سوختن و از کار افتادن وسایل برقی مورد استفاده توسط انسان کابوسی است که ذهن مصرف کننده را همواره درگیر خود می نماید. یکی از وسایلی که استفاده غیر اصولی از آن احتمال وقوع حوادث این چنینی را به شدت افزایش می دهد آداپتورها می باشند.

کشف علت سوختن آداپتور دوربین مداربسته و راه های مبارزه با این مشکل می تواند به افزایش طول عمر وسایل برقی اینچنینی کمک شایانی نماید. سوختن وسایل برقی به علت سوختن آداپتور در اکثر وسایل برقی امری بسیار شایع می باشد که همواره می تواند وقوع خسارات سنگینی را برای کاربران این سیستم ها پدید آورد.

علت سوختن آداپتور دوربین مداربسته

آداپتور دوربین مدار بسته چه کاربردی دارد؟

خرید دوربین های مدار بسته بدون همراهی آداپتور یا همان منبع تغذیه باعث می شود تا این وسیله عملا کارایی خود را از دست بدهد. در سیستم های امنیتی نیز مانند سایر وسایل برقی نیروی محرک همان نیروی الکتریکی می باشد. آداپتور برای این سیستم ها حکم منبع تغذیه را ایفا می نمایند استفاده از آداپتور برای تامین برق در این سیستم ها می باشد. انتخاب مناسب ترین آداپتور برای سیستم های مداربسته باعث می شود تا شما به کارایی حداکثری دستگاه خود دست یابید. دوربین های مداربسته برای فعالیت و روشن شدن به برق DC با ولتاژ 12 ولت نیاز دارد. اما در حالت کلی برق شهری با ولتاژ 220 ولت توانایی ساپورت این سیستم ها را ندارد. در صورت اتصال این سیستم ها به برق شهری شما شاهد از بین رفتن این سیستم ها خواهید بود. وظیفه این ابزار تبدیل برق شهری به برق مورد نیاز برای سیستم های مداربسته می باشد.

یکی از دلایل و علت سوختن آداپتور دوربین مداربسته و در نهایت از بین رفتن دوربین ها را می توان در تغییرات ناگهانی در ولتاژ برق شهری یافت. علاوه بر ولتاژ برق توجه به آمپر برق نیز بسیار مهم و ضروری می باشد. هر دوربین مداربسته ای دارای آمپر متفاوتی می باشد در نتیجه ما شاهد تولید آداپتور هایی با آمپر های متفاوتی می باشیم. توجه داشته باشید قبل از تهیه دوربین های مداربسته و آداپتور به مشخصات فنی این سیستم ها و تطبیق آنها با هم توجه نمایید.

علت سوختن آداپتور دوربین مداربسته

راهکار خرید مناسبترین آداپتور برای دوربین مداربسته

خرید مناسبترین منبع تغذیه می تواند از علت سوختن آداپتور دوربین مداربسته جلوگیری نماید و در نهایت از ایجاد خسارت در سیستم های کنترلی نیز ممانعت می کند. قبل از خرید دوربین مداربسته از ولتاژ مناسب این وسیله کسب اطمینان نمایید و از منبع تغذیه ای متناسب با دوربین مداربسته استفاده نمایید. برای ممانعت از ایجاد اشکالات تصویری مانند نویز متخصصان توصیه می نمایند که برا ی هر دوربین مداربسته از یک آداپتور شخصی استفاده شود. یکی از پارامترهای مهم در آداپتورها که در زمان تهیه مورد توجه قرار می گیرد وجود فیلتر نویزگیر در این آداپتورها می باشد. به منظور جلوگیری از مشکلات احتمالی در گذر زمان اغلب توصیه بر این می باشد که از آداپتور هایی با آمپری در حدود 30 درصد بالاتر از آمپر دوربین استفاده شود. از تهیه آداپتور هایی ارزان قیمت که کیفیت پایینی دارند اجتناب نمایید.

دلایل متعددی برای شناسایی علت سوختن آداپتور دوربین مداربسته در بازار وجود دارد. اما در کل در حال حاضر در بازار دو نوع آداپتور موجود می باشد. این آداپتورها را تحت عنوان آداپتور مجزا و مرکزی روانه بازار می نمایند. به نمونه هایی که برای هر دوربین مداربسته به صورت مستقل تهیه و نصب می شود آداپتور مجزا می نامند. از مزایای کاربرد این آداپتورها این است که در صورتی که مشکلی در بخشی از دوربین مداربسته و یا منبع تغذیه حادث شود تعویض آن بسیار راحت می باشد. و کاربرد این آداپتورها از وقوع افت ولتاژ برق در دوربین جلوگیری می نماید. البته باید توجه نمود که معمولا طول عمر آداپتورهای مجزا نسبت به نمونه های دیگر از عمر مفید کمتری برخوردار می باشد. همچنین احتمال سوختن آداپتور به دلیل افزایش حرارت در کابل های مصرفی این آداپتور نیز وجود دارد.

اما علت سوختن آداپتور دوربین مداربسته در نمونه های مرکزی می تواند ناشی از استفاده شما از کابل های بی کیفیت و در نهایت افت ولتاژ دستگاه می باشد. عدم کارایی درست در یکی از دوربین های مداربسته می تواند باعث ایجاد خسارت در کل این سیستم شود. همچنین هزینه بالای کابل کشی در این نوع آداپتورها استفاده از آنها را چندان اقتصادی نمی کند.

علت سوختن آداپتور دوربین مداربسته

علت سوختن آداپتور دوربین مداربسته به دلیل حضور در بدترین شرایط دوربین 

علت سوختن آداپتور دوربین مداربسته می تواند وابسته به شرایط قرارگیری دوربین مداربسته نیز باشد. از جمله این موارد می توان به نزدیکی به منبع ایجاد نوسان، شرایط دمایی متغیر و فاصله زیاد از منبع تغذیه اشاره نمود. وجود فاصله از منبع تغذیه باعث وقوع و بروز تغییر و نوسان شدید در ولتاژ در سیستم مداربسته می شود. تغییر در ولتاژ و یا حتی اثرپذیری دستگاه از گرمای بالای محیط و شرایط دمایی متغیر همگی باعث سوختن و ایجاد خسارت در این دستگاه ها می شود. توجه داشته باشید که همواره در محل دو یا سه آداپتور اضافی برای زمانی که مشکل در سیستم ایجاد میشود داشته باشید. این امر باعث می شود تا شما در زمانی که در آداپتور ها عیبی مشاهده می نمایید بلافاصله به عیب یابی سیستم مبادرت نمایید.

علل و علت سوختن آداپتور دوربین مداربسته

علت سوختن آداپتور دوربین مداربسته می تواند بسیار متفاوت و متغیر باشد. از جمله می توان به استفاده از آداپتورهای نامرغوب در این سیستم ها اشاره نمود. همچنین عوامل متعدد دیگری نیز می توانند به وقوع اینگونه حوادث منجر شوند. در صورتی که آداپتور در معرض ضربه،  شکستگی، نفوذ آب، قطعی سیم های اتصال و بی کیفیتی کابل مورد استفاده برای آداپتور قرار بگیرد ما شاهد از بین رفتن این وسیله و گاهی ایجاد خسارت در دوربین های مداربسته خواهیم بود. البته به طور قطع کاربران برای کاهش خسارت از بروز حوادثی اینچنینی جلوگیری می نمایند.

اما در حالت کلی بالاترین آمار در رابطه با علت سوختن آداپتور دوربین مداربسته و ناکارآمدی آنها در رابطه با استفاده از محصولات بی کیفیت ثبت گردیده است. همچنین توصیه متخصصان این زمینه بر این می باشد که هرگز اقدام به تعمیر آداپتورها ننمایید. زیرا این ابزار در بازار مصرف دارای قیمت مناسبی می باشند. اما در حالت کلی بهتر است که قبل از خرید آداپتور به کمک روش های مرسوم مانند استفاده از اهم متر کیفیت این ابزار را مورد سنجش قرار دهید.

علت سوختن آداپتور دوربین مداربسته