نرم افزار DVR برای کامپیوتر دوربین مدار بسته امکان همکاری بین کاربران را فراهم می کند تا تصمیمات مهم را به سرعت و کارآمد بگیرند. فناوری مدار بسته تلویزیون (CCTV) به سرعت در حال دسترسی بیشتر برای مشاغل در همه صنایع است. با نرم افزار دوربین مداربسته، مدیران می توانند با ساده سازی فرآیند مدیریت تجهیزات نظارتی خود در هزینه و زمان صرفه جویی کنند.

بهترین نرم افزار DVR برای کامپیوتر

اگر به دنبال نرم افزارهای اتصال DVR به کامپیوتر هستید، دیگر به دنبال آن نباشید. در این مقاله، نرم‌افزارهایی را که می‌توانید برای ضبط فیلم از دوربین‌های IP، DVR، NVR، رمزگذار، وب‌کم و دوربین‌های فیلم‌برداری استفاده کنید، فهرست کرده ایم. پس لطفاً تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

نرم افزار DVR برای کامپیوتر دوربین مداربسته چیست؟

نرم افزار DVR برای کامپیوتر دوربین مداربسته (اغلب به عنوان تجزیه و تحلیل ویدئویی توصیف می شود) امکان استخراج اطلاعات از منابع ویدئویی را فراهم می کند. این می‌تواند شامل ویژگی‌هایی مانند ردیابی و بازیابی مکان دوربین برای رویدادهای خاص، حرکت دوربین‌ها به یک رویداد بر اساس تشخیص صدا یا سایر فعالیت‌های شناسایی‌شده، و وظایف تحلیلی باشد که ویژگی‌های خاصی را از ویدیوهای زنده و ضبط‌شده استخراج می‌کند. نرم افزار DVR برای کامپیوتر جزء یا یک برنامه کاربردی اضافه شده در بالای سیستم های دوربین مدار بسته است.

سیستم های دوربین مدار بسته چیست؟

نظارت تصویری یا دوربین مدار بسته (CCTV) یک سیستم نظارتی امنیتی است که برای نظارت بر محل استفاده می شود. این سیستم های نظارت تصویری از دوربین های ویدئویی، ضبط کننده های ویدئویی، مانیتورهای تلویزیون/کامپیوتر، نرم افزار و اجزای مختلف دیگر تشکیل شده اند. هدف این سیستم ها ضبط رویدادهای زنده، آرشیو فیلم و نظارت فعال بر جنبه های مختلف یک ملک است.

انواع نرم افزار DVR برای کامپیوتر

انواع نرم افزار DVR برای کامپیوتر

امروزه گزینه های متعددی از نرم افزار DVR برای کامپیوتر در بازار امنیت وجود دارد. نرم افزار دوربین مدار بسته توسط شرکت های اپلیکیشن دوربین مداربسته، دوربین و/یا سخت افزار ارائه می شود. اما دسته بندی های اصلی نرم افزار دوربین مدار بسته عبارتند از:

 • تجزیه و تحلیل ویدیو
 • سیستم مدیریت ویدئو (VMS)
 • ضبط و پخش ویدئو
 • بهینه سازی ویدیو
 • تجسم داده ها
 • نظارت از راه دور

مزایای استفاده از نرم افزار دوربین مدار بسته

هر نوع نرم افزار DVR برای کامپیوتر دارای مجموعه ای از مزایای خاص خود است که تأثیر مثبتی بر سیستم دوربین مداربسته خواهد داشت. با این حال، برخی از مزایای کلی استفاده از نرم افزار دوربین مدار بسته عبارتند از:

 • ایجاد یک سیستم دوربین مدار بسته سفارشی متناسب با نیاز شما
 • ارزش افزودن به سیستم های دوربین مدار بسته موجود
 • طول عمر زیرساخت دوربین مدار بسته فعلی خود را افزایش دهید
 • عملکرد سیستم دوربین مدار بسته فعلی خود را بهبود بخشید
 • افزایش کارایی و مدیریت امنیتی

سیستم های نظارت تصویری

بهبود سیستم های نظارت تصویری شما با نرم افزار دوربین مدار بسته طیف وسیعی از مزایای امنیتی و اجتماعی را فراهم می کند که عبارتند از:

 • کاهش تلفات، سرقت و خرابکاری
 • دسترسی و ذخیره سازی بهبود یافته است
 • کنترل و نظارت از راه دور
 • مقیاس پذیری و بازگشت سرمایه بیشتر
 • با تجزیه و تحلیل ویدیوی هوشمند در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید
 • افزایش ظرفیت و قابلیت امنیتی
 • کاهش استرس و افزایش ایمنی

معرفی بهترین نرم افزارهای اتصال DVR به کامپیوتر بخش اول

iSpy یکی از بهترین نرم افزارهای اتصال DVR به کامپیوتر و یک نرم افزار نظارت تصویری است که عمدتاً برای دوربین های IP و وب کم استفاده می شود. این نرم افزار کاملاً رایگان بوده و با اکثر برندهای تولید کننده دوربین مداربسته سازگار است. هرچند که برای استفاده از برخی از قابلیت های این نرم افزار بایستی مبلغی را به صورت ماهانه بپردازید.  با iSpy علاوه بر پشتیبانی از تعداد نامحدود دوربین، می توانید به تصاویر دوربین در وب سایت iSpy دسترسی داشته باشید. شما با استفاده از مولفه متن به گفتار این نرم افزار می توانید با سایر ناظران به صورت اختصاص ارتباط برقرار نمایید. علاوه بر این می توانید هر نوع میکروفنی را که خواستید کنترل کنید. برای دانلود نرم افزار iSpy اینجا را کلیک کنید.

EyeLine یک نوع نرم افزار مدیریت تصویر بوده و به طور همزمان قادر به کنترل بیش از 100 عدد دوربین مدار بسته و ضبط تصاویر انها است. شما علاوه بر اینکه می توانید تصاویر ضبط شده را به صورت لحظه ای در محل مشاهده نمایید، مشاهده تصاویر به صورت آنلاین نیز با استفاده از این نرم افزار امکان پذیر است. EyeLine این قابلیت و توانایی را دارد که حرکت را تشخیص دهد و با توجه به زمانی که حادثه ای رخ می دهد و حرکت آن، تصاویر را ضبط می کند. برای دانلود نرم افزار EyeLine اینجا را کلیک کنید.

Blue Iris یکی دیگر از بهترین نرم افزار DVR برای کامپیوتر و یک اپلیکیشن نظارت تصویری است که مبتنی بر کلود می باشد. برای استفاده از این نرم افزار باید کد لایسنس داشته باشید چون رایگان نیست. شما با استفاده از آن می توانید تصاویر بیش از 64 دوربین مداربسته را مدیریت نمایید. برای دانلود نرم افزار Blue Iris اینجا را کلیک کنید.

معرفی بهترین نرم افزارهای اتصال DVR به کامپیوتر

معرفی بهترین نرم افزارهای اتصال DVR به کامپیوتر بخش دوم

XMEye یک اپلیکیشن رایگان نظارت تصویری و یک اپلیکشن کاربردی برای آنهایی است که از دوربین مداربسته استفاده می کنند. شما به راحتی می توانید  XMEye  را در تلفن همراه خود نصب و از آن استفاده نمایید. با استفاده از این برنامه می توانید از طریق چندین دستگاه، بر محل مورد نظر خودتان از راه دور نظارت نمایید.  XMEye  می توانید سایزهای مختلفی از تصاویر را در خود ذخیره نماید. شما برای اینکه تصاویر این نرم افزار را بتوانید در کامپیوتر مشاهده نمایید، باید شبیه ساز Bluestack را داشته باشید.

Luxriot Evo یک نرم افزار اتصال DVR به کامپیوتر و یک نرم افزار مدیریت تصویر است که برای استفاده از آن نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای نیست و کاملاً رایگان است. شما با استفاده از  Luxriot Evo صدا را ویرایش نمایید، و مستقیم ویدیو را در یوتیوب لایو پخش کنید. دقتی که  Luxriot Evo برای فریم ها و جلوه های دیجیتالی در اختیار می گذارد، بسیار عالی است. اگر کسب و کارتان کوچک است استفاده از این نرم افزار یک گزینه عالی برای شما است. برای دانلود نرم افزار Luxriot Evo اینجا را کلیک کنید.

طراحی نرم افزار WebcamXP VMS به گونه ای است که امکان استفاده از آن در انواع مختلف دوربین های مدار بسته وجود دارد و این امر یکی از دلایل محبوبیت این نرم افزار در بین کاربران است. امکان اتصال شما به سیستم مدار بسته خودتان و مشاهده و ضبط زنده تصاویر از طریق تلفن همراه یا کامپیوتر توسط WebcamXP VMS امکان پذیر است.  برای دانلود نرم افزار WebcamXP VMS اینجا را کلیک کنید.

سخن پایانی

ContaCam یکی دیگر از بهترین نرم افزار DVR برای کامپیوتر و یک نرم افزار مدیریت تصویر است که عملکردی بسیار سریع دارد. برای تنظیم کردن آن برای دوربین های مداربسته کافی است که تعیین نمایید که تصاویر به صورت دائمی ضبط شوند و زمانی که حرکت تشخیص داده شد، شروع به ضبط تصاویر نماید. شما بعد از وارد کردن نام دوربین های مورد نظر خودتام باید تعیین نمایید که مدت زمان نگهداری ویدئو ها چقدر باید باشد. برای دانلود نرم افزار ContaCam اینجا را کلیک کنید.

دوربین های امنیتی هایک ویژن

دوربین های امنیتی هایک لوک راه‌حل های بسیاری از جمله دوربین های امنیتی، ضبط‌کننده ها و موارد دیگر را ارائه می دهند. ساکنان و صاحبان مشاغل کشور عزیزمان ایران می توانند با درخواست خدمات نصب از تیم ما به طور قابل توجهی بهره مند شوند. هایک لوک یکی از نمایندگان رسمی شرکت هایک ویژن (بهترین شرکت تولید کننده ی سیستم های مداربسته) در ایران است. دوربین های تحت شبکه، توربو اچ دی، ان وی آر ها و دی وی آرها، آیفون‌های تصویری، کابل‌های شبکه، اسپید دام ها و… برخی از محصولات تولیدی این شرکت چینی است. برای اطلاع لیست قیمت دوربین مداربسته می توانید با کارشناسان و بخش پشتیبانی هایک لوک تماس بگیرید و از مشاوره رایگان خرید انواع دوربین مدار بسته بهره مند شوید.