شرکت هایک ویژن عرضه‌کننده دوربین‌های EXIR بوده و از این فناوری به عنوان راه‌حلی در پایش و دیده‌بانی مناطق تاریک که استفاده از نور مادون قرمز ضروری است، استفاده می‌کند. اگر به دنبال اطلاعاتی در مورد این فناوری هستید، احتمالاً در مرحله اول این سوال برای شما پیش می‌آید که دوربین EXIR چیست.

در این مقاله، توضیح می‌دهیم که دوربین EXIR چیست و چگونه فناوری به‌کاررفته در آن به شما در ثبت تصاویر واضح در طول شب کمک کند.

دوربین‌های امنیتی با دید در شب بهتر

دوربین‌های امنیتی امروزه بسیار محبوب شده‌اند و همه تمایل دارند از آن‌ها برای نظارت بر خانه‌ها، کسب‌وکارهای کوچک و دارایی‌هایشان استفاده کنند.

مردم دوربین امنیتی‌ای که قیمت مناسبی داشته و از کیفیت مناسبی در روز و شب برخوردار است را بر سایر دوربین‌ها ترجیح می‌دهند، به همین دلیل است که بسیاری از تولیدکنندگان در تلاشند از بهترین فناوری اشعه مادون قرمز در ساخت چنین دوربین‌هایی استفاده کنند.

هایک ویژن یک شرکت تولیدکننده چینی پیشرو در فناوری است که از تکنولوژی EXIR در دوربین‌ مداربسته استفاده می‌کند. این تکنولوژی، فیلمبرداری در شب را با کیفیت بهتری انجام می‌دهد.

تکنولوژی EXIR در دوربین مداربسته چیست؟

EXIR مخفف فناوری Extended InfraRed است که دید دوربین‌های امنیتی را در محیط‌های تاریک بهبود می‌بخشد. این فناوری میزان روشنایی مرکز تصاویر را کاهش می‌دهد و یک الگوی مستطیلی با توزیع یکنواخت نور ایجاد می‌کند. این فناوری برای رفع کاستی‌های فناوری IR ابداع شد. نورافکن‌های بهبودیافته امکان افزایش دید را در هر محیط تاریکی فراهم می‌کنند.

برخی از مزایای فناوری EXIR

  • منبع نور بسیار کارآمد و قدرت نور LED مضاعف

استفاده از پیشرفته‌ترین فناوری‌ ساطع‌کننده نور و قطعات الکترونیکی با ضخامت میکرومتری، منجر به افزایش 30 درصدی کیفیت و بازده روشنایی در مقایسه با دوربین‌‍‌های مدار بسته معمولی شده است. علاوه بر این، در مقایسه با فناوری‌های قدیمی که خروجی نور mV750 داشتند، فناوری EXIR دارای خروجی mV 1050 است که نور بیشتری را در بردهای طولانی‌تر فراهم می‌کند.

  • وجودLED های مستطیلی پیشرفته برای استفاده بهتر از نور

جهت استفاده حداکثری از نور مادون قرمز موجود، دوربین‌های هایک ویژن مجهز به فناوری EXIR، نور را به شکل مستطیلی پخش می‌کنند. این امر به بهبود بهره‌وری و کاهش آلودگی نوری در محیط کمک می‌کند.

  • افزایش یکنواختی در روشنایی

فناوری EXIR نور مادون قرمز را به طور یکنواخت ساطع می‌کند. این امر مشکلات مربوط به LEDهای قدیمی مانند تجمع بیش از حد نور در مرکز تصویر و مناطق تاریک در گوشه‌ها را از بین می‌برد. علاوه بر این، عمر بیشتر و صرفه‌جویی بیشتر در انرژی از دیگر مزایای فناوری Exir در دوربین‌های مداربسته هایک ویژن است.

برخی از مزایای فناوری Exir نسبت به مادون قرمز قدیمی

  • عدم انعکاس نور مادون قرمز

علیرغم این که LEDهای نور مادون قرمز به طور جداگانه در ساختار دوربین‌های EXIR تعبیه شده‌اند، بازتاب نور مادون قرمز هیچ تداخلی با لنز دوربین ندارد. این موضوع به ویژه برای دوربین‌های احشام و طیور مسأله مهمی است. کاور شیشه‌ای منحنی این دوربین‌ها باعث می‌شود که نور مادون قرمز به سمت لنز دوربین منعکس شود و دوربین را کور کند. اما این امر در مورد دوربین‌های EXIR صادق نیست و به دلیل ساختار آن، تصویری واضح ارائه می‌دهد.

  • عملکرد بالاتر در مادون قرمز

در فناوری EXIR در دوربین مدار بسته، نور پس‌زمینه تصویر 30 درصد بهبود می‌یابد، به عبارت دیگر، در این فناوری، نور مادون قرمز بیشتری به اطراف تابیده می‌شود و پس‌زمینه تصویر را روشن‌تر می‌کند و در نتیجه میدان دید افزایش می‌یابد.

جمع‌بندی

به طور کلی، می‌توان گفت که فناوری EXIR با بهبود دید در شب و ساختار مادون قرمز دوربین‌های معمولی، در مقایسه با دوربین‌های مدار بسته AHD و سیستم‌های رایج در بازار، قادر به ایجاد دید بهتر و یکنواخت‌تر کارآمدتر در شب و در تاریکی مطلق می‌باشد. قبل از اینکه به خاطر وجود این فناوری در دوربین هیجان زده شوید، مطمئن شوید که دوربین مناسب خود را خریداری می‌کنید، زیرا عوامل دیگری نیز باید هنگام خرید نظر گرفته شوند.