برای آن که دوربین های مدار بسته بهترین عملکرد را داشته باشند؛ ضروری است به اهمیت شرایط کار دوربین مدار بسته توجه شود. هر کدام از برند های مختلف دوربین مدار بسته؛ در شرایط مختلفی بهترین عملکرد را خواهند داشت. بهتر است در هنگام انتخاب و خرید دوربین مدار بسته و سیستم نظارتی و امنیتی خود، به این نکته توجه کنید. با انتخاب هر نوعی از دوربین مدار بسته، لازم است تا شرایط مطلوب برای عملکرد بهتر آن ها را بشناسید. در واقع هر دوربین مدار بسته متناسب با طراحی خاص خود، به یک شرایط مطلوب نیاز دارد. لازم است برای استفاده از دوربین های مدار بسته، شرایط مناسب را برای آنها تامین کنید. توجه به تامین شرایط عملکرد در دوربین مدار بسته؛ سبب می شود سلامت دوربین و عملکرد صحیح آنها تضمین شود.

مفهوم عبارت Operating Conditions یا شرایط کار دوربین مدار بسته

Operating Conditions یا شرایط کار دوربین مدار بسته، وضعیت مطلوبی است؛ که برای دوربین مدار بسته خود ایجاد می کنید. در واقع این شرایط برای دوربین های مدار بسته، شرایطی حیاتی و ضروری به حساب می آیند. ایجاد این شرایط و بستر، بر روی دوربین و عملکرد آن بسیار موثر هستند. دوربین های مدار بسته؛ ابزار هایی حساس برای نظارت و تامین امنیت هستند. ضروری است تا شرایطی برای آنها تامین شود؛ که عملکرد و فعالیت آنها دچار اختلال نشود. این اتفاق هم زمانی خواهد افتاد؛ که یک شرایط و وضعیت مناسب برای دوربین های خود ایجاد کنید. در واقع این شرایط مطلوب، همان محیطی است که دوربین های مدار بسته در آن قرار می گیرند. در Operating Conditions باید بهترین محیط را برای دوربین مدار بسته خود به وجود آورید، تا بهترین عملکرد دوربین برای شما حاصل شود.

شرایط کار دوربین مدار بسته

مهم ترین شرایط کار دوربین مدار بسته یا Operating Conditions

دانستیم که توجه به شرایط کار دوربین مدار بسته، تامین سلامت دوربین و عملکرد مطلوب آن را به وجود می آورد. به طور کلی چندین شرایط مهم و ضروری برای دوربین های مدار بسته وجود دارد؛ که باید آن را در نظر داشته باشید. بهتر است حفظ و تامین این شرایط، از ابتدای شروع به فعالیت دوربین ایجاد شود. در این صورت؛ بهترین نتیجه را به دست خواهید آورد. همچنین یک سیستم امنیتی و نظارتی مطلوب، دقیق و به دور از خطا خواهید داشت. در ادامه؛ به چند مورد از شرایط مورد نیاز برای عملکرد مطلوب دوربین های مدار بسته اشاره می شود.

دمای مطلوب و مناسب برای دوربین های مدار بسته

دما؛ یکی از عوامل موثر در عملکرد دوربین مدار بسته می باشد.

تقریبا تمامی دوربین های مدار بسته، برای داشتن یک عملکرد مناسب در یک محیط؛ به دمای مناسب و استاندارد نیاز دارند. برای آنکه دمای مناسب برای عملکرد صحیح دوربین مدار بسته خود را بشناسید، لازم است که دفترچه راهنمای دوربین خود را به خوبی مطالعه کنید.

چرا که سازنده ها، دمای مورد نیاز برای عملکرد صحیح دوربین مدار بسته در هر برند را ذکر می کنند. عدم توجه به نصب دوربین در دمای مناسب، سبب می شود که در اجزای داخلی دوربین اختلال ایجاد شود و دوربین عملکرد صحیحی نداشته باشد. همچنین قرار گرفتن دوربین در یک دمای بیش تر از حد معمول و استاندارد؛ سبب می شود که دوربین از کار بیفتد. حتی ممکن است قرار گرفتن دوربین در دمای بالا، خطرناک باشد و سبب آتش گرفتگی شود.

برای ایجاد بستر مناسب و شرایط کار دوربین مدار بسته در گرما، بهتر است دوربین خود را در مکانی نصب کنید؛ که دمای آن مناسب باشد. سعی کنید دوربین را در معرض مستقیم آفتاب نصب نکنید. اگر محیط نصب دوربین مدار بسته، گرم است؛ می توانید یک بستر و یا حتی یک سایه بان برای آن در نظر بگیرید. برای حفظ دوربین مدار بسته در برابر دمای نامناسب؛ بهتر است به میزان حداقلی و حداکثری دمای ذکر شده در دفترچه راهنمای آن توجه کنید.

 شرایط کار دوربین مدار بسته از لحاظ دمایی

میزان رطوبت مناسب برای دوربین مدار بسته

به طور کلی هر گونه تجهیزات الکترونیکی برای عملکرد صحیح؛ نیاز دارند تا در یک محیط، با رطوبت مناسب قرار بگیرند. دوربین های مدار بسته نیز در همین دسته قرار دارند. برای عملکرد صحیح لازم است، دوربین مدار بسته را در محیط و مکانی قرار دهید؛ که میزان رطوبت آن محیط، مناسب و استاندارد باشد.

رطوبت بیش از حد تاثیر زیادی بر روی دوربین مدار بسته و فعالیت آن خواهد گذاشت. رطوبت بیش از حد، می تواند آسیب جدی به سیستم دوربین و مدار های آن وارد کند. با قرار گرفتن دوربین در یک محیط با رطوبت بالا، سبب می شود عمر مفید دوربین به شدت کاهش یابد. علاوه بر کاهش عمر مفید دوربین، ممکن است عملکرد دوربین نیز دچار اختلال شده و حتی دوربین از کار بیفتد.

به طور معمول رطوبت مناسب برای شرایط عملکرد در دوربین مدار بسته، داخل دفترچه راهنما و کاتالوگ دوربین ذکر می شود. معمولا میزان رطوبت مُجازی که دوربین می تواند در آن قرار بگیرد، دارای یک میزان حداکثری است. اگر دوربین خود را در محیطی قرار دهید؛ که میزان رطوبت کمتر از میزان استاندارد باشد؛ دوربین عملکرد خوبی خواهد داشت. رطوبت بیش تر از حد معمول، سبب ایجاد اتصالی درون مدار و تجهیزات درون دوربین می شود. در این صورت ممکن است؛ خطرات بسیاری دوربین شما و محیط اطراف را تهدید کند.

نصب دوربین در یک مکان امن

یکی از شرایط کار دوربین مدار بسته، نصب آن در یک مکان امن و به دور از خطر است. در واقع مکان امن، مکانی است که به دوربین آسیب وارد نشود. دوربین مدار بسته باید در مکانی نصب شود؛ که در معرض آسیب و صدمه قرار نگیرد. بهتر است برای نصب آن یک مکان امن و مناسب را انتخاب کنید. ممکن است هر گونه آسیب و صدمه ای کوچک؛ عملکرد دوربین را به طور کامل مختل کند. همچنین نصب دوربین در یک مکانی که دسترسی به آن آسان نباشد؛ اهمیت دارد. اگر دوربین را در جایی نصب کنید که دسترسی به آن آسان باشد، افراد به راحتی می توانند آن را از کار بیندازند. هنگامی که مکان دوربین مدار بسته در دسترس باشد؛ امنیت شما نیز به خطر خواهد افتاد. در این صورت دیگر نمی توانید با دوربین خود، امنیت و کنترل را به وجود آورید.

Operating Conditions

تامین نور مناسب محیط برای شرایط کار دوربین مدار بسته

تامین نور مناسب و مورد نیاز برای محیط دوربین مدار بسته، از مهم ترین Operating Conditions در دوربین های مدار بسته است. در واقع نور مورد نیاز و مناسب محیط، سبب می شود دوربین مدار بسته عملکرد دقیق تری داشته باشد. فراهم کردن نور کافی در محیط، باعث می شود؛ دوربین به خوبی به ضبط و ثبت وقایع و تصاویر اطراف بپردازد. بهتر است برای آن که دوربین بالاترین عملکرد را داشته باشد، روشنایی و نور کافی را برای آن تامین کنید. نور و روشنایی مناسب؛ تصاویری دقیق، واضح و مناسب را در اختیار شما قرار خواهد داد.

بهبود شرایط عملکرد در دوربین مدار بسته با تامین حافظه مورد نیاز

از دیگر عوامل موثر در عملکردکار دوربین مدار بسته، تامین حافظه مورد نیاز برای ثبت و ضبط تصاویر دوربین مدار بسته است. هنگامی که شما حافظه و فضای مورد نیاز دوربین را تامین کنید؛ دیگر عملکرد دوربین مختل نخواهد شد. اگر فضای ذخیره سازی دوربین مدار بسته، برای ذخیره فیلم و عکس های ضبط شده کم باشد؛ دوربین با مشکل مواجه خواهد شد. کم بودن فضا باعث می شود؛ هنگام ورود داده های جدید، داده ها و تصاویر قبلی به طور کلی حذف شوند و از بین بروند.

شما می توانید برای جلوگیری از این کار، هارد دیسک های اضافی برای دوربین تهیه کنید. این هارد دیسک ها، دارای ظرفیت های متفاوتی هستند. که انتخاب هر ظرفیت، به عملکرد دوربین و نیاز شما بستگی دارد. با کمک این هارد دیسک ها، می توان به راحتی حافظه مورد نیاز دوربین را تهیه نمود. همچنین با تهیه فضا و حافظه مورد نیاز، شرایط عملکرد در دوربین مدار بسته ارتقا خواهد یافت.

در هنگام نصب دوربین های مدار بسته، به شرایط کار دوربین مدار بسته توجه داشته باشید. توجه به این شرایط و فراهم کردن آنها، سبب می شود؛ دوربین عملکرد مناسب را داشته باشد.

شرایط کار دوربین مدار بسته