زمانی که بحث کنترل و نظارت در اماکن بزرگ مطرح می باشد نیاز به تجهیزات پیشرفته تر که جزئیات بیشتری را به نمایش بگذارد است. دوربین مداربسته Panovu هایک ویژن محصولی است که توسط این شرکت بزرگ و جهانی هایک ویژن تولید و روانه بازار مصرف شده است. زمانی می توان به کارایی بالای این تکنولوژی ایمان آورد که در بحث نظارت بر میادین بزرگ، سالن ها، فرودگاه ها و تقاطع های شلوغ مورد استفاده قرار گیرد. زمان نظارت بر اماکن بزرگ کاربران سیستم نظارتی باید آپشن های دقیق تر مانیتورینگ مکان مورد نظر را در دسترس داشته باشند. در این سیستم ها باید تصاویر با بزرگنمایی بالا و با امکان دقیق نمایش جزئیات در دسترس کاربران قرار گیرد.

دوربین مداربسته Panovu هایک ویژن

 

معرفی کلی از دوربین مداربسته Panovu هایک ویژن

یکی از شرکت هایی که در امر تولید محصولات نظارتی در جهان تبدیل به یک قطب بزرگ شده است شرکت هایک ویژن می باشد. این شرکت همواره برای حفظ بازار بزرگ خود دست به نوآوری می زند و محصولات متنوعی را روانه بازار می نماید. یکی از این محصولات که در سال های اخیر روانه بازار شده است دوربین مداربسته Panovu هایک ویژن می باشد. یکی از محصولات این شرکت دوربین های پانورامیک می باشند. این دوربین ها دارای توانایی ادغام تصاویر ویدئویی هستند. همچنین این دوربین های مداربسته تحت عنوان دوربین های PanoVu به بازار مصرف معرفی شده اند. در این دوربین تصاویر پانورامیک با زاویه ی 180 تا 360 درجه با کمک تعداد مشخصی سنسور و با قدرت رزولوشن بالا ثبت می گردد.

طراحی در این دوربین ها به گونه ای خاص می باشد. اگر کاربران سیستم یک سوژه را زیر نظر بگیرند با وجود جابجایی مکرر سوژه در منطقه تصاویر همچنان با جزئیات توسط دوربین ثبت می شود. این دوربین ها از تکنولوژی های به روز دیگری نیز در ساختار خود بهره برده اند. همین امر باعث می شود تا تصاویر در محیط های با نور کم کاملا به صورت رنگی و کیفیت بالا ثبت و ضبط گردد.

دوربین مداربسته Panovu هایک ویژن به گونه ای طراحی و ساخته شده است که در کنار سایر سیستم های نظارتی همچنان فعال باقی بماند. همچنین دوربین Panovu به طور مستقل در یک سیستم بدون دخالت و پردازش سیستم کامپیوتری جداگانه به تولید تصاویر پانورامیک با دقت بالا می پردازد. یکی از مزایای استفاده از این سیستم ها صرفه جویی بالایی است که در هزینه های نصب و راه اندازی صورت می پذیرد. همچنین این دوربین ها به راحتی قابل نصب میباشد. تنها امکانات مورد نیاز برای نصب آنها وجود کابل و منبع تغذیه است.

دوربین مداربسته Panovu هایک ویژن

مدل های ارائه شده دوربین مداربسته Panovu هایک ویژن

دوربین مداربسته Panovu هایک ویژن دارای ویژگی هایی می باشد که کار با آنها را راحتتر می نماید. این دوربین ها دارای ویژگی های انعطاف پذیری و سهولت در استفاده می باشند. این دوربین ها توانایی این را دارند تا طیف گسترده ای از گزینه های مربوط به امکانات و تکنولوژی را برای کاربر فراهم نمایند. همچنین قدرت اراده تصاویر پانورامیک با کیفیت و وضوح بالا از توانایی های بالقوه این سیستم ها می باشد. شما در زمانی که از این سیستم ها استفاده می نمایید می توانید تصاویر را تا نقاط مرکزی بزرگ نمایید. این امر در شرایطی رخ می دهد که از وضوح تصاویر حتی اندکی نیز کاسته نمی شود و کیفیت تصویر همچنان حفظ می گردد.

امروزه ما شاهد وجود نمونه هایی از این دوربین می باشیم که از چندین لنز مختلف در ساختار خود استفاده می نمایند. در برخی نمونه های دیگر نیز ما شاهد این توانایی می باشیم که دوربین به صورت کاملا دقیق و اپتیکال زوم می نماید و همچنین قادر به عملکرد ردیابی خودکار نیز در ساختار خود می باشند.

دوربین مداربسته Panovu هایک ویژن

 

بررسی خصوصیات فیزیکی

 یکی از نمونه های دوربین مداربسته Panovu هایک ویژن مدل DS-2DP1636-D می باشد. ساختار این دوربین به گونه ای طراحی شده است که با استفاده از 8 سنسور تصویر جداگانه 2 مگاپیکسلی می تواند تصاویری با رزولوشن بالا و سرعت 30 فریم در ثانیه ارائه دهد. ساختار این دوربین ها بسیار محکم و ضد آب می باشد. در قسمت بالای دوربین ها طراحان واشر ضد آبی را تعبیه نموده اند تا مقاومت دوربین را در مقابل رطوبت افزایش دهند. همچنین استاندارد تعبیه شده برای دوربین ویژگی هایی مانند مقاومت در برابر رعد و برق و همچنین ضربات فیزیکی را نیز در بر می گیرد. در حالت کلی این دوربین ها را به منظور امور نظارتی در  فضاهای باز و وسیع تعبیه نموده اند.

همچنین وجود تکنولوژی به کار رفته در دوربین مداربسته Panovu هایک ویژن به گونه ای می باشد که در صورت فعالیت بالا و افزایش حرارت در دوربین این گرما به طور یکنواخت در سیستم منتقل شود و از آسیب زدن به بخش خاصی از دوربین جلوگیری نمایند. همچنین وجود این فناوری به افزایش ثبات عملکرد در دوربین مداربسته نیز کمک می نماید.

دوربین مداربسته Panovu هایک ویژن

 

سایر ویژگی های دوربین های هایک ویژن

دوربین مداربسته Panovu هایک ویژن به دلیل وجود امکانات ویژه می تواند در شرایط نامطلوب نیز به ثبت تصاویر با کیفیت بپردازد. در این دوربین ها ما شاهد حضور تکنولوژی هایی مانند کاهنده نویز دیجیتالی D3 و تکنولوژی پردازش تصویر  AGC می باشیم. حضور این فناوری ها در دوربین های مداربسته هایک ویژن باعث می شود تا این دوربین ها به ثبت تصاویر در میزان نور طبیعی محیط به مقیاس 001/0 لوکس با عملکرد بسیار عالی بپردازند.

در نهایت با شناخت هر چه بیشتر از دوربین مداربسته Panovu هایک ویژن متوجه این موضوع می شویم که اصولا این دوربین ها به منظور نظارت بر محیط های وسیع که امکان کنترل شرایط محیطی در آنها کمتر می باشد بهترین گزینه محسوب می گردند. همچنین می توان از این دوربین های مداربسته در اماکن عمومی، سالن های ورزشی، فرودگاه ها، ایستگاه های قطار و مترو و همچنین در مراکز زیرساختی و در نهایت هر مکانی که نیاز به کنترل امنیتی و نظارتی داشته باشد استفاده نمود. استفاده از امکانات نظارتی می تواند تا حدودی به بهبود شرایط امنیتی در اینگونه مراکز کمک نماید. این امر می تواند ضامن سلامت روان حاکم بر جامعه نیز باشد.