اجسام همواره در حال دریافت انرژی حرارتی و بازتابش این انرژی به سطح محیط می باشند. این جابجایی انرژی همواره در جریان می باشد. اما نکته قابل توجه در این فرایند این است که این جابجایی انرژی توسط چشم انسان ها قابل مشاهده نیست. همپنین میزان انرژی ساطع شده از موجودات زنده بسیار بیشتر از اجسام بی جان می باشد. شرکت بزرگ هایک ویژن به عنوان یک برند پیشگام در تولید فناوری شناخته می شود. این شرکت تلاش نموده است تا با طراحی و افزودن سنسورهای حرارتی به ارتقاء تجهیزات امنیتی تولیدی خود بپردازد.

معرفی دوربین های حرارتی هایک ویژن

معرفی کلی دوربین حرارتی

دوربین های حرارتی در نحوه ی عمل کاملا با دوربین های مداربسته معمولی تفاوت دارند. در این دوربین های مداربسته کاربر محیط تحت نظارت خود را با انرژی ساطع شده از موجودات مورد بررسی قرار می دهد. این در حالی است که دوربین های معمولی این عمل را با دریافت و تابش نور مستقیم انجام می دهند. همین امر باعث شده است تا دوربین های حرارتی را تحت عنوان دوربین های ترمال بنامند. این دوربین ها قادر به ثبت فعالیت هر موجودی که دمایی بالاتر از صفر درجه سانتی گراد داشته باشد هستند.

این دوربین مداربسته ی خاص به کاربر تصویر واضحی را نمایش نمی دهد. در نتیجه شما تنها قادر به دریافت تصاویر بصری می باشید که از اختلاف دمای موجودات با محیط اطراف حاصل شده است. با افزایش اختلاف دمای بین موجود زنده و محیط تنوع رنگ ها در تصویر افزایش می یابد. این امر سبب می شود تا کاربر تصاویر واضح تری را دریافت نماید. این دوربین ها در فعالیت های خاص مانند حفاظت و حراست از مرزها، فعالیت های نظامی و امنیتی و حتی کنترل فضای طبیعی و بکر جنگل ها مورد استفاده قرار می گیرد.

معرفی دوربین های حرارتی هایک ویژن

با دوربین های حرارتی هایک ویژن آشنا شوید

هایک ویژن در زمینه تولید دوربین های حرارتی بسیار فعال می باشد. این شرکت توانسته است تا رنج گسترده ای از محصولات حرارتی را تولید و روانه بازار مصرف نماید. این شرکت از دانش گسترده ی خود در زمینه تولید محصولات نظارتی بهره برده است تا با تولید دوربین های حرارتی نیاز مصرف کنندگان را در بالاترین سطح تامین نماید. هایک ویژن با تولید مجموعه ی متنوعی از دوربین های حرارتی یکی از شرکت های قابل اعتماد در این زمینه می باشد. تولید محصولات تک سنسوری و یا دو سنسوری و حتی تولید دوربین های اسپید دام هایک ویژن با توانایی ثبت تصاویر معمولی و حرارتی جهشی بزرگ در تولید محصولات نظارتی می باشد.

این شرکت به کاربران سیستم های امنیتی فرصت های جدیدی در راستای افزایش امنیت و آسایش می دهد. برای مثال برخی از دوربین های مداربسته این شرکت هم از فناوری نمایش تصاویر با سنجش حرارتی بهره برده است.  همچنین با دریافت نور محیط به ارسال تصاویری کاملا واضح  می پردازد. در صورت ردیابی حرارتی شی و یا موجودی در محیط تحت کنترل سیستم نظارت نوری به یاری دوربین مداربسته می آید و به ثبت تصاویر می پردازد. حتی در بحث مدیریت فضاهای طبیعی مانند جنگل ها و مراتع دوربین های حرارتی قادر هستند در شرایط بحرانی مانند وقوع آتش سوزی کاربران سیستم های نظارتی را از این اتفاق مهم آگاه نمایند.

کاربرد دوربین مداربسته حرارتی

همانگونه که به آن نیز اشاره نمودیم دوربین های حرارتی را می توان در بسیاری از پروژه های امنیتی و حفاظتی مورد استفاده قرار داد. استفاده از این دوربین ها در پروژه های امنیتی مانند کنترل مرزها و یا حتی جنگ ها بسیار دیده می شود. کاربران نظامی این دوربین ها با رصد فضای امنیتی خود مانند مرزها وجود تحرکات مشکوک را ردیابی و در جهت مبارزه با آن اقدام می نمایند. از این دوربین ها در فعالیت های نظارتی مانند کنترل بنادر، کارخانه ها و یا کسب و کارهای بزرگ نیز بهره می برند. کارایی دیگری که برای دوربین های حرارتی می توان نام برد نظارت بر محیط زیست و بررسی برخی از گونه های در حال انقراض می باشد. همچنین از این وسیله در امر نظارت بر حوادث طبیعی مانند آتش سوزی نیز می توان استفاده نمود.

معرفی دوربین های حرارتی هایک ویژن

ویژگی های قابل اشاره در دوربین های مداربسته حرارتی

دوربین های حرارتی برای کاربران خود امتیازات فراوانی را به ارمغان می آورند. برای مثال این دوربین ها قادر هستند که موجودات متحرک در محیط تحت نظارت خود را بیابند و آنها را مورد رصد قرار دهند. کاربران دوربین های حرارتی می توانند از امتیازاتی مانند تشخیص هوشمند و ردیابی هوشمند که در دوربین های حرارتی موجود می باشد بهره ببرند. این دوربین ها می توانند حرارت های بسیار بالا را نیز به راحتی دریافت و ثبت نمایند از این ویژگی در رصد محیط های طبیعی می توان بسیار بهره برد. انعطاف پذیری بالا، رزولوشن خوب و با کیفیت، توانایی تشخیص نفوذ به منطقه تحت نظارت و قابلیت کاهش نویز از دیگر ویژگی هایی است که در این سیستم های نظارتی مشاهده می شود.

معرفی دوربین های حرارتی هایک ویژن

معرفی چند مدل از دوربین های حرارتی هایک ویژن

تا به اینجا سعی نمودیم تا شما عزیزان با دوربین های حرارتی هایک ویژن بیشتر آشنا شوید. شناخت این محصولات به کاربران سیستم های امنیتی کمک می نماید تا به بهترین انتخاب در زمینه محصولات امنیتی دست یابند. در ادامه به معرفی چند نمونه از دوربین های حرارتی هایک ویژن که دارای کارایی بالایی می باشند خواهیم پرداخت. یکی از جدیدترین محصولات شرکت هایک ویژن در زمینه تولید دوربین های حرارتی  DS-2TD1217-2/3/6/V1 می باشد. این دوربین مداربسته علاوه بر توانایی دریافت حرارت در محیط قادر به ارسال آلارم های هشدار دهنده نیز می باشد. شما می توانید از این فناوری در جهت نظارت بر کارخانه ها و انبارها استفاده نمایید. در این دوربین تکنولوژی تشخیص هوشمند حریق به کار رفته است که می تواند در صنایع بسیار کاربردی باشد.

نمونه ای دیگر از دوربین های مداربسته حرارتی هایک ویژن مدل DS-2TD2117-3/6/V1 می باشد. در این مدل نیز شما شاهد تکنولوژی تشخیص حرارت و همچنین توانایی تجزیه و تحلیل هوشمند رفتارها می باشید. این دوربین های مداربسته مجهز به هوش مصنوعی می باشند در نتیجه آنها توانایی یادگیری فراوانی دارند. این فناوری به کار رفته در دوربین مداربسته به کاربر امکان می دهد تا تشخیص دهد حرارت ساطع شده در محیط مربوط به انسان، وسیله نقلیه و یا حتی دود سیگار می باشد. دوربین های حرارتی تولید شده توسط شرکت هایک ویژن دارای تنوع بالایی می باشند. زمانی که شما با دوربین های حرارتی هایک ویژن بیشتر آشنا شوید می توانید بهترین بهره را از این محصولات ببرید.

معرفی دوربین های حرارتی هایک ویژن

دیگر کاربرد های دوربین مداربسته حرارتی

در کنار تمام کارایی هایی که برای این ادوات نظارتی قید شد دوربین های حرارتی را در بسیاری از فرایند های دیگر نیز می توان مورد استفاده قرار داد. برای مثال یکی از موقعیت هایی که دوربین حرارتی را در آن مورد استفاده قرار می دهند در سیستم های نظارتی پهپادها می باشد. استفاده از این فناوری در پهپادها به کاربران امکان دسترسی بیشتر و کاربردی تر به منطقه تحت نظارت را می دهد. همانگونه که به آن نیز اشاره شد از دوربین های حرارتی می توان در نظارت بر حیات وحش نیز استفاده نمود. کاربرد این دوربین به کاربر امکان می دهد تا جابجایی مداوم موجودات ساکن در منطقه را به طور دقیق و کامل رصد نماید.

استفاده از دوربین های حرارتی برای کاربران سیستم های نظارتی مزایایی را به وجود می آورد. شما می توانید از این دوربین ها در فضاهایی که فاقد نور می باشد به راحتی استفاده نمایید. وجود سیستم های ترمال به کاربر کمک می نماید تا در این شرایط باز هم قادر به کنترل محیط باشد. در نهایت زمانی که شما با دوربین های حرارتی هایک ویژن بیشتر آشنا شوید می توانید از مزایای کاربرد آن در زندگی و کسب و کار خود بهره مند گردید. این دوربین ها نیز مانند سایر سیستم های نظارتی به افزایش ضریب ایمنی محیط کمک می نماید.

معرفی دوربین های حرارتی هایک ویژن