یکی از برندهای مطرح جهانی در امر تولید محصولات با کیفیت در عرصه نظارت و کنترل کمپانی هایک ویژن می باشد. این شرکت در ابتدای شروع فعالیتش به عنوان یک شرکت تک محصولی وارد این بازار پر رقابت شد.

در طی زمان کمی شرکت به ارتقاء محصولات خود پرداخت. در نتیجه در جهت تامین نیازهای مربوط به فرآیندهای نظارتی در بازار جهانی به یک شرکت پیشتاز در این عرصه تبدیل شد.

در این شرکت همواره میزان هشت درصد از فروش سالانه به امر تحقیق و توسعه اختصاص داده می شود. این امر سبب شده است تا شرکت هایک ویژن همواره اولین های بازار را معرفی و عرضه نماید.

تولید دوربین های سری Light Fighter هایک ویژن یکی از دستاوردهای حاصل از فعالیت تیم های تحقیقاتی این شرکت می باشد.

نوآوری و تغییر در ساختارها راه موفقیت برای این کمپانی بزرگ را هموار نموده است.

معرفی دوربین های سری Light Fighter هایک ویژن

دوربین های سری Light Fighter هایک ویژن در سال 2015 برای مدیریت شرایط نامطلوب نوری تولید و روانه بازار شد.

این محصول کاربردی در شرایطی که شدت نور زیاد است استفاده می شود. همچنین در شرایطی که کنتراست بالای نور سبب می گردد تا کیفیت تصاویر به شدت کاهش یابد مورد بهره وری قرار می گیرد.

این دوربین های بسیار پیشرفته و هوشمند دارای WDR معادل 140 دسی بل می باشد. این دوربین می تواند تصاویری با کیفیت، وضوح بالا را در شرایط نامساعد نوری با بیشترین جزئیات در اختیار کاربران این سیستم ها قرار دهد.

به طور عمده در این نوع از دوربین ها ما شاهد وجود هفت مدل متنوع از این محصول می باشیم. در ادامه به معرفی مختصری از این محصولات خواهیم پرداخت.

معرفی انواع مدل های دوربین های سری Light Fighter هایک ویژن

به طور کل دوربین های سری Light Fighter هایک ویژن دارای هفت مدل از این دوربین می باشد. اولین نمونه این دوربین ها مدل دوربین باکس IP است.

دومین نمونه این خانواده از محصولات هایک ویژن دو مدل دوربین Outdoor بولت است. نمونه سوم از این محصولات نیز دو مدل دوربین مداربسته دام Outdoor می باشد.

محصول نهایی این شرکت در دوربین های مداربسته Light Fighter دو مدل دوربین اسپید دام هایک ویژن با قابلیت 36x زوم می باشد. در این دو مدل از دوربین مداربسته ما شاهد وجود سنسورهای 1/3 اینچی می باشیم.

همچنین در این دوربین ها ما قادر به ردیابی سوژه مورد نظر خود نیز هستیم.

در تمامی مدل های معرفی شده قدرت رزولوشن در دوربین 1080*1920 Full HD با فریم ریت 60 FPS می باشد. در این دوربین ها همچنین توانایی نظارت در شرایط نور کم نیز همانند شرایط نور فراوان برای کاربران این سیستم های نظارتی مهیا گشته است.

در برخی از نمونه های تولیدی این دوربین ها شاهد وجود ویژگی هایی مانند سیستم های ضد خرابکاری می باشیم.

در مدل های دام این دوربین نیز ما شاهد وجود سنسورهای دتکتور مغناطیسی با فیلتر IR-CUT با برد متوسط 50 متر می باشیم. در حالی که در نمونه های دیگر از برد های IR استفاده شده است.

متوسط برد در این دوربین های مداربسته هایک ویژن 30 متر می باشد.

بررسی ویژگی های دوربین های سری Light Fighter هایک ویژن

دوربین های مداربسته هایک ویژن با انواع فناوری ها به طور گسترده روانه بازار می گردند. این دوربین ها می توانند تصاویر با کیفیتی را در محیط هایی که از نظر شرایط نوری در حالت پایداری قرار ندارد برای کاربران خود ارسال نمایند.

این امر نیز حاصل وجود تکنولوژی های پیشرفته موجود در این دوربین ها مانند تکنولوژی WDR 140 دسی بل می باشد.

این قابلیت در دوربین های مداربسته در اصل نقش تعیین کننده ای در کیفیت تصاویر ارسالی در شرایط کنتراست نور بالا دارد. همچنین این دوربین ها در ساختار خود دارای سنسورهای CMOS Progressive می باشند.

وجود این سنسورها سبب می شود تا دوربین های مداربسته هایک ویژن بتوانند از حالت حداکثری تکنولوژی WDR و همچنین توانایی تولید تصاویر با رزولوشن 2 مگاپیکسلی بهره ببرند.

در دوربین های سری Light Fighter هایک ویژن عامل تعیین کننده موفقیت این دوربین ها به طور قطع وجود سیستم های WDR در این دوربین ها می باشد.

وجود فناوری WDR در دوربین های مداربسته به افزایش کیفیت تصاویر کمک می نماید. همچنین اجازه می دهد تا دوربین تصاویر را با جزئیات دقیق تری برای کاربران ارسال نمایند.

این فناوری در شرایط نامطلوب نوری و تغییرات مداوم آن نیز خللی در کارش ایجاد نمی شود و همچنان تصاویر را با کیفیت ضبط می نماید.

در این دوربین ها به دلیل بالا بودن میزان WDR در حدود 140 دسی بل نسبت به دوربین های معمولی که این میزان در حدود 120 دسی بل می باشد عملکرد بسیار بالاتر دارند.

به طور عمومی از دوربین های سری Light Fighter هایک ویژن می توان در مناطقی که شدت نور بسیار بالا می باشد استفاده نمود.

از این دوربین ها در  مقابل درب های ورودی و یا پنجره ها که دارای نور پس زمینه بالایی هستند می توان استفاده نمود.

وجود امکانات و تکنولوژی های پیشرفته در این دوربین باعث می شود تا کوچکترین شی یا شخصی در تصویر شناسایی و در صورت مشکل با استفاده از آلارم صوتی به کاربر اطلاع داده شود.

مقایسه تکنولوژی های موجود در این دوربین با نمونه های دیگر

در دوربین های سری Light Fighter هایک ویژن مانند سایر نمونه های دوربین های مداربسته دارای انواع متعددی می باشند.

در این دوربین ها نیز مانند دوربین های مداربسته دارک فایتر ما شاهد حضور مدل هایی مانند باکس، دام و بولت با قابلیت وجود تکنولوژی WDR می باشیم.

در دوربین های Light Fighter ما شاهد ثبت تصاویر در موقعیت هایی که وجود نور با شدت بالا سبب کاهش کیفیت این تصاویر می شود هستیم. در حالیکه در نمونه های دیگر مانند دوربین های مداربسته دارک فایتر ثبت تصاویر در محیط های تاریک و بدون نور اتفاق می افتاد.

البته باید به یک نکته ای توجه نمود که در متن به آن اشاره ای نشد آن هم این موضوع می باشد که در دوربین های مداربسته Light Fighter شما قادر به تنظیم توانایی WDR در دوربین ها هستید.