سیستم ردیابی هوشمند سوژه یا Auto Tracking در دوربین مداربسته هایک ویژن یک فناوری دوربین محور می باشد.

از این فناوری به طور عمده در دوربین مداربسته PTZ استفاده می شود.

در این فناوری دوربین مداربسته با حرکت یک جسم متحرک در سیستم آن را مورد رصد و تعقیب قرار می دهد. این عمل توسط دوربین تا زمان خروج از محدوده ی تحت نظارت آن ادامه می یابد. در این دوربین ها معمولا حرکت و تعقیب سوژه از فناوری ساده ای پیروی می نماید.

دوربین مداربسته PTZ برای رصد منطقه تحت نظارت از فناوری ردیابی هوشمند استفاده می نمایند.

در این دوربین ها اگر تعداد پیکسل ها ارسال شده از حد نرمال بیشتر باشد دوربین عمل تعقیب هوشمند را انجام می دهد. این فناوری به گونه ای برنامه ریزی شده است که در آن تعیین موجود متحرک و رصد آن به عهده دوربین مداربسته می باشد. در نتیجه دوربین مداربسته با استفاده از این فناوری به ثبت موقعیت موجود متحرک در محدوده ی رصد خود می پردازد.

معرفی کلی سیستم ردیابی هوشمند سوژه یا Auto Tracking در هایک ویژن

هایک ویژن یک برند معتبر و جهانی می باشد. این کمپانی همواره در تلاش است تا سطح محصولات تولیدی خود را ارتقاء ببخشد. این برند سهم زیادی از درآمد خود را به بخش توسعه و تحقیقات محصولات اختصاص می دهد. این امر باعث شده است تا این کمپانی به یک برند پیشرو در ارائه تکنولوژی های جدید و نوین شناخته شود. وجود تکنولوژی های جدید امکان افزایش ضریب امنیت در محیط تحت نظارت را برای کاربران سیستم های امنیتی افزایش می دهد. ما شاهد کاربرد بسیاری از این فناوری ها مانند سیستم ردیابی هوشمند سوژه یا Auto Tracking در هایک ویژن می باشیم.

وجود این فناوری به شما این امکان را می دهد تا حضور افراد متحرک در یک محدوده ی مشخص را به راحتی رصد نمایید. همچنین حضور این فناوری به شما کمک می نماید تا در صورت وقوع رفتاری نامتعارف واکنش لازم را در کوتاه ترین زمان بروز دهید.

وجود این فناوری در دوربین PTZ به کاربران کمک می نماید تا حتی در زمانی که دوربین کاملا فعال نیست قابل استفاده باشد. در این شرایط هم دوربین دارای توانایی تشخیص حرکت های ناشناس و مشکوک می باشد. با این تکنولوژی دوربین می تواند تمام علائم و نشانه های وجود حیات در محدوده تحت نظارت خود را ثبت نماید.

سیستم ردیابی هوشمند سوژه یا Auto Tracking در هایک ویژن

معرفی کلی دوربین مداربسته PTZ

دوربین  PTZ دارای توانایی چرخش در راستای افقی، عمودی، زوم بر روی موقعیت های گوناگون و در نتیجه تعقیب سوژه ها می باشد. این دوربین ها با ظاهر گنبدی شکلی که دارند برای کاربران سیستم های امنیتی امکانات زیادی مانند ردیابی سوژه های متحرک را فراهم می نمایند.

این دوربین ها را شما می توانید در دو شکل دیجیتال و آنالوگ تهیه نمایید و مورد مصرف در پروژه های نظارتی قرار دهید.

از مهمترین قابلیت های دوربین های PTZ توانایی آنها در چرخش 360 درجه ای می باشد.

این امر باعث می شود تا نقطه کور قابل توجهی در این دوربین مداربسته وجود نداشته باشد.

این دوربین مداربسته دارای قابلیت کنترل مستقیم و زوم نمودن بر سوژه می باشد. همچنین با وجود استفاده از این دوربین حتی در صورت تابش مستقیم یک منبع نوری باز هم تصویر دریافتی شما سیاه نمی شود. در نمونه پیشرفته این دوربین ما شاهد استفاد از فناوری جدید سیستم ردیابی هوشمند سوژه یا Auto Tracking در دوربین مداربسته هایک ویژن می باشیم. وجود تمامی این مزیت ها اغلب کاربران سیستم های امنیتی را به استفاده از دوربین مداربسته PTZ ترغیب می نماید.

توضیح برخی مزیت های کاربرد سیستم Auto Tracking در دوربین مداربسته

سیستم ردیابی هوشمند سوژه یا Auto Tracking در دوربین مداربسته هایک ویژن برای دوربین مداربسته امکان افزایش کیفیت در تصویر پایه و توانایی تجزیه و تحلیل ویدیوهای ثبت شده توسط دوربین مداربسته را فراهم می نماید. این فناوری با افزایش قدرت تجزیه و تحلیل داده به کاربر امکان رصد دقیق و هوشمندانه ای را برای یک فضای وسیع فراهم می نماید. این فناوری برای کاربر توانایی تجزیه و تحلیل بالای تصویر دوربین مداربسته را فراهم می نماید. شما با وجود این فناوری قادر به رصد موقعیت از نظر حرکت موجودات متحرک می باشید.

ثبت و ضبط حرکت انواع موجودات و وسایل نقلیه از عمده امتیازات کاربرد این تکنولوژی محسوب می گردد. دوربین مداربسته ای که به فناوری ردیابی سوژه مجهز می باشد نسبت به سایر دوربین ها رفتاری هوشمندانه تر از خود به نمایش می گذارد. استفاده از این تکنولوژی در پارکینگ ها، موزه ها، سالن های تفریحی و فروشگاه ها سبب افزایش ضریب ایمنی می شود.

سیستم ردیابی هوشمند سوژه یا Auto Tracking چیست؟

دوربین های مداربسته ای که مجهز به فناوری سیستم ردیابی هوشمند سوژه یا Auto Tracking در دوربین مداربسته هایک ویژن هستند بسیار قابل اطمینان می باشند. این دوربین ها با استفاده از موتور الکتریکی که در آنها تعبیه شده است امکان گردش 360 درجه ای را دارا می باشند. بدین ترتیب دوربین امکان رصد و ثبت تصاویر را برای کاربران فراهم می نماید. شما با استفاده از این فناوری قادر می باشید تا جای ممکن بر روی سوژه مورد نظرتان زوم نمایید. این فرایند بدون اینکه از کیفیت تصویر ارسال شده برای شما کاسته شود انجام می شود. شما قادر هستید با فناوری زوم و ردیابی سوژه فاصله خود تا مورد تحت نظارت خود را به شدت کاهش دهید.

سیستم ردیابی هوشمند سوژه یا Auto Tracking در هایک ویژن

دلیل استفاده از این فناوری ها در دوربین های مداربسته چیست؟

دوربین های PTZ با داشتن فناوری چرخش 360 درجه ای قادر به رصد محدوده ی وسیعی می باشند. اما زمانی که بحث بر سر نظارت و رصد موجودات متحرک در منطقه تحت کنترل پیش آید کاربر موظف است تا برای فرایند نظارت برخی تنظیمات را به صورت دستی انجام دهد. این امر می تواند بسیار زمانبر باشد و حتی درصد اطمینان از نتایج حاصله نیز به میزان کمی است. این امر در فضاهای وسیع که تحت نظارت می باشند چندان کاربردی نمی باشد.

در نتیجه تصاویر ثبت شده می تواند تا حدودی غیر قابل اطمینان باشد. در برخی از فضاها کوچکترین تحرکی برای کاربران سیستم های امنیتی به منزله ی یک زنگ خطر می باشد. موزه ها یکی از مراکزی است که نیاز به کنترل دقیق و حساب شده دارند بی توجهی به امنیت این فضا امکان وقوع جرم را افزایش می دهد.

این دوربین ها با توانایی تجزیه و تحلیل تصاویر قادر می باشند شما را در کنترلی هوشمندانه و دقیق یاری نمایند. سیستم ردیابی هوشمند سوژه یا Auto Tracking در هایک ویژن برای کاربران تصاویری دقیق و با اطمینان را تهیه و ثبت می نمایند.

بررسی برخی از امکانات در این دوربین ها

شما با استفاده از فناوری های جدید مانند سیستم ردیابی هوشمند سوژه یا Auto Tracking در دوربین مداربسته هایک ویژن می توانید محدوده ی تحت نظارت خود را با اطمینان کامل رصد نمایید. دوربین های PTZ شما را قادر می سازند تا تحرکات مشکوک در محدوده ی تحت نظارت شان را به راحتی ردیابی نمایید و در  صورت نیاز با آن مقابله کنید. استفاده از این دوربین ها در مکان هایی که دارای حالتی پایدار می باشند بسیار مناسب تر است.

توانایی فعالیت و ردیابی در این دوربین ها به این شکل می باشد که با تغییر در پیکسل های ارسال شده از شی، دوربین به صورت اتوماتیک عمل نظارت را انجام می دهد. البته با تمام مواردی که به عنوان حسن و مزیت برای این دوربین ها ذکر شده است باید بدانید که برخی از معایب نیز در استفاده از این سیستم وجود دارد.

برای مثال تصور نمایید دو شی در یک زمان وارد محدوده ی دید دوربین مداربسته می گردد و در جهت عکس یکدیگر حرکت می نمایند در این شرایط دوربین مداربسته به رصد شی بزرگتر می پردازد. همچنین در شرایطی که دوربین شی متحرکی را تعقیب می نماید اگر آن شی به حالت سکون درآید دوربین از رصد آن شی ممانعت می نماید و به حالت اولیه خود باز می گردد. در نهایت تمامی این موارد سیستم ردیابی هوشمند سوژه یا Auto Tracking در دوربین مداربسته هایک ویژن به شما امکان یک نظارت دقیق و هوشمندانه را خواهد داد.

سیستم ردیابی هوشمند سوژه یا Auto Tracking در هایک ویژن