وجود سیاهی و ظلمات حاکم بر شب های تاریک موقعیت مناسبی برای جولان انسان های بزهکار می باشد. طبق مطالعات صورت گرفته مشخص شده است که بیش از 70 درصد جرایم در شب های تاریک صورت می پذیرد. در نتیجه نیاز به افزایش ضریب امنیت با وسایل و تجهیزات کنترل و نظارت امری مهم و ضروری می باشد. یکی از معایب دوربین های مداربسته معمولی کاهش کیفیت تصاویر ضبط شده توسط آنها در طول شب و مکان های تاریک است. البته در سال های اخیر شرکت های معتبری همچون هایک ویژن برای کاهش مشکلات اینچنینی دست به نوآوری هایی زده است.

تولید دوربین های سری DarkFighter هایک ویژن قدمی در جهت ارتقاء کمی و کیفی محصولات این کمپانی می باشد. این شرکت برای افزایش بار ایمنی با تولید تکنولوژی اینچنینی و استفاده از فناوری های پیشرفته راهکار مناسبی در جهت اصلاح شکاف های امنیتی برداشته است. همچنین این محصولات با استفاده از فناوری هوش مصنوعی قادر به تشخیص ویژگی هایی مانند رنگ لباس، چهره فرد، اندازه قد، شماره پلاک و حتی رنگ و برند تجاری وسایل نقلیه نیز می باشند. استفاده از تجهیزات اینچنینی برای شما امنیت و آرامش را به ارمغان می آورد.

ویژگی های دوربین های سری DarkFighter هایک ویژن

اولین بار تولید محصولات با تکنولوژی IR و استفاده از سنسورهای دریافت کننده مادون قرمز از سال 2013 شروع شد. در سال 2013 شرکت هایک ویژن نسل دوم این فناوری را تحت عنوان دوربین های سری DarkFighter هایک ویژن روانه بازار نمود. این شرکت همواره تلاش نموده است تا با استفاده از تکنولوژی های جدید فناوری دوربین های مداربسته  DarkFighter را بهبود دهد. در این راستا شرکت هایک ویژن همواره تلاش نموده است تا به ارتقاء کیفیت تصاویر، کاهش نویز تصاویر ثبت شده، افزایش روشنایی تصاویر و در نهایت بهبود کیفیت رنگ در تصاویر این دوربین ها بیفزاید. به طور خلاصه در ساختار دوربین های DarkFighter ما شاهد وجود دیافراگم و سنسور های بزرگتری می باشیم. این امر خود سبب می شود تا کارایی در دوربین های جدید نسبت به مدل های قدیمی در شب های تاریک و محل های کم نور بیشتر باشد.

شرکت همواره تلاش نموده است تا با پیشرفت بخش های سخت افزاری و در کنار آن افزایش کارایی سیستم های نرم افزاری در دوربین های سری DarkFighter هایک ویژن به کاهش چشمگیر مشکلات موجود در این فناوری ها از قبیل نویز در تصاویر کمک نماید. این کاهش در مقدار نویز در بسیار از موارد به نفع کاربران دوربین های مداربسته می باشد. برای مثال با کاهش نویز در تصاویر ما شاهد کاهش میزان حجم فایل های ذخیره شده هستیم. این مسئله خود در امر ذخیره سازی فایل ها و فشرده سازی آنها موثر می باشد و این کار را آسانتر می کند.

معرفی محصولات جدید دوربین های مداربسته هایک ویژن

در همین سال اخیر شرکت نسل سوم از دوربین های سری DarkFighter هایک ویژن را به بازار مصرف معرفی نموده است. این محصول هم اکنون با نام تجاری DarkFighterX در لیست محصولات تولیدی این شرکت موجود می باشد. استفاده از این دوربین ها در شرایطی که عملا نوری در محیط وجود ندارد ممکن می باشد. این تکنولوژی توانایی دارد تا در شرایط تاریکی مطلق نیز به ثبت تصاویری کاملا واضح، شفاف، رنگی و بدون وجود کوچکترین نویزی بپردازد. این فناوری با ساختاری مشابه با شبکیه چشم انسان ها فعالیت می نماید. در شبکیه چشم انسان ها پردازش رنگ و روشنایی به طور کاملا مستقل انجام می گیرد. در ساختار چشم وجود سلول های مخروطی و استوانه ای برای انجام همزمان دریافت و پردازش تصاویر در طول روز و شب الزامی می باشد.

در واقع این سلول های استوانه ای هستند که نسبت به نور و روشنایی واکنش نشان می دهند و سلول های مخروطی نیز به مغز انسان توانایی تشخیص و دیدن رنگ ها را می دهد. در دوربین های سری DarkFighter  هایک ویژن نیز ما دقیقا شاهد ساختاری مشابه با سلول های موجود در چشم انسان می باشیم. در این دوربین ها ما شاهد حضور سنسورهایی دو تایی می باشیم. یکی از این سنسورها برای انتقال نور مادون قرمز یا IR اختصاصی شده است. سنسور دیگر نیز برای دریافت نور مرئی و توانایی تشخیص رنگ ها تخصیص داده شده است. در این دوربین ها ما شاهد ادغام هوش مصنوعی و الگوریتم های Deep Learning می باشیم. این امر به طور فزاینده ای باعث شده است تا دقت نرم افزاری، عملکردی و همچنین تشخیص بدن انسان و ردیابی خودکار را در این محصولات افزایش دهد.

کاربرد دوربین های سری DarkFighter هایک ویژن

در دوربین های سریDarkFighter  هایک ویژن ما شاهد افزایش امکانات محصولات در برنامه های نظارتی شبانه می باشیم. همانگونه که میدانید بیشتر جرایم در غفلت حاکی از تاریکی شب ها به وقوع می پیوندد. در نتیجه افزایش ایمنی در این ساعات می تواند آرامش را به زندگی انسان ها برگرداند. استفاده از دوربین های مداربسته هایک ویژن راهکاری برای افزایش این امنیت در سطح جامعه می باشد. شما به راحتی می توانید از دوربین های مداربسته DarkFighter در مناطقی مثل گذرگاه ، فروشگاه ، خیابان، کوچه و همچنین سایر مراکز عمومی و خصوصی بهره ببرید. وجود این سیستم های نظارتی سبب می شود تا تامین امنیت عمومی با صرف هزینه های کمتری محقق شود. حتی این امر می تواند بر طراحی و اجرای برنامه های کلان یک کشور نیز تاثیرگذار باشد.

تکنولوژی پیشرفته و خودکار افزایش کیفیت در تصاویر

دوربین های سری DarkFighter هایک ویژن می تواند با ایجاد تغییر در ساختار تصاویر آنها را با آنچه که چشم قادر به دیدن می باشد تطابق دهد. با استفاده از این روش در این دوربین ها کیفیت تصویر به طور خودکار افزایش می یابد. این تکنولوژی به طور عمومی از منحنی های گاما برای افزایش کیفیت و بیان جزئیات بیشتر در شرایط نور کم بهره می برد. فرایند عمل منحنی گاما در محیط های تاریک به این صورت می باشد که با حضور در این شرایط به طور خودکار میزان روشنایی در محیط را افزایش می دهد. در حالت کلی استفاده از  دوربین های سری DarkFighter هایک ویژن بالاخص در شرایط محیط های تاریک و کم نور می تواند به افزایش ضریب ایمنی در این محیط ها کمک شایانی نماید.