متعددی تعیین می شود. با توجه به شرایط اقتصادی موجود و نوسانات ارزی نمی توان قیمت ثابتی برای دستگاه های NVR در نظر گرفت. شما می توانید قبل از خرید دستگاه NVR هایک ویژن از طریق تماس با کارشناسان بخش فروش از قیمت روز دستگاه مطلع شوید. دستگاه های NVR در انواع مختلف تولید می شوند.

هر کدام از این دستگاه ها با توجه به مشخصات فنی و تعداد کانال هایی که دارند قیمت متفاوتی خواهند داشت. از راهنمای خرید دستگاه NVR هایک ویژن افزایش اطلاعات در رابطه با مشخصات و ویژگی های دستگاه است. همچنین با مراجعه به نمایندگی های معتبر هایک ویژن می توانید دستگاه NVR را با کیفیت بالا و قیمت بسیار مناسب خریداری کنید. نمایندگی معتبر هایک ویژن تمامی محصولات هایک ویژن را با کیفیت بالا و قیمت مناسب در اختیار مشتریان قرار می دهد.

NVR هایک ویژن

وظایف عمده NVR هایک ویژن

کاربرد اصلی و مهم دوربین های مداربسته استفاده از آن ها به عنوان سیستم های حفاظتی است. البته کاربرد دوربین های مداربسته فراتر از سیستم حفاظتی بوده و از آن ها برای کاربردهای پلیسی، صنعتی، کنترل ترافیک، تصویر برداری نامحسوس، ارتباطات ویدیویی، فضایی و نظامی استفاده می شود. از اینرو استفاده از دستگاه NVR هایک ویژن بیش از پیش شده است. یکی از وظایف دستگاه NVR ضبط تصاویر ارسالی از دوربین های تحت شبکه می باشد. پخش تصاویر ارسالی از دیگر وظایف دستگاه NVR به حساب می آید.

از دیگر راهنمای خرید دستگاه NVR هایک ویژن آشنایی با وظایف دستگاه NVR است. تنظیم ویژگی های تصویر از قبیل رنگ، روشنایی و … دیگر وظایف دستگاه NVR هایک ویژن می باشند. در صورتیکه دستگاه NVR از قابلیت POE برخوردار باشد وظیفه برق رسانی به دوربین ها هم جزء وظایف دستگاه NVR به حساب می آید. از دیگر کاربرد دستگاه NVR  هایک ویژن پردازش تصاویر است. با کمک دستگاه NVR  می توان تشخیص چهره، پلاک خوانی و … را انجام داد. از دیگر وظایف NVR ذخیره سازی تصاویر با انواع حالت های مختلف ضبط است.