تکنولوژی ANR چیست؟ جنایتی در ملک شما رخ داده است، اما وقتی صبح سعی می‌کنید فیلم های ضبط شده را بررسی کنید، متوجه می‌شوید که برق در نقطه ای از شب قطع شده است. آیا برق قطع شده؟ آیا شبکه به تازگی قطع شده است؟ یا این کار توسط جنایتکاران انجام شده است؟ این یک کابوس برای هر صاحب کسب و کاری است، حتی زمانی که ملک شما دارای پوشش گسترده دوربین مدار بسته باشد. حتی زمانی که یک NVR به طور موثر پنهان است، هنوز این شانس وجود دارد که مجرمان مصمم بتوانند شبکه را قطع کنند و مانع ضبط کردن دوربین ها شوند. بنابراین چگونه می توانید از فیلم های دوربین مداربسته، بک آپ یا پشتیبان تهیه کنید؟

تکنولوژی ANR

تکنولوژی ANR  یا به روز رسانی خودکار تحت شبکه (ANR) یک ویژگی ضروری برای ذخیره سازی سیستم های امنیتی از بیش از یک دهه گذشته بوده است. دوربین های UNV می توانند به طور خودکار فیلم های ضبط شده را در صورت قطع شبکه در کارت SD دوربین ذخیره کنند. پس از بازیابی شبکه، فیلم های ضبط شده به سرور ذخیره سازی بازگردانده می شوند. بنابراین، تمام لحظات حتی زمانی که دوربین به طور موقت از کار افتاده، ذخیره می شوند. با استفاده از فناوری ANR، سطح ذخیره سازی اضافی به مشتری خود ارائه می دهید. اگر به دنبال ارائه خدمات اضافی در سیستم نظارتی خود هستید، دوربین‌های Uniview و NVR یک انتخاب عالی هستند. در امه مطلب با ما همراه باشید تا با این تکنولوژی بیشتر آشنا شوید.

تکنولوژی ANR چگونه کار می کند؟

تکنولوژی ANR چیست؟

خوشبختانه، سال‌ها تجربه امنیتی هایک ویژن به آنها کمک کرده است تا راه‌حلی کارآمد را توسعه دهند. همه دوربین‌های IP آن‌ها که مجهز به حافظه داخلی MicroSD هستند، اکنون دارای ویژگی به نام بازیابی خودکار شبکه یا تکنولوژی ANR هستند. هنگامی که ANR فعال می شود، به دوربین می‌گوید که به محض قطع اتصال خود به ضبط‌کننده، ضبط فیلم روی کارت حافظه را شروع کند. هیچ پیوند شبکه‌ای برای انجام این کار لازم نیست! یعنی دوربین می‌تواند به عنوان یک دستگاه کاملا مستقل در زمانی که ضبط کننده خاموش است عمل کند.

زمانی که در عملکرد سوئیچ شبکه اختلالی رخ بدهد، یا دستگاه NVR به درستی کار نکند و در کابل شبکه نقصی وجود داشته باشد، ارتباط بین دوربین و NVR می تواند قطع شود.  بسیار مهم است، هنگامی که اتصال به NVR ایجاد شد، دوربین به طور  خودکار از فیلم از کارت حافظه روی هارد دیسک پشتیبان تهیه کند تا به طور موثر شکاف ایجاد شده را از زمانی که ضبط کننده شما خاموش است پر کند. تنظیم ANR از NVR کار بسیار آسان و راحتی است، فقط این مسیر را دنبال کنید: پیکربندی وب > ذخیره سازی > تنظیمات زمانبندی > پیشرفته

فعال کردن تکنولوژی ANR

سپس فقط کادر “فعال کردن تکنولوژی ANR” را تیک بزنید. برای اینکه به حداکثر کارآیی برسید، می‌توانید از حالت پیش ضبط یا  pre-record هم استفاده نمایید. با فعال کردن این قابلیت، دوربین دقیقاً قبل از قطع شدن اتصال، ضبط را شروع می کند و احتمالاً دلیل از کار افتادن سیستم را نیز ثبت می کند. هیچ محدودیتی برای تعداد دوربین‌های ضبط‌کننده با استفاده از ANR وجود ندارد، بنابراین تا زمانی که دوربین‌های شما دارای کارت‌های MicroSD هستند، می‌توانید آن را روی هر دوربین فعال و حتی یک لحظه فیلم را در حین قطع شدن اتصال از دست ندهید.

برق رسانی به دوربین ها

تکنولوژی ANR در ضبط کننده ها به طور خودکار انجام می شود. الزامات فعال بودن آن به سادگی این است که دوربین باید یک کارت micro SD نصب کرده و فرمت شده باشد و ضبط در کانال مربوطه فعال باشد.

برق رسانی به دوربین های مداربسته

فقط کافی است تا برای تنظیم تکنولوژی ANR دوربین ها را روشن نگه دارید یعنی هیچ وقت برق آنها قطع نشود. در حالی که این ممکن است بدیهی به نظر برسد، به خاطر داشته باشید که اکثر دوربین های IP مدرن با استفاده از Power-over-Ethernet (PoE) از ضبط کننده یا سوئیچ برق می گیرند. در حالی که این موضوع، امکان را برای نصب ساده با سیم کشی کاهش می دهد، اما به این معنی هم است که اگر اتصال به ضبط قطع شود، دوربین منبع تغذیه خود را نیز از دست خواهد داد و خاموش خواهد شد. به همین دلیل، اگر می‌خواهید از تکنولوژی ANR استفاده کنید، باید مطمئن شوید که هر دوربین با یک منبع تغذیه جداگانه به برق متصل است. اکثر دوربین های هایک ویژن دارای ورودی برق 12 ولت خارجی هستند حتی اگر برای کار با PoE طراحی شده باشند.

افزونگی برای سیستم های بزرگتر

اگر ضبط کننده شما در جایی قرار دارد که خرابکاری یا دستکاری نگران کننده است، استفاده از تکنولوژی ANR یک ویژگی ضروری است. اما اگر نیاز به فضای ذخیره سازی اضافی زیاد با استفاده از کارت های حافظه داشته باشید، چه؟ یا اگر نمی توان به صورت جداگانه برق هر دوربین را تأمین کرد، چه؟ خوشبختانه N+1 ویژگی دیگری از هایک ویژن است، سیستمی که به شما امکان می دهد یک NVR کاملا مجزا را به عنوان یک پشتیبان خودکار تنظیم کنید. این قابلیت به طور خاص برای سیستم های دوربین IP بزرگتر که از چندین ضبط کننده استفاده می کنند، طراحی شده است.

زمانی که ویژگی Hot Spare را در منوی تنظیمات فعال کنید، علاوه بر تعیین یک NVR به عنوان پشتیبان، امکان اینکه آن را به هر ضبط کننده در سیستم اضافه کنید وجود خواهد داشت. این ضبط کننده پشتیبان به محض اینکه تشخیص دهد یکی از ضبط کننده های اصلی آفلاین است، فعال می شود. هنگامی که ضبط کننده دوباره راه اندازی شد و دوباره شروع به کار کرد، فیلم ضبط شده در دستگاه پشتیبان به طور خودکار به ضبط کننده اصلی منتقل می شود. اگر بیش از یک ضبط کننده از کار بیفتد، پشتیبان گیری از اولین موردی شروع می شود که از کار افتاده است. این تکنولوژی علاوه بر اینکه یک راه عالی برای محافظت در برابر دستکاری است، بلکه در صورتی که یکی از ضبط کننده های شما دچار نقص سخت افزاری شود، به عنوان یک احتمال موثر عمل می کند.

هایک لوک راهکار امنیتی شما در تکنولوژی ANR

هایک لوک امیدوار است در این مقاله شما را با کلیاتی در ارتباط با تکنولوژی ANR آشنا کرده باشد. با توجه به این که جرایمی مثل سرقت هنوز شایع است، برای صاحبان خانه مهم است که روی اقدامات امنیتی اضافی مانند دوربین های مدار بسته و آشکارسازهای حرکت سرمایه گذاری کنند. دوربین های امنیتی نه تنها نمی گذارند سارقان به خانه شما نزدیک شوند، بلکه گزارش حادثه را به پلیس و شناسایی مقصر را برای شما آسان تر می کند. این روزها اکثر سیستم های دوربین امنیتی به گونه ای طراحی شده اند که به سرعت بدون نیاز به خدمات حرفه ای نصب می شوند. برای به حداکثر رساندن برد دوربین ها فقط باید مکان های ایده آل را بدانید. جهت مشاوره و آموزش نصب انواع دوربین مدار بسته با پشتیبانی سایت هایک لوک تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان آن بهره مند شوید. اگر می‌خواهید درباره نصب دوربین‌های امنیتی DIY بیشتر بدانید، از صفحه پرسش‌های متداول ما دیدن کنید.

سوالات متداول درباره تکنولوژی ANR

ANR مخفف چه کلمه ای است؟ Automatic Network Recovery یا همان به روز رسانی خودکار تحت شبکه

تکنولوژی ANR چه کاربردهایی دارد؟ با استفاده از فناوری ANR در هنگام قطع برق یا هنگام قطع شدن ارتباط بین دوربین و NVR ضبط تصاویر قطع نشده و همچنان فیلم ها در یک فایل بک آپ ضبط خواهند شد. بازرسی و بازبینی محیطی که دوربین مداربسته دارد در تمامی زمان ها امکان پذیر خواهد بود.
تکنولوژی ان وی ار در دوربین مداربسته

تکنولوژی ان وی ار در دوربین مداربسته

چه زمانی ارتباط بین دوربین و ان وی ار می تواند قطع شود؟

  • مختل شدن سوئیچ شبکه
  • خرابی دستگاه ضبط
  • نقص کابل شبکه

فعال کردن ANR  تکنولوژی چگونه است؟ کاربر می تواند عملکرد ANR را از طریق مرورگر وب فعال کند (پیکربندی -> تنظیمات دوربین -> تنظیمات زمانبندی -> پیشرفته) تا فایل های ضبط شده را در دوربین IP با microSD در هنگام قطع شبکه ذخیره کند و فایل ها را همگام سازی کند. هنگامی که شبکه از سر گرفته شد، ضبط فیلم به NVR تغییر می یابد.