در بسیاری از تجهیزات الکتریکی فناوری های به روزی مورد استفاده قرار می گیرد.  توانایی انتقال همزمان اطلاعات و نیروی برق در یک سیستم تحت کنترل شبکه یکی از این فناوری ها می باشد. این فناوری تحت عنوان POE به کاربران سیستم های امنیتی معرفی می گردد. استفاده از این فناوری در دوربین مداربسته بسیار راحت می باشد و شما تنها نیاز است تا سوئیچ استاندارد IEEE802.3af و IEEE802.3at در دوربین مداربسته را فعال نمایید.

همانگونه که به آن اشاره نمودیم دوربین های مداربسته مجهز به فناوری POE از استاندارد IEEE802.3af و IEEE802.3at در دوربین مداربسته پشتیبانی می نمایند. این استانداردها می تواند میزان مشخصی از نیروی برق را برای سیستم امنیتی شما فراهم نماید. برای مثال استفاده از استاندارد IEEE802.3af در دوربین مداربسته می تواند انرژی معادل 5/1 وات را برای شما تهیه نماید. این در حالی است که استاندارد IEEE802.3af در دوربین مداربسته که در سال 2009 تعریف گردید میزان انرژی الکتریکی معادل 5/2 وات را برای دوربین های POE تهیه نمود.

معرفی فناوری POE در دوربین های مداربسته

در دوربین های مداربسته هایک ویژن ما شاهد وجود فناوری های متعددی می باشیم. وجود این فناوری ها در دوربین های هایک ویژن باعث شده تا کارایی و عملکرد دوربین مداربسته بسیار بهبود یابد. یکی از فناوری های به کار رفته در دوربین های مداربسته تکنولوژی POE می باشد. این فناوری در دوربین های مداربسته ای که دارای تکنولوژی IP می باشند این امکان را فراهم می نماید تا به طور همزمان انتقال اطلاعات و تامین برق برای دوربین مداربسته را مهیا نماید. این فناوری دارای مدل های مختلفی می باشد. برای مثال POE INJECTOR، POE MIDSPAN و POE SWITCHES برخی از نمونه های این تکنولوژی می باشد. هر یک از ای فناوری ها در دوربین دارای مزایا و معایبی می باشد که به طور مختصر به آنها خواهیم پرداخت.

معرفی بخش های متعدد فناوری POE در دوربین های مداربسته

همانگونه که در متن نیز به آن اشاره شد فناوری POE دارای مدل های متعددی می باشد که بر اساس نیاز کاربران در سیستم های امنیتی تعبیه می گردند. POE INJECTOR، POE MIDSPAN و POE SWITCHES منابعی از فناوری POE می باشند که برای دوربین مداربسته امکانات گوناگونی را فراهم می نمایند. برای مثال وجود POE INJECTOR در دوربین مداربسته این امکان را ایجاد می نماید که کاربر از طریق اتصال کابل قادر به تامین نیروی برق مورد نیاز توسط سیستم امنیتی باشد.  استفاده راحت، نصب سریع و آسان، قابلیت اتصال به شبکه بدون تغییر در سوئیچ های سیستم و وجود تنوع در این محصول از مزایای کاربرد آن می باشد. این در حالی است که غالبا کاربرد این فناوری برای کاربران سیستم های امنیتی هزینه های بالایی را تحمیل می نماید.

نمونه دیگر POE در سیستم های امنیتی POE MIDSPAN می باشد. وجود این فناوری در دوربین مداربسته باعث می شود تا به طور همزمان توانایی اتصال چند دستگاه به POE و اتصال مستقل POE به یک رابط شبکه فراهم گردد. کاربرد این سیستم هم برای کاربران همراه با مزایا و معایبی می باشد. برای مثال استفاده از این فناوری به دلیل نصب راحت بسیار مقبول می باشد. همچنین کاربر با استفاده از این فناوری قادر به استفاده از منابع تغذیه ی کاملا متناسب با فضا می باشد. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که هزینه های لازم برای نصب و راه اندازی این سیستم نسبت به نمونه های دیگر بسیار کمتر می باشد.

معرفی استاندارد IEEE802.3af و IEEE802.3at در دوربین مداربسته

همانگونه که در این متن نیز به آن اشاره شد استاندارد IEEE802.3af و IEEE802.3at در دوربین مداربسته در واقع دو استاندارد تعریف شده برای فناوری POE در دوربین های مداربسته ای می باشد که مجهز به فناوری POE در دوربین می باشند. یکی از شرکت های بزرگ پیشگام در استفاده از این فناوری شرکت بزرگ و معتبر هایک ویژن می باشد. این شرکت از این فناوری در دوربین های مداربسته تحت شبکه خود استفاده نموده است. با کمک این فناوری دوربین های مداربسته به طور همزمان قادر به انتقال اطلاعات و دریافت انرژی از منبع تغذیه ای کاملا متناسب با فضای دوربین مداربسته می باشد.

شناخت کامل استاندارد IEEE802.3af و IEEE802.3at در دوربین مداربسته به کاربر کمک می نماید تا با شناخت کامل سیستمی را که دارای کارایی بیشتری می باشد را انتخاب و مورد استفاده قرار دهد. در نظر داشت این مطلب که فناوری همواره سبب رشد و توسعه گردیده موید این مطلب می باشد که وجود فناوری POE در دوربین مداربسته در شرایط خاص بسیار به کاربران سیستم های امنیتی کمک می نماید. استفاده از تکنولوژی راهکاری مطمئن برای کسب بهترین بهره در کوتاه ترین زمان ممکن می باشد. استفاده از تکنولوژی های روز دنیا در ادوات و تجهیزات امنیتی مانند دوربین های مداربسته به همین دلیل شکل گرفته است.

استاندارد IEEE802.3af و IEEE802.3at در دوربین مداربسته

معرفی استاندارد IEEE802.3at در دوربین مداربسته

استاندارد IEEE802.3at در دوربین مداربسته یک استاندارد پیشرفته و به روز می باشد. استاندارد IEEE802.3at در دوربین مداربسته را در اغلب موارد ما همراه با فناوری POE مشاهده می نماییم. آنچه که سبب تمایز این استاندارد نسبت به سایر استانداردهای به کار رفته در فناوری های POE می شود این موضوع است که وجود استاندارد IEEE802.3at در دوربین مداربسته سبب افزایش توان ارسالی سیستم به میزان 30 وات است. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که در زمان استفاده از این میزان انرژی دستگاه دارای محدودیت هایی می باشد. در نتیجه شما تنها قادر به استفاده از 5/25 وات از این میزان انرژی دریافت شده می باشید.

همچنین میزان شدت آمپری که برای این جریان تعریف شده است معادل 600 میلی آمپر می باشد. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که همانطور که در متن نیز به آن اشاره شد این استاندارد پیشرفته ترین نوع استاندارد تعریف شده می باشد. این امر بدین معنا است که علاوه بر این استاندارد برای فناوری POE استانداردهای دیگری نیز تعریف شده است. تفاوت عمده در این استانداردها در میزان شدت آمپر و همچنین میزان توان ارسالی توسط دوربین مداربسته می باشد. توجه به این موارد در انتخاب یک دوربین مداربسته بسیار مهم می باشد. در انتخاب نوع استاندارد تناسب آن با منبع تغذیه را درنظر داشته باشید.

معرفی استاندارد IEEE802.3af در دوربین مداربسته

اولین نوع استانداردی که برای فناوری POE در دوربین های مداربسته تعریف شده است استاندارد IEEE802.3af می باشد. در این دو استاندارد ما شاهد وجود تشباهات و تفاوت های فاحشی می باشیم. برای مثال اولین تفاوتی که می توان به آن اشاره نمود میزان توان تولید شده در این استاندارد می باشد. این میزان در استاندارد IEEE802.3af در دوربین مداربسته مقدار مشخص 4/15 وات می باشد. از این میزان انرژی تولید شده توسط فناوری POE در دوربین تنها می توانیم به میزان 95/12 وات را مورد بهره برداری قرار داد. بقیه ی انرژی که توسط این فناوری تولید می شود به طور کامل پرت می شود و در نهایت از دسترس خارج می گردد. نکته دیگری که نیاز است تا مورد توجه قرار گیرد تفاوت فاحش میان شدت جریان در هر دو استاندارد می باشد. به گونه ای که شدت جریان در استاندارد IEEE802.3af در دوربین مداربسته به میزان 350 میلی آمپر تعریف شده است.

معرفی سیستم هایی که قادر به استفاده از استاندارد IEEE802.3af و IEEE802.3at در دوربین مداربسته هستند

همانگونه که قید نمودیم هرگونه سیستمی که دارای فناوری POE می باشد می تواند از استاندارد IEEE802.3af و IEEE802.3at استفاده نماید. تمامی سیستم های مجهز به فناوری POE، دستگاه های وایمکس، دوربین های PTZ، بلندگوهای دیجیتال، تمامی دوربین های مداربسته ای که دارای فناوری IP می باشند و همچنین بعضی از رایانه های شخصی همگی بخش عمده ای از سیستم های مجهز به این فناوری می باشند. توجه داشته باشید که به طور معمول تمامی دوربین های مدرابسته که از شاخصه AP-105 بهره برده باشند قادر به استفاده از این فناوری می باشند. اما در دوربین های مداربسته پرمصرف مانند دوربین های اسپید دام و یا PTZ شما برای استفاده از استاندارد IEEE802.3af و IEEE802.3at در دوربین مداربسته نیاز دارید تا با تنظیمات مورد نیاز در سیستم سوئیچی را که برای این منظور کاربردی می باشد را فعال نمایید.