خرید محصولات هایک ویژن مزایای زیادی برای خریداران دارد. در ادامه به بررسی دلیل این موضوع می پردازیم  و با هم بررسی می کنیم. با ما همراه باشید.

قبل از خرید محصولات هایک ویژن چه کاری باید انجام دهیم؟

هایک ویژن یک شرکت معتبر چینی تولید کننده دوربین های مداربسته می باشد. این شرکت کار خود را از سال 2001 آغاز کرده است. در طی سال هایی که هایک ویژن در زمینه تولید دوربین های مداربسته فعالیت نموده است، بخش بزرگی از سرمایه خود را به بخش تحقیقات و نوآوری اختصاص داده است. این شرکت یکی از موفق ترین تولیدکنندگان دوربین های مداربسته در جهان است. محصولات هایک ویژن سال هاست که به بازار ایران وارد و با قیمت مناسب به فروش می رسد. هایک ویژن یک برند مشهور و معتبر است. در ادامه قصد داریم که محصولات این شرکت را با هم بررسی کنیم.

قبل از خرید محصولات هایک ویژن چکار کنیم؟

دستگاه ضبط NVR

یکی از مهم ترین مسائلی که باید در زمان خرید محصولات هایک ویژن بدان توجه کنید توجه به دستگاه NVR می باشد. دستگاه NVR دستگاهی است که با استفاده از پهنای باند مناسب تصاویر را از مبدا به مقصد ارسال می کند. دستگاه های ضبط NVR در انواع 4، 6، 8، 32 و 64 کاناله موجود هستند. انتخاب هر یک از این موارد به تعداد دوربین های مورد نیاز محل مورد نظرتان بستگی دارد. استفاده از میکروفون جهت ضبط صدا و پهنای باند مناسب دو  گزینه مهم در دستگاه های NVR می باشد. استفاده از میکروفون به این دلیل است که دستگاه های ضبط NVR  فاقد ورودی صدا هستند، بنابراین جهت ضبط صدا باید از میکروفون استفاده نمایید. پهنای باند مناسب مورد مهم دیگری است که باید بدان توجه نمایید. اگر پهنای باند شما با ورودی دستگاه NVR متناسب نباشد سیستم های امنیتی دچار مشکل و اختلال می شوند.

آشنایی با دستگاه ضبط NVR

تعداد و ظرفیت هارد دیسک ها

هارد دیسک مورد مهم دیگری است که باید در زمان خرید محصولات هایک ویژن مورد توجه قرار دهید. دوربین های مداربسته هایک ویژن فاقد حافظه داخلی هستند، در نتیجه باید از هارد دیسک یا همان حافظه خارجی استفاده نمایید. دستگاه های NVR هایک ویژن تعداد معینی هارد دیسک را پشتیبانی می نمایند. میزان استفاده شما از دستگاه های ضبط نوع هارد دیسکتان را معین می کند. در صورتی که قصد استفاده از دستگاه های ضبط را به مدت طولانی دارید، بهتر است از هارد دیسک هایی با ظرفیت بالا استفاده نمایید.

قابلیت POE

یکی از موارد مهمی که دستگاه ان وی آر بدان نیازمند است جریان برق می باشد.  امکاناتی که جهت انتقال برق و انتقال اطلاعات از آن ها استفاده می شود تاثیر بسزایی در مصرف انرژی خواهند داشت. دستگاه های NVR برای انتقال اطلاعات و همچنین اتصال به جریان برق نیازمند یک قابلیت بسیار کاربردی و مقرون به صرفه هستند. POE یک قابلیت است که دستگاه های ان وی آر از آن جهت انتقال اطلاعات و جریان برق استفاده می نمایند. این قابلیت بسیار مقرون به صرفه است. در صورتی که می خواهید دوربین مداربسته را برای اماکنی مانند کارخانجات، رستوران های بزرگ و … استفاده نمایید، این قابلیت تاثیر بسیار زیادی در کاهش هزینه خواهد داشت.

فرمت ذخیره سازی تصاویر

فرمت ذخیره سازی یکی دیگر از مواردی است که باید در هنگام خرید محصولات هایک ویژن بدانید. دوربین های مداربسته جهت ذخیره کردن اطلاعاتی که دریافت می کنند نیازمند یک فرمت مناسب هستند. فرمت باید به گونه ای باشد که علاوه بر حفظ کیفیت بالای تصویر، حجم تصویر را به میزانی فشرده کند که فضای زیادی را اشغال ننماید. مدت زمان ذخیره و نگهداری تصویر نیز یکی دیگر از قابلیت های بسیار مهم در فرمت ذخیره سازی است. فرمت باید بتواند مدت زمانی را که کاربر از آن انتظار دارد تصاویر ضبط شده را در خود نگهداری کند. دستگاه های ان وی آر هایک ویژن از فرمت های مختلفی جهت نگهداری تصاویر استفاده می نمایند. +H.265،H265 ، +H.264و H.264 معمول ترین فرمت های ذخیره سازی دوربین های مداربسته هایک ویژن می باشند. البته فرمت های دیگری هم در هنگام خرید محصولات هایک ویژن می توانید تهیه کنید اما این 4 مورد جزء بهترین فرمت ها می باشند.

مدل های پر فروش دستگاه های NVR

مدل های پر فروش در دستگاه های NVR  در دو نوع 8 و 4 کاناله هستند. زمانی که از یک دستگاه ان وی آر پرفروش صحبت می کنیم، منظورمان دستگاهی است که قابلیت ضبط، ذخیره سازی و انتقال اطلاعات آن بسیار بالا باشد. در ادامه چند مورد از پرفروش ترین دستگاه های 4 کاناله را با هم بررسی می کنیم؛

دستگاه های NVR 4 کاناله پرفروش

دستگاه های 4 کاناله پر فروش شامل 4 مورد می باشد. در صورتی که می خواهید یک دستگاه 4 کاناله تهیه نمایید. ما به شما قبل از خرید محصولات هایک ویژن  4 مورد مهم  را معرفی می کنیم؛

DS_7104NI_Q1/4P/M: این دستگاه دارای 4 کانال جهت ضبط تصاویر می باشد. کیفیت تصاویر ضبط شده این مدل 8 مگاپیکسل می باشد.  این مدل از یک هارد دیسک 6 ترابایتی جهت ذخیره و نگهداری تصاویر ضبط شده استفاده می نماید. پهنای باند این مدل 40  مگاپیکسل می باشد. پورت های خروجی این دستگاه در سه نوع LAN، HDMI و VGA می باشند. خروجی این دستگاه اسپیکر می باشد.

DS_710NI_QI/M: این مورد نیز مانند مدل قبلی 4 کاناله می باشد. این مدل نیز تمامی فرمت های ذخیره سازی تصاویر را با کیفیت 8 مگا پیکسل پشتیبانی می کند.

DS_7604NI_QI: این مورد هم مانند دو مورد قبلی که ذکر شد می باشد. مزیت مهمی نسبت به دو مورد قبلی دارد.  این مدل در کنار 4 فرمت ذکر شده  قابلیت پشتیبانیMPEG4 را هم دارا می باشد.

دستگاه های NVR 8 کاناله

دستگاه های 8 کاناله به دلیل قابلیت اتصال بیشتری که نسبت به 4 مدل قبلی دارند مناسب مکان های بزرگ می باشند. در ادامه دو مورد مهم و پرفروش از دستگاه های 8 کاناله را به شما معرفی می کنیم، تا با آگاهی بیشتر اقدام به خرید محصولات هایک ویژن نمایید.

DS_760NI_K1: این دستگاه دارای 8 کانال می باشد. کیفیت ضبط تصاویر این دستگاه 8 مگاپیکسل می باشد و از هارد دیسک 6 ترابایتی جهت ذخیره سازی تصاویر استفاده می نماید. این دستگاه دارای سه خروجی LAN، VGA  و HDMI  می باشد. این دستگاه قابلیت پشتیبانی 4 فرمت ذخیره سازی را دارا می باشد و میزان پهنای باند ورودی آن 50 مگاپیکسل است.

DS_7108NI_QI/8P/M: این دستگاه دارای 8 کانال می باشد. کیفیت تصویر این نمونه 8 مگا پیکسل است و ظرفیت هارد دیسک آن نیز مانند مدل قبلی می باشد. قابلیت پشتیبانی دو فرمت را دارا می باشد و پهنای باند ورودی آن 60 مگا پیکسل است.

آنچه که باید در مورد دستگاه NVR بدانید

راهنمای انتخاب دستگاه DVR

DVRمورد مهم دیگری است که جزء موارد مرتبط با خرید محصولات هایک ویژن می باشد. دستگاه های دی وی آر در انواع مختلف 4، 8، 16، 24 و 32 کاناله می باشند. ابتدا باید موقعیت خود را بررسی کنید و ببینید به کدام یک از این دستگاه ها نیازمند هستید. از جمله موارد مهم دیگری که قبل از خرید محصولات هایک ویژن و در رابطه با دی وی آر باید بدانید این است که:

  • کیفیت تصاویر محصولات هایک ویژن متفاوت است
  • فاقد حافظه داخلی هستند و دارای یک درگاه به نام SATA جهت اتصال یک یا دو هارد دیسک می باشند
  • دستگاه های دی وی آر دارای پورت های خروجی متفاوتی هستند. HDMI، USB و LAN از جمله پورت های خروجی دستگاه دی وی آر می باشند.
  • دستگاه های دی وی آر نسل جدید فناوری POC دارند. این فناوری برق مورد نیاز دوربین را با کمک یک کابل تصویر تامین می کند
  • فناوری Tribrid یکی دیگر از قابلیت های دوربین های هایک ویژن است که قابلیت پشتیبانی دوربین های IP را دارا می باشد.

آشنایی با دستگاه DVR

راهنمای انتخاب دوربین مداربسته هایک ویژن

نوع دوربین مداربسته ای که انتخاب می کنید مهم ترین مورد در زمان خرید محصولات هایک ویژن است. دوربین های مداربسته هایک ویژن دارای ویژگی ها و امکانات متفاوتی هستند که در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم؛

سنسور: سنسورها نور دریافتی را به سیگنال های الکتریکی تبدیل می کنند. دوربین های هایک ویژن از سیگنال CMOS استفاده می کنند که مصرف انرژی بسیار کم و بازدهی بسیار بالا دارند.

رزولوشن: دوربین های هایک ویژن دارای رزولوشن های متفاوتی هستند. کیفیت ضبط تصاویر در دوربین های هایک ویژن مابین یک الی هشت مگاپیکسل است.

لنز دوربین: مورد مهم دیگری که هنگام خرید محصولات هایک ویژن باید مورد توجه قرار دهید نوع لنز دوربین می باشد. لنزهای دوربین در سه نوع ثابت، متغیر و واید در بازار موجود هستند.

راهنمای انتخاب دوربین هایک ویژن