میانگین زمان نگهداری تصاویر مدار بسته در اماکن اداری، تجاری و صنعتی بسته به نوع مشاغل و هارددیسک دوربین مدار بسته متفاوت است. برای ضبط تصاویر از دستگاه های ضبط NVR و DVR  استفاده می کنند. جالب است بدانید که دستگاه های ضبط تصاویر حافظه داخلی ندارند. بنابراین برای ضبط تصاویر باید بر روی این دستگاه ها هارددیسک نصب شود. برخی از دستگاه های ضبط تصاویر از تعداد هارد بیشتری پشتیبانی می کنند. در ادامه شما را با مدت زمان نگهداری تصاویر مدار بسته در اماکن مختلف بیشتر آشنا خواهیم کرد.

میانگین زمان نگهداری تصاویر مدار بسته در اماکن اداری، تجاری و صنعتی به چه صورت است؟

میانگین زمان نگهداری تصاویر مدار بسته در اماکن اداری، تجاری و صنعتی با توجه به نوع و مدل دوربین مدار بسته متفاوت است. امروزه شرکت های تولیدی انواع مختلف دوربین مدار بسته را تولید و به بازار عرضه می کنند. انواع مختلف دوربین مدار بسته دارای حافظه مشخص و معینی هستند. هارددیسک وظیفه ذخیره سازی در دوربین مدار بسته را برعهده دارد. هارد را در دستگاه های ضبط  DVR و NVR نصب می کنند.

مدت زمان نگهداری تصاویر

هر نوع دستگاه ضبط هایک ویژن با توجه به ظرفیتی که دارد از تعداد معینی هارد پشتیبانی می کند. البته حجم هارد در انواع مختلف دستگاه های ضبط متفاوت است.  برخی از مدل های دستگاه ضبط از هارد 6 ترابایت و برخی دیگر از هارد با ظرفیت 8 ترابایت پشتیبانی می کنند. هارددیسک ها به طور مداوم کار می کنند. به عبارت دیگر مدام در حال مصرف شدن هستند. بهتر است بدانید که میانگین زمان نگهداری تصاویر مدار بسته در اماکن اداری، تجاری و صنعتی با یکدیگر متفاوت می باشد. تفاوت مدت زمان نگهداری تصاویر مدار بسته در اماکن مختلف به دلیل کاربری متفاوت و نوع مشاغل آن ها است.

میانگین زمان نگهداری تصاویر مدار بسته در اماکن مسکونی

میانگین زمان نگهداری تصاویر مدار بسته در اماکن اداری، تجاری و صنعتی با توجه به کاربری دوربین مدار بسته متفاوت می باشد. معمولا میانگین زمان نگهداری تصاویر مدار بسته در اماکن مسکونی بین 2 الی 4 هفته است. شما می توانید بر حسب نیاز کاری خود نوع و مدل دوربین مدار بسته را انتخاب کنید.

مدت زمان نگهداری تصاویر مدار بسته در اماکن مختلف از قبیل اماکن تجاری

میانگین زمان نگهداری تصاویر مدار بسته در اماکن اداری، تجاری و صنعتی بسته به ظرفیت هارددیسک دوربین متفاوت است. مدت زمان نگهداری تصاویر مدار بسته در اماکن مختلف با توجه به نوع بیزینس متفاوت خواهد بود. در واقع نوع بیزینس تعیین کننده میانگین زمان نگهداری تصاویر دوربین مدار بسته است. برای مثال میانگین زمان نگهداری تصاویر مدار بسته در طلافروشی ها 4 الی 6 ماه می باشد. در حالیکه میانگین زمان نگهداری تصاویر مدار بسته در پمپ بنزین ها بین 2 الی 3 ماه است. همچنین زمان نگهداری تصاویر دوربین مدار بسته در سوپرمارکت ها 1 ماه می باشد.

میانگین زمان نگهداری تصاویر مدار بسته در اماکن صنعتی

میانگین زمان نگهداری تصاویر مدار بسته در اماکن صنعتی

میانگین زمان نگهداری تصاویر مدار بسته در اماکن اداری، تجاری و صنعتی بسته به محل نصب دوربین با یکدیگر تفاوت دارند. معمولا میانگین زمان نگهداری تصاویر مدار بسته در تولیدی ها، کارخانجات و سوله ها بین 1 الی 2 ماه است. البته این مدت زمان با توجه به نیاز کارفرما ممکن است فرق کند. مدت زمان نگهداری تصاویر مدار بسته در اماکن مختلف براساس نیاز کارفرما تعیین می شود.

میانگین زمان نگهداری تصاویر مدار بسته در اماکن اداری، تجاری و صنعتی

میانگین زمان نگهداری تصاویر مدار بسته در اماکن اداری، تجاری و صنعتی براساس نیاز کارفرما و کاربری دوربین با یکدیگر متفاوت هستند. برای اماکن اداری از قبیل سازمان ها و شرکت ها میانگین زمان نگهداری تصاویر مدار بسته 1 الی 3 ماه است.

عوامل موثر بر ظرفیت ذخیره دوربین مدار بسته و مدت زمان نگهداری تصاویر مدار بسته در اماکن مختلف

میانگین زمان نگهداری تصاویر مدار بسته در اماکن اداری، تجاری و صنعتی بسته به عوامل مختلفی متفاوت است. یکی از عوامل موثر بر ظرفیت ذخیره دوربین مدار بسته حجم و تعداد هارد می باشد. می توان گفت مهمترین عامل در مدت زمان ضبط دوربین مداربسته ظرفیت هارددیسک است. مسلما هر چقدر تعداد و ظرفیت هارد بیشتر باشد مدت زمان ذخیره تصاویر دوربین مدار بسته افزایش پیدا خواهد کرد.

از دیگر عوامل موثر بر ظرفیت ذخیره دوربین تعداد دوربین ها است. هر چقدر تعداد دوربین ها بیشتر باشد تعداد هارد مورد استفاده برای ضبط تصاویر افزایش پیدا خواهد کرد. برای مثال 6 عدد دوربین مدار بسته با هارد 4 ترابایتی می توانند به مدت یک هفته تصاویر را ضبط کنند. اما اگر تعداد دوربین ها افزایش پیدا کند از هاردهای با ظرفیت بالاتر استفاده خواهد شد.

میانگین زمان نگهداری تصاویر مدار بسته در اماکن اداری، تجاری و صنعتی

دیگر عوامل موثر بر ظرفیت ذخیره دوربین مدار بسته

میانگین زمان نگهداری تصاویر مدار بسته در اماکن اداری، تجاری و صنعتی با توجه به ظرفیت ذخیره دوربین تعیین می شود. از دیگر عوامل موثر بر ظرفیت ذخیره دوربین مدار بسته کیفیت دوربین ها است. انواع مختلف دوربین های هایک ویژن از کیفیت های متفاوتی برخوردار هستند. از کیفیت های مختلف دوربین می توان به 4K، HD، FULL و … اشاره کرد. هر کدام از این نوع کیفیت ها فضایی از هارددیسک را به خود اختصاص می دهند. از دیگر عوامل موثر می توان به حالت ضبط اشاره کرد. معمولا دوربین های مدار بسته از حالت مداوم برای ضبط تصاویر استفاده می کنند.

حالت مداوم به این معنا است که دوربین بی وقفه تصاویر را ضبط می کند. اما نوع دیگر چگونگی ضبط حالت  Motion Detection است. در این حالت دوربین مدار بسته موقعی شروع به ضبط می کند که شی متحرک جلوی دوربین رد شود. این حالت مدت زمان تمام شدن فضای ذخیره سازی را افزایش می دهد. از دیگر عوامل موثر بر ظرفیت ذخیره دوربین مدار بسته تعداد فریم در ضبط است. توجه داشته باشید که هر یک ثانیه تصویر زنده شامل 25 فریم می باشد. هر چقدر تعداد فریم در ضبط بیشتر باشد فضای بیشتری از هارددیسک اشغال خواهد شد. نحوه ضبط DVR هایک ویژن به این صورت است که تعداد فریم را بر روی عدد 15 تنظیم می کنند.

میانگین زمان نگهداری تصاویر مدار بسته در اماکن اداری

نحوه افزایش ظرفیت ذخیره سازی هارد دوربین مدار بسته

میانگین زمان نگهداری تصاویر مدار بسته در اماکن اداری، تجاری و صنعتی با توجه به عوامل متعددی تعیین می شود. با انجام چند راهکارساده می توان ظرفیت ذخیره سازی هارد را در دوربین مدار بسته افزایش داد. یکی از این عوامل موثر تنظیم نمودن رزولوشن دوربین است. به عبارت دیگر رزولوشن دوربین مداربسته با توجه به محل نصب آن متفاوت می باشد. برای مثال می توان برای مکان های کم اهمیت از دوربین های با رزولوشن پایین استفاده کرد.

یکی دیگر از موارد غیرفعال کردن ضبط صداهای غیرضروری است. برای مثال می توان ضبط صدا در پارکینگ را غیرفعال کرد. فعال نمودن حالت Motion Detection در افزایش ذخیره سازی هارد دوربین مدار بسته موثر است. این امر باعث می شود دوربین موقع حرکت شی تصویر را ضبط کند. از دیگر عوامل موثر می توان به Back up گرفتن از حافظه دوربین مدار بسته اشاره کرد. برای این منظور می توان به صورت منظم فایل های مهم را به کامپیوتر انتقال داد.

بیشترین مدت زمان ذخیره سازی در کدام مدل از دستگاه های ضبط هایک ویژن است؟

میانگین زمان نگهداری تصاویر مدار بسته در اماکن اداری، تجاری و صنعتی با توجه به نوع دستگاه ضبط هایک ویژن متفاوت است.  می توان گفت بیشترین مدت زمان ذخیره سازی در دستگاه های NVR سری 9600 هایک ویژن می باشد. این نوع دستگاه ضبط جزء قدرتمندترین سری های NVR هایک ویژن محسوب می شود. از قابلیت های پیشرفته دستگاه NVR سری 9600 می توان به پلاک خوانی، تشخیص چهره و … اشاره کرد. این نوع دستگاه ضبط از قابلیت پشتیبانی 16 عدد هارد با ظرفیت 6 ترابایت برخوردار هستند.

میانگین زمان نگهداری تصاویر مدار بسته در اماکن تجاری

بهترین زمان ذخیره سازی تصاویر

میانگین زمان نگهداری تصاویر مدار بسته در اماکن اداری، تجاری و صنعتی بسته نوع مشاغل متغیر خواهد بود. براساس تحقیقات انجام شده میانگین زمان نگهداری تصاویر مدار بسته در اماکن های مختلف یک ماه می باشد. البته تعیین این مدت زمان بسته به نیاز کارفرما و نوع مشاغل متغیر خواهد بود. اما شما صاحب هر کسب و کاری که باشید باید بسته به نیاز و قوانین وضع شده در رابطه با مدت زمان نگهداری تصاویر ضبط شده عمل کنید. البته نگهداری تصاویر ضبط شده کمتر از 30 روز منطقی نیست. می توان گفت بهترین زمان ذخیره سازی تصاویر حداقل یک ماه می باشد.