شاید شما هم بخواهید در مورد نصب میکروفن دوربین مداربسته آنالوگ و تحت شبکه اطلاعاتی به دست آورید. این مطلب از هایک لوک قصد دارد به این موضوع بپردازد. اکثر افرادی که دارای سیستم امنیتی هستند با سیستم های DVR و انواع مختلف دوربین های امنیتی موجود آشنا می باشند. اگرچه استفاده از میکروفون در همه دوربین ها و مشاغل مناسب نیست، اما می توانند افزودنی مفیدی برای برخی از سیستم های امنیتی، چه در خانه و چه در محل کار باشند. اغلب از ما می پرسند چگونه صدا را به سیستم دوربین امنیتی خود اضافه کنیم؟ افزودن صدا به سیستم دوربین مدار بسته، نیازمند برخی الزامات اساسی است. حتی اگر سیستم شما از صدا پشتیبانی می کند، همیشه به این معنی نیست که دوربین های مداربسته شما دارای میکروفون داخلی هستند.

آموزش نصب میکروفن در دوربین مداربسته

اکثر سیستم ‌های دوربین های مداربسته به روشی مشابه تنظیم می ‌شوند و برای رسیدن به صدا، به کیت میکروفون اضافی نیاز دارند. در این مطلب توضیح می دهیم که چگونه یک کیت میکروفون دوربین مدار بسته اصلی و مستقل را به یک سیستم امنیتی HD متصل کنید. علاوه بر اتصال میکروفون، باید مطمئن شوید که راهی برای شنیدن صدا یا پخش آن وجود دارد. برای شنیدن صدا، باید یک مجموعه بلندگو برای دستگاه DVR داشته باشید یا دستگاه DVR یا NVR شما باید به یک مانیتور با بلندگوهای داخلی متصل باشد.

چرا نصب میکروفن به سیستم های DVR لازم است؟

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا افراد نصب میکروفن دوربین مداربسته آنالوگ و تحت شبکه را انجام می دهند و میکروفن را به سیستم های امنیتی DVR خود متصل می کنند. سیستم های امنیتی کاربردهای زیادی دارد و نصب میکروفون می تواند باعث بهبود عملکرد دوربین های مداربسته شود. بسیاری از والدین دارای نوزادان و کودکان خردسال دوست دارند بتوانند فرزند خود را از اتاق های دیگر تحت نظر داشته باشند. نصب دوربین امنیتی در اتاق کودک یک راه عالی برای تماشای نوزاد است، اما به تنهایی کافی نیست و نمی توانید صدای کودک را بشنوید. با اتصال میکروفون به DVR خود، می توانید از دوربین امنیتی خود به عنوان مانیتور کودک نیز استفاده کنید. این کار به شما این امکان را می دهد که در شب راحت تر بخوابید و خیالتان از بابت امنیت کودکتان راحت باشد.

نصب میکروفن دوربین مداربسته آنالوگ و تحت شبکه از لحاظ امنیتی بسیار حائز اهمیت است. در صورت نیاز برای گوش دادن به مکالمات می توان از میکروفونی که به دستگاه DVR متصل است استفاده کرد. میکروفون هایی که به سیستم های DVR متصل می شوند امنیت بیشتری را ایجاد می کنند. گاهی اوقات شواهد ارزشمندی را می توان با گوش دادن به صحبت های یک جنایتکار پیدا کرد که باعث می شود گاهی اوقات جلوی جنایات دیگر را قبل از وقوع آنها گرفت. حتی اگر جنایت اتفاق بیفتد، گاهی اوقات صدایی که با دوربین امنیتی همراه است می تواند به مقامات مجری قانون کمک کند تا سارق یا خلافکار را دستگیر کنند.

نصب میکروفون در دوربین های مداربسته

آیا اتصال میکروفون به DVR دشوار است؟

در زمان نصب میکروفن دوربین مداربسته آنالوگ و تحت شبکه می بینیم که اتصال میکروفون به دستگاه DVR یک فرآیند نسبتاٌ ساده است که تقریباً هر کسی می تواند آن را انجام دهد. برای این کار باید از قبل میکروفون و سایر قطعات مورد نیاز آن را تهیه کنید. انجام آن توسط خودتان با تجهیزات و دستورالعمل های مناسب نسبتاٌ ساده است.

هنگام نصب میکروفن دوربین مداربسته آنالوگ و تحت شبکه چگونه می توان فهمید که سیستم DVR با میکروفون سازگار است؟

در زمان نصب میکروفن دوربین مداربسته آنالوگ و تحت شبکه، قبل از اتصال میکروفون به سیستم DVR، مهم است که مطمئن شوید DVR شما با میکروفون ها سازگار است. اکثر سیستم های DVR دارای ورودی RCA هستند که برای استفاده با میکروفون طراحی شده است. برخی از سیستم‌ های DVR فقط اجازه می‌ دهند که یک میکروفون در یک زمان به برق وصل شود، اما برخی از سیستم ‌های DVR رده بالا دارای گزینه ‌هایی برای چندین میکروفون دیگر نیز هستند.

انتقال صدا و تصویر دوربین های مداربسته

برای نصب میکروفن دوربین مداربسته آنالوگ و تحت شبکه چه چیزهایی نیاز است؟

بدیهی است که هنگام نصب میکروفن دوربین مداربسته آنالوگ و تحت شبکه به یک سیستم DVR خوب به عنوان نقطه شروع نیاز خواهید داشت. سیستم DVR مستقل یکی از موثرترین راه ‌های تامین امنیت خانه یا محل کار شما است، زیرا به شما امکان می‌دهد دوربین‌ های مداربسته را در سرتاسر ملک خود نصب کنید. در مرحله بعد، به یک میکروفون نیاز خواهید داشت. هیچ میکروفونی برای همه کاربردها مناسب نیست، بنابراین مهم است که میکروفونی را انتخاب کنید که برای اهدافی که به آن نیاز دارید مناسب باشد. برخی از میکروفون ‌ها صدای واضح‌تری نسبت به سایرین ارائه می ‌دهند، و معمولاً بهتر است برای خرید یک میکروفون با کیفیت بالاتر کمی پول اضافی خرج کنید تا اینکه پول خود را برای میکروفون ارزان ‌قیمتی که کیفیت صدای ضعیفی ارائه می ‌دهد، هدر دهید.

بهترین انتخاب برای نصب میکروفن دوربین مداربسته آنالوگ و تحت شبکه میکروفونی است که دارای یک تقویت کننده داخلی است. اگر میکروفون با آمپلی فایر داخلی خریداری نکنید، باید یک آمپلی فایر خارجی بخرید که هزینه بیشتری دارد و حجیم تر است. در برخی موارد، یک میکسر ساده دی جی را می توان به جای تقویت کننده استفاده کرد، اما این گزینه ها فضای بیشتری را نیز اشغال می کنند. علاوه بر میکروفون و برخی از انواع آمپلی فایر، بدیهی است که برای اتصال میکروفون خود به دوربین مداربسته باید کابل های لازم را نیز خریداری کنید. برخی از کابل  ‌ها مدل‌های ساده «plug and play» هستند که کل فرآیند را به سرعت انجام می ‌دهند. کابل CAT 5 گزینه دیگری برای اتصال میکروفون به سیستم امنیتی است و کابل CAT 5 یک انتخاب فوق العاده خوب و راحت است.

تنظیمات میکروفون در DVR

برای نصب میکروفن دوربین مداربسته آنالوگ و تحت شبکه به چه نکاتی توجه کنیم؟

در ادامه مبحث نصب میکروفن دوربین مداربسته آنالوگ و تحت شبکه و هنگام خرید کابل برای اتصال میکروفون به دوربین مداربسته باید به ابعاد محلی که می خواهید دوربین را آنجا قرار دهید توجه کنید. سعی کنید کابلی با اندازه متوسط تهیه کنید. در بیشتر موارد، به یک تقسیم کننده برق Y شکل نیز نیاز خواهید داشت. یک پاور اسپلیتر Y شکل قطعه کوچک و ارزانی است، اما برای اتصال صحیح ضروری است. این اسپلیتر برای تامین برق میکروفون و دوربین استفاده می ‌شود.

نحوه نصب میکروفن دوربین مداربسته آنالوگ و تحت شبکه

در زمان نصب میکروفن دوربین مداربسته آنالوگ و تحت شبکه، پس از اینکه موارد لازم برای اتصال میکروفون خود به دوربین امنیتی خود را تهیه کردید، وقت آن است که دست به کار شوید. اتصال میکروفون به دوربین های مداربسته هنگام استفاده از کابل وصل و پخش کار نسبتاً ساده ای است. تنها کاری که باید انجام دهید تا میکروفون خود به درستی کار کند این است که کابل Plug and Play را به ورودی  سیستم DVR خود  وصل کنید و آن را به یک اسپلیتر برق Y شکل متصل کنید. سپس می توانید برق را هم به دوربین و هم میکروفون خود منتقل کنید.

در ادامه نصب میکروفن دوربین مداربسته آنالوگ و تحت شبکه، پس از اینکه تنظیمات اولیه میکروفون را انجام دادید، باید محل قرار دادن میکروفون را نیز در نظر بگیرید. برخی از میکروفون ها کوچک و در عین حال قدرتمند می باشند و به دلیل اندازه شان نسبتاً نامحسوس هستند. بسیاری از افراد میکروفون خود را درست در کنار یا بالای دوربین امنیتی خود قرار می دهند که راه اندازی و استفاده از آن را آسان می کند. فقط در صورتی باید این کار را انجام دهید که برایتان مهم نباشد که دیگران متوجه وجود دوربین های مداربسته و میکروفون شوند. برخی از میکروفون ‌ها در قاب‌ های محافظی عرضه می ‌شوند که هم از دستگاه محافظت می‌کنند و هم از دید مخفی می مانند.

نکات نصب میکروفون به دوربین های مداربسته

هایک لوک بهترین مرکز فروش دوربین های مداربسته هایک ویژن و داهوا

در زمان نصب میکروفن دوربین مداربسته آنالوگ و تحت شبکه باید دقت کنید که دوربین های مداربسته DVR یا NVR باید ورودی صدا داشته باشد. اگر صدا به کانال 1 (Audio In) وصل شده باشد، DVR باید در حالت تمام صفحه کانال 1 قرار گیرد تا صدای زنده شنیده شود. مانیتور یا تلویزیون شما باید بلندگوهای داخلی داشته باشد تا بتوان صدای زنده یا پخش را مستقیماً از دستگاه DVR شنید. اگر مانیتور شما بلندگو ندارد، باید بلندگوهایی مانند کیت بلندگوی DVR به خروجی صدای دستگاه DVR متصل کنید. توجه داشته باشید که کابل های صوتی را در کنار سیم های ولتاژ بالا یا برق و یا میکروفون ها را در نزدیکی وسایل پر سر و صدا نصب نکنید. زیرا هر دو باعث تداخل و نویز ناخواسته می شوند.