فعالسازی WDR در دوربین های توربو HD هایک ویژن(تحت وب) طی چند مرحله صورت می پذیرد. ما در این مقاله مراحل نصب WDR بر روی دوربین توربو را برای شما توضیح می دهیم، اما قبل از آن شما را  با دوربین ها توربوHD آشنا می کنیم. تا آخر همراه ما باشید.

فعالسازی WDR در دوربین های توربو HD هایک ویژن(تحت وب) چگونه است؟

در گذشته دوربین ها دو نوع بودند آنالوگ و تحت شبکه. هر دوی این دوربین ها دارای خصوصیات و ویژگی های متفاوتی بودند. دوربین های آنالوگ ارزان قیمت، دارای نصب راحت و کیفیت تصویر پایین بودند. دوربین تحت شبکه گران قیمت، نصب پیچیده و دارای تصاویری با کیفیت بالا بود. بالا بودن قیمت دوربین های تحت شبکه باعث می شد افراد نتوانند آن را تهیه کنند. از طرفی به دلیل پایین بودن کیفیت تصاویر دوربین های آنالوگ افراد نسبت به خرید آن ها نیز زیاد علاقه نشان نمی دادند. به همین دلیل شرکت ها تصمیم گرفتند دوربینی را بسازند که علاوه بر کیفیت ضبط تصاویر قیمت مناسبی هم داشته باشد. هایک ویژن اقدام به ساخت دوربین توربوHD نمود. در این دوربین کیفیت تصاویر دچار تغییرات زیادی شده است، علاوه بر این قیمت آن هم  ارزان می باشد.

فعالسازی WDR در دوربین های توربو HD

نحوه کار دوربین های توربو HD

دوربین های توربو HD بر  بستر آنالوگ طراحی شده اند. با تغییر فرکانس خروجی کیفبت تصاویر در این دوربین ها افزایش پیدا کرده است. محققین این کار را از طریق فشرده سازی و کدینگ تصاویر انجام داده ند. به این صورت که تصاویر دوربین به صورت فشرده درمی آید، در سمت دیگر از حالت فشرده خارج می شود و با کیفیت بالا ارائه می گردد. از جمله امکانات دیگر این دوربین عبارت است از:

 • انتقال همزمان صدا
 • ارسال دستورات دوربینptz
 • پردازش تصویریVCA و …

مقایسه کیفیت دوربین توربو HD با دوربین آنالوگ

تکنولوژیHDTVI یکی از جدیدترین قابلیت های دوربین های توربو است. در این تکنولوژی فناوری HD-TVI به کمک کابل کواکسیال، تصاویر در فواصل 450 متر را با کیفیت HD ضبط و با وضوح بالا نمایش می دهد. قبل از این دوربین های آنالوگ تصاویر را در فواصل بیش از 400 متر با کیفیت پایینی ضبط و نمایش می دادند. در اصل هدف از تولید دوربین توربو اچ دی پیدا کردن راهکاری مناسب برای کاربرانی بود که نیازمند دوربینی با کیفیت تصاویر بالا بودند. از دیگر برتری های دوربین توربو اچ دی نسبت به دوربین های آنالوگ مقاومت در برابر ضربه، دارای بودن منویOSD، قابلیت دید در شب، قابلیت زوم بالا و قابلیت WDR می باشد.

 مقایسه کیفیت دوربین توربو HD با دوربین آنالوگ

دلایلی که کاربران دوربین توربو HD هایک ویژن را انتخاب می کنند؟

دوربین های اچ دی دارای مزایای زیادی هستند. همانگونه که در قسمت های قبلی مقاله بیان شد این دوربین همان دوربین آنالوگ است اما با قابلیت های پیشرفته تر مانند: وضوح تصویربرداری از فواصل طولانی تر و افزایش کیفیت تصاویر. در ادامه برخی دیگر از اصلی ترین دلایل انتخاب دوربین های توربوHD هایک ویژن توسط کاربران را بررسی می کنیم؛

 • قابلیت ضبط تصاویر بالا در عین حال مقرون به صرفه
 • استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی های دنیا
 • در فضایی ذخیره سازی و پهنای باند صرفه جویی صورت گرفته است
 • دارای قابلیت ضبط تصاویر در نور کم و حتی تاریکی شب

چرا کاربران دوربین توربو HD را انتخاب می کنند

نحوه فعالسازی WDR در دوربین توربو HD هایک ویژن

حال که با دوربین توربوHD هایک ویژن آشنا شدید و اقدام به خرید این دوربین نمودید حالا باید آن را نصب کنید. روش نصب این دوربین ها پیچیده نیست اما دارای حساسیت های مخصوص به خود است. در ادامه نحوه فعالسازی WDR در دوربین های توربو HD هایک ویژن(تحت وب) را با هم بررسی می کنیم؛

1-اتصال به کامپیوتر: قبل از هر چیزی اولین قدم در فعالسازی WDR در دوربین های توربو HD هایک ویژن(تحت وب) این است که: با کمک یک کابل شبکه دستگاه ضبط DVR  را به کامپیوتر متصل کنید.

2-وارد کردن آی پی دستگاه: در این مرحله باید وارد صفحه Browser دستگاه شوید و آی پی آن را وارد کنید. صفحه ای باز می شود که باید در آن نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایید.

3-انتخاب دوربین: در سومین قدم از فعالسازی WDR در دوربین های توربو HD هایک ویژن(تحت وب) باید دوربین خود را انتخاب کنید.  پس از مرحله بالا یک صفحه جدید باز می شود. در صفحه باز شده بر روی دوربین مورد نظر خود کلیک کنید.

4-کلیک بر روی منویOSD: این گزینه در سمت راست صفحه قرار دارد

5-انتخاب گزینه Menu: پس از مرحله بالا بر روی صفحه گزینه هایی ظاهر می شود. در این قسمت باید گزینه سوم یعنی Main Menu را انتخاب نمایید و بر روی گزینه Menu کلیک کنید.

6-تغییر به حالتWDR: در این مرحله باید وارد قسمتAE شوید و حالتExplosion را از حالت گلوبال درآورید و به حالت WDR تغییر دهید.

7-ذخیره تنظیمات: در این مرحله از فعالسازی WDR در دوربین های توربوHD هایک ویژن(تحت وب) باید تنظیمات را ذخیره نمایید. برای این کار  باید بر روی  Return کلیک کنید. سپس به منوی تنظیمات بروید و تنظیمات را ذخیره نمایید.

8-کلیک بر روی Save Exit: این مرحله آخرین مرحله از فعالسازی WDR در دوربین های توربو HD هایک ویژن(تحت وب) می باشد. باید تمامی کارهایی را که انجام داده اید ذخیره سازی نمایید. حال دوربین شما آماده کار کردن است.

نحوه فعالسازی WDR در دوربین های توربو HD

نکاتی در رابطه با فعالسازی دوربین توربو HD هایک ویژن

دوربین های توربوHD امکانات و قابلیت های زیادی را در اختیار کاربر قرار می دهند. پس از فعالسازی WDR در دوربین های توربو HD هایک ویژن(تحت وب) باید به یک سری نکات توجه نمایید. نکاتی که در ادامه بیان می گردد بسیار مهم هستند.

 • WDR خود تفاوت بین روشن ترین و تاریک ترین نقطه یک منطقه تحت نظارت را بیان می کند. برای نمونه زمانی که دوربین در یک نقطه ای قرار دارد که نور خورشید به آن نقطه به صورت مستقیم می تابد، چهره افرادی که از آن منطقه عبور می کنند تاریک نشان داده می شود. هایک ویژن در دوربین های توربوHD خود این مشکل را حل کرده و با متعادل سازی دوربین با نور، تصاویری روشن و واضح را از قسمت های تاریک منطقه ضبط می کند.
 • دوربین چندین عکس مختلف از یک مکان را در سطوح متفاوت نوردهی ضبط می کند. این کار سبب می شود تا تصاویر به صورت یکسان، در مورد سطوحی که نوردهی بالا دارند با مکان هایی که نوردهی کمتر دارند ضبط گردد. دوربین این تصاویر را با یکدیگر ترکیب می کند و یک تصویر واضح را در خروجی ارائه می دهد.
 • WDR مناسب زمان هایی است که نور شدید و یا سایه زیاد باشد. ممکن است که روشن کردن این قابلیت سبب شود تا تصاویر سفید ضبط گردند. اگر می خواهید تصاویر رنگی داشته باشید، از روشن کردنWDR خودداری کنید. در حالتی که مکان تاریک است مانند زمان شب هم WDR سبب افزایش نویز تصویر می گردد. بنابراین این قابلیت مناسب زمانی است که یا نور بسیار زیاد است و یا مکان تحت سایه سنگین قرار دارد.
 • سطح پویای گسترده: یکی از عناصر اصلی در تنظیم WDR سطح پویای گسترده می باشد. این قابلیت جهت تنظیم سطح تضاد بسیار شدید مابین یک منطقه بسیار روشن با منطقه تحت سایه شدید کاربرد دارد. این میزان در دوربین های هایک ویژن مابین 1 تا 100 درجه بندی شده است. 1 پایین ترین سطح و 100 بالاترین سطح از تنظیمات روشنایی این دوربین می باشد.

بررسی برخی قابلیت های دوربین توربو HD

دوربین های توربو HD دارای قابلیت های ویژه ای نسبت به مدل های قبلی می باشند. در ادامه برخی از این قابلیت ها را با هم بررسی می کنیم؛

کد +H.265: هایک ویژن توانست با ارتقا و بهینه سازی دوربین های توربو HD پهنای باند و فضای ذخیره سازی را افزایش دهد. این کار سبب کاهش 50 درصدی هزینه های ذخیره سازی و انتقال گردیده است.

فناوری EXIR: این قابلیت مخصوص زمان هایی است که نور کافی جهت ضبط تصاویر وجود ندارد. هایک ویژن با قرار دادن LED های پیشرفته در دوربین خود عملکرد دوربین را بهینه سازی کرده تا دوربین در کمترین روشنایی امکان ضبط تصاویر را داشته باشد.

افزایش مسافت انتقال اطلاعات: یکی از قابلیت های بسیار خوبی که به دوربین های توربوHD اضافه شده است، امکان ضبط تصاویر در مسافت های طولانی می باشد.

بررسی برخی قابلیت های دوربین توربو HD