دوربین زیر آب هایک ویژن یکی از جدیدترین محصولاتی است که به بازار عرضه شده است. این دوربین قابلیت آن را دارد که به صورت بسیار باکیفیتی از اعماق دریا تصویربرداری کند. این قابلیت برای استفاده در شرایط مختلف زیر آب طراحی شده است.

دوربین زیر آب هایک ویژن

ویژگی های اصلی دوربین زیر آب هایک ویژن

واقعیت این است که شرکت هایک ویژن این دوربین ها را برای شرایط خاصی طراحی کرده است و به همین دلیل کیفیت آنها بسیار بالا می باشد. به طور کلی مهم ترین ویژگی هر دو دوربین زیر آب هایک ویژن آن است که می توانند شدت فشار آب را تا عمق تعیین شده، به خوبی تحمل کنند. ضمن اینکه به خاطر طراحی خاص ضد خوردگی آنها، مدت عمر مفید هر دو دوربین تصویربرداری بسیار زیاد است. جنس دوربین های زیر آب هایک ویژن استیل ضد زنگ است که آلیاژی بسیار مقاوم در برابر انواع خوردگی است. به این ترتیب می توان گفت این دوربین ها تا حدود ده سال بیشتر از سایر مدل های مشابه خود عمر می کنند.

از دیگر ویژگی های مهم این نوع دوربین ها قابلیت هایی مثل بهره گرفتن از منبع نور سفید است. به این ترتیب این دوربین ها توانایی آن را دارند که در تاریکی مطلق اعماق زیر آب، هر تصویری را تا فاصله ده متری خود به خوبی تشخیص دهند. لنزهای به کار رفته برای هر دو دوربین زیر آب، از نوع لنزهای ثابت هستند. این لنزها در اندازه های 2.8، 2.0 و 4.0 میلی متری می باشند. نکته جالب در مورد لنزها خاصیت ضد زنگ بودن آنهاست. در واقع طراحان این لنزها آنها را با کمک نوعی رنگ مخصوص می پوشانند. در نتیجه آب دریا که خود نوعی خورنده طبیعی است، نمی تواند آسیبی به لنزها وارد کند.

ویژگی های دوربین زیر آب هایک ویژن

از طرف دیگر، طراحان دوربین های زیر آب شرکت هایک ویژن بر روی بخش شیشه ای لنزهای این دوربین ها، نوعی پوشش مخصوص را قرار داده اند. این پوشش موجب می شود که جلبک ها و انواع میکرو ارگانیسم های موجود در اعماق دریا امکان چسبیدن به لنز و دوربین را نداشته باشند. به این ترتیب در هنگام تصویربرداری موانعی از این دست، موجب اختلال در عملکرد دوربین نخواهند شد.

یکی دیگر از ویژگی های بسیار جذاب و منحصر به فرد دوربین زیر آب هایک ویژن، برخورداری آن از فناوری ضد مه است. این فناوری به صورت کاملا اختصاصی برای این محصولات ایجاد شده است و البته به هیچ عنوان مانع گرفتن تصاویر رنگی نمی شود. بنابراین تصاویر این دوربین ها در اعماق دریاها و اقیانوس ها کیفیت فوق العاده ای خواهند داشت.

بد نیست به این نکته نیز دقت داشته باشید که هر دو مدل دوربین زیر آب شرکت هایک ویژن به گونه ای طراحی شده است که از قابلیت نور مکمل LED بهره مند باشد. به این ترتیب امکان تنظیم میزان روشنایی در اعماق دریا با توجه به نیاز محیط مورد نظر وجود دارد. ضمن اینکه می توانند در صورت نیاز فیلترهای ضد رنگ ایجاد کنند. به این ترتیب تصاویر با وضوح و کیفیت بالا به مرکز ضبط ارسال می شوند.

سایر ویژگی های دوربین زیر آب هایک ویژن

واقعیت این است که دوربین زیر آب دارای ویژگی های متعدد و قابلیت های فراوانی می باشد. یکی دیگر از قابلیت های اصلی این دوربین فوق العاده قدرتمند امکان تصویربرداری 30 فریم در ثانیه با رزولوشن دو مگاپیکسلی است. همچنین هر دو این دوربین ها به گونه ای طراحی شده اند که از قابلیت فشرده سازی تصویر 265/H.264/MJPEG بهره مند باشند.

یادتان باشد که این دوربین زیر آب از قابلیت 120 دسی بل WDR نیز برخوردار است. همچنین دارای قابلیت Triple Stream هم می باشد. در واقع می تواند به صورت مجزا و جداگانه سه استریم را برای مرکز کنترل ضبط تصاویر ارسال کند.

دقت داشته باشید که یکی دیگر از ویژگی های مهم دوربین زیر آب هایک ویژن داشتن کارت حافظه است. به عبارت دیگر می توان بر روی آن از کارت های حافظه SD تا حداکثر ظرفیت 128 گیگابایت استفاده کرد.

ویژگی دوربین زیر آب

نحوه عملکرد دوربین

کار کردن با دوربین زیر آب بسیار راحت است. تنها کاری که باید انجام داد آن است که این دوربین را به کابل های تقویت شده متصل کرد. این کابل ها تصاویر را به دستگاه های ذخیره کننده تصاویر منتقل می کنند.

توجه داشته باشید که این کابل های تقویت شده به صورت کاملا اختصاصی برای دوربین های زیر آب هایک ویژن طراحی شده اند. آنها کاملا ضد خوردگی هستند و به همین دلیل به سادگی در شرایط مختلف آسیب نمی بینند. ضمن اینکه این کابل ها به طور کلی به گونه ای طراحی شده اند که امکان تحمل تا حدود یکصد کیلوگرم فشار آب را داشته باشند. بنابراین می توان به راحتی از آنها در اعماق دریاها و اقیانوس ها استفاده کرد.

کاربردهای دوربین

واقعیت این است که با وجود دوربین های زیر آب هایک ویژن، انقلابی بزرگ در زمینه تصویربرداری زیر آب صنایع مختلف ایجاد می شود. در واقع بزرگ ترین و مهم ترین صنایع جهان می توانند بیشترین بهره برداری را از این محصولات قدرتمند داشته باشند. استفاده از فناوری های به کار رفته در این تجهیزات می تواند تا حد زیادی خطاهای مدیریتی را کاهش داده و مانع بروز خسارات جبران ناپذیر شود.

برای مثال برای ساخت سکوهای حفاری در زیر دریا نیاز به نظارت های دقیق می باشد که این دوربین های زیر آب می توانند فرصت آن را فراهم کنند. همچنین این امر در مورد بررسی و نظارت و کنترل مخازن نفت و گاز که زیر دریا وجود دارند نیز صادق می باشد.

از طرف دیگر صنایع کوچک تر، اما مهمی مثل صنعت پروش ماهیان و موجودات آبزی نیز می توانند از این دوربین بهره مند شوند. ضمن اینکه می توان بر روی استخرهای عمیق و یا فاضلاب ها نیز با کمک دوربین زیر آب هایک ویژن نظارت دقیق تری داشت.

نکته مهم آن است که اکثر محیط هایی که استفاده از دوربین زیر آب در آنجا ضروری است، دارای مشکلاتی نظیر خوردگی و زنگ زدگی تجهیزات می باشند. در حالی که دوربین های زیر آب هایک ویژن می توانند با قابلیت های ضد زنگ و ضد خوردگی خود به راحتی نیاز کاربران را برآورده سازند.

کاربرد های دوربین زیر آب هایک ویژن

انواع دوربین های زیر آب هایک ویژن

شرکت هایک ویژن به طور کلی دو  نوع دوربین زیر آب را به بازار عرضه کرده است. این دو دوربین از نظر مشخصات فیزیکی و مواد اولیه ای که از آنها ساخته شده اند، بسیار مشابه هستند. تنها تفاوت آنها میزان عمقی است که به کاربران اجازه داده می شود تصویربرداری خود را انجام دهند. یکی از این دوربین ها دوربین زیر آب مدل DS-2XC6225G0-L می باشد. این دوربین توانایی آن را دارد که تا عمق 50 متری زیر آب را با کیفیت فوق العاده بالا تصویربرداری کند.

دوربین دیگر هایک ویژن، دوربین زیر آب مدل DS-2XC6224G0-L می باشد. این دوربین دارای همان کیفیت ها دوربین DS-2XC6225G0-L است، اما کاربران می توانند فقط تا عمق 15 متری زیر آب را تصویربرداری کنند.

سخن آخر

به طور کلی می توان ادعا کرد دوربین های زیر آب هایک ویژن دارای قابلیت ها و ویژگی هایی فوق العاده ای است. این قابلیت ها برای تاسیساتی که در زیر آب دریاها و اقیانوس ها قرار دارند، بسیار مهم و لازم هستند. بنابراین می توان با استفاده از این دوربین ها اطلاعات لازم برای تاسیسات مختلف صنایع مهم را جمع آوری کرده، بر محیط نظارت و کنترل داشته و در نتیجه تا بیشترین حد ممکن امکان خطای مدیریتی را کاهش داد.

شرکت هایک ویژن با محصولات اختصاصی و هوشمندانه خود، همواره نیازهای مشتریان خود را برآورده کرده است. استفاده از این نوع دوربین ها، چه در تا عمق 15 متری و یا عمق 50 متری زیر آب به هر حال می تواند نیازهای امنیتی و نظارتی و مدیریتی مدیران صنایع و تاسیسات مهم را برآورده سازد.

در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دوربین زیر آب هایک ویژن و اطلاع از قیمت آن با ما تماس بگیرید.