نکات مهم نگهداری برای افزایش طول عمر دوربین های مداربسته زیاد است و روش های مختلفی دارد. حفظ سیستم ایمنی دوربین مدار بسته ضروری است. درست مانند هر قطعه دیگری از تجهیزات، دوربین های مداربسته و DVR شما، نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند تا طول عمر بیشتری داشته باشند.  متأسفانه بسیاری از صاحبان مشاغل اهمیت تعمیر و نگهداری دوربین مدار بسته را نادیده می گیرند و در نهایت با سیستمی مواجه می شوند که آنطور که باید کار نمی کند. برخی حتی نمی دانند برای حفظ سیستم چه کاری انجام دهند.

نکات کلیدی برای افزایش طول عمر دوربین های cctv

آشنایی با نکات مهم نگهداری برای افزایش طول عمر دوربین های مداربسته

اگر مطمئن نیستید که چگونه سیستم امنیتی دوربین مدار بسته خود را حفظ کنید، نگران نباشید، ما روش های آن را به شما می گوییم. در این مطلب ده نکته عملی، برای نگهداری و افزایش طول عمر دوربین های cctv را برای شما بیان می کنیم.

تعمیر و نگهداری دوربین مدار بسته

سیستم امنیتی دوربین مداربسته و نکات مهم نگهداری برای افزایش طول عمر دوربین های مداربسته، بخشی جدایی ناپذیر از طرح حفاظتی و امنیتی اموال شما است که توجه و مراقبت زیادی می طلبد. ایجاد یک فضای زندگی امن، تنها با نصب دوربین های cctv شروع نشده و به پایان نیز نمی رسد، بلکه مراقبت های پس از آن، نقش مهمی در طول عمر دوربین های مداربسته دارد.

نگهداری مناسب، عمر محصول را طولانی تر کرده و به شما کمک می کند تا طول عمر دوربین مداربسته خود را به حداکثر برسانید. همچنین به صرفه جویی در هزینه های سنگین تعمیر و تعویض نیز کمک می کند. در بررسی نکات مهم نگهداری برای افزایش طول عمر دوربین های مداربسته، در می یابیم که، تعمیر و نگهداری دوربین مدار بسته مستلزم داشتن یک برنامه منظم است.

اما برای دانستن نکات مهم نگهداری برای افزایش طول عمر دوربین های مداربسته ابتدا باید بدانید که چه کاری و چه زمانی باید انجام شود. بهترین راه برای انجام این کار، ایجاد یک چک لیست تعمیر و نگهداری دوربین مدار بسته است. این امر به شما کمک می کند تا تمام کارهای مختلفی را که لازم است برای افزایش طول عمر دوربین های مداربسته لازم است، انجام دهید.

10 نکته مهم نگهداری برای افزایش طول عمر دوربین های مداربسته

نکات مهم نگهداری برای افزایش طول عمر دوربین های مداربسته بسیار زیاد است و موجب افزایش طول عمر دوربین های cctv می شود. در زیر به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.

برای افزایش طول عمر دوربین های مدار بسته، لنزهای دوربین را به طور منظم تمیز کنید

در بررسی نکات مهم نگهداری برای افزایش طول عمر دوربین های مداربسته می بینیم که باید دوربین های داخلی و خارجی خود را به طور مرتب بررسی کنید تا از تمیز بودن لنزها اطمینان حاصل نمایید. گرد و غبار، کثیفی و اثر انگشت همگی می توانند موجب خرابی، دوربین های cctv شما شوند. از یک پارچه نرم و خشک برای پاک کردن لنزهای دوربین خود استفاده کنید. برای تمیز کردن دوربین ها، به هیچ عنوان از مواد شیمیایی استفاده نکنید.

کابل ها و اتصالات را بررسی کنید

در مرحله بعد، برای افزایش طول عمر دوربین های مدار بسته، به طور مرتب همه کابل ها و اتصالات آنها را چک کنید تا از ایمن بودن آنها مطمئن شوید. اتصال و خرابی در کابل ها می تواند به دوربین های cctv آسیب برساند. بنابراین مهم است که آنها را به طور منظم بررسی کنید.

دوربین های cctv خود را به طور منظم تست کنید

برای رعایت نکات مهم نگهداری برای افزایش طول عمر دوربین های مداربسته، مهم است که سیستم دوربین های cctv خود را به طور مرتب آزمایش کنید تا مطمئن شوید که به درستی کار می کند. این کار شامل تست دوربین ها، DVR و مانیتور می شود تا مطمئن شوید که همه آنها به درستی کار می کنند.

بهتر است تمام دوربین ها را بررسی کنید و مشکل آنها را پیدا کنید. اتصالاتی که نشان دهنده خوردگی هستند را تعویض کنید. اگر این موارد کنترل نشود، تجهیزات شما خراب می شوند.  باید همواره به طور مرتب منابع تغذیه را بررسی کنید و مطمئن شوید که سیستم شما به دلیل آب و هوا و بارندگی آسیب نبیند و مشکل فنی پیدا نکند.

دوربین های cctv خود را در جای درستی نصب کنید

در ادامه بررسی نکات مهم نگهداری برای افزایش طول عمر دوربین های مداربسته ضروری است که دوربین در جای امنی قرار گرفته و هیچ لرزشی نداشته باشد. در حین بازرسی، باید موقعیت دوربین را بررسی کرده و به گونه‌ای تنظیم کنید تا مطمئن شوید که دستگاه ثابت است و تکان نمی خورد.

بهترین دوربین های cctv

نرم افزار دوربین های مداربسته خود را به روز نگه دارید

یکی از مهم ترین نکات نگهداری و افزایش طول عمر دوربین های مدار بسته این است که نرم افزار دوربین های امنیتی خود را بروز نگه دارید. سازندگان دوربین های امنیتی به طور منظم بروز رسانی هایی را برای محصولات خود منتشر می کنند و این بروز رسانی ها اغلب شامل ویژگی های جدید و رفع اشکالات آنها است. با به روز نگه داشتن نرم افزار خود، می توانید اطمینان حاصل کنید که سیستم شما همیشه در بهترین حالت خود کار می کند.

دوربین های cctv خود را از راه دور نظارت کنید

در ادامه بررسی نکات مهم نگهداری برای افزایش طول عمر دوربین های مداربسته، اگر یک سیستم نظارت از راه دور دارید، آن را به طور منظم بررسی کنید تا مطمئن شوید که همه چیز به درستی کار می کند. این کار شامل بررسی DVR، دوربین ‌ها و مانیتور می ‌شود تا مطمئن شوید که همه آنها آنلاین هستند و به درستی کار می‌کنند. این مورد برای چک کردن مرتب دوربین های cctv و درست کار کردن آنها ضروری است.

منابع تغذیه را بررسی کنید

یکی دیگر از وظایف مهم در تعمیر و نگهداری و افزایش طول عمر دوربین های مدار بسته این است که به طور مرتب منبع تغذیه دوربین های امنیتی خود را بررسی کنید. این کار شامل بررسی باتری‌ ها و اطمینان از اتصال دوربین ‌ها به یک منبع برق سالم است. اگر متوجه مشکلی در منبع تغذیه شدید، حتما با یک متخصص تماس بگیرید و دوربین خود را تعمیر کنید.

شرایط و محل نصب دوربین های مداربسته را بررسی کنید

از نکات مهم نگهداری برای افزایش طول عمر دوربین های مداربسته، محافظت در برابر آب و هوا است. اگر می خواهید طول عمر دوربین های مداربسته را افزایش دهید، بهتر است از آن در برابر عوامل محیطی محافظت کنید. مطمئن شوید که محفظه دستگاه شما ضد آب باشد.

مطمئن شوید که محفظه دوربین های cctv محکم است و چگالش، کثیفی و رطوبت نداشته باشد. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید و آب نیز دوربین را خراب می کند. پس اگر دوربین‌ های مداربسته را بیرون نصب می‌کنید، باید آنها را با پوشش مناسب، بپوشانید.

هارد دیسک ها را به صورت دوره ای بررسی کنید

فراموش نکنید که هارد دیسک های دوربین های امنیتی خود را به طور مرتب چک کنید. این کار جزو نکات مهم نگهداری برای افزایش طول عمر دوربین های مداربسته می باشد و شامل بررسی هرگونه خطا یا مشکل و اطمینان از داشتن فضای خالی کافی است. در صورت مشاهده هر گونه مشکل در هارد دیسک، حتما با یک متخصص تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کند.

از یک حرفه ای کمک بگیرید

همانطور که در مطالب بالا نیز اشاره شد برای نگهداری بهتر و افزایش طول عمر دوربین های cctv، می توانید از کسی که این دوربین ها را نصب و تعمیر می کند، بخواهید تا به طور مرتب آنها را چک کند. نگهداری دوربین های امنیتی بخش مهمی از داشتن یک سیستم درست و کارآمد است. بنابراین مهم است مطمئن شوید که به درستی انجام می شود. استخدام یک متخصص برای انجام این کار، به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که سیستم شما همیشه روان و درست کار می کند.

راهنمای طول عمر دوربین های مداربسته

چرا باید دوربین های مداربسته خود را از هایک لوک بخریم؟

این موارد که در بالا به آنها اشاره کردیم تنها تعدادی از نکات مهم نگهداری برای افزایش طول عمر دوربین های مداربسته است. با پیروی از این نکات، می توانید اطمینان حاصل کنید که سیستم شما همیشه به درستی کار می کند. خرید دوربین های cctv از یک جای معتبر نقش بسیار مهمی در کیفیت و درست کار کردن آنها دارد.

بنابراین اگر در مورد نگهداری از سیستم دوربین های cctv خود سوالی دارید، می توانید با متخصصان هایک لوک که نمایندگی محصولات هایک ویژن هستند، تماس بگیرید. آنها می توانند در مورد هر گونه سوال یا نگرانی به شما کمک کنند. هایک ویژن به عنوان بهترین شرکت تولید کننده ی سیستم های مداربسته، جایگاه ویژه‌ای در بازار جهانی سیستم های نظارت تصویری دارد.

شرکت هایک ویژن تنوع محصول بسیاری دارد و مدل های متعدد و با کیفیتی را تولید می کند. محصولات متعدد این شرکت از قبیل دوربین های تحت شبکه، توربو اچ دی، ان وی آر ها و دی وی آر ها، آیفون های تصویری، کابل های شبکه، اسپید دام ها و چندیل محصول متنوع دیگر از قبیل برخی از سیستم های ذخیره کننده می باشد. این شرکت می تواند در افزایش طول عمر دوربین های مدار بسته به شما کمک کند.