بسیاری از سارقان به فکر یافتن روش از کار انداختن دوربین مداربسته می باشند. دوربین مداربسته امروزه بخش جدایی ناپذیر در سیستم های امنیتی محسوب می گردد. وجود اشکال در ساختار این سیستم های امنیتی می تواند به طور کامل پرسه نظارت و مدیریت بناهای اقتصادی و مسکونی را دگرگون نماید. در نتیجه همواره کاربران دوربین های مداربسته موظف هستند تا با انجام بررسی های دوره ای از سلامت این ادوات اطمینان حاصل نمایند. اما همانگونه که به آن اشاره شد این تجهیزات در پیشگیری از وقوع جرم بسیار با اهمیت می باشند. در نتیجه با از کار افتادن این سیستم های نظارتی احتمال لو رفتن مجرمان در صحنه ی جرم به شدت کاهش می یابد.

روش از کار انداختن دوربین مداربسته

کلیاتی در زمینه از کار انداختن دوربین مداربسته

یکی از مواردی که باید همواره در نظر داشته باشید این است فناوری های نظارتی همواره در حال توسعه می باشند. این امر باعث شده تا مجرمان نیز به دنبال روش هایی برای نا کارآمدی این سیستم ها باشند. آنها با مطالعه فناوری موجود در انواع دوربین مداربسته به دنبال راهکارهایی مطمئن برای جلوگیری از کارایی این سیستم های نظارتی می باشند. در نتیجه در اولین گام بعد از تهیه دوربین مداربسته حتما آن را مورد بررسی قرار دهید. این کنترل اولیه باعث می شود تا مشکلی در بخش فنی و نرم افزاری دوربین وجود نداشته باشد. همچنین این امر شما را در جلوگیری از وقوع جرم بسیار یاری خواهد نمود. شما با شناخت و آگاهی بیشتر از این روش ها قادر به پیشگیری از وقوع آنها می باشید.

سارقان همواره برای از کار انداختن دوربین های مداربسته تلاش می نمایند. شرکت های تولید کننده تجهیزات امنیتی همواره در تلاش می باشند تا به ارتقاء فناوری های به کار رفته در دوربین های خود بپردازند. این امر احتمال خطر ناشی از خرابی های سارقان را بسیار کاهش می دهد. بهبود فناوری به کار رفته در دوربین های مداربسته  امکان دسترسی های خارجی به سیستم های نظارتی را کاهش می دهد. یکی از بهترین روش های پیشگیری از کار انداختن دوربین مداربسته استفاده از تجهیزاتی با برند معتبر و فناوری های روز دنیا می باشد.

روش از کار انداختن دوربین مداربسته

معرفی برخی از روش از کار انداختن دوربین مداربسته

برای از کار انداختن دوربین مداربسته روش های زیادی وجود دارد. در این متن به طور مختصر برخی از این روش ها را به شما معرفی خواهیم نمود. استفاده از نرم افزارها برای از کار انداختن دوربین مداربسته، هک نمودن دوربین مداربسته با استفاده از تجهیزات هوشمند مانند لپ تاپ و یا گوشی، به وجود آوردن پارازیت و نویز در دوربین مداربسته و همچنین قطع نمودن برق دوربین های مداربسته همگی از روش های متداول برای این امر می باشند. استفاده سارقان از روش های از کار انداختن دوربین مداربسته سبب بروز خسارت به کاربران این سیستم ها می شود. همچنین شناخت این روش ها توسط کاربران در ایمن سازی تجهیزات امنیتی بسیار الهام بخش می باشد.

کاربرد نرم افزارهای تخصصی برای از کار انداختن دوربین های مداربسته

اغلب سارقان نسبت به این روش ها شناخت بسیار خوبی دارند. یکی از روش های متداول در از کار انداختن دوربین های مداربسته استفاده از نرم افزارهای تخصصی برای این امر می باشد. استفاده از این نرم افزارها باعث می شود تا دوربین در کمترین زمان توانایی خود را از دست بدهد و قادر به ارسال تصاویر نباشند. البته وجود تکنولوژی پیشرفته در این نرم افزار یکی از عوامل مهم در تاثیرگذاری سریع آنها در از کار انداختن دوربین مداربسته می باشد.

با ورود تکنولوژی جدید به عرصه تولید دوربین سارقان نیز در حال ارتقاء فناوری های تکنولوژیکی جهت از کار انداختن این سرویس ها می باشند. این امر باعث می شود تا همواره شرکت های تولید کننده دوربین های مداربسته به دنبال ارتقاء فناوری های خویش در جهت کاهش نفوذ بدافزار به سیستم های امنیتی تولید شده توسط خود باشند.

روش از کار انداختن دوربین مداربسته

از کار انداختن دوربین مداربسته با هک نمودن آن

یکی دیگر از روش های از کار انداختن دوربین مداربسته استفاده از برنامه های هک در گوشی های اندروید می باشد. این روش از ساده ترین روش هایی می باشد که برای از کارانداختن دوربین مداربسته مورد استفاده قرار می گیرد. سارقان با استفاده از برنامه های هک که در گوشی های خود دارند به ارسال فرکانس هایی برای دوربین مداربسته اقدام می نمایند. این امر سبب تداخل در فرکانس های دریافت شده توسط دوربین می شود و کارایی آن را مختل می نماید. در نتیجه دوربین مداربسته قادر به دریافت و انتقال تصاویر نمی باشد. البته در نمونه های جدید دوربین های مداربسته تکنولوژی هایی تعبیه شده است که به کمک آنها دوربین قادر به دریافت و مقابله با این فرکانس ها می باشد. در نتیجه برنامه هک بر روی این دوربین ها تاثیر گذار نمی باشد.

از کار انداختن دوربین مداربسته با استفاده از نویز در دوربین

شناخت روش از کار انداختن دوربین مداربسته می تواند بسیار به پیشگیری و مقابله با انواع تهاجمات به سیستم های امنیتی تاثیر گذار باشد. یکی دیگر از روش های از کار انداختن دوربین مداربسته ایجاد نویز در تصویر دوربین مداربسته می باشد. در این روش سارقان با ارسال نویز در محدوده دوربین مداربسته باعث ایجاد خطوط بسیار آشفته در تصویر ارسال شده توسط دوربین مداربسته می گردند. این امر سبب می شود تا دوربین قادر به دریافت تصاویر و ارسال آنها نباشد. برای مقابله با این روش شما می توانید از دوربین های مداربسته ای که مقاومت بالایی در برابر نویز دارند استفاده نمایید. کاربرد این روش به میزان زیادی در جلوگیری از این روش از کار انداختن دوربین مداربسته موثر می باشد.

روش از کار انداختن دوربین مداربسته

روش از کار انداختن دوربین مداربسته به وسیله قطع نمودن برق

روش دیگری که برای از کار انداختن دوربین مداربسته مورد استفاده قرار می گیرد قطع نمودن برق کل ساختمان می باشد. سارقان می توانند با قطع نمودن برق کل ساختمان دوربین های مداربسته را از کار بیندازند و مانع ضبط تصاویر توسط آنها شوند. البته کاربران می توانند با استفاده از روش های ساده ای مثل استفاده از برق اضطراری در کل ساختمان و یا به کار بردن یک منبع تغذیه مستقل و یا باطری برای هر دوربین مداربسته مانع وقوع این مشکل شوند. کاربرد این روش ها باعث بی اثر شدن نیرنگ جنایتکاران و به دام افتادن آنها می شود. در نتیجه شما با شناخت روش از کار انداختن این دوربین ها به راحتی قادر به مقابله با این روش ها می باشید.

روش از کار انداختن دوربین مداربسته

از کار انداختن دوربین با کاور نمودن آن

برخی از سارقان برای از کار انداختن ضبط و ثبت تصویر توسط دوربین مداربسته از روش های بسیار ساده ای استفاده می نمایند. آنها با کور کردن دوربین مداربسته از ضبط تصویر جلوگیری می نمایند. برای کور کردن لنز دوربین روش های گوناگونی وجود دارد. اما به طور کل از پرکاربردترین روش های کور کردن دوربین مداربسته می توان به استفاده از اسپری رنگ بر روی لنز دوربین اشاره نمود. گاهی سارق با قرار گرفتن در نقطه کور دوربین مداربسته یعنی همان قسمت زیرین دوربین اقدام به پوشاندن دوربین با هر وسیله ای مانند پارچه می نماید. در روش دیگر سارقین برای کور کردن دوربین مداربسته از یک منبع نور که به طور مستقیم به لنز دوربین مداربسته می تابد استفاده می نمایند.

اشعه مادون قرمز، لیزر و یا چراغ قوه برخی از وسایلی می باشند که در این روش مورد استفاده قرار می گیرند. برای از کار انداختن دوربین مداربسته روش های دیگری مانند ایجاد شوک الکتریکی به دوربین، آسیب فیزیکی به دوربین با پرتاب شی به سمت دوربین مداربسته و یا قطع نمودن کابل ارتباطی در دوربین می باشند. همگی این روش ها از جمله روش از کار انداختن دوربین مداربسته تلقی می گردند که امروزه توسط سارقین مورد استفاده قرار می گیرند.

نرم افزار از کار انداختن دوربین مداربسته با گوشی اندروید

برای پاسخ به این سوال باید گفت که در حال حاضر نرم افزار از کار انداختن دوربین مداربسته با گوشی اندروید وجود ندارد وقتی شما دقت کنید میبینید خیلی از جاها  در تیتر های خود همچین مطلبی قرار دادند یا برای مثال مینویسند هک دوربین مداربسته با گوشی اندروید در مورد این مسئله همانطور که در مقاله های قبلی ما خوندید همچین امکانی برای کاربران تعیین نشده و برنامه ای تحت عنوان برنامه هک دوربین مداربسته با گوشی اندروید وجود ندارد.

هرچند که امروزه بسیاری از کاربران تمام کار های روزمره خود را با گوشی خود انجام میدهند اما از کار انداختن دوربین مداربسته با گوشی غیر ممکن است.

پارازیت انداختن روی دوربین مداربسته

پارازیت انداختن روی دوربین مداربسته امری امکان پذیر است و از طریق اختلال در شبکه و همچنین عامل های مختل کننده دوربین مداربسته به راحتی میتوان اختلال ایجاد کرد و این امر به کاربران این اجازه را میدهد که نویز انداختن روی دوربین مداربسته امری ناممکن نباشد.