برد دوربین مداربسته چقدر است؟ یکی از سوالات رایج کاربران به هنگام خرید دوربین مداربسته میزان برد دوربین مداربسته می باشد. منظور از برد دوربین مداربسته این است که دوربین تا چه فواصلی می تواند جزئیات تصاویر را نشان دهد. در واقع برد دوربین مداربسته حداکثر فاصله یا مسافتی است که دوربین می تواند تصویر مناسبی را ارائه دهد.  برد دوربین مداربسته باید با توجه به نیاز کاربر تعیین شود. بهتر است قبل از خرید دوربین مداربسته با برد دوربین مداربسته آشنایی داشته باشید. در ادامه شما را با برد دوربین مداربسته بیشتر آشنا خواهیم کرد.
برد دوربین مداربسته چقدر است؟

برد دوربین مداربسته چقدر است؟

با نصب دوربین مداربسته راحت تر می توانید از اموال خود محافظت کنید. برای این کار باید از فاصله و وضوح ارائه شده توسط دوربین مداربسته مطلع باشید. تصویر ارائه شده توسط دوربین مدار بسته باید به اندازه کافی واضح باشد تا بتوان عامل متجاوز را شناسایی کرد. لازم است قبل از خرید دوربین مداربسته مکان مورد نظر و ویژگی های دوربین را مورد بررسی قرار دهید. همچنین باید فاصله بین نقطه نصب و نقاط تحت نظارت را به طور دقیق تعیین کنید. شما باید برحسب نیاز خود نوع دوربین مداربسته را انتخاب کنید. برای مثال جهت انتخاب تشخیص چهره، پلاک و … باید از مدل های خاصی از دوربین استفاده کرد. در غیر اینصورت استفاده از دوربین مداربسته معمولی می تواند نیاز شما را برطرف کند.

دوربین مداربسته

چگونه نقاط دور را توسط دوربین مدار بسته رصد کنیم؟

یکی از دغدغه های کاربران نظارت بر نقاطی است که در فاصله زیادی از دوربین قرار دارند. از اینرو پاسخ به سوال برد دوربین مداربسته چقدر است؟ برای کاربران اهمیت بسیار زیادی دارد. برای این منظور باید موقع خرید دوربین مداربسته به یکسری نکات مهم توجه کنید. شما باید دوربین مداربسته ای را انتخاب کنید که لنز متغیر داشته باشد. در اینصورت امکان تنظیم لنز دوربین به صورت دستی وجود دارد. شما می توانید برحسب نیاز خود محدوده شناسایی مناسب را توسط دوربین تنظیم کنید. انتخاب دوربین مداربسته با رزولوشن 4 و یا 8 تصویر واضح تر و بزرگتری را ارائه خواهد داد. برای کنترل نقاط دور می توانید از دوربین های PTZ استفاده کنید. دوربین های PTZ لنزهای موتوری قدرتمندی دارند. با تنظیم لنز این نوع دوربین ها می توان برد مفید دستگاه را تا صدها فوت افزایش داد. البته این نوع دوربین های مداربسته از نظر اندازه بزرگ تر و از نظر قیمت  هم گران تر هستند.

برد دوربین مداربسته چقدر است؟

دوربین مداربسته تا چند متر را نشان می دهد؟

یکی از سوالات رایج خریداران دوربین مداربسته این است که برد دوربین مداربسته چقدر است؟ پاسخ این سوال همان فاصله ای است که توسط دوربین پوشش داده می شود. براساس برد دوربین مداربسته می توان وضعیت افراد و اشیا را تشخیص داد. می توان گفت ویژگی مهم دوربین مداربسته برد دوربین است. برد دوربین مداربسته باید به گونه ای باشد که هدف مورد نظر کاربر را تامین کند. دوربین های مداربسته معمولی قادر هستند بین 3 تا 23 را پوشش دهند. البته محدوده قابل پوشش توسط دوربین مداربسته با توجه به اندازه لنز، نوع سنسور و وضوح دوربین تعیین می شود.

عوامل موثر بر برد دوربین مداربسته

برد مفید دوربین مداربسته تحت تاثیر عوامل مختلفی است. از عوامل موثر می توان به کیفیت دوربین مداربسته اشاره کرد. کیفیت انواع مختلف دوربین مداربسته متفاوت است. کیفیت دوربین براساس مگاپیکسل مشخص می شود. جالب است بدانید که رزولوشن دوربین بر برد مفید آن تاثیر می گذارد. هر چقدر کیفیت و رزولوشن دوربین مداربسته بیشتر باشد کیفیت تصویر دوربین بیشتر خواهد بود. از طرفی تصاویر با جزئیات بیشتری نمایش داده می شوند.

قدرت زوم اپتیکال دوربین مداربسته از دیگر عوامل موثر بر برد دوربین مداربسته است. انواع مختلف دوربین مداربسته در دو نوع لنز ثابت و وریفوکال تولید و به بازار عرضه می شوند. دوربین ها با لنز وریفوکال با توجه به فاصله کانونی دوربین سوژه های از راه دور را کنترل می کنند. از دیگر عوامل موثر بر برد دوربین مداربسته محل نصب دوربین مداربسته است. با توجه به نوع دوربین مداربسته باید به محل نصب آن توجه ویژه داشت. برای مثال محل نصب دوربین های مداربسته بی سیم اهمیت بسیار زیادی دارد. وجود دیوار بین دوربین مداربسته و وای فای سبب تضعیف قدرت سیگنال دوربین خواهد شد.

برد دوربین مداربسته

 دیگر عوامل موثر بر برد دستگاه

از دیگر عوامل موثر بر برد دوربین مداربسته میدان دید دوربین است. منظور از میدان دید دوربین ناحیه تحت پوشش توسط دوربین می باشد. میدان دید به عوامل مختلفی بستگی دارد. بهتر است بدانید که هر چقدر میدان دید وسیع تر باشد جزئیات کمتری در تصویر قابل مشاهده خواهد بود. در صورتیکه زاویه دید باریک تر باشد تصویر ضبط شده توسط دوربین مداربسته واضح تر خواهد بود. برخی از مدل های دوربین مداربسته زاویه دید ثابت دارند. در حالیکه برخی از دوربین ها دارای لنزهای قابل تنظیم هستند. در اینصورت کاربر می تواند زاویه دید دوربین را تنظیم کند. اندازه لنز دوربین مداربسته از دیگر عوامل موثر بر برد دوربین مداربسته است. منظور از اندازه لنز فاصله کانونی دوربین است. فاصله کانونی بر برد مفید دوربین مداربسته تاثیر قابل توجهی دارد. دوربین های مداربسته در دو نوع لنز ثابت و متغیر وجود تولید می شوند. اندازه لنز دوربین بر حسب میلی متر قابل اندازه گیری است.

برد مفید دوربین مداربسته

برد مفید تشخیص چهره

از ویژگی های بارز دوربین مداربسته تشخیص چهره با توجه به برد دید دوربین است. البته این ویژگی بسته به نوع و مدل دوربین مداربسته متفاوت می باشد. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که برای تشخیص چهره برد دوربین مداربسته چقدر است؟ تشخیص چهره از طریق دوربین مداربسته یک امر ضمنی است. به عبارت دیگر تشخیص چهره توسط دوربین مداربسته عوامل متعددی تاثیرگذار هستند. برای تشخیص چهره اگر اپراتور با فرد آشنایی قبلی داشته باشد فرد به راحتی قابل تشخیص است. در غیر اینصورت نمی توان فرد را تشخیص داد. تشخیص دقیق چهره با توجه به برد دوربین مداربسته متفاوت می باشد. برای مثال دوربین 2 مگاپیکسلی هایک ویژن این توانایی را دارد که چهره فرد را تا فاصله 7 متری تشخیص دهد.

برد مفید تشخیص پلاک

برای خواندن پلاک برد دوربین مداربسته چقدر است؟ پلاک در فاصله معینی قابل تشخیص است. این بدان معنا می باشد که برد مفید دوربین در تشخیص پلاک برخلاف تشخیص چهره نسبی نیست.  فاصله تشخیص پلاک با توجه به نوع و مدل دوربین مداربسته متفاوت می باشد. به عبارت دیگر پلاک در فاصله مشخصی خوانا و یا ناخوانا است. خواندن پلاک مشابه خواندن متن است. البته خواندن پلاک راحت تر می باشد. برای مثال با استفاده از دوربین 2 مگاپیکسلی هایک ویژن می توان پلاک را تا فاصله 15 متری تشخیص داد. دوربین های مداربسته آنالوگ با کیفیت 700TVL و لنز 4 میلی متر قادر هستند تا فاصله 3 متری پلاک را بخوانند. البته برای تشخیص پلاک با فواصل بیشتر از دوربین های موتورایز استفاده می شود.

دوربین مداربسته

تاثیر برد دوربین مداربسته بر کنترل رفتار انسان

وظیفه دوربین مداربسته کنترل محیط و رفتار افراد حاضر در محیط می باشد. برای کنترل رفتار انسان برد دوربین مداربسته چقدر است؟ یکی از دلایل نصب دوربین مداربسته در ادارات کنترل رفتار و عملکرد کارکنان اداره می باشد. برای این منظور می توان از دوربین های مداربسته آنالوگ با کیفیت متوسط استفاده کرد. در واقع نیازی به استفاده از مدل های خاص دوربین مداربسته نیست. زیرا دوربین مداربسته در فاصله زیاد نصب نمی شود.

راهکارهای افزایش دید دوربین مداربسته

با بالا بردن دید دوربین مداربسته می توان از برد دوربین استفاده حداکثری کرد. با چند راهکار ساده می توان برد دید دوربین مداربسته را افزایش داد. یکی از نکات مهم این است که زاویه دید دوربین موقع نصب درست تنظیم شود. همچنین باید در انتخاب ارتفاع دوربین نهایت دقت را داشته باشید. شما باید موقع نصب دوربین میزان نور محیط را در نظر بگیرید. زیرا نور محیط بر کیفیت تصویر ضبط  شده بر دوربین موثر است. نور محیط در نمایش جزئیات تصاویر ارائه شده تاثیر می گذارد. وجود نور مناسب سبب افزایش دید دوربین مداربسته می شود. برای این منظور بهتر است منبع نور پشت دوربین و رو به پلاک باشد.