با گسترش آگاهی امنیتی در سراسر جهان، امنیت با کیفیت بالا و نظارت تصویری به یک نیاز اساسی برای همه کسب و کارها و سازمان ها تبدیل شده است. خواه یک تجارت، صنعت حمل و نقل و هر بخش تجاری یا مسکونی باشید، می بایست سیستم امنیتی را برای محافظت از سرمایه و دارایی خود راه اندازی کنید. از آنجایی که بیشتر جرایم در شب اتفاق می افتد، بهبود کیفیت ویدئو در محیط های کم نور یکی از مهم ترین دغدغه های صنعت نظارت تصویری است. در این مقاله قصد داریم دو فناوری دارک فایتر و لایت فایتر را به شما معرفی کنیم و هر یک از آنها را با هم مقایسه کنیم.

فناوری دارک فایتر در دوربین مداربسته هایک ویژن

هایک ویژن تامین کننده پیشرو در محصولات نظارت تصویری و راه حل های فناوری نوآورانه، دوربین جدید خود را با فناوری دارک فایتر عرضه کرده است. این دوربین وضوح تصاویر را در محیط های کم نور دو برابر می کند. فناوری Hikvision DarkFighterX در سال 2017 در دوربین های مداربسته کلید خورد. این شرکت با الهام گرفتن از عملکرد چشم انسان که از دو لنز استفاده می کند، یک لنز رنگ شی را ثبت می کند و دیگری جزئیات نور را ثبت می کند.

فناوری دارک فایتر

دوربین مداربسته دارک فایتر هایک ویژن تصاویر واضح را با ترکیب دو تصویر ایجاد می کند. به این ترتیب فناوری Darkfighter برای شما امکان دستیابی به تصاویر ضبط شده از رویدادها، با رزولوشن بالا را فراهم می کند. بدون اینکه درصدی از جزئیات جا مانده باشد. این یک واقعیت است که 70 درصد جنایات در شب اتفاق می افتد و دوربین های سنتی قادر به ارائه تصاویر واضح تر نیستند.

دارک فایتر هایک ویژن کیفیت تصویر را تا حد زیادی بهبود بخشیده است. اکنون با این فناوری چهره ها واضح تر و راحت تر در محیط های اطراف، حتی در کمترین نور شناسایی می شوند. تصاویر دوربین هایک ویژن Darkfighter برای جمع آوری شواهد و حل پرونده بسیار ارزشمند هستند.

دوربین دارک فایتر

 

دوربین جدید DarkFighter از سنسورهای 1/1.8 اینچی برای افزایش وضوح تا 4 مگاپیکسل استفاده می کند. این تصویر HD اطلاعات دقیق تری را در مقایسه با مدل های 2 مگاپیکسلی دارد. دوربین های Darkfighter می توانند تصاویر تمام رنگی را در سطوح روشن تا 0.0005 لوکس ارائه دهند.

 

فناوری Darkfighter در دوربین های هایک ویژن چیست؟

Hivision سطح بالاتری از امنیت در شب را با جدیدترین دوربین های خود با تکنولوژی Darkfighter برای مشتریان تضمین می کند. Hikvision Darkfighter می تواند تصاویر روشن و شفافی را تا پایین ترین سطح نور ارائه دهد. در واقع تصاویر را تا روشنایی 0.001 لوکس به خوبی نمایش می دهد.

تصاویر دوربین دارک فایتر

همانطور که گفتیم فناوری دارک فایتر هایک ویژن با الهام گرفتن از عملکرد چشم انسان کار می کند. چشم ها از سلول های مختلف برای ترکیب اطلاعات رنگ و روشنایی استفاده می کنند و مغز آنها را با هم ادغام می کند تا تصویری واضح تری تولید کند. دوربین Darkfighter هایک ویژن از سنسورهای IR برای روشنایی و اطلاعات یک حسگر نور مرئی استفاده می کند تا با استفاده از هر دو ویژگی در ترکیب، بهترین ها را نمایش دهد.

این فناوری جدید برخلاف دوربین های سنتی که می توانند تصاویر تار یا تصاویر تک رنگ ارائه دهند، تصاویر را با کیفیت بالایی تولید می کند. برای شناسایی موثر رویدادهای مشکوک، دوربین های ارتقا یافته جدیدترین فناوری های مجهز به هوش مصنوعی و یادگیری عمیق می توانند اطلاعات بیشتری نسبت به دوربین های قبلی ضبط کنند.

از آنجایی که تشخیص رویداد با استفاده از سیستم های امنیتی رایج شده است، استفاده از دوربین هایی که می توانند جزئیات بیشتری را دریافت کنند، ضرور به حساب می آید. تمام اطلاعات به تعداد پیکسل های تصویر بستگی دارد، بنابراین پیکسل های بیشتر به معنی نتایج بهتر است.

زوم دوربین دارک فایتر هایک ویژن 35 برابر نسبت به دوربین های دیگر افزایش یافته است. این بدان معناست که دوربین جدید می تواند یک شی به طول یک متر را در 260 متر با وضوح 250 پیکسل شناسایی کند که برای داشتن دید واضح کافی است. چرا که زوم اپتیکال آن 16 برابر بیشتر است.

مقایسه دوربین دارک فایتر و لایت فایتر هایک ویژن

معرفی لایت فایتر

پیش از هر چیز بهتر است ابتدا یک شناخت کلی در مورد دوربین های لایت فایتر هایک ویژن داشته باشید. دوربین های سری LightFighter تصاویری شفاف با بازتولید رنگ واقعی در محیط های با نور روشن یا کنتراست بالا ارائه می دهند.

 

هایک ویژن به عنوان یک تولید کننده پیشرو جهانی در محصولات و راه حل های نوآورانه نظارت تصویری، در سال 2015 از دوربین های سری LightFighter رونمایی کرد. این دوربین قادر به تهیه تصویر در ارتفاعات و تصویربرداری با کنتراست بسیار بالا دست است. هر یک از هفت دوربین جدید LightFighter از فناوری فوق العاده 140 دسی بل WDR هایک ویژن برای دید استثنایی و پیشرو در صنعت در محیط هایی با نور روشن یا کنتراست بالا استفاده می کنند. نتیجه این پیشرفت، تصاویر واضح و غنی از جزئیات در شرایط روشنایی است که دوربین های WDR معمولی را شکست دادند.

کیفیت دوربین دارک فایتر

مقایسه Darkfighter و لایت فایتر

محدوده دارک فایتر هایک ویژن شامل دوربین های Bullet، دوربین های باکس و دوربین های IP Dome است که در هر سناریویی قابل استفاده هستند. سری Darkfighter هایک ویژن برای ارائه کیفیت تصویر بهتر در تاریکی یا در شرایط نوری ضعیف طراحی شده است. با محدوده دینامیکی گسترده WDR و رنگ هایی با درصد نور کم، می توانید هم مناطق روشن و هم مناطق تاریک را به وضوح ثبت کنید. به طوری که به شما این امکان را می دهد که ضبط هایی با شفافیت و وضوح بالا، حتی زمانی که کاملاً محیط تاریک است، ثبت کنید.

معرفی دوربین لایت فایتر در برابر دارک فایتر

 

 

در مقابل دوربین های سری LightFighter هایک ویژن برای ارائه تصاویری شفاف با بازتولید رنگ واقعی در محیط های با نور زیاد یا کنتراست بالا طراحی شده است. هایک ویژن لایت فایتر 140 دسی بل WDR را 100 برابر قدرتمندتر از دوربین های معمولی 120 دسی بل WDR طراحی کرده است. علاوه بر این شما می توانید عملکرد WDR را تنظیم کنید که به شما این امکان را می دهد تا ثبات رنگ ها را تصحیح کنید. LightFighter مخصوصاً برای موقعیت های با نور و پس زمینه روشن مناسب است و دوربین ایده آلی برای اشاره به پنجره ها و درهای ورودی است.

 

تفاوت بین دو دوربین در چیست؟

برای کار در منطقه ای که در ساعات تاریک شب نور خارجی ندارد، یک دوربین مداربسته که بتواند تمامی صحنه ها و اتفاقات را ضبط کند، مورد نیاز است.

مقایسه دارک فایتر و لایت فایتر

تجربه کاربران ثابت کرده که دوربین دارک فایتر کمی حساس تر است. در مقابل دوربین لایت فایتر محدوده دینامیکی بیشتری برای تصویربرداری دارد. یک پلاک در جلوی ماشین را به راحتی و با وضوح بالایی ثبت می کند. هیچ کدام از این دو دوربین با حداقل نور کار نمی کنند. لایت فایتر دارای یک نورافکن مادون قرمز است که آن را نسبت به سایر دوربین های مداربسته بسیار قدرتمند می کند. بطوریکه حدود 50 الی 75 متر را به خوبی نشان می دهد. اگر یک منبع نور خارجی در کنار این دوربین وجود داشته باشد، می تواند مفیدتر واقع شود.

حساسیت دوربین دارک فایتر

علاوه بر این یک دوربین لایت فایتر دارای ویژگی های بیشتر برای مناطقی با نور بسیار زیاد است. ویژگی مانند HLC که کمبود میزان نور را جبران می کند. در حالی که دارک فایتر برای مقابله با محیط های کم نور طراحی شده است. به همین دلیل است که برای کارهایی مانند خواندن پلاک ها انتخاب شده است. چرا که خواندن پلاک ها برای یک دوربین استاندارد بسیار سخت است.

تشابه دوربین لایت فایتر و دارک فایتر

با بررسی وجه تمایزهای هر دو دوربین بد نیست اندکی به شباهت های این دو دوربین بپردازیم. هر دو دوربین را می توانید در مکان های یکسان مانند فرودگاه ها، کارخانه ها، سازمان ها و مکان های وسیع استفاده کنید. با این تفاوت که یک دوربین بیشترین کاربرد را در شب دارد و دیگری بیشتری کاربرد را در روز دارد. به این ترتیب با توجه به اهمیت تصویربرداری در ساعات متفاوت شما می توانید هر یک از آنها را انتخاب کنید.