شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که برای نظارت بر محیط زندگی و کسب و کار خود نیازمند به نصب دوربین مداربسته شده باشید. نصب دوربین مداربسته به کامپیوتر و لپ تاپ به ویژه در مدل هایی که تحت شبکه فعالیت می نمایند برای کاربر امکاناتی را ایجاد می نماید. برای مثال کاربر قادر است تا در فواصل دور و در بازه های زمانی متفاوت بر محیط نظارت داشته باشد. البته باید به این امر دقت داشته باشید که اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر و لپ تاپ به برخی عوامل وابسته می باشد. نوع دوربین (آنالوگ و دیجیتال بودن) و حتی برند دوربین های مداربسته از عواملی هستند که در این امر تاثیرگذار می باشند. در این مقاله به طور مختصر به بیان کلیاتی در زمینه نحوه ی نصب انواع دوربین مداربسته به کامپیوتر و لپ تاپ خواهیم پرداخت.

روش اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر و لپ تاپ

بررسی روش اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر و لپ تاپ

برای نصب دوربین مداربسته به کامپیوتر و لپ تاپ روش های متفاوتی وجود دارد. همچنین روش نصب دوربین به ابزار های هوشمند کاملا به نوع دوربین و روش های اتصال آن وابسته می باشد. برای مثال در برخی از دوربین های مداربسته ما شاهد هستیم که اتصال در دوربین با کابل های کواکسیال صورت می پذیرد. این در حالی است که در برخی دیگر از این ادوات نظارتی اتصال از طریق کابل USB انجام می شود. برای تعیین بهترین روش نصب دوربین به کامپیوتر و لپ تاپ ابتدا بهتر است که به تمام موارد توصیه شده توسط شرکت سازنده توجه نمایید. غالبا این اطلاعات به صورت کاملا دقیق در کاتالوگ محصول ثبت و در اختیار کاربران قرار می گیرد. در برخی از دوربین های مداربسته اتصال از طریق روتر ها صورت می پذیرد.

در این شرایط نیاز است تا شما اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر و لپ تاپ را از طریق یک پورت به روتر اختصاصی مدیریت نمایید. در نهایت اتصال روتر دوربین مداربسته به کامپیوتر و یا لپ تاپ خود را انجام دهید.

آموزش گام به گام اتصال دوربین های مداربسته به کامپیوتر و لپ تاپ

برای اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر و لپ تاپ نیاز است تا شما نرم افزارهای طراحی شده برای اتصالی امن میان لپ تاپ و دوربین مداربسته بر روی سیستم مانیتورینگ خویش نصب نمایید. شما با امتحان برخی از فناوری های موجود در دوربین مداربسته مانند فناوری تشخیص چهره می توانید از نصب درست این نرم افزار ها اطمینان حاصل نمایید.

روش اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر و لپ تاپ

اتصال دوربین مداربسته تحت شبکه به کامپیوتر و لپ تاپ بدون وجود هرگونه اتصال به اینترنت

در این روش اتصال بدون نیاز به اینترنت کاربر سیستم امنیتی قادر است تا دوربین مداربسته تحت شبکه یا فناوری IP را بدون تماس مستقیم با اینترنت به یکی از ادوات هوشمند مانند کامپیوتر و لپ تاپ که تحت ویندوز های 10، 1/8، 8، 7، XP و ویستا هستند متصل نماید. توجه داشته باشید که شما با مطالعه ی این بخش  قادر خواهید بود اتصالی درست را بین دوربین و کامپیوتر خود به وجود آورید. شما این عمل را بدون نیاز به دستگاه های ذخیره کننده تصویر، روترها و یا حتی اینترنت انجام خواهید داد. این امر می تواند به شما در کاهش هزینه ها کمک شایانی نماید.

برای انجام اتصال میان کامپیوتر و دوربین مدار بسته بدون حضور اینترنت شما به برخی وسایل ضروری در این پروسه نیاز دارید. اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر و لپ تاپ بدون نیاز به اینترنت با کمک وسایلی که به آنها اشاره خواهد شد صورت می پذیرد. دوربین مداربسته تحت شبکه، آداپتور دوربین، کامپیوتر و در نهایت کابل شبکه وسایلی هستند که در ایجاد این زنجیره ارتباطی نقش مهمی را ایفا می نمایند.

اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر و لپ تاپ

شارژ نمودن دوربین مداربسته و نصب کابل

در اولین گام برای اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر و لپ تاپ نیاز است تا شما از شارژ بودن دوربین مداربسته مطمئن شوید. وجود آداپتور در دوربین های تحت شبکه الزامی می باشد. در نتیجه همواره در کنار دوربین های تحت شبکه آداپتور هم دیده می شود. در دوربین های مداربسته POE این امر صدق نمی نماید. در نتیجه شما خود وظیفه دارید تا برای دوربین مداربسته یک آداپتور کاملا مناسب تهیه نمایید. در ادامه روند اتصال شما از کابل های کواکسیال برای برقراری ارتباط بین دوربین مداربسته و کامپیوتر استفاده خواهید نمود. برای این منظور یک سر کابل را وارد پورت موجود در دوربین که به اتصال شبکه اختصاص دارد نمایید. و در نهایت سر دیگر کابل را نیز به کامپیوتر خود وصل کنید. در طی انجام این فرایند حتما از آفلاین بودن دوربین مداربسته خویش اطمینان کسب نمایید.

در این مرحله اتصال اولیه انجام شده است. اما برای نمایش تصاویر دوربین بر روی کامپیوتر نیاز است تا شما به اسکن آدرس IP دوربین مداربسته مبادرت نمایید. در نهایت نیاز است تا شما آدرس IP دوربین خود را با آدرس IP کامپیوتر شخصیتان مچ نمایید. برای انجام این عمل روش های کاملا متفاوتی وجود دارد که در نهایت همگی آنها سبب برقراری این ارتباط بین IP کامپیوتر شخصی و دوربین مداربسته می گردند.

اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر و لپ تاپ

برخی نکات قابل توجه در پروسه اتصال دوربین به کامپیوتر

در نظر داشته باشید که با انجام تمامی مراحل یاد شده در متن ما به راحتی قادر به اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر و لپ تاپ می باشید. در کنار تمامی مزایایی که این اتصال برای کاربر به ارمغان می آورد ما شاهد وجود برخی معایب نیز می باشیم. در ایجاد اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر و لپ تاپ کاربر می تواند به طور مستمر عمل نظارت بر محیط زندگی و کسب و کار خود را مدیریت نماید. اما این اتصال برای دوربین مداربسته می تواند برخی نقایص را به وجود آورد. برای مثال با توجه به این که اتصال بدون حضور هر گونه روتری انجام  شده است دوربین مداربسته قادر به استفاده از فناوری های هشدار دهنده مانند آلارم خطر نمی باشد.

حال باید به این نکته توجه داشته باید که اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر و لپ تاپ در شرایطی که دوربین IP را از طریق راه دور می خواهید به کامپیوتر وصل نمایید به وسیله روتر خود دوربین و یا وای فای شخصی خود باید انجام شود. توجه داشته باشید که تنها تفاوت ادوات مورد نیاز در این روش با روش قبل در وجود روتر می باشد. مانند روش قبل در این روش نیز الزام است تا دوربین به طور کامل توسط آداپتور شارژ شده باشد. در نهایت با استفاده از کابل سیم و روتر  اتصال دوربین را مدیریت نمایید.

اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر و لپ تاپ

در ابتدا برای اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر و لپ تاپ نیاز است تا شما با کمک کابل شبکه دوربین را از طریق روتر های تعبیه شده در دوربین مداربسته متصل نمایید. در نظر داشته باشید که هیچ یک از دوربین های مداربسته قادر به پوشش دهی اتوماتیک هیچ شبکه ای نمی باشند. در نتیجه این فرایند باید به صورت دستی و با انجام تنظیمات مورد نیاز برای سیستم انجام پذیرد. در این روش به جای اتصال مستقیم به کامپیوتر و دوربین اتصال به روتر های موجود در سیستم صورت می پذیرد.

برای انجام فرایند اتصال بین دوربین و کامپیوتر های شخصی شما نیاز دارید تا تنظیمات را به صورت کامل و اصولی مدیریت نمایید. گاهی نیاز است تا شما دوربین های مداربسته خویش را توسط سیستم دیگری بررسی نمایید. در این شرایط شما باید در منوی تنظیمات شبکه برخی از گزینه ها را فعال نمایید. شما در این روش تنها لازم است که به معرفی UID خود بپردازید. در نهایت با انجام این فرایند شما قادر به نظارت بر روی دوربین های مداربسته خویش می باشید. رعایت و توجه به تمامی نکات قید شده در متن به شما این امکان را می دهد که  اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر و لپ تاپ با نظم دقیقی صورت پذیرد. در این حالت دوربین نیز قادر به استفاده از  شبکه اینترنت برای برقراری ارتباط بین چند وسیله هوشمند به طور همزمان می باشد

اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر و لپ تاپ

اتصال مستقیم دوربین مداربسته به کامپیوتر

اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر امری است که همه کاربرانی که از دوربین مداربسته استفاده میکنند باید بدانند که شرکت هایی که در زمینه ساخت و عرضه دوربین مداربسته و متعلقات آن فعالیت میکنند. و برای این کار اول باید اتصال دوربین مداربسته به اینترنت را برسی کنیم.