در بسیاری از موارد دوربین های مداربسته تنها برای اهداف نظارتی مورد استفاده قرار می گیرند. در سال های اخیر با پیشرفت تکنولوژی و گسترش بازار فروش ماشاهد رقابتی وسیع میان تولیدکنندگان این محصولات بوده ایم. این شرکت ها با افزودن سیستم های پیشرفته و یا فناوری های جدید در این بازار به رقابت با یکدیگر می پردازند. حتی ما در این سال ها شاهد استفاده از این محصولات در مطالعات آماری می باشیم.

تکنولوژی شمارش افراد در دوربین هایک ویژن یکی از این قابلیت های حاصل از پیشرفت روز افزون می باشد. که به وسیله آن کاربران سیستم های مدار بسته می توانند به آمار دقیقی از تعداد ترددهای صورت گرفته در منطقه نصب دوربین دست یابند. این امر برای کاربران این سیستم ها بسیار کاربردی می باشد. برخی از صاحبان کسب و کارها با کمک گرفتن از این تکنولوژی ها و کسب آمار دقیق در جهت ارتقاء شغلی خویش تلاش می نمایند. این دوربین ها به گونه ای طراحی شده اند که ما قادر به شمارش انواع سوژه ها مانند اشخاص و وسایل نقلیه باشید. این دوربین ها برای شناسایی افراد دارای طراحی خاصی می باشند. که بر اساس مشخصه ای خاص مانند دست ها، پاها و حتی عرض شانه ها عمل شمارش افراد صورت می پذیرد.

تکنولوژی شمارش افراد در دوربین هایک ویژن

روش کار تکنولوژی شمارش افراد در دوربین هایک ویژن چگونه می باشد

در دوربین هایی که مجهز به تکنولوژی شمارش افراد در دوربین هایک ویژن هستند طریقه عمل بسیار ساده می باشد. برای تنظیم عمل شمارش افراد توسط دوربین تنها کافیست یک خط فرضی در یک مسیر یا یک محدوده مشخص تعیین نمایید. این مکان می تواند یک در ورودی و یا هر مکان دیگری باشد. شما برای شمارش افراد یک خط فرضی در نظر می گیرید. افرادی که به طور کامل این خط را قطع می نمایند عمل شمارش برای آنها صورت می گیرید. دوربین این قابلیت را دارد تا با عبور هر فرد از این خط شمارش را به طور دقیقی انجام دهد. عمل شمارش افراد در این دوربین ها می تواند در یک جهت و یا در دو جهت مختلف تعریف شود. در این صورت دوربین افرادی را که به کادر تصویر وارد و یا از آن خارج می شوند را محاسبه و ثبت نمایند.

این امر در میزان سنجش مشتری ها و ارباب رجوع به فروشگاه ها، ادارات دولتی، خصوصی و همچنین مراکز خرید موثر می باشد.  با استفاده از تکنولوژی شمارش افراد در دوربین هایک ویژن شما می توانید به اطلاعاتی مانند ساعت شلوغی در مراکز خرید دست یابید. همچنین از طریق این فناوری شما قادر به سنجش تعداد دقیق کارمندان حاضر در ارگان دولتی و یا خصوصی خواهید بود. البته این تکنولوژی مانند سایر فناوری های دیگر عاری از عیب و خطا نمی باشد. ما همواره شاهد درصدی خطا در این سیستم ها خواهیم بود. درصد صحت اطلاعات مربوط به تکنولوژی شمارش افراد در دوربین هایک ویژن در حدود  98 درصد می باشد. این امر از درصد بالای قدرت سیستم در محاسبات می باشد که خود معیاری بر کیفیت در دوربین های مداربسته هایک ویژن می باشد.

تکنولوژی شمارش افراد در دوربین هایک ویژن

بیان مفهوم کلی شمارش افراد در دوربین مداربسته هایک ویژن

آنچه در موفقیت یک کسب و کار تجاری تاثیر گذار میباشد داشتن اطلاعات دقیق از میزان حضور ارباب رجوع به آن مراکز می باشد. تکنولوژی شمارش افراد در دوربین هایک ویژن یکی از فناوری هایی است که امروزه توسط شرکت های تولیدکننده طراحی و روانه بازار مصرف شده است. این سیستم ها به گونه ای طراحی و روانه بازار گردیده است تا به وسیله آن شما به عنوان کاربر این سیستم های مداربسته توانایی شمارش افراد، تشخیص چهره و در نهایت پلاک خودروها را داشته باشید. از این قابلیت می توان در مراکزی که نیاز به کسب آمار دقیق در رابطه با مراجعین آن مرکز می باشد در جهت رونق تجارت و یا شناسایی بازار مصرف محصولاتی خاص استفاده نمود.

شمارش افراد در این دوربین های مداربسته بر چه الگویی استوار می باشد

در این دوربین ها شمارش افراد به معنای تشخیص هر فرد در مکان نصب دوربین مداربسته می باشد. از این تکنولوژی برای شمارش افرادی که از مقابل این دوربین ها عبور می نمایند استفاده می شود. در تعریف کلی صورت گرفته توسط سازندگان این سیستم ها ما شاهد وجود الگوریتم های خاصی می باشیم که برای انسان ها، اشیاء و خوردوها بیان شده است. همانگونه که در متن نیز به آن اشاره شد این امر بیان شاخصه ای خاص برای سوژه مورد بررسی میباشد که این امر می تواند بسیار متغیر باشد. برای مثال در انسان ها شاخصه هایی مانند عرض شانه ها، دست ها و پاها به عنوان معیار سنجش تعریف می شود.

با در نظر گرفتن مقیاسی به عنوان خط فرضی برای انجام سنجش میزان افراد در دوربین این عمل توسط تکنولوژی شمارش افراد در دوربین هایک ویژن ادامه می یابد. یکی دیگر از توانایی هایی که برای این سیستم ها تعریف شده است سنجش جهت حرکت هدف مورد بررسی در جهت های راست به چپ و یا چپ به راست می باشد. این ها همگی از شاخصه های موجود در این سیستم ها می باشد و به کمک آنها عمل شمارش افراد توسط دوربین مداربسته هایک ویژن صورت می پذیرد.

تکنولوژی شمارش افراد در دوربین هایک ویژن

مزایای استفاده از تکنولوژی شمارش افراد در دوربین هایک ویژن

 ما با استفاده از تکنولوژی شمارش افراد در دوربین هایک ویژن می توانیم به اطلاعاتی دست پیدا نماییم که در حالت عادی کسب آنها دشوار می باشد. به دست آوردن داده های آماری کلید موفقیت در هر کسب و کاری می باشد. برای دستیابی به این امر ما شاهد وجود ابزار های متفاوتی می باشیم. دوربین های مداربسته با تکنولوژی شمارش افراد نیز یکی از این فناوری ها می باشد. ما با استفاده دقیق و اصولی از این سیستم ها می توانیم به اطلاعات مفیدی مثل ساعت پیک رفت و آمد مشتری ها در هتل ها،مراکز گردشگری و فرهنگی، رستوران ها و مراکز خرید دست پیدا نماییم. این امر در رشد و ارتقاء کسب و کار شما در جهت بازاریابی اصولی کمک خواهد نمود. استفاده از این سیستم مانند سایر سیستم های اینچنینی ضامن بقای کسب و کار شما می باشد.

تکنولوژی شمارش افراد در دوربین هایک ویژن