Hikvision از جدیدترین فناوری خود یعنی دوربین مداربسته تشخیص حرکت Motion Detection رونمایی کرد. این دوربین شناسایی سریع تهدیدات امنیتی را آسان تر می کند. تیم های امنیتی که از فناوری تشخیص حرکت قدیمی استفاده می کنند، مرتباً هشدارهای کاذب ناشی از هر حرکتی را نیز دریافت می کنند. از باران شدید گرفته تا ریزش برگها، جریان آب یا حتی حرکت حیوانات را تجربه می کنند. برای کمک به این تیم ها در شناسایی و پاسخگویی سریع به نقض های امنیتی، هایک ویژن فناوری AcuSense را با قابلیت تشخیص حرکت Motion Detection معرفی می کند.

تشخیص حرکت Motion Detection

تا همین اواخر اکثر سیستم های تشخیص حرکت قدیمی از تغییرات پیکسل برای ایجاد هشدار، استفاده می کردند. در حالی که این رویکرد می تواند تهدیدهای امنیتی واقعی مانند نفوذ متجاوز به دیوار محیطی را شناسایی کند و هشدارهای کاذب را نیز کاهش دهد.

فناوری تشخیص حرکت Motion Detection

برای مقابله با این چالش ها، هایک ویژن سیستم تشخیص حرکت Motion Detection خود را با فناوری AcuSense ارتقا داده است. این دوربین مداربسته تشخیص حرکت را با ویژگی هایی که انسان ها و وسایل نقلیه را از سایر اشیاء در هر محیط مشخصی متمایز می کند، کار می کند. ابزارهایی که جستجوهای ویدیویی را تا حد امکان هوشمند و سریع می کنند، به سطح بالاتری می برد.

راهکار کلیدی سیستم تشخیص حرکت Motion Detection  چیست؟ اولین راهکار هایک ویژن این است که امنیت را بهبود بخشد. به طوری که به مدیران اجازه می دهد به راحتی هشدارها را هنگام ورود افراد یا وسایل نقلیه به یک محیط پیکربندی کنند. اگر یک منطقه معمولاً با بازدیدکنندگان یا عابران پیاده شلوغ می شود، سیستم تشخیص حرکت Motion Detection را می توان طوری پیکربندی کرد که بخش های خاصی از صفحه را نادیده بگیرد.

در واقع دوربین تشخیص حرکت Motion Detection یک دوربین امنیتی است که هنگام مشاهده یک حرکت ضبط را فعال می کند. هنگامی که دوربین آماده به کار است، به جای ضبط 24 ساعت فیلم ویدئویی، تنها در صورت فعال شدن سنسور حرکت، ضبط را شروع می کند.

فرآیند تشخیص حرکت Motion Detection

عملکرد دوربین تشخیص حرکت

بخشی از درک تشخیص حرکت Motion Detection، دانستن نحوه عملکرد دوربین امنیتی ویدیویی است. یک حسگر تصویر در داخل دوربین وجود دارد که لنز دوربین نور را به سمت آن هدایت می کند. هنگامی که نور به سنسور تصویر برخورد می کند، هر پیکسل جداگانه میزان نور دریافتی خود را ثبت می کند. این الگوی مناطق تاریک و روشن روی پیکسل ها، کل تصویر ویدیویی را که قابل مشاهده باشد تشکیل می دهد.

فرآیند تشخیص حرکت Motion Detection

انتخاب ناحیه امنیتی و حساس

با تشخیص حرکت، ناحیه ای را انتخاب می کنید که می خواهید نظارت کنید. تصاویر متوالی از ویدیوی شما با هم مقایسه می شوند و اگر پیکسل های بین آن تصاویر ویدیویی تغییر کرده باشند، نرم افزار دوربین مداربسته متوجه می شود که چیزی جابجا شده است و یک هشدار برای سیستم مرکزی ارسال می کند.

انتخاب سطوح حساسیت برای مناطق امنیتی

برای سیستم تشخیص حرکت Motion Detection، شما می توانید سطوح حساسیت یا درصد آن را از پیش تعیین کنید. یعنی تعیین کنید قبل از اینکه به شما هشدار داده شود چقدر تشخیص حرکت ضروری است. سطح حساسیت تغییرات نور و تاریکی را بررسی می کند. سطوح درصد به درصد پیکسل های تصاویری که تغییر را ثبت کرده اند نگاه می کند. انتخاب تعادل مناسب در تنظیمات تشخیص حرکت، از دریافت هشدارهای نادرست بیش از حد جلوگیری می کند. همچنین می تواند حساسیت مورد نیاز برای اطمینان از ایمنی را بهبود بخشد.

پردازش سیگنال ها در دوربین مداربسته

حسگرهای حرکت با پردازش دوربین های ویدئویی، سیگنال های پیشرفته را بررسی می‌کنند. برخی از حسگرهای حرکتی هنگامی که حرکتی را حس می‌کنند، سیستم ضبط را فعال می‌کنند. دوربین های ویدیویی که توسط حسگرهای حرکتی کنترل می شوند، به شما این امکان را می دهند تا با عدم ضبط ساعت ها فیلم بی فایده خداحافظی کنید. چرا که هیچ تغییر یا اختلالی در آنها وجود ندارد. بنابراین ذخیره سازی آنها در حافظه هیچ سودی برای شما ندارد. به این ترتیب شما تنها اطلاعات مهم را ثبت می کنید.

پردازش سیگنال ها تشخیص حرکت Motion Detection

انواع سیستم تشخیص حرکت Motion Detection  

دوربین های امنیتی تشخیص حرکت Motion Detection می توانند سیمی یا بی سیم باشند. ما توصیه می کنیم از یک سیستم امنیتی بی سیم استفاده کنید. زیرا نصب آن آسان تر است، هزینه کمتری دارد و در دنیای مدرن منطقی تر است.

با یک سیستم تشخیص حرکت Motion Detection ، شما می توانید نظارت حرفه ای از راه دور روی سازمان خود داشته باشید. علاوه بر اینکه خطر قطع کردن سیم ها توسط افراد مزاحم و یا سارقین کاهش پیدا می کند.

مزایای استفاده از سیستم تشخیص حرکت Motion Detection

افزایش حفاظت از دارایی ها

سیستم تشخیص حرکت Motion Detection به افزایش حفاظت از افراد و دارایی ها کمک می کند. با هشدارهای اتوماتیک برای وسایل نقلیه یا افرادی که وارد مناطق محدود شده اند، تیم های امنیتی می توانند بسیار سریع تر و مؤثرتر به نقض های امنیتی احتمالی پاسخ دهند.

حفاظت از دارایی تشخیص حرکت Motion Detection

بررسی سریع ویدیوها

دومین مزیت اصلی سیستم تشخیص حرکت Motion Detection امکان جستجوی فیلم بر اساس ظاهر افراد یا وسایل نقلیه در یک دوره زمانی خاص است. این بدان معناست که مدیران می توانند کلیپ های ویدیویی افراد و وسایل نقلیه را که در دستگاه های پشتیبان مانند NVR یا DVR ضبط می کنند، ببینند. علاوه بر این می توانند بدون نیاز به نفوذ و بدون هیچ محدودیتی، چندین ساعت فیلم را فراخوانی و پخش کنند.

این مزیت که یک ویژگی مهم در سیستم تشخیص حرکت Motion Detection است، به این معنی است که ساعت ها یا حتی چند روز از فیلم های امنیتی را می توان تنها در چند دقیقه بازبینی کرد. تیم ها می توانند به سرعت تصاویر ویدیویی با کیفیت بالا که در آنها نقض های امنیتی حیاتی رخ داده است، پیدا کنند.

راه اندازی آسان

در حالی که سیستم تشخیص حرکت Motion Detection هایک ویژن عملکرد پیچیده ای را برای بهبود امنیت ارائه می دهد، در عین حال پیکربندی و استفاده از آن را سریع و آسان کرده است. یکی از دلایل این امر این است که سیستم های جدید برای تشخیص حرکت، به ‌طور خودکار فعال می شوند و تضمین می کنند که تیم های امنیتی به محض راه اندازی و نصب سیستم، هر تهدید امنیتی بالقوه را که می توانند ضبط کنند.

راه اندازی سیستم تشخیص حرکت Motion Detection

ارسال سریع هشدار برای کاربران

هشدارهای ناشی از حرکت یا شناسایی مثبت افراد یا وسایل نقلیه، به طور خودکار برای تیم های امنیتی ارسال می شوند. به این ترتیب دریافت پاسخ سریع و موثر را ممکن می سازند.

صرفه جویی در زمان و هزینه ها

اگر در حال حاضر ساعت های زیادی را صرف بررسی فیلم های امنیتی می کنید یا اگر می خواهید راه های سریع تر و مطمئن تری برای شناسایی و پاسخ به نقض های امنیتی احتمالی داشته باشید، هایک ویژن می تواند با سیستم تشخیص حرکت Motion Detection به شما کمک کند.

از آنجایی که ضبط فیلم در صورتی شروع می شود که حرکتی ثبت شود، در نتیجه در فضای ذخیره سازی صرفه جویی می شود. یعنی دیگر نیازی نیست به طور مکرر حافظه ها را جابجا کنید و یا به فکر خرید حافظه جدید باشید.

صرفه جویی در هزینه ها با راه اندازی دوربین شخیص حرکت Motion Detection

چالش های سیستم تشخیص حرکت

در صورتی که شخص یا وسیله نقلیه وارد یک منطقه غیرمجاز شود، سیستم هشدار فعال می شود. این امر به ویژه در محیط های پر رفت و آمد مانند مناطق نزدیک به آب های جاری، جاده های شلوغ یا مزارعی که حیوانات بزرگ در آنها پرسه می زنند، صدق می کند. در این نوع فضاها، بسیاری از سیستم های تشخیص حرکت نمی توانند بین حرکات عادی یا مورد انتظار و تهدیدات امنیتی تمایز قائل شوند. این موضوع دوربین مداربسته تشخیص حرکت را ناکارآمد می سازد.

چالش های سیستم تشخیص حرکت Motion Detection

در نهایت باید گفت شما متناسب با محیط و سازمانی که در آن کار می کنید، می بایست تدابیر امنیتی مناسبی بچینید. علاوه بر اینکه از سیستم های تشخیص حرکت نصب می کنید، باید افرادی که دانش کار کردن با آن را دارند، بکار گیرید. یک سیستم کامل از دوربین مدار بسته هایک ویژن می تواند بهترین عملکرد و امنیت سازمانی را به شما ارائه دهد.