فروشگاه ها و سوپرمارکت ها از جمله مهم ترین مکان هایی هستند که می توان در هر محله و خیابان یافت. افراد مختلف برای خرید اقلام ضروری زندگی خود به چنین مکان هایی رفت و آمد دارند. بنابراین می توان گفت که امنیت محیط اهمیت فوق العاده ای دارد. دوربین های مداربسته هایک ویژن مطمئن ترین راه حل امنیتی هستند که می توان برای فضای فروشگاه های بزرگ و سوپرمارکت ها در نظر گرفت.

راه حل هایک ویژن برای فروشگاه ها و سوپرمارکت ها

دلیل اهمیت استفاده از دوربین مداربسته هایک ویژن برای فروشگاه ها 

واقعیت این است که فضاهایی مثل فضای فروشگاه های بزرگ و یا انواع سوپرمارکت ها می توانند به دلایل مختلف در معرض خطر باشند. در چنین حالتی استفاده از دوربین مداربسته هایک ویژن یکی از بهترین گزینه ها برای حفظ امنیت پرسنل و مشتریان آنها و نیز نگهداری و نظارت بر کالا می باشد. اگر در هنگام خرید و فروش کالاها، اختلافی به وجود آید، مسلما راه حل های امنیتی می توانند روشی مناسب برای کمتر کردن تلفات و کاهش اختلاف و رفع کدورت باشند.

یک نکته بسیار مهم دیگر آن است که استفاده از چنین راه حلی می تواند به خوبی بر روی مدیریت و کنترل و نظارت بر امور اثرگذار باشد. مخصوصا اگر فروشگاه مورد نظر از نوع فروشگاه های زنجیره ای باشد، اهمیت این موضوع چند برابر می گردد.

انواع دوربین های لازم برای محیط فروشگاه ها

یکی از انواع دوربین مداربسته هایک ویژن که می تواند نقش مهمی در فروشگاه ها و سوپرمارکت ها ایفا کند، دوربین گردان است. این نوع دوربین ها به گونه ای طراحی شده اند که می توانند به صورت اتوماتیک حرکات اشخاص را تشخیص دهند. همچنین دوربین های NVR نیز مدلی دیگر از دوربین های مداربسته هستند که دارای سطح بالایی از دقت برای تشخیص حرکات و رویدادها می باشند. این نوع دوربین ها از فناوری قدرتمند Deep In Mind بهره مند می باشند که به صورت اختصاصی متعلق به محصولات هایک ویژن است.

از طرف دیگر اگر فروشگاه دارای محوطه پارکینگ باشد، می توان به سراغ دوربین مداربسته پلاک خوان هایک ویژن رفت. این نوعش دوربین ها توانایی تشخیص پلاک انواع وسایل نقلیه ای را دارند که در این محوطه تردد می کنند. دقت داشته باشید که دوربین های Pano Vu نیز می توانند در محیط پارکینگ مورد استفاده قرار بگیرند. این نوع دوربین ها قابلیت ارائه تصویر پانورامیک و گسترده را دارند.

راه حل هایک ویژن برای فروشگاه ها

محافظت از درب های فروشگاه و صندوق ها

همه افرادی که در کار مدیریت فروشگاه ها و سوپرمارکت ها فعال هستند، می دانند که درب های ورود و خروج از جمله نقاط قوت و ضعف هر فروشگاه هستند. در واقع درب های فروشگاه های بزرگ از مهم ترین قسمت هایی هستند که برای مدیریت بهتر فروشگاه باید مورد نظارت دائمی قرار داشته باشند. متاسفانه به خاطر عدم وجود سطح روشنایی یکسان، تصاویری که دوربین های مختلف از این قسمت می گیرند، چندان واضح نیست. گاهی نیز این امر به خاطر تابیدن نور مستقیم خورشید به لنز دوربین است. اما هایک ویژن برای این قسمت نیز دارای یک راه حل اساسی و قدرتمند است. کافی است دوربین مداربسته سری لایت فایتر را در قسمت ورود و خروج فروشگاه قرار دهید تا باکیفیت ترین تصاویر را در اختیار داشته باشید.

این دوربین ها از سیستم 140 دسی بلی WDR بهره مند هستند. ضمن اینکه فناوری Triple Exposure یکی از مهم ترین نقاط قوت آنهاست. این فناوری به دوربین اجازه می دهد که برای ثبت یک تصویر بیش از یک بار شاتر خود را باز کند. یادتان باشد که اگر محیط دارای کنتراست نوری شدید هم باشد، باز هم دوربین های سری لایت فایتر می توانند شفاف ترین و واضح ترین تصاویر را ثبت کنند.

از طرف دیگر مدیران هر فروشگاهی به خوبی از اهمیت قسمت صندوق ها اطلاع دارند. هرچه فروشگاه بزرگ تر باشد، میزان تردد بیشتر بوده و در نتیجه تعداد صندوق ها نیز بیشتر خواهد شد. نکته اینجاست که می توان با استفاده از انواع دوربین مداربسته هایک ویژن به راحتی بخش صندوق ها را تحت نظارت قرار داد. به این ترتیب از بروز هرگونه دستکاری و یا سرقت و یا حتی صدور چند باره رسید پیشگیری خواهد شد.

دوربین های مداربسته هایک ویژن مدل NVR دارای قابلیت POS برای همین قسمت طراحی شده اند. این دوربین ها از پروتکل های متعددی برخوردار هستند که نظارت دقیق بر روی صندوق ها را ممکن می کنند. برخی از این پروتکل ها عبارتند از Universal Protocol، NUCLEUS و AVE.

دوربین مداربسته هایک ویژن برای فروشگاه ها و سوپرمارکت ها

نظارت بر راهروها و انبار

در بسیاری از مواقع طراحی ساختمان فروشگاه های بزرگ و سوپرمارکت ها به گونه ای است که با نصب سیستم مداربسته برخی از نقاط تبدیل به نقطه کور می شوند. این امر در قسمت راهروها و نیز انبار، موجب کاهش نظارت و در نتیجه عدم مدیریت صحیح می شود. استفاده از دوربین مداربسته هایک ویژن به مدیران این امکان را می دهد که تک تک راهروها و گوشه به گوشه انبارهای خود را تحت نظر داشته باشند.

به نظر می رسد که دوربین های مداربسته مدل Fish Eye بهترین گزینه برای محافظت و نظارت بر راهروهای فروشگاه ها باشند. این نوع دوربین ها دارند رزولوشن بالا و کیفیت عالی هستند. اما برای انبارها توصیه ما استفاده از دوربین های مدل دارک فایتر هایک ویژن است. این نوع دوربین مداربسته به گونه ای طراحی شده است که بتوان به صورت 24 ساعته استفاده کرد. حتی اگر انبار به گونه ای طراحی شده باشد که نور زیادی نداشته باشد، باز هم می توان مطمئن بود که دوربین های مدل Dark Fighter قابلیت ثبت و ضبط تصاویر باکیفیت را دارند.

ویژگی های مهم دوربین های هایک ویژن

دوربین های تحت شبکه شرکت هایک ویژن دارای ویژگی های متعدد و فوق العاده جذابی هستند. همین امر موجب می شود این دوربین ها تبدیل به یکی از بهترین گزینه ها برای حفظ امنیت فروشگاه ها شوند. این دوربین ها از فناوری های هوشمند گوناگونی برخوردار می باشند. برای مثال طبق طراحی هایی که انجام شده است، این دوربین های تحت شبکه می توانند به صورت هوشمند هرگونه نفوذ مجرمانه و غیرقانونی را تشخیص دهند. همچنین در صورت جا به جا شدن کالا می توانند آن را تشخیص دهند. این نوع دوربین های هایک ویژن حتی قابلیت آن را دارند که در صورت حذف شدن کالا یا سوژه مورد نظر، این امر را تشخیص داده و در صورت نیاز به مسئولین حراست و دوربین ها هشدار دهند.

راهکار هایک ویژن برای فروشگاه ها

سخن آخر

توجه به این نکته اهمیت دارد که نوع دوربین مداربسته مورد نیاز فضای فروشگاه های بزرگ با فضای فروشگاه های کوچک متفاوت می باشد. در فروشگاه های کوچک معمولا پرسنلی برای مراقبت از قفسه های کالا وجود ندارد. در چنین حالتی دوربین های تحت شبکه دام بهترین گزینه هستند.در حالی که در فروشگاه های بزرگ کافی است از دوربین های پانورامیک هایک ویژن استفاده کنید.

دوربین های پانورامیک به گونه ای طراحی شده اند که می توانند تا 180 و 360 درجه را پوشش دهند. این دوربین ها همه جزییات را ثبت و ضبط می کنند و بنابراین برای نظارت بر فضاهای گسترده بسیار مناسب هستند. این دوربین ها به گونه ای طراحی شده اند که توانایی نظارت بر رفت و آمدهای مشتریان و کارکنان، کنترل بخش صندوق و انبار، راهروها و درب های ورود و خروج را داشته باشند. این دوربین ها معمولا از استانداردهای ضد آب و ضد ضربه بودن نیز برخوردار می باشند. به طور کلی دوربین های هایک ویژن دارای سطح دقت بسیار بالایی بوده و می توانند با ارائه تصاویر باکیفیت به مدیران در امر مدیریت و کنترل و نظارت محیط فروشگاه ها کمک کنند.

دقت داشته باشید که در طراحی دوربین های مداربسته هایک ویژن یک مرکز کنترل نیز در نظر گرفته شده است. این مرکز کنترل هسته اصلی سیستم بوده و اطلاعات مربوط به عملکردهای روزانه را در بانک اطلاعاتی ثبت و ضبط می کند. نکته در مورد مرکز کنترل بالا بودن سطح امنیتی و مدیریتی آن است. این امر به خاطر حفظ امنیت اطلاعات می باشد.