روش تغییر رمز عبور در دستگاه DVR و NVR هایک ویژن ساده است.

برای انجام این کار لازم است که وارد منوی دستگاه شوید.

این روش برای دستگاه DVR گفته می شود. رمز قدیمی را در Switch User وارد کنید.

به قسمت Configuration بروید. گزینه User را انتخاب کنید. حالا روی Edit کلیک کنید. در پنجره ای که باز می شود، رمز قدیمی را وارد کنید. حالا در بخش New Password، رمز جدید را وارد کنید. در قسمت Confirm دوباره رمز جدید را تکرار کنید. دستگاه با این کار رمز جدید شما را تایید خواهد کرد. در قسمت Draw Unlock Pattern الگوی باز کردن قفل نرم افزاری دستگاه را مشخص کنید. حالا در مرحله نهایی OK را بزنید و از منو خارج شوید.

روش تغییر رمز عبور در دستگاه DVR و NVR هایک ویژن تا حدی شبیه به هم است. در دستگاه های تحت وب کار راحت است. از آن جایی که این دستگاه ها با اینترنت کار می کنند بنابراین تغییر رمز می تواند خیلی ساده باشد.

تغییر رمز عبور در دستگاه DVR و NVR هایک ویژن

نکات رمز گذاری و روش تغییر رمز عبور در دستگاه DVR و NVR هایک ویژن

ابتدا رمز را ترکیبی از حروف و اعداد انتخاب کنید. سعی کنید رمزی دشوار و حداقل 8 کاراکتری را انتخاب کنید. رمز را طوری انتخاب کنید که قابل حدس زدن نباشد. می توانید از وب سایت های تولید کننده رمز هم استفاده کنید. ولی بهتر است که با خلاقیت خود، رمز را انتخاب کنید.

روش تغییر رمز عبور در دستگاه DVR و NVR هایک ویژن را می توانید با جستجو در اینترنت متوجه شوید. حتی می توانید از کارشناسان شرکت هایک لوک در این زمینه نیز سوالاتی بپرسید. کارشناسان به طور یقین به شما کمک خواهند کرد.

تغییر رمز عبور از طریق دستگاه تحت وب 

تغییر رمز عبور در دستگاه DVR و NVR هایک ویژن

برای این کار مرورگر خود را باز کرده و IP دستگاه خود را وارد کنید. در صفحه باز شده نام کاربری و رمز را وارد کنید. در پنجره باز شده وارد قسمت Configuration  شوید. از تب System Setting بخش User Management را انتخاب کنید. در پنجره باز شده قسمت Admin را انتخاب کنید. حالا روی Modify کلیک کنید.

روش تغییر رمز عبور در دستگاه DVR و NVR هایک ویژن ساده است. شما می توانید با مراجعه به منو می توانید کار را به ساده ترین شکل ممکن انجام دهید. رمز دستگاه های NVR که تحت وب کار می کنند، ساده است. با وارد کردن IP دستگاه در قسمت آدرس بار مرورگر خود می توانید به منوی دستگاه وارد شوید.

شما حتی می توانید این روش را در هرجایی که به اینترنت دسترسی داشته باشد به انجام برسانید. دسترسی به اینترنت از خیلی جهات به ساده کردن کارها کمک می کند. امروزه از دستگاه های ضبط دوربین مدار بسته هایک ویژن نسبت به مدل های قدیمی خیلی راحت تر استفاده می شود. بدین ترتیب کاربران می توانند در هر زمانی که نسبت به تغییر رمز احساس نیاز کنند این کار را انجام دهند.

ریست کردن 

در این روش در صورتی که رمز ورود را فراموش کرده باشید با ریست کردن می توانید آن را بازیابی کنید. نرم افزار SADP را دانلود کنید. با کلیک روی Refresh می توانید رمز شبکه دوربین و تجهیزات ضبط را ریست کنید. بعد از مشخص شدن IP دستگاه NVR روی Forget Password کلیک کنید.

روش تغییر رمز عبور در دستگاه DVR و NVR هایک ویژن را می توانید با جستجو کردن و کاوش در نرم افزار دستگاه متوجه شوید. البته دقت این روش کاری چندان دقیق نخواهد بود. بهتر است که در اینترنت جستجو کنید. این کار موجب خواهد شد تا بتوانید از روش دقیقی مطلع شوید.

حالت های ریست

تغییر رمز عبور در دستگاه DVR و NVR هایک ویژن

روش ریست کردن پسورد ساده است. در حالت درخواست وارد کردن Security Code است. در نرم افزار SADP روی Start time  کلیک کنید. شماره سریال دستگاه را به تیم فنی هایک ویژن ارسال شود.

روش تغییر رمز عبور در دستگاه DVR و NVR هایک ویژن با پاسخ ایمیل تیم فنی ادامه می یابد. در این پاسخ چندین Security Code به همراه با چند تاریخ و ساعت دیده می شود. شما می توانید شماره   Security Code را متناسب با دستگاه خود وارد کنید. حالا ریست کنید. رمز دستگاه به 12345 تغییر می کند. شما می توانید دوباره رمز جدیدی را برای دستگاه تعریف کنید.

در صورتی که رمز را فراموش کرده باشید، ریست کردن دستگاه کاری متداول است. از آن جایی که دستگاه های DVR  متنوع است بنابراین به جرات می توان گفت که روش یکسانی برای ریست کردن دستگاه وجود ندارد. با فراموش کردن رمز دستگاه قفل خواهد شد.

حالت دوم و سوم

تغییر رمز عبور در دستگاه DVR و NVR هایک ویژن

با گزینه Encrypted File  می تواند جالب باشد. فایل XML را در کامپیوتر ذخیره می کنیم. این فایل را برای تیم فنی ارسال می کنیم. تیم فنی فایل  Encrypted File را برای کاربر ارسال می کند. کاربر در این وضعیت می تواند رمز جدیدی را برای دستگاه تعریف کند.

روش تغییر رمز عبور در دستگاه DVR و NVR هایک ویژن با حالت سوم نیز می تواند ادامه یابد. در این حالت شما می توانید مانند حالت دوم فایل را ذخیره کنید. رمز را بازیابی کنید. فایل را اسکن کنید. عکس را برای تیم فنی ارسال کنید. تیم فنی با ارسال یک عبارت 8 کاراکتری، به ایمیل شما پاسخ می دهد. با وارد کردن این عبارت 8 کاراکتری می توانید رمز دستگاه را بازیابی کنید. شما می توانید با زدن تیک دوربین های مدار بسته شبکه همزمان رمز دوربین ها را نیز بازیابی کنید. با این کار رمز دوربین های شبکه نیز بازیابی می شوند. می توانید آن ها را راه اندازی کنید.

بازیابی پسورد

تغییر رمز عبور در دستگاه DVR و NVR هایک ویژن

روش تغییر رمز عبور در دستگاه DVR و NVR هایک ویژن با بازیابی کردن رمز ورود وارد مرحله جدیدی می شود. کاربران می توانند با دو بار کلیک روی منوی پایین و سمت چپ دستگاه، رمز ورود را بازیابی کنند. با ارسال شماره سریال و Start time دستگاه می توانید کد امنیتی را از طرف تیم فنی دریافت کنید. با وارد کردن کد امنیتی در محل خود در دستگاه می توانید رمز جدیدی را تعریف کنید.

روش تغییر رمز عبور در دستگاه DVR و NVR هایک ویژن با بازیابی رمز پسورد برای دوربین های شبکه وارد مرحله جدیدی می شود. در واقع این کار به منظور تغییر پسورد و تنظیمات دستگاه انجام می شود. برای این کار دوربین را از برق قطع کنید. دکمه Reset را بزنید و نگه دارید. دوربین را دوباره به برق متصل کنید. دکمه Reset را تا 15 ثانیه نگه دارید و بعد آن را رها کنید. بعد از ریست شدن پسورد می توانید از طریق نرم افزار SADP  دوباره دستگاه را تنظیم کنید.

اهمیت تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات

اهمیت تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات بر کسی پوشیده نیست. با تهیه نسخه پشتیبان دیگر نگران از بین رفتن اطلاعات نخواهیم بود. بهتر است که در دوره های مشخصی این کار را انجام دهید. بهر حال ممکن است که اطلاعات که شما ذخیره کرده اید به دلایلی از بین برود.

دلایل فراموشی رمز

تغییر رمز عبور در دستگاه DVR و NVR هایک ویژن

از آن جایی که رمز دستگاه در اکثر اوقات بین کارکنان رد و بدل می شود. بنابراین ترک محل از جانب این افراد  موجب خواهد شد تا افراد بعدی به رمز دسترسی نداشته باشند. گاهی اوقات رمز بین افراد ذی صلاح به اشتراک گذاشته نمی شود. رمز با نفر ذی صلاح بعدی در میان گذاشته نمی شود. اخراج کارمند باعث از دست رفتن رمز می شود. رمز دستگاه های دست دوم قابل اعتماد نیست.

تغییر رمز دوربین مداربسته

تغییر پسورد دوربین هایک ویژن و یا هر شرکت دیگری که در زمینه تولید و عرضه دوربین های مداربسته و متعلقات آن فعالیت میکنند به راحتی قابل تغییر است و این شرکت ها این راهکار ها را در اختیار مشتریان و کاربران خود قرار داده است که اگر بر حسب اتفاق کاربران رمز یا پسورد خود را فراموش کردند به راحتی بتوانند آن را تغییر دهند.

و اما سوالی که برای بسیاری از کاربران پیش میآید این است که آیا عوض کردن رمز دستگاه هم به راحتی قابل انجام است؟ برای پاسخ به این سوال باید اینگونه بیان کرد که تغییر رمز دی وی آر و یا ان وی آر نیز به راحتی قابل تغییر میباشدکه بالاتر بر آن شاره کردیم.