راهکار هایک ویژن برای حفظ امنیت بانک ها و موسسات مالی استفاده از پیشرفته ترین روش های حفاظتی دنیا است. هایک ویژن یک شرکت چینی در زمینه تولید سیستم های حفاظتی می باشد. این شرکت از سال 2001 راه اندازی شده و در 15 سال اخیر به عنوان بزرگترین تولیدکننده سیستم های امنیتی در بازارهای جهانی شناخته شده است. هایک ویژن تنها شرکتی است که محصولات آن در ایران هم در پروژه های کوچک و هم در پروژه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. اخیرا خط مشی هایک ویژن افزایش کیفیت محصولات و ارتقا آن ها می باشد. محصولات ارزان قیمت این شرکت قابل رقابت با محصولات ارزان قیمت داخلی و دارای کیفیت بسیار بالا می باشند.

کسب و کارهایی که با پول و سرمایه سر و کار دارند در معرض تهدیدات زیادی قرار دارند. هایک ویژن این کسب و کارها را با کمک تیم متخصص مورد بررسی قرار داده و نیازهای ویژه این کسب و کارها را به خوبی شناخته است. بانک ها و موسسات مالی از جمله کسب و کارهایی هستند که با پول و سرمایه بیش از هر چیزی سر و کار دارند. هایک ویژن برای این موارد راهکارهای مناسبی را ارائه داده که در ادامه مقاله مورد بررسی قرار می دهیم.

راهکار هایک ویژن برای حفظ امنیت بانک

معرفی چند نمونه از راهکار هایک ویژن برای حفظ امنیت بانک ها و موسسات مالی

راهکارهایی که هایک ویژن برای پروژه های مالی مورد استفاده قرار داده پاسخ گوی تمامی نیازهای امنیتی این موسسات می باشد. این شرکت با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته این امکان را فراهم کرده که شما بتوانید تمامی امکانات مالی خود مانند شعبات بانکی، صندوق امانات و … را با کمک یک سیستم متصل به کامپیوتر تحت کنترل داشته باشید. استفاده از سیستم های این شرکت بسیار آسان است و مدیریت، نظارت و اجرای آن ها بسیار راحت است. راهکارهایی که هایک ویژن برای موسسات مالی و بانک ها مورد استفاده قرار می دهد به صورت های مختلفی است که در ادامه بدان اشاره می کنیم؛

  • نظارت موثر بر دارایی ها، رفتار مشتریان و کارمندان
  • مناطقی که ورود افراد در آن دارای محدودیت است
  • دستگاه های خودپرداز
  • بهبود پاسخگویی، افزایش بهره وری و رضایت مشتریان
  • رفع مشکلات امنیتی مرتبط با پول و سرمایه
  • جلوگیری از آسیب های احتمالی

راهکارهای امنیتی هایک ویژن

اهداف سیستم های نظارتی هایک ویژن

انتظاری که از یک سیستم امنیتی می رود این است که امنیت کامل را برای مجموعه ای که برای آن مورد استفاده قرار می گیرد فراهم کند. هایک ویژن علاوه بر ایجاد امنیت برای مجموعه مورد نظر امنیت مشتریان و سرمایه آن ها را هم در نظر می گیرد. در حالت کلی یک سیستم امنیتی کارآمد باید شامل موارد زیر باشد؛

  • امنیت پرسنل و مشتریان را تضمین نماید
  • تراکنش های مشتریان کنترل و  رضایت آنان را افزایش دهد
  • در صورت بروز مشکل تصاویر و اسناد ویدئویی ارائه نماید
  • تمامی شعبات را تحت پوشش و مدیریت قرار دهد

اهداف سیستم های نظارتی هایک ویژن

راهکار هایک ویژن برای حفظ امنیت بانک ها و موسسات مالی بسیار مطمئن و ایمن است.

دستگاه های تضمین امنیت

یکی از راهکار هایک ویژن برای حفظ امنیت بانک ها و موسسات مالی استفاده از دوربین های مدار بسته مناسب جهت ضبط تصاویر می باشد. بانک ها و موسسات مالی به دلیل اینکه با پول سر و کار دارند و بسیار مورد توجه سارقین قرار دارند، باید از ایمنی بسیار بالایی برخوردار باشند. راهکارهای ایمنی نوین مانند استفاده از زنگ های خطر، دوربین های مداربسته و … می توانند این خطرات را به نسبت بسیار زیادی کاهش دهند. هایک ویژن از بهترین دوربین های مداربسته برای کنترل تمامی نقاط استفاده می نماید.

دستگاه های تضمین امنیت

سطح پوشش دهی سیستم های امنیتی هایک ویژن

بانک ها و موسسات مالی دارای نقاط مختلفی هستند،  کنترل نقاط مختلف در این مکان ها الزامی بوده و حتما باید پوشش دهی شوند.  راهکار هایک ویژن برای حفظ امنیت بانک ها و موسسات مالی بسیار ویژه است. در ادامه این موارد مورد بررسی قرار می گیرد؛

مرکز کنترل داده ها

مهم ترین و اصلی ترین بخش از یک سیستم امنیتی و نظارتی کنترل داده ها می باشد. تمامی اطلاعات و رخدادهای مهم روزانه مجموعه در مرکز کنترل ضبط و ذخیره سازی می گردد، بنابراین باید امنیت اطلاعات آن تضمین شود و نسبت به اتفاقات احتمالی واکنش سریع و به موقع داشته باشد. موارد مرتبط با این بخش عبارت است از:

دستگاه ضبطNVR : هایک ویژن از بهترین و پیشرفته ترین خط تولید دستگاه های ضبط NVR برخوردار است. دستگاه های تولید هایک ویژن بسیار متنوع می باشد. این شرکت دستگاه های ضبط را در انواع مختلف  4 کاناله تا 256 کاناله را تولید و روانه بازار می کند.

پلتفرم های مدیریت تصاویر: هایک ویژن جهت مدیریت، پخش، نمایش، کنترل و مانیتورینگ رخدادهای روزانه از یک هسته مرکزی به نام Hikcentral استفاده می نماید. این سیستم تعامل با سایر دستگاه ها را هم انجام می دهد.

دستگاه سرور: جهت تامین امنیت و ذخیره سازی اطلاعات استفاده از دستگاه های سرور الزامی می باشد. هایک ویژن در سیستم هایی که ارائه می کند از این قابلیت به خوبی استفاده می نماید.

نمایشگرها: تمامی مانیتورهای مورد نیاز توسط شرکت هایک ویژن تولید و برای پروژه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه های خودپرداز

حتما تاکنون با دستگاه های خودپرداز سر و کار داشته اید. این دستگاه ها معمولا در محیط های بیرون و در دسترس هستند، بنابراین همیشه باید تحت نظارت و کنترل قرار داشته باشند. دوربین های مدار بسته بهترین راهکار جهت حفاظت از این دستگاه ها می باشند. موارد مرتبط با این بخش عبارت است از:

دوربین های مناسب خودپرداز: هایک ویژن از دوربین های دیجیتال، دوربین های دارای دو عدد لنز دوگانه و دوربین های HD جهت حفظ امنیت دستگاه های خودپرداز استفاده می کند.

دوربین کابین: برای داخل کابین یک دوربین مداربسته با زاویه دید واید جهت پوشش دهی کامل محیط کابین کافی است.

NVR: هایک ویژن از یک NVR مناسب جهت ضبط، ذخیره سازی و پشتیبانی کامل اطلاعات مرتبط با تراکنش ها و سایر معاملات استفاده می کند.

لابی ها و درب های ورودی

یکی از مشکلاتی که ممکن است نسبت به ضبط تصاویر مرتبط با درب های ورودی وجود داشته باشد تابش نور خورشید می باشد، تابش نور ممکن است سبب ضبط تصاویر با کیفیت پایین و نامعلوم گردد. دوربین های مداربسته هایک ویژن این مشکل را نداشته و تصاویر با کیفیتی را در هر زمانی از شبانه روز و حتی با وجود نور خورشید ضبط و ارائه می دهند.

راهکار هایک ویژن برای حفظ امنیت بانک ها و موسسات مالی برای تمامی بخش های مجموعه مورد استفاده قرار می گیرد. یکی دیگر از مواردی که در ارتباط با دوربین های مدار بسته وجود دارد این است که نقاطی وجود دارند که تردد در آن ها زیاد است مانند نقاط استراحت و لابی ها، هایک ویژن از دوربین های مدار بسته هوشمند و با کیفیت بسیار بالا  برای این نقاط استفاده می کند. دوربین های SUPER WDR، دوربین های ULTRA HD با رزولوشن4K و دوربین های دیجیتال تشخیص هوشمند از جمله دوربین های مداربسته هایک ویژن جهت حفظ امنیت مناطق خاص نام برده می باشد. در ادامه این موارد را مورد بررسی قرار می دهیم؛

دوربین SUPER WDR: هایک ویژن از دوربین هایی با نام Lightfighter دارای قابلیت140db WDR جهت کنترل درب های ورودی استفاده می نماید. این دوربین ها تصاویر بسیار واضح و روشن، بدون تاری و یا پرنوری را ارائه می دهند.

دوربین های ULTRA HD با رزولوشن4K: دوربین های ثابت باکس و دوربین های پانورامیک از جمله محصولات 4K هایک ویژن هستند. این دوربین ها قابلیت ارائه تصاویر با کیفیت بالا و با جزئیات بسیار دقیق را دارا می باشند.

تشخیص هوشمند:  هایک ویژن دارای دوربین های دیجیتال هوشمند که دارای ویژگی های زیادی از جمله تجزیه و تحلیل تصاویر مانند تشخیص نفوذ، تشخیص حذف سوژه، تغییر چهره و … هستند می باشد. این دوربین ها سبب ارتقا سطح ایمنی محیط می شوند.

پیشخوان و کانتر

بیش از نیمی از تمامی معاملات و تراکنش ها مانند تصویب وام، امضای قرارداد و … در دفترهای پیشخوان و کانترها صورت می پذیرد. بنابراین تمامی تعاملات و تراکنش های مابین مشتریان و پرسنل باید توسط دوربین های مداربسته تحت پوشش قرار داده شود. این کار از بروز سوء تفاهمات احتمالی و … جلوگیری می نماید. دوربین های دولنزه از جمله دوربین های مداربسته مورد استفاده برای این منظور است.

سطح پوشش دهی سیستم های امنیتی هایک ویژن