سری جدید دوربین های DeepinView هایک ویژن دارای قابلیت هایی می باشد که به محبوبیت روزافزون این محصولات منجر گردیده است. در این دوربین ها ما شاهد وجود امکاناتی مانند تشخیص چهره افراد، قدرت آنالیز، تحلیل جریانات، و در نهایت تشخیص می باشیم. همچنین این دوربین ها دارای قدرت خواندن پلاک خودروها به صورت کاملا اتوماتیک می باشند. در این دوربین ها ما شاهد وجود فناوری های پیشرفته دیگری نیز می باشیم. برای مثال به جزء تشخیص چهره قادر به رهگیری اشخاص و در نهایت درجه بندی تصویر ثبت شده از صورت افراد نیز می باشد. این امر به این معنا می باشد که در دوربین های مداربسته ما شاهد ضبط تصاویری با کیفیت بهتر و از زوایای گوناگون می باشیم. این قابلیت دوربین می تواند در مدیریت پروژه های شهری و کنترل ویژه برای محیط های خاص بسیار مفید باشد.

سری جدید دوربین های DeepinView هایک ویژن

توانایی تشخیص چهره در سری جدید دوربین های DeepinView هایک ویژن

الگوریتم هایی خاص در ساخت سری جدید دوربین های DeepinView هایک ویژن به کار رفته است. این الگوریتم ها دارای عمق و پیچیدگی بیشتری در انجام محاسبات و پردازش نسبت به نمونه های قبلی دوربین های مداربسته می باشند. این قابلیت در دوربین های مداربسته هایک ویژن می تواند به شناسایی چهره و خصوصیات ظاهری موجود در آنها منجر شود. همچنین قادر می باشد به عمل تعقیب و ردیابی، همچنین درجه بندی تصاویر بر اساس خصوصیات ظاهری نیز مبادرت نماید. این امر بدین معنا است که دوربین می تواند زاویه ای که در آن تصویر با جزئیات بیشتر ثبت می شود را انتخاب نماید. در نهایت به ثبت تصویر از چهره مورد نظر در آن زاویه و موقعیت مکانی بپردازد. این امر بیشترین کارایی را در محیط هایی با فضای باز و وسیع و مناطق بافت شهری دارا می باشد.

توانایی تجزیه و تحلیل تصاویر و لحظات ثبت شده در ویدئوها

این توانایی در سری جدید دوربین های DeepinView هایک ویژن به این معنا می باشد که دوربین با استفاده از توانایی تجزیه  تحلیل تصاویر ویدئویی می تواند رفتارها و حرکات انجام شده توسط سوژه های مورد نظر را واکاوی نماید. این امر در تمام مسیر تردد افراد مورد نظر قابل انجام می باشد و محدود به مکان خاصی نمی شود. در اغلب اماکن عمومی مانند بیمارستان ها، مراکز خرید و فروشگاه ها می توان از این تجهیزات کنترل و نظارت به نحو احسن استفاده نمود. این امر در مدیریت این مراکز و پیشگیری از وقوع جرم می تواند نقش بازدارنده ای را ایفا نماید.

همچنین کاربران این سیستم ها این توانایی را دارند تا سیستم های صوتی هشدار دهنده در این دوربین ها را در جهت مدیریت موقعیت های خطر زا تنظیم نمایند. استفاده از این امکانات می تواند در مدیریت وضعیت های حساس تاثیرگذار باشد. همچنین شما می توانید با استفاده از این تکنولوژی به تمایلات مشتری ها در انتخاب کالاها اشراف پیدا نمایید. حتی شما می توانید این امر را در چینش بخش های مختلف مراکز فروش در نظر داشته باشید.

سری جدید دوربین های DeepinView هایک ویژن

دوربین های مداربسته هایک ویژن با قابلیت DeepinView در سیستم های مدیریت شهری

یکی از دوربین های مداربسته هایک ویژن که دارای توانایی DeepinView در ساختار خود می باشد دوربین ANPR است. این دوربین ها توانایی دارند تا وسایل نقلیه خاص را از سایر سوژه ها تشخیص دهند. پس از تشخیص وسیله نقلیه نوبت به بررسی سایر ویژگی ها در وسیله نقلیه مانند پلاک خودرو ها می رسد. این دوربین ها به راحتی می توانند نوع خودرو و شماره پلاک موجود در آنها را ثبت و تشخیص دهند. همچنین این دوربین ها می توانند خودروهای مورد نظر را در مسیری کاملا مشخص ردیابی و تعقیب نمایند. این دوربین ها قادر هستند ورود خودروهای فاقد پلاک را به منطقه تحت نظارت تشخیص دهند. در نهایت با ایجاد آلارم صوتی این امر را به کاربران سیستم ها اطلاع رسانی می کنند. این دوربین ها حتی توانایی این امر را دارند تا پلاک خودروهای مخدوش را نیز بازخوانی نماید.

از سری جدید دوربین های DeepinView هایک ویژن با چنین امکانات و توانایی هایی میتوان در کنترل و نظارت بر موقعیت هایی که تراکم جمعیت و وسایل نقلیه زیاد می باشد استفاده نمود. برای توصیف برخی از موقعیت های اینچنینی می توان به کنترل وضعیت جاده ها، بزرگراه ها و حتی خیابان های پر ازدحام اشاره نمود. از دیگر توانایی های این دوربین های مداربسته می توان به کنترل تردد و ترافیک جاری در خیابان های مناطق مسکونی اشاره نمود. این دوربین ها با ثبت اطلاعات تعیین می نمایند که در کدام مناطق ترافیک شدیدتر می باشد و این امر را به مسئولین و کاربران سیستم های نظارت ترافیک شهری اطلاع می دهند. از این ویژگی در مدیریت تردد خودروها در پارکینگ ها، مجتمع های مسکونی و پارکینگ های عمومی نیز می توان استفاده نمود.

سری جدید دوربین های DeepinView هایک ویژن

توانایی حذف هشدارهای اشتباه در دوربین های مداربسته هایک ویژن

اغلب کاربران سیستم های نظارتی و کنترلی شاهد هشدارهای صوتی اشتباهی که اغلب دوربین های مداربسته اعلام می نمایند بوده اند. در این دوربین های مداربسته وجود هر حرکتی را به عنوان یک حرکت هشدار دهنده تعریف نموده اند. این امر باعث می شود که تمام حرکات از قبیل حرکت برگ درختان، حیوانات و حتی تغییر زاویه نور و یا تابش آن را به عنوان یک زنگ خطر در نظر داشته باشند. دوربین های مداربسته هایک ویژن با پیشرفت و توسعه فناوری قدرت تشخیص را نیز در این سیستم ها افزایش داده است.

در نتیجه تنها آلارم های صوتی در دوربین های مداربسته هایک ویژن زمانی فعال می گردند که حضور انسان در صحنه های نظارتی ثبت و ضبط گردد. در نهایت باید به این نکات توجه نمود که وجود توانایی های افزایش فهم و یادگیری مطالب جدید همگی از فواید استفاده از هوش مصنوعی در این سیستم ها می باشد. در نهایت افزایش قدرت شناسایی و تجزیه و تحلیل موقعیت های مختلف باعث می شود تا احتمال وقوع خطر تا حد زیادی کاهش یابد. استفاده از فناوری های نوظهور همواره به نفع انسان بوده است و کارها را برای او سهل و آسان نموده است. این تکنولوژی ها در جهت روان نمودن زندگی توسط تولیدکنندگان روانه بازار مصرف می شوند.