UPS چیست؟

معرفی UPS و کاربرد آن در دوربین مدار بسته، به شما کمک می کند؛ تا امنیت را با دوربین مدار بسته خود حفظ کنید. پیش از معرفی کاربرد های یو پی اس در دوربین مدار بسته، لازم است تا به معرفی یو پی اس بپردازیم. UPS دستگاهی است؛ که مانند یک منبع برق اضطراری عمل می کند. نام این دستگاه را می توان منبع برق پشتیبان نیز گذاشت. در زمان نبود برق و قطعی آن، یو پی اس یک ابزار مناسب برای جایگزین کردن برق می باشد. در زمان هایی که برق به صورت مداوم قطع می شود، می توانید از یک UPS برای مکان مورد نظر خود استفاده کنید. یو پی اس ها برق را درون خود ذخیره می کنند؛ تا در زمان نیاز از آن استفاده شود.

با کمک یو پی اس می توان تمامی دستگاه های برقی و الکترونیکی بزرگ و کوچک را روشن کرد. این دستگاه برای مکان های صنعتی و در زمان قطعی برق بسیار کاربرد دارد. کاربرد یو پی اس در دوربین مدار بسته نیز مطرح است . می توان با اتصال دوربین مدار بسته به دستگاه UPS، از دوربین ها استفاده کرد.

اهمیت UPS و کاربرد آن در دوربین مدار بسته

اهمیت و کاربرد یو پی اس در دوربین مدار بسته زمانی مطرح است؛ که جریان برق به طور متوالی قطع شود. از آنجایی که دوربین های مدار بسته، ابزار های نظارتی و امنیتی هستند. در این صورت لازم است که به طور مداوم در حال فعالیت کردن باشند. با قطع جریان برق؛ این دوربین ها نیز از کار خواهند افتاد. ممکن است این قطعی برق و از کار افتاد دوربین های مدار بسته، مشکلات بزرگ و قابل توجهی را به وجود آورد. برای حل این مشکل و عدم ایجاد اختلال در عملکرد دوربین های مدار بسته، استفاده از UPS؛ یک راه حل مناسب و امن است.

UPS و کاربرد آن در دوربین مدار بسته

UPS و کاربرد آن در دوربین مدار بسته

UPS و کاربرد آن در دوربین مدار بسته، تنها به زمانی که برق قطع می شود؛ مرتبط نمی باشد. کاربرد های  UPS در دوربین مدار بسته؛ شامل موارد دیگری نیز می باشد. این کاربرد های یو پی اس کمک می کنند؛ تا از دوربین مدار بسته در برابر سایر خطرات احتمالی محافظت شود.

جلوگیری از کاهش ناگهانی ولتاژ در دوربین مدار بسته

وجود یو پی اس و استفاده از آن برای دوربین مدار بسته، از کاهش ناگهانی ولتاژ در دوربین مدار بسته جلوگیری می کند. هنگامی که برق شهری قطع شود، بار های الکتریکی زیادی در شبکه برق شهری تجمع می یابند. این پدیده سبب افت ولتاژ درون دوربین مدار بسته شده و در آن زمان دوربین را RESET می کند. با ریسِت شدن دوربین، عملکرد دوربین از کار افتاده و حتی ممکن است اطلاعات قبلی درون دوربین از بین بروند. همچنین در این زمان؛ دیگر دوربین مدار بسته نمی تواند به فعالیت خود برای ضبط و تهیه تصاویر ادامه دهد. در این زمان است که دستگاه UPS از تمامی این موارد و کاهش ناگهانی ولتاژ جلوگیری می کند.

کاهش نویز درون دوربین مدار بسته

نویز ها موانع و اختلالاتی هستند؛ که ممکن است دوربین مدار بسته را با مشکل مواجه کنند. یکی از مهم ترین کاربرد یو پی اس در دوربین مدار بسته، حذف این نویز ها است. درون جریان برق شهری، اختلالات و نویز هایی وجود دارد؛ که سبب آسیب رساندن به دوربین و دستگاه های الکتریکی می شوند. دستگاه یو پی اس در این زمان مانند یک فیلتر عمل کرده و نویز ها و اختلالات درون جریان برق را می گیرد. با کمک UPS خطرات و اختلالات احتمالی تا حد زیادی کاهش می یابند و نویز ها حذف می شوند. در این صورت دیگر مانعی برای عملکرد صحیح دوربین مدار بسته وجود نخواهد داشت.

UPS و کاربرد آن در دوربین مدار بسته

جلوگیری از افزایش ناگهانی ولتاژ در دوربین مدار بسته

جلوگیری از افزایش ناگهانی ولتاژ یکی از مزایای UPS و کاربرد آن در دوربین مدار بسته می باشد. هنگامی که رعد و برق و پدیده های این چنینی وجود دارد؛ بار های الکتریکی بسیاری، به طور ناگهانی در دوربین تجمع می یابند. این بار های الکتریکی، به طور ناگهانی از جریان مدار دوربین مدار بسته عبور کرده و سبب افزایش ولتاژ آن می شوند. افزایش ولتاژ ناگهانی در دوربین مدار بسته؛ ممکن است منجر به سوختن و یا از کار افتادن دوربین مدار بسته شود. حال در اینجا با وجود دستگاه یو پی اس، اجازه عبور ناگهانی، تعداد زیادی بار الکتریکی، به درون مدار دوربین داده نخواهد شد. در واقع دستگاه UPS با کمک مدار های حفاظتی درون خود؛ مانع از رسیدن این افزایش ولتاژ به درون دوربین مدار بسته می شود. در این صورت است که از دوربین مدار بسته در برابر خطرات احتمالی و افزایش ولتاژ ناگهانی محافظت می شود.

بررسی انواع UPS و کاربرد آن ها در دوربین مدار بسته

یو پی اس ها انواع مختلفی دارند. شما می توانید هر کدام از نوع UPS ها را متناسب با نیاز خود، برای دوربین مدار بسته خود انتخاب کنید. به طور کلی UPS ها دارای سه نوع آنلاین، آفلاین و لاین اینتراکتیو (تعامل بین خطوط) می باشند.

یو پی اس آنلاین دوربین مدار بسته، جایگزینی است برای زمانی که برق قطع شده و جریانی در مدار دوربین مدار بسته عبور نمی کند. در این UPS در زمان قطع جریان برق، تبدیل ولتاژ انجام می شود. در این UPS هیچ گونه تاخیری وجود نخواهد داشت. در UPS آفلاین، پس از قطع جریان برق، مدت زمان کوتاهی تاخیری وجود دارد تا دوربین به UPS متصل شود. اما این تاخیری در حدی نیست که سبب خاموش شدن دوربین مدار بسته شود. UPS لاین اینتراکتیو دارای ترانسفورماتور است؛ که با کوچک ترین افت ولتاژی در دوربین، سریعا عمل می کند.

نکاتی درباره UPS و کاربرد آن در دوربین مدار بسته

یو پی اس هایی که برای دوربین های مدار بسته تهیه می کنید، نسبت به سایر یو پی اس ها کمی متفاوت تر هستند. در واقع این UPS ها باید دارای ویژگی های منحصر به فردی باشند؛ تا برای دوربین های مدار بسته مورد استفاده قرار گیرند.

UPS و کاربرد آن در دوربین مدار بسته

باتری UPS

مهم ترین ویژگی یک یو پی اس مخصوص دوربین مدار بسته، باتری آن می باشد. UPS ها در بازار دارای تنوع مختلفی هستند؛ که می توان بر اساس نیاز خود، مناسب ترین گزینه را انتخاب کرد. اما معمولا دستگاه UPS ای که برای دوربین های مدار بسته انتخاب می شود؛ باید دارای باتری 300 واتی باشد. این میزان قدرت باتری، حداقلی است و می توان از UPS هایی با باتری قدرتمند تر استفاده کرد. اما توجه داشته باشید که؛ باتری یو پی اس بتواند حداقل 4 ساعت دوربین مدار بسته را فعال نگه دارد.

دمای محیط

توجه داشته باشید که، دمای محیط تاثیر بسزایی در طول عمر باتری یو پی اس دارد. همواره سعی کنید دستگاه UPS و دوربین مدار بسته خود را در محلی قرار دهید؛ که دمای آن مناسب باشد. بهترین دما برای نگهداری UPS، دمایی بین 20 الی 30 درجه سانتیگراد می باشد. مطمئن شوید مکانی که انتخاب می کنید؛ دمای آن در این رده قرار داشته باشد. در غیر این صورت باتری دستگاه با مشکل جدی مواجه خواهد شد.

ابعاد UPS

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنید؛ این است که به ابعاد یو پی اس مخصوص دوربین مدار بسته توجه کنید. بهتر است یو پی اسی که برای دوربین مدار بسته خود انتخاب می کنید؛ دارای ابعاد کوچکی باشد. زیرا قرار است دستگاه UPS و دوربین مدار بسته کنار یکدیگر قرار بگیرند. اگر دستگاه UPS بزرگ باشد، بی شک دوربین مدار بسته را نیز در معرض دید قرار خواهد داد. که این موضوع از نظر امنیتی صحیح نیست.

همچنین بهتر است سیستم و دستگاه یو پی اسی را انتخاب کنید؛ که ضد سرقت باشد. توجه داشته باشید که؛ دستگاه یو پی اس؛ مجهز، به روز و دارای اتصال آسان باشد. همچنین عملکرد سریع UPS نیز بسیار مهم است. توجه به این نکات سبب می شود؛ کیفیت UPS و کاربرد آن در دوربین مدار بسته ارتقا یابد. در این صورت یک سیستم امنیتی و نظارتی دقیق، با کیفیت، به دور از خطا و مشکل خواهید داشت.

UPS و کاربرد آن در دوربین مدار بسته