یکی از موضوعاتی که می تواند نقش بسزایی در کارایی سیستم های امنیتی ایفا نماید انتخاب بهترین مکان و ارتفاع برای نصب دوربین مداربسته می باشد. انتخاب ارتفاع مناسب برای دوربین مداربسته می تواند نقش مهمی در حفظ امنیت و پوشش کلی منطقه تحت نظارت شما داشته باشد. ارتفاع مناسب برای نصب دوربین وابسته به عوامل گوناگونی می باشد. یکی از این عوامل مهم موقعیت مکانی است که قصد نظارت و کنترل آن را دارید. برای مثال محل و ارتفاع نصب دوربین مداربسته در یک فروشگاه کاملا با محل قرارگیری سیستم امنیتی در یک بزرگراه متفاوت می باشد.

ارتفاع نصب دوربین مداربسته چه مقدار می باشد؟

بهترین ارتفاع نصب دوربین مداربسته چه مقدار می باشد؟

یکی از مهمترین پرسش هایی که ذهن کاربران سیستم های امنیتی را به خود مشغول می نماید این سوال کلیدی است که ارتفاع نصب دوربین مداربسته چقدر است؟ بسیاری از ما برای حفظ امنیت و آسایش جانی و مالی خود و عزیزانمان اقدام به نصب دوربین های مداربسته در فضاهای شخصی و عمومی می نماییم. احساس امنیتی که سیستم های نظارتی به کاربران القاء می نمایند می تواند ضامن سلامت روح افراد نیز گردد. شاید برخی از شما تصور نمایید که نصب دوربین مداربسته کاری راحت است که هر کسی می تواند آن را انجام دهد. برای اصلاح این تفکر خام بهتر است به این موضوع توجه داشته باشید که دامنه رصد دوربین مداربسته غالبا محدوده ای نسبتا محدود می باشد. حال تصور کنید که با انتخاب یک ارتفاع نامناسب و یا حتی یک مکان غلط شما به راحتی می توانید محدوده دید دوربین خود را نیز کاهش دهید.

معمولا دوربین مداربسته ای که در سیستم های امنیتی مورد استفاده قرار می گیرند دارای دو مدل IN DOOR و OUTDOOR می باشند. دوربین های OUT DOOR دارای ساختاری مقاوم و پایدار نسبت به سایر دوربین های مداربسته می باشند. این امر استفاده از این دوربین ها را برای فضاهای باز مانند بزرگراه ها، پارک ها و اتوبان ها مناسب نموده است. نمونه دیگر دوربین مداربسته IN DOOR می باشد که غالبا بر روی سطوح مرتفع مانند دیوارها و سقف بناها نصب می گردند. استفاده از این دوربین ها بیشتر در فضاهای بسته مسکونی و تجاری متداول می باشد. در هر دو نوع دوربین شما نیاز دارید تا به عواملی همچون ارتفاع نصب دوربین مداربسته توجه نمایید. انتخاب مکان اشتباه در زمان نصب دوربین می تواند سبب کاهش وضوح و کیفیت در تصویر ثبت شده توسط دوربین گردد.

ارتفاع نصب دوربین مداربسته چه مقدار می باشد؟

مهمترین دلایل نصب دوربین های مداربسته در ارتفاع

گاهی کاربر بعد از نصب دوربین مداربسته متوجه مشکلات فراوان در تصویر های ارسال شده توسط دوربین می شود. پایین بودن کیفیت و رزولوشن تصویر برخی از این مشکلات می باشند. در این شرایط اولین گامی که نیاز است تا کاربر برای رفع کامل مشکل بردارد کنترل نحوه و ارتفاع نصب دوربین مداربسته است. در واقع نصب درست و اصولی دوربین مداربسته علاوه بر کاهش مشکلات ایجاد شده در تصویر برای کاربران مزایای زیادی را نیز در پی خواهد داشت. حال باز این پرسش که بهترین ارتفاع نصب دوربین مداربسته چه مقدار می باشد؟ در ذهن بسیاری از کاربران شکل می گیرد. در ادامه به بررسی برخی از مزایای نصب دوربین مداربسته در ارتفاع مناسب خواهیم پرداخت.

مزایایی که در نصب درست دوربین برای کاربر ایجاد می گردد

دوربین مداربسته در سیستم های امنیتی نقش چشم را ایفا می نماید. کاربران سیستم های امنیتی با نصب درست و اصولی این تجهیزات عمل نظارت و کنترل بر محیط را پیگیری می نمایند. این دوربین ها معمولا برای رصد 24 ساعته محیط نصب آنها مورد استفاده قرار می گیرند. در شرایطی که مشکل امنیتی در فضای قرارگیری دوربین ایجاد شود کاربر به راحتی و با استفاده از این فناوری ها می تواند در جهت رفع مشکل گام بردارد. البته این امر نیز منوط به انتخاب بهترین ارتفاع برای نصب دوربین مداربسته می باشد. باز هم این پرسش که ارتفاع نصب دوربین مداربسته چه مقدار می باشد؟ در ذهن ایجاد می گردد. کاربران سیستم های امنیتی باید در نظر داشته باشند که بهترین ارتفاع برای نصب دوربین مداربسته شرایطی است که دسترسی دیگران به آن چندان راحت و سهل نباشد. نصب دوربین در ارتفاعات پایین می تواند این امکان را برای مجرمین فراهم نماید که به راحتی در دوربین و یا زاویه دید آن تغییر ایجاد نمایند.

یکی دیگر از مزایای نصب درست دوربین مداربسته حفظ کیفیت و رزولوشن تصاویر ثبت شده توسط دوربین مداربسته می باشد. شما به عنوان کاربر سیستم امنیتی باید همواره به این موضوع توجه نمایید که انتخاب نقطه اشتباه در نصب دوربین مداربسته می تواند بر کیفیت تصویر ثبت شده تاثیرگذار باشد. این امر می تواند بر سایر فناوری های موجود در دوربین مانند فناوری تشخیص چهره در دوربین نیز موثر باشد.

نقش محل و ارتفاع نصب دوربین مداربسته بر کنترل فضای تحت نظارت

بهترین ارتفاع نصب دوربین مداربسته چه مقدار می باشد؟ این پرسش را می توان به عنوان شاه کلیدی برای دریافت بهترین عملکرد از دوربین مداربسته در نظر گرفت. یکی از موضوعات با اهمیت در انتخاب ارتفاع مناسب برای نصب دوربین مداربسته پوشش دهی فضای تحت نظارت کاربر می باشد. عوامل گوناگونی وجود دارد که بر پوشش دهی دوربین مداربسته تاثیرگذار می باشند. لنز دوربین، سنسورهای موجود در آن، استفاده از فناوری های جدید مانند تشخیص چهره و پلاک و همچنین ارتفاع مناسب نصب دوربین همگی از عوامل مهم و کلیدی در این امر تلقی می گردند.

البته در زمان نصب دوربین مداربسته باید به این موضوع نیز توجه داشته باشیم که ما با نصب دوربین در فضاهای خاص نمی توانیم حریم خصوصی دیگران را تحت الشعاع قرار دهیم. اما در کل انتخاب ارتفاع مناسب برای نصب دوربین مداربسته برای دریافت تصاویر با کیفیت و پوشش کامل فضا موثر می باشد. برای مثال در دوربین هایی که از فناوری های دید در شب استفاده می نمایند انتخاب ارتفاع اشتباه برای نصب دوربین می تواند این تکنولوژی و استفاده از آن را تحت الشعاع قرار دهد.

ارتفاع نصب دوربین مداربسته چه مقدار می باشد؟

ارتفاع مناسب نصب دوربین مداربسته بر روی دیوار و سقف

در متن برای شما بیان نمودیم که در کل دو مدل دوربین مداربسته یعنی OUT DOOR و IN DOOR وجود دارد. حال این پرسش را می توان بیان نمود که بهترین ارتفاع نصب دوربین مداربسته چه مقدار می باشد؟ برای روشن شدن پاسخ این پرسش باید به این نکته توجه نمایید که معمولا دوربین های این دور را در بنا ها در سقف ها و یا دیوارها نصب می نمایند. بهترین ارتفاعی که برای نصب دوربین های این دور در نظر گرفته می شود به طور معمول بین 5/2 تا 3 متر می باشد. عدم رعایت ارتفاع مناسب نصب در این دوربین ها می تواند سبب کاهش در کیفیت تصاویر ثبت شده توسط این دوربین ها گردد. همچنین در زمان نصب دوربین به این نکته نیز توجه داشته باشید که ارتفاع نصب دوربین می تواند محدود کننده دسترسی مجرمان به این سیستم های نظارتی باشد.

 

ارتفاع نصب دوربین مداربسته چه مقدار می باشد؟

حال این سوال در ذهن ما شکل می گیرد که در دوربین مداربسته  OUTDOOR بهترین ارتفاع نصب دوربین مداربسته چه مقدار می باشد؟ در این دوربین ها برای در امان ماندن آن از گزند مجرمین معمولا ارتفاعات بالا را برای نصب دوربین مداربسته در نظر می گیرند. البته ارتفاع نصب دوربین کاملا وابسته نوع لنز به کار رفته در دوربین می باشد. بدین صورت که معمولا ارتفاع مورد نظر در دوربین های با لنز ثابت 3 متر در نظر گرفته می شود. حال اگر دوربین مجهز به لنز اپتیکال باشد شما به راحتی می توانید این میزان را به 4 متر نیز افزایش دهید.

حال با شناخت و آگاهی بیشتر شما به راحتی قادر به پاسخگویی به این پرسش که بهترین ارتفاع نصب دوربین مداربسته چه مقدار می باشد؟ می باشید. همانگونه که ارتفاع نصب دوربین حائز اهمیت میباشد کاربران سیستم های امنیتی باید به محل نصب دوربین مداربسته نیز توجه ویژه ای داشته باشند. بی اهمیتی به محل نصب دوربین می تواند سبب سوء استفاده افراد سودجو و مجرمین از سیستم نظارتی گردد. انتخاب بهترین ارتفاع و مکان نصب دوربین مداربسته در واقع ضامن یک سیستم نظارتی پیوسته و ثبت و ضبط تصاویر با رزولوشن و کیفیت بالا توسط دوربین مداربسته می باشد.