اگر دوست دارید با مشکل صدای دوربین مداربسته و رفع آن ها آشنا شوید، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. مشتریان و کاربران دوربین های مداربسته ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند که باعث کیفیت پایین صدا در فیلم های ضبط شده آنها می شود. دوربین های امنیتی هایک لوک راه‌حل های بسیاری از جمله دوربین های امنیتی، ضبط‌کننده ها و موارد دیگر را ارائه می دهند. ساکنان و صاحبان مشاغل کشور عزیزمان ایران می توانند با درخواست خدمات نصب از تیم ما به طور قابل توجهی بهره مند شوند. هایک لوک یکی از نمایندگان رسمی شرکت هایک ویژن (بهترین شرکت تولید کننده ی سیستم های مداربسته) در ایران است. دوربین های تحت شبکه، توربو اچ دی، ان وی آر ها و دی وی آرها، آیفون‌های تصویری، کابل‌های شبکه، اسپید دام ها و… برخی از محصولات تولیدی این شرکت چینی است.

مشکل صدای دوربین مداربسته و رفع آن

شما می توانید با تماس با پشتیبانی مجموعه هایک لوک جهت مشاوره و آموزش نصب انواع دوربین های مدار بسته از مشاوره رایگان کارشناسان آن بهره مند شوید. برای اطلاعات بیشتر در مورد خدمات و محصولات ما همین امروز با تیم ما تماس بگیرید!

چگونه صدا را در دوربین مداربسته خود فعال کنیم؟

بحث مشکل صدای دوربین مداربسته و رفع آن موقعی به درد ما خواهد خورد که صدا را در دوربین مداربسته خود فعال کنیم. فرآیند فعال کردن میکروفون صوتی بر روی دوربین میکروفن دار، به طور کامل پس از نصب اولیه از طریق DVR یا NVR انجام می شود. به طور معمول، روند به شرح زیر است:

 • از طریق صفحه اصلی به منوی اصلی بروید.
 • در منوی اصلی روی تنظیمات دوربین کلیک کنید.
 • گزینه رمزگذاری موجود را در تنظیمات دوربین پیدا کنید
 • در قسمت رمزگذاری، کادرهای صوتی تصویری را پیدا کنید و آنها را علامت بزنید
 • بعد روی منوی منبع صوتی کشویی کلیک کرده و تغییر مناسب را اعمال کنید
 • پس از کلیک بر روی دکمه، اعمال تغییرات را ذخیره کنید.
 • برخی از سیستم ها ممکن است با کلیک کردن روی نماد صوتی در بالای صفحه، به پیکربندی اضافی در صفحه اصلی نیاز داشته باشند.

نحوه فعالسازی صدای دوربین میکروفون دار داهوا

انواع مشکل صدای دوربین مداربسته و رفع آن ها بخش اول

1- میکروفون های CCTV از خارج متصل می شوند: در ابتدای بحث مشکل صدای دوربین مداربسته و رفع آن باید بگوییم که برای بسیاری از دوربین های امنیتی، ضبط صدا و گنجاندن آن در فیلم های ویدیویی، تنها از طریق خرید یک میکروفون نظارت صوتی و سپس اتصال خارجی آن امکان پذیر است. با این حال در سیستم دوربین امنیتی سیمی، مشکلات مربوط به صوت معمولاً از اتصال بین دوربین و ضبط کننده، طراحی فیزیکی میکروفون نظارت صوتی یا محیط اطراف ناشی می شود. به راستی چگونه می توانم یک میکروفون به دوربین امنیتی خود اضافه کنم؟ دوربین های امنیتی و ضبط کننده‌ها مانند سایر سیستم‌های الکترونیکی دارای پورت های مرتبط برای میکروفون های نظارت صوتی هستند. علاوه بر این، هر کیت باید دارای دفترچه راهنما باشد تا دستورالعمل‌های گام به گام را ارائه کند و بهبود صوتی اضافی را با دوربین یا ضبط‌کننده خاص مطابقت دهد. نحوه تنظیم فیزیکی چنین دستگاهی، با توجه به دفترچه راهنما و مطابق با پلاگین ها و محل مناسب میکروفون باشد.

انواع مشکل صدای دوربین مداربسته و رفع آن ها

انواع مشکل صدای دوربین مداربسته و رفع آن ها بخش دوم

2- فیلم ویدیویی پر از نویز سفید: صوتی که نویز بیش از حد یا فقط سفید تولید می کند سه مشکل احتمالی دارد که بر داده های ویدیویی تأثیر می گذارد. منابع چنین مواردی عبارتند از:

 • کیفیت سیم یا اتصال ضعیف: سیم هایی که آسیب دیده یا تخریب شده اند منجر به نتایج نامطلوب می شوند. پس از یافتن این مورد، تنها راه حل باید تعویض مستقیم سیم باشد.
 • عدم پردازش سرکوب نویز: اکثر میکروفون های نظارت صوتی دارای یک نوع سرکوب نویز هستند، اما ممکن است میکروفون های قدیمی چنین ویژگی را نداشته باشند. جدای از تنظیم محیط اطراف، می توان یک پوشش روی خود دستگاه اعمال کرد. ممکن است نیاز به تنظیم داده های ویدیویی باشد. متأسفانه با سیستم های قدیمی تر، گزینه ها ممکن است محدودتر باشند.
 • اتصال برق ناکارآمد یا کمبود ولتاژ: تغذیه کمتر از انرژی مورد نیاز یک سیستم امنیتی منجر به عملکرد ضعیف آن می شود. در صورت امکان، از منبع تغذیه DC یا ترانسفورماتور مشابه استفاده کنید.

انواع مشکل صدای دوربین مداربسته و رفع آن ها بخش سوم

در ادامه مبحث مشکل صدای دوربین مداربسته و رفع آن به قسمت نهایی این موضوع می رسیم و امیدواریم تا این جای بحث برایتان مفید بوده باشد.

3- فیلم های ویدیویی علیرغم وجود میکروفون در دوربین مداربسته، فاقد نویز هستند: به طور معمول در چنین موردی مشکل صدای دوربین مداربسته و رفع آن به معنای وجود مشکل در سیم‌کشی یا پیکربندی دستگاه است. آزمایش کامل دستگاه و سپس آزمایش همه پیکربندی ها ممکن است به یک راه حل یا درک بهتر مشکل منجر شود.

4- وزوز در فیلم ویدیوی من: یافتن این نوع مشکل صدای دوربین مداربسته و رفع آن ساده است. وزوز صوتی در فیلم ویدئویی می تواند ناشی از اتصال ضعیف کمکی یا آسیب دیدگی محافظ روی خود سیم باشد. بررسی هم اتصال و هم سیم به سرعت مشکل را برطرف می کند.

صدای پچ پچ در فیلم ویدیویی دوربین مدار بسته من

 

5- زمزمه کردن یا صدای پچ پچ در فیلم ویدیویی دوربین مدار بسته من: این دو نوع نویز ممکن است از طریق ماشین آلات یا نویز صوتی رخ دهد. در مورد نویز ماشین آلات، تنظیم پیکربندی و محافظ یا موقعیت میکروفون می تواند به رفع مشکل کمک کند. نویز صوتی شبیه به وزوز است که منشأ آن مشکلاتی است که در محافظ سیم وجود دارد، که باید قبل از تصمیم گیری در مورد نیاز به تعویض آن، بهتر است آن را تست کنید و سپس اقدام به تعویض نمایید.

مشکلات وای فای و صدای دوربین بی سیم

چرا فید دوربین من صدا را از دست می دهد؟ وقتی نوبت به دوربین های بی سیم مدرن می رسد، اکثریت دارای قابلیت های صوتی داخلی هستند. به طور معمول، هرچه دستگاه جدیدتر باشد، میکروفون قابلیت یا اعتماد بیشتری دارد. به همین دلیل، رایج‌ترین مشکل از دست دادن قابلیت های صوتی در دوربین‌های بی‌سیم، اتصال Wi-Fi، تلفن همراه یا بلوتوث است.

آیا دوربین های مدار بسته به طور قانونی می توانند صدا داشته باشند؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که قانونی بودن نظارت صوتی در یک سیستم دوربین امنیتی به مکان بستگی دارد. بر اساس یک مطالعه در سال 2021 تنها 10 درصد از مشتریان دوربین های مدار بسته، درخواست اعمال نظارت صوتی با سیستم های دوربین امنیتی خودشان هستند. در حالی که این میزان نسبت به مطالعه قبلی انجام شده در سال 2018 دو برابر شده بود، درصد پایین این آمار با قوانین وضع شده در هر کشور مطابقت دارد. به عنوان مثال، قوانین از ایالت به ایالت دیگر در ایالات متحده متفاوت است. مثلاً محدودیت های سنگینی در ایالت هایی مانند کالیفرنیا، پنسیلوانیا، واشنگتن و نیویورک اعمال می شود. علاوه بر این، کشورهایی مانند کانادا و پرتغال قوانین واضحی دارند که نظارت صوتی را بر اساس رضایت یک، دو یا همه طرف ها محدود می کنند. در مورد مشاغل خصوصی، قابلیت صوتی یا مسئولیتی را برای صاحب دوربین های نصب شده اعمال می کند یا در وهله اول تقاضای بسیار کمی وجود دارد.

انواع دوربین مداربسته

انواع دوربین مداربسته

سوالات متداول

 • آیا دوربین های IP صدا را پشتیبانی می کنند؟ مانند دوربین های مدار بسته، دوربین‌ های IP که عملکرد صوتی داخلی ندارند، می توانند یک میکروفون نظارت صوتی نصب کنند.
 • چگونه صدا را به دوربین IP خود وصل کنم؟ دوربین های IP ادغام با یک سیستم امنیتی را بسیار ساده تر از همیشه می کنند. هر دوربین پروتکل اینترنت مدرن دارای ورودی POE، ورودی RCA و ورودی صدا در صورت لزوم است. بنابراین، هر گونه اتصال باید از طریق چنین اعمال شود.
 • چگونه صدا را به NVR اضافه کنم؟ ضبط کننده باید دارای پورت های صوتی برای اتصال مستقیم صوتی باشد، مگر اینکه به طور خاص یک NVR بی سیم باشد.