به نظر شما دوربین مداربسته بدون برق کار می کند ؟ واضح است که شما روی یک سیستم دوربین مدار بسته سرمایه گذاری می کنید تا امنیت 24/7/365 ملک مسکونی یا ملک تجاری خود را داشته باشید، بنابراین اگر برق و اتصالات اینترنت شما قطع باشد، دوربین مدار بسته شما می‌تواند کار کند؟ پاسخ کوتاه این است که دوربین های مداربسته نمی توانند بدون برق کار کنند. تا زمانی که سیستم دوربین مداربسته شما طوری طراحی نشده باشد که به طور خودکار به یک منبع برق پشتیبان در هنگام قطع برق تبدیل شود، به کار خود ادامه نخواهد داد. حتی اگر منبع برق پشتیبان خود را نداشته باشید، سیستم های دوربین مداربسته را می توان طوری تنظیم کرد که منبع برق پشتیبان مثل ژنراتور اضطراری را داشته باشند و بعد از وصل شدن مجدد برق دوباره به صورت خودکار به سیستم اصلی خود تغییر عملکرد دهند.آیا دوربین مداربسته بدون برق کار می کند ؟

آیا دوربین مداربسته بدون برق کار می کند ؟

معمولاً در ساختمانها دوربین مداربسته نصب شده است و در حال حاضر افراد زیادی را می‌بینیم که این دوربین ها را برای خانه یا محل کار خودشان نصب می کنند. یک روز که برق خانه ما رفته بود و من می خواستم دوربین را چک کنم، مطمئن بودم که چیزی ضبط نشده است. اما برای اطمینان از پدرم پرسیدم که آیا دوربین مداربسته بدون برق کار می کند ؟ گفت بله. اما من مطمئن بودم که چیزی ضبط نشده است.

اگر شما هم مثل من کنجکاوید که بدانید آیا دوربین مداربسته بدون برق کار می کند ؟ به خواندن تان ادامه دهید. همان طور که گفتیم دوربین های مداربسته نمی توانند بدون برق کار کنند و برای کار کردنشان به برق نیاز دارند! اما راه حل هایی وجود دارد که دوربین های مداربسته بتوانند 24/7 کار کنند، حتی اگر برق نیز قطع شود! سیستم شما می‌تواند شامل دوربین هایی با باتری پشتیبان و حافظه داخلی باشد. بنابراین تا زمانی که منبع تغذیه پشتیبان می‌تواند آنها را تغذیه کند، می‌توانند به ضبط ادامه دهند. باتری پشتیبان معمولاً برای اطمینان از محافظت سیستم شما تا یک ساعت کافی است. اگر قطع برق در محله یا منطقه شما طولانی‌تر از یک ساعت است، با داشتن یک ژنراتور پشتیبان می توانید اطمینان حاصل کنید که دوربین ها و دستگاه شبکه متصل، می توانند برای مدت طولانی تری کار کنند، اساساً تا زمانی که سوخت یا برق از یک سیستم غیر اصلی مانند یک توربین بادی داشته باشید.

آیا دوربین مداربسته بدون برق کار می کند ؟

چگونه می توان مطمئن شد که دوربین مداربسته بدون برق کار می کند ؟

امروز اینجا هستیم تا به این سوال بپردازیم که آیا دوربین مداربسته بدون برق کار می کند ؟ دوربین مداربسته بدون برق کار نمی کند اما در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی، دوربین های مدار بسته بسیار به روز شده اند. دوربین مدار بسته معمولاً دارای یک باتری پشتیبان و سیستم ذخیره سازی داخلی است تا بتواند حداقل بر اساس قدرت باتری برای مدتی به کارش ادامه دهد و بتواند مواردی را ضبط کند. پس این امکان وجود دارد که دوربین مداربسته بتواند حدود یک ساعت بدون برق ضبط کند. البته توجه داشته باشید که همه دوربین های مدار بسته این امکانات را ندارند. شما باید بررسی کنید که کدام یک دارای این امکانات هستند و کدام یک نه و سپس اقدام به خرید آن دوربین مداربسته بکنید. اگر ژنراتور دارید، فقط خونسرد باشید و بگذارید دوربین همه چیز را ضبط کند، اما اگر ندارید، یک دوربین مداربسته بخرید که باتری پشتیبان برق دارد.

آیا دوربین مداربسته بدون اتصال اینترنت کار می کند؟

آیا دوربین های مداربسته بدون اینترنت کار می کنند؟

در ادامه مبحث آیا دوربین مداربسته بدون برق کار می کند ؟ می خواهیم به این موضوع بپردازیم که آیا دوربین مداربسته بدون اینترنت کار می کند؟ پاسخ ساده این است که بله! سیستم به کار خود ادامه می دهد و خروجی خود را ضبط می کند، اما فقط در محل قابل دسترسی خواهد بود. جایی که همچنان می توانید خروجی زنده آن را روی یک مانیتور متصل یا رایانه خود مشاهده کنید و فیلم ضبط شده را تماشا کنید. با این حال، اکثر سیستم های دوربین مدار بسته کنترل از راه دور برای ارسال اطلاعات از دوربین ها برای شما زمانی که در جای دیگری هستید، به اتصال فیزیکی اینترنت متکی هستند. بنابراین اگر به هر دلیلی اتصال اینترنت سیمی شما قطع شود، توانایی شما برای دیدن اتفاقات از جاهای دیگر و همچنین دریافت اعلان ها در مورد حرکات مشکوک و صداهای دریافت شده توسط سیستم و پشتیبان‌گیری از فیلم و داده ها در یک دستگاه خارجی سیستم ذخیره سازی داده مانند Cloud نیز کاهش می‌یابد.

اگر قابلیت مانیتورینگ از راه دور 100% انعطاف پذیر برای سیستم دوربین مداربسته شما ضروری است، می توانید دوربین هایی را نصب کنید که اتصال اینترنتی خود را دارند. مشابه کنتورهای هوشمند که اکنون بسیاری از خانه ها مجبورند اطلاعات را برای تامین‌کنندگان گاز و برق ارسال کنند، دوربین های مدار بسته از شبکه 3G یا 4G در محل های نظارت شده برای ادامه ارسال داده‌ها در صورت عدم دسترسی به اینترنت سیمی سخت یا قطع شده استفاده می‌کنند. بنابراین، در هر شرایط آب و هوایی، می توانید اطمینان حاصل کنید که سیستم دوربین مداربسته شما به کار خود ادامه می دهد و از محل شما محافظت می کند.

راه حل دوربین مداربسته برای ضبط در هنگام قطعی برق

راه حل های دوربین امنیتی که هنگام قطع برق کار کنند

  • راه حل 1: از دوربین های باتری دار استفاده کنید. همانطور که در بالا اشاره کردم، دوربین های مداربسته با پشتیبانی باتری بدون برق هم کار می کنند. انرژی آنها توسط باتری ها تامین می شود و در صورت قطع برق می توانند به طور مستقل کار کنند. علاوه بر این، برخی از دوربین‌های باتری‌دار با پنل خورشیدی کار می‌کنند تا برق بی‌وقفه را تامین کنند. بنابراین لازم نیست نگران این باشید که باتری دوربین در هنگامی که واقعا نیاز دارید، مانند زمانی که برق قطع می‌شود، تمام شود.
  • راه حل 2: دوربین های امنیتی با انرژی خورشیدی DIY: اگر برای تهیه یک باتری پشتیبان یا دوربین امنیتی با انرژی خورشیدی آماده نیستید، ممکن است خودتان یک دوربین امنیتی با انرژی خورشیدی تهیه کنید تا در صورت قطع برق از آن محافظت کنید. از انرژی خورشیدی دوربین‌های امنیتی بی‌سیم در فضای باز خود استفاده کنید. خورشید تحت تأثیر هیچ چیز قرار نخواهد گرفت و انرژی مانند باتری ها در داخل دوربین ها ذخیره می شد.
  • راه حل 3: از باتری UPS پشتیبان در هنگام قطع برق استفاده کنید: UPS (منبع تغذیه بدون وقفه) یک محافظ برق است که با استفاده از پشتیبان از قبل ذخیره شده در داخل باتری، برق اضطراری را به سیستم امنیتی شما در زمان قطع برق ارائه می دهد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که دستگاه ها را به UPS متصل کنید. اگر از یک دوربین امنیتی مستقل استفاده می‌کنید، پشتیبان‌گیری باتری UPS ممکن است راهی عملی برای مقابله با قطع برق باشد.
  • راه حل 4: از ژنراتور پشتیبان در هنگام قطع برق استفاده کنید: برای قطعی برق طولانی مدت، به یک ژنراتور آماده به کار نیاز دارید که به طور خودکار با قطع برق با استفاده از بنزین شروع به تولید برق می کند. توجه داشته باشید که ژنراتور پشتیبان برای دوربین امنیتی سیستم برای راه اندازی به زمان نیاز دارد (معمولاً چند ثانیه یا چند دقیقه)، و بنابراین ممکن است برای اطمینان از منبع تغذیه بدون وقفه، همچنان به باتری پشتیبان نیاز داشته باشید. ژنراتور پشتیبان معمولاً گران است و بیشتر در مشاغلی مورد استفاده قرار می گیرد که به دلیل قطع برق ضرر زیادی را متحمل می شود.

دوربین مداربسته خود را از فروشگاه هایک لوک خریداری کنید

فروشکاه هایک لوک نماینده ی رسمی فروش هایک ویژن و های لوک در ایران

امیدواریم به جواب این سوال دست یافته باشید که آیا دوربین مداربسته بدون برق کار می کند ؟ یا خیر؟ هایک لوک متعهد به حفظ امنیت افراد و دارایی ها از طریق خدمات حرفه ای و متمرکز بر مشتری است. دوربین های امنیتی هایک لوک راه‌حل های بسیاری از جمله دوربین های امنیتی، ضبط‌کننده ها و موارد دیگر را ارائه می دهند. ساکنان و صاحبان مشاغل کشور عزیزمان ایران می توانند با درخواست خدمات نصب از تیم ما به طور قابل توجهی بهره مند شوند. هایک لوک یکی از نمایندگان رسمی شرکت هایک ویژن (بهترین شرکت تولید کننده ی سیستم های مداربسته) در ایران است. دوربین های تحت شبکه، توربو اچ دی، ان وی آر ها و دی وی آرها، آیفون‌های تصویری، کابل‌های شبکه، اسپید دام ها و… برخی از محصولات تولیدی این شرکت چینی است.