Iris دوربین مداربسته یک مکانیزم جدید است که به آنها این امکان را می دهد تا نور محیط را بر اساس نوری که دریافت می کنند، تنظیم کنند. می توان آیریس را یکی از قسمت های مهم دوربین های مداربسته در نظر گرفت. در اینجا قصد داریم در مورد ماهیت iris و انواع آن با شما صحبت کنیم.

Iris دوربین مداربسته

Iris دوربین مداربسته چیست؟

Iris دوربین مداربسته، حلقه ای در اطراف لنز دوربین است که برای تنظیم دیافراگم آن استفاده می شود. علاوه بر این iris دوربین مداربسته، f-stop را به طور مداوم بررسی می کند. f-stop عددی است که میزان نور را اندازه می گیرد که براساس آن دیافراگم تعیین می شود. به عنوان مثال اگر iris دوربین خود را روی f-stop پایین تر تنظیم کنید، دیافراگم دوربین شما بازتر می شود و میزان نور نیز افزایش می یابد.

Iris دوربین مداربسته چگونه کار می کند؟

Iris دوربین مداربسته مشابه چشم انسان، در لنز دوربین منبسط و منقبض می شود تا میزان نوری که می تواند از آن عبور کند را کنترل کند. این موضوع هم بر روشنایی تصویر و هم بر عمق میدان دید تأثیر می گذارد.

Iris دوربین مداربسته چگونه کار می کند؟

ویژگی های iris دوربین مداربسته

Iris دوربین مداربسته مشابه چشم انسان عمل می کند. چشم و دوربین هر دو دارای لنز و سطوح حساس به نور هستند. عنبیه میزان نور وارد شده به چشم را کنترل می کند. لنز چشم شما به تمرکز نور کمک می کند. Iris به نوعی یک نرم افزار جایگزین برای دوربین های IP مختلف است. تاکید قوی در طراحی این پلتفرم براساس ارائه تصاویر بین پلتفرم، عملکرد، امنیت و پایداری است. IRIS ویژگی های موجود دوربین های IP شما را گسترش می دهد و در عین حال دوربین مداربسته را در برابر از بین رفتن محتوای ویدیویی و نقض امنیت محافظت می کند.

  • امنیت

اکثر دوربین های مداربسته در سراسر جهان هیچ پلتفرم محافظتی ندارند، به راحتی هک می شوند و در نهایت به بات نت ها می پیوندند. بر این اساس مجرمان برای دسترسی به ویدیو و استفاده از آن برای آسیب رساندن به دارندگان دوربین مشکلی ندارند.

امنیت Iris دوربین مداربسته

Iris دوربین مداربسته می تواند خطراتی از این قبیل را به طور کامل از بین ببرد و امکان اجرای هر سطحی از امنیت در پروژه های نظارت تصویری را فراهم کند.

 

  • توانایی ها

  • کنترل Iris دوربین مداربسته از طریق یک رابط وب HTML5 انجام می شود. شما می توانید از هر مرورگر مدرن بدون نیاز به نصب برنامه های اضافی وارد آن شوید.
  • رمزگذاری Iris دوربین مداربسته کاملاً قابل اعتماد است و از روش های ایمن TLS به عنوان یک اتصال ویدیویی بین دوربین و سرور استفاده شده است.
  • قابلیت اطمینان در حفظ اطلاعات و مقاومت بالا در برابر دسترسی غیرمجاز بالاست.
  • افزایش عملکرد با استفاده از راه اندازی تعداد زیادی اتصال مستقیم همزمان به دوربین فراهم می شود.
  • کارایی Iris دوربین مداربسته

Iris دوربین مداربسته می تواند 30 برابر اتصال بیشتر از دوربین معمولی را پشتیبانی کند. هیچ نوسان، قطع شدن ویدیو، سوسو زدن و نیاز بارگذاری مجدد نیز نخواهد داشت. در حالی که دوربین مداربسته معمولی نمی تواند بیش از 2 اتصال همزمان را انجام دهد.

کارایی Iris دوربین مداربسته

  • کنترل از راه دور

Iris دوربین مداربسته می تواند دسترسی انبوه به کنترل از راه دور دوربین های شما را فراهم کند. به این ترتیب شما می توانید سیستم عامل خود را ارتقا دهید و تنظیمات را خارج از شبکه محلی دوربین ها تنظیم کنید.

انواع Iris دوربین مداربسته

Iris دوربین مداربسته توانایی با کنترل باز شدن، نقش مهمی در کیفیت تصویر ایفا می کند. از یک iris برای حفظ سطح نور بهینه سنسور استفاده می شود تا تصاویر با کنتراست بالا، وضوح خوب، کیفیت بالا و به درستی در معرض دید قرار گیرند. از iris می توان برای کنترل عمق میدان دید نیز استفاده کرد.

Iris دوربین مداربسته را می توان به صورت ثابت یا قابل تنظیم کنترل کرد. لنزهای iris قابل تنظیم می توانند دستی یا اتوماتیک در قالب auto iris و P-Iris باشند.

  • آیریس ثابت

مهمترین کاربرد این دوربین های مداربسته در فضای داخلی سازمان ها است سطح نور تغییری نمی کند و دارای ثبات است. با لنزهای iris ثابت، باز شدن iris قابل تنظیم نیست و در یک عدد f مشخص ثابت می ماند. دوربین می تواند تغییرات سطح نور را با تنظیم زمان نوردهی یا استفاده بهینه جبران کند.