مقدار مصرف اینترنت در دوربین مدار بسته، موضوعی است که کاربران همواره به آن توجه می کنند. همچنین ممکن است برخی از کاربران دوربین های مدار بسته، برای آن ابراز نگرانی کنند. زیرا هنگام استفاده از دوربین های مدار بسته و استفاده از امکانات مختلف آن، نیازمند مقدار قابل توجه مصرف اینترنت است. در استفاده از برخی امکانات دوربین های مدار بسته، به حجم اینترنت زیادی نیاز است. مصرف اینترنت در دوربین های مدار بسته به عوامل مختلفی بستگی دارد. در حالت کلی و عملکرد ساده دوربین های مدار بسته، به اینترنت نیازی نخواهد بود. استفاده از اینترنت زمانی مطرح است؛ که بخواهید کار های دیگری با دوربین خود انجام دهید. برخی تصور می کنند که دوربین های مدار بسته، مقدار زیادی اینترنت مصرف می کنند. اما اینطور نیست و نیاز به مصرف اینترنت زمانی مطرح است؛ که بخواهید از بستر دوربین مدار بسته، اقدامات دیگری را انجام دهید.

مقدار مصرف اینترنت در دوربین مدار بسته، به عوامل و اقدامات متفاوتی که انجام می دهید؛ بستگی دارد. به طور کلی؛ مصرف عمده اینترنت در دوربین مدار بسته، به علت انتقال فیلم ها و عکس ها می باشد. علاوه بر انتقال فیلم و عکس ها، لازم است برای مشاهده آنلاین دوربین مدار بسته، از اینترنت استفاده شود. بدانید که میزان مصرف اینترنت در دوربین های مدار بسته به عوامل و فاکتور های گوناگونی بستگی دارد. همچنین ممکن است در انتظار شما از عملکرد و اقدامات یک دوربین، بحث نیاز به اینترنت مطرح شود. حتی می توان بدون مصرف اینترنت؛ از دوربین های مدار بسته استفاده نمود. در این حالت ممکن است؛ از ویژگی و امکاناتی که دوربین مدار بسته در اختیار شما قرار می دهد، کاسته شود. اما شما می توانید با شناخت عوامل موثر در مقدار مصرف اینترنت در دوربین مدار بسته، میزان مصرف را به حداقل برسانید. علاوه بر آن، نهایت استفاده را از دوربین مدار بسته خود داشته باشید.

مصرف اینترنت در دوربین مدار بسته

مهم ترین عوامل موثر در مقدار مصرف اینترنت در دوربین مدار بسته

مقدار مصرف اینترنت دوربین مدار بسته، به عوامل مختلفی بستگی دارد. عوامل و ویژگی های متفاوتی می توانند بر روی میزان مصرف اینترنت در دوربین های مدار بسته تاثیر گذار باشند. با شناخت این عوامل و فاکتور ها، می توانید میزان مصرف اینترنت خود را برای دوربین های مدار بسته شناسایی کنید. با شناسایی این عوامل، حتی می توانید میزان مصرف را به حداقل برسانید و نهایت استفاده از دوربین مدار بسته و امکانات آن را ببرید.

تعداد دوربین های مدار بسته

تعداد دوربین های مدار بسته ای که برای محیط خود انتخاب می کنید؛ در مقدار مصرف اینترنت در دوربین مدار بسته موثر است. در واقع هر چقدر محیط مورد نظر؛ دارای متراژ بیشتری باشد؛ به تعداد بیشتری دوربین مدار بسته، برای حفظ امنیت و نظارت محیط نیاز است. به تبع از آن؛ دوربین های مدار بسته ای که استفاده می کنید نیز به مصرف اینترنت بیشتری نیاز دارند. برای بررسی و انجام اقدامات گوناگون با دوربین های مدار بسته، لازم است که از اینترنت بیشتری استفاده کنید؛ تا کنترل مکان محیط، آسانتر باشد. اما می توانید برای کاهش میزان مصرف اینترنت، تعداد دوربین ها را کاهش دهید. در واقع دوربین ها را در مکان های مناسب و کلیدی نصب کنید. در این صورت دیگر لازم نیست تا تعداد بیشتری دوربین را نصب کنید. به دنبال آن مصرف اینترنت برای انجام فعالیت های مختلف، به حداقل می رسد.

کیفیت دوربین مدار بسته

دوربین های مدار بسته دارای کیفیت های مختلفی هستند. هر کدام از دوربین های مدار بسته، تصاویر و فیلم ها را با کیفیت های متفاوتی ثبت و ضبط می کنند. کیفیت تصاویر تهیه شده؛ سهم ویژه ای در مقدار مصرف اینترنت در دوربین مدار بسته دارد. در واقع در تهیه تصاویر با کیفیت های بالا و خوب، لازم است تا از میزان اینترنت بیشتری استفاده شود. برای آن که دوربین مدار بسته شما میزان اینترنت کمتری مصرف کند؛ بهتر است کیفیت دوربین خود را در حد متوسط انتخاب کنید. در این صورت با یک کیفیت متوسط و خوب، از امکانات دوربین مدار بسته همراه با اینترنت به صرفه، بهره می برید.

مقدار مصرف اینترنت در دوربین مدار بسته

انتقال تصاویر و فیلم ها

یکی از فاکتور های مهمی که در مقدار مصرف اینترنت در دوربین مدار بسته موثر است؛ انتقال تصاویر و فیلم  است. در انتقال تصاویر و فیلم دوربین های مدار بسته، می توانید دوربین خود را در هر جایی که هستید؛ با تلفن همراه خود بررسی کنید. برای آن که این بررسی و نظارت اتفاق بیفتد؛ ضروری است که اینترنت دوربین مدار بسته خود را اتصال نمایید. با متصل کردن اینترنت دوربین مدار بسته، به راحتی می توانید دوربین خود را از راه دور کنترل و بررسی کنید. اما انجام این کار، نیاز به اینترنت دارد. با انتقال تصاویر دوربین های مدار بسته به صورت آنلاین، به تلفن همراه و یا سیستم مورد نظر شما، نیاز به مصرف اینترنت می باشد. در صورت عدم نیاز به استفاده از این قابلیت دوربین مدار بسته، میزان مصرف اینترنت دوربین مدار بسته به حداقل و یا صفر می رسد.

مصرف اینترنت در دوربین مدابسته

کیفیت تنظیم شده برای انتقال تصاویر

در هنگام انتقال تصاویر، کیفیتی که برای انتقال انتخاب می کنید؛ در مقدار مصرف اینترنت در دوربین مدار بسته موثر است. به طور کلی دو نوع کیفیت اصلی (main stream) و فرعی (sub stream) برای انتقال تصاویر وجود دارد. اگر برای انتقال تصاویر خود از کیفیت اصلی استفاده کنید، میزان اینترنت مصرفی بسیار بالا خواهد بود. بالعکس، اگر برای انتقال تصاویر خود به دستگاهی دیگر، از کیفیت فرعی استفاده کنید؛ میزان اینترنت مصرفی بسیار کمتر خواهد بود. اگر انتقال تصاویر با کیفیت بالا، برای شما اهمیت بسیاری ندارد؛ بهتر است در انتقال تصاویر، از کیفیت فرعی استفاده نمایید. در این حالت میزان اینترنت مصرفی، به صرفه تر خواهد و هزینه بسیاری برای شما نخواهد داشت.

استفاده از میکروفون در دوربین های مدار بسته

عامل موثر دیگر در مقدار مصرف اینترنت در دوربین مدار بسته، استفاده از میکروفون های دوربین های مدار بسته است. هنگامی که شما از میکروفون در هنگام ضبط تصاویر استفاده می کنید؛ اینترنت نیز مصرف می شود. با فعال کردن میکروفون دوربین و ضبط همزمان صدا و تصویر در دوربین های مدار بسته، مصرف اینترنت به طرز قابل توجهی افزایش پیدا میکند. اگر مکان نصب دوربین شما از حساسیت بالایی برخوردار نیست؛ بهتر است میکروفون آن دوربین را غیر فعال کنید. در این صورت از میزان مصرف اینترنت دوربین مدار بسته کاسته می شود.

مصرف اینترنت در دوربین مدار بسته

مدیریت مقدار مصرف اینترنت در دوربین مدار بسته

برای آن که مقدار مصرف اینترنت در دوربین مدار بسته خود را مدیریت کنید؛ راه حل های متفاوتی وجود دارد. توجه و اجرای این راه حل ها سبب میشود؛ بتوانید با نظارت بر روی مصرف اینترنت، بیشترین بهره را از دوربین مدار بسته خود ببرید. با مدیریت مقدار مصرف اینترنت در دوربین مدار بسته؛ در هزینه ها صرفه جویی کرده، و بیشترین استفاده از دوربین مدار بسته را خواهید داشت.

نرم افزار های متفاوت

شما می توانید با کمک نرم افزار های متفاوتی که نصب می کنید؛ از میزان مصرف اینترنت دوربین مدار بسته خود اطلاع یابید. این نرم افزار ها هم برای سیستم اصلی دوربین مدار بسته، و هم سیستمی که تصاویر را به آن انتقال می دهید؛ قابل استفاده است. با کمک نرم افزار های محاسبه مصرف اینترنت، از مصرف اینترنت هر کدام از فعالیت های دوربین مدار بسته باخبر می شوید. به راحتی می توانید تشخیص دهید؛ که کدام عملکرد دوربین، سبب مصرف اینترنت بیشتری شده است. این نرم افزار های محاسبه اینترنت، قابلیت این را دارند که میزان مصرف اینترنت را در طی چند روز یا چند ماه گذشته گزارش دهند.

تنظیمات ابتدایی دوربین؛ برای کاهش مصرف اینترنت دوربین مدار بسته

بهتر است در همان ابتدای نصب دوربین های مدار بسته، تنظیمات آن را با دقت انجام دهید. برای مثال کیفیت تصویر خروجی، استفاده از امکانات دوربین، انتقال و ضبط صدا می توانند؛ در مقدار مصرف اینترنت در دوربین مدار بسته موثر باشند. با تنظیم این موارد در حالت های متوسط و مناسب، می توانید به راحتی مصرف اینترنت خود را کنترل کنید و به حداقل برسانید.