معرفی لوله فلکسی و کاربرد آن در دوربین مداربسته برای کاربران سیستم های امنیتی امری بسیار ضروری و مهم می باشد. عدم شناخت وسایل و ادوات لازم برای نصب و راه اندازی یک سیستم امنیتی می تواند منجر به کم اهمیت جلوه نمودن این اجزاء و در نتیجه بی توجهی نسبت به استفاده از آن وسیله گردد. در دراز مدت عدم کاربرد این ادوات می تواند سبب خسارات زیادی برای کاربران سیستم های امنیتی شود.

در زمان معرفی لوله فلکسی و کاربرد آن در دوربین مداربسته می توان اینگونه بیان نمود که در واقع این لوله ها برای محافظت از کابل های تعبیه شده در سیستم امنیتی طراحی و تولید گردیده اند. انعطاف پذیری بالای این لوله ها از مزایای مهم کاربرد آنها در نصب سیستم های امنیتی می باشد. این لوله ها را برخی با لوله های خرطومی که در صنعت برق استفاده می شوند اشتباه می گیرند. اما باید بدانید که این لوله ها در جنس تشکیل دهنده با لوله های خرطومی تفاوت دارند. لوله های فلکسی از جنس فلز می باشند که بر سطح آنها روکش های گالوانیزه تعبیه شده است.

لوله فلکسی و کاربرد آن در دوربین مداربسته

معرفی لوله فلکسی و کاربرد آن در دوربین مداربسته

لوله های فلکسی دارای ساختاری منقطع و گرد می باشند. کابل دوربین مداربسته را در زمان نصب سیستم های امنیتی در داخل این لوله ها قرار می دهند. این لوله ها در نصب دوربین مداربسته بسیار کاربردی می باشند. وجود این لوله ها باعث می شود تا کابل های دوربین در مقابل صدمات فیزیکی که در محیط وجود دارد کاملا در امان باشند. در امان ماندن کابل از صدمات باعث می شود تا روند ارسال تصاویر به صورت پیوسته ادامه یابد و دچار مشکل نشود. البته باید بدانید که استفاده از این کابل ها در بسیاری از صنایع مانند برق و مخابرات دارای سابقه ای بسیار طولانی می باشد.

در نظر داشته باشید که به طور معمول از این لوله ها برای محافظت از کابل های رسانا مانند کابل دوربین مداربسته استفاده می شود. به دلیل مقاومت بالا در برابر شرایط نامساعد جوی از این لوله برای پوشش دهی کابل در فضاهای باز می توان استفاده نمود. از دیگر مزایای استفاده از این لوله ها می توان به جنس بسیار سبک آنها بر خلاف ساختار فلزی آن اشاره نمود. این ویژگی به نصب راحت سیستم های نظارتی کمک شایانی می نماید. این لوله ها را در سایزهای متفاوتی تولید و روانه بازار مصرف می نمایند. از میان تمامی نمونه های این لوله ها سایز های 4، 6، 9، 11، 13، 16، 21، 25 و  در نهایت 100 دارای بیشترین کاربرد می باشند.

لوله فلکسی و کاربرد آن در دوربین مداربسته

معرفی انواع لوله فلکسی

این لوله ها را می توان در ابعاد و اندازه های متنوعی یافت. همچنین ساختار این لوله ها نیز با هم فرق می کند. به طور کلی لوله های فلکسی از نظر ساختار به دو نوع همراه با روکش و بدون روکش گالوانیزه دسته بندی می شوند. لوله های فلکسی که در ساختار خود فاقد هر نوع روکشی می باشند بیشتر در ساختمان ها و  پروژه های توکار استفاده می شوند. این در حالی است که لوله های فلکسی روکش دار به دلیل ساختار پلاستیکی به کار رفته در پوشش سطحی بیشتر در پروژه های اجرایی در فضاهای باز مورد استفاده قرار می گیرد. این پوشش سطحی در لوله های فلکسی سبب افزایش مقاومت آن در برابر شرایط نامساعد جوی مانند باد، باران و تابش مستقیم نور خورشید می شود.

نکته قابل توجه در زمان کاربرد لوله های فلکسی در نصب دوربین مداربسته این است که معمولا برای نصب کابل های تعبیه شده در این سیستم ها از لوله های فلکسی روکش دار استفاده می نمایند. علت این امر نیز به مقاومت بالای این لوله ها در برابر شرایط سخت محیطی و احتمال صدمات فیزیکی به کابل دوربین مداربسته می باشد.

 

لوله فلکسی و کاربرد آن در دوربین مداربسته

معرفی لوله فلکسی فلزی

همانگونه که در متن نیز به طور مختصر به آن اشاره نمودیم معرفی لوله فلکسی و کاربرد آن در دوربین مداربسته برای کاربران سیستم های امنیتی بسیار ضروری  می باشد. شما کم و بیش با انواع مدل های لوله های فلکسی آشنایی پیدا نمودید. در ادامه به طور مختصر به معرفی لوله های فلکسی و کاربرد آن به شما عزیزان خواهیم پرداخت. این لوله های فلزی دارای ساختاری مارپیچ مانند و درهم تنیده می باشند. علت اصلی این امر در شکل قرار گیری در هم تنیده ی لوله های فلزی در کنار یکدیگر می باشد.

این کابل ها را در سیستم نامگذاری جهانی تحت عنوان کابل های FMC می نامند. از این کابل ها به دلیل بافت مقاوم برای بسیاری از پروژه های تجاری و صنعتی استفاده می نمایند. برای پوشش دهی خارجی این لوله ها غالبا از جنس عایق های متفاوتی استفاده می نمایند. برخی از نمونه های این لوله ها دارای ساختاری نسوز می باشند. جنس این لوله ها از فایبرگلاس نسوز با روکش سیلیکونی تقویت شده تشکیل شده است.

لوله فلکسی و کاربرد آن در دوربین مداربسته

لوله های فلکسی پلی اتیلن

نمونه ی دیگر لوله های فلکسی لوله های فلکسی پلی اتیلن می باشند. این لوله ها از سه لایه پلی اتیلنی تشکیل شده است که به صورت مارپیچ در هم تنیده شده است. وجود این لایه های پلی اتیلنی در ساختار لوله فلکسی سبب افزایش مقاومت و پایداری آنها در برابر آسیب ها و صدمات محیطی می گردد. این لوله ها در داخل کشور از قیمت با ثبات تری برخوردار می باشد. علت اصلی این امر در این در تولید مواد اولیه این محصول در داخل کشور می باشد. نمونه های دیگری نیز از این لوله ها وجود دارند که توسط بخش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. لوله پلی استر، لوله های عایق الاستومری و در نهایت لوله های عایق IFD برخی دیگر از نمونه این محصول در بازار مصرف می باشند. شما با شناخت انواع لوله های فلکسی تا حدودی قادر به معرفی لوله فلکسی و کاربرد آن در دوربین مداربسته به کاربران سیستم های امنیتی می باشید.

لوله فلکسی و کاربرد آن در دوربین مداربسته

فواید استفاده از لوله فلکسی در دوربین مداربسته

تا بدین جا ما به خوبی توانسته ایم به معرفی لوله فلکسی و کاربرد آن در دوربین مداربسته بپردازیم. در ادامه به معرفی برخی از فواید استفاده از این ادوات در دوربین مداربسته خواهیم پرداخت. لوله های فلکسی به دلیل وجود ساختار فلزی دارای مقاومت و پایداری بالایی در برابر عوامل خسارت زا می باشد. این لوله ها به دلیل وجود پوشش های گالوانیزه در ساختار خود در برابر حرارت و تابش مستقیم نور خورشید مقاومت بالایی از خود نشان می دهند. همچنین وجود وزن سبک در لوله های فلکسی کاربرد آنها را در پروژه ها راحتتر می نماید. وجود انعطاف پذیری بالای این لوله ها به نصاب این امکان را می دهد تا به راحتی آنها را در حاشیه دیوارها و یا سقف بنا نصب نماید.

لوله فلکسی و کاربرد آن در دوربین مداربستهاستفاده از این لوله ها به کاربران سیستم های امنیتی این اطمینان را می دهد که کابل های موجود در این لوله ها را از هر گونه گزندی حفظ نمایند. شما به راحتی می توانید از این لوله ها در پروژه های روکار استفاده کنید. البته باید در نظر داشته باشید که در صورتی که از این کابل ها حالت توکار استفاده نمایید عمر کابل تا چندین برابر افزایش می یابد. این لوله ها به راحتی می توانند کابل هایی که رسانا می باشند را در برابر عوامل خارجی مانند باد، باران و رعد برق حفظ نمایند. همچنین زمانی که سارقین قصد آسیب رساندن به کابل های استفاده شده در سیستم امنیتی را دارند وجود لوله های فلکسی مانع بزرگی برای آنها می باشد. در نتیجه سیستم های امنیتی را در برابر آسیب های انسانی نیز حفظ می نمایند. در نهایت شما با بررسی تمام نکات قید شده در متن قادر به معرفی لوله فلکسی و کاربرد آن در دوربین مداربسته خواهید بود.

لوله فلکسی و کاربرد آن در دوربین مداربسته