انتقال صدای دوربین مداربسته موضوع بسیار مهمی است. وقتی مشکلی در محل کار یا منزل پیش می‌آید، اهمیت این موضوع بیشتر مشخص می شود. شاید تصور کنید اکثر دوربین های امنیتی خانه صدا را نیز ضبط می کنند، اما همیشه اینطور نیست. دوربین‌ های امنیتی دارای صدا، یک میکروفون داخل دوربین یا یک رابط ورودی صدا برای اتصال میکروفون کمکی دارند. میکروفون های دوربین امنیتی، چه داخلی و چه خارجی، به اندازه کافی حساس هستند تا صداها را دریافت کنند. نتایج بسته به نویز محیط متفاوت خواهد بود، اما در کل دوربین های امنیتی راه بسیار خوبی برای ضبط ویدیو و صدا هستند.

نحوه انتقال صدای دوربین مداربسته

اگر برای صحبت با خانواده یا حیوانات خانگی خود در خارج از منزل نیاز به ضبط تصویری و صوتی یا ارتباط صوتی دو طرفه دارید، خرید دوربین مدار بسته با صدا انتخاب عاقلانه ای است. با وجود بسیاری از دوربین های امنیتی IP یا بی سیم در بازار با صدا و POE (سیمی)، نمی توان بهترین دوربین امنیتی با صدا را به راحتی پیدا کرد. ما با این مقاله به شما کمک می کنیم تا بهترین دوربین های امنیتی با صدا را که مطابق با نیازهای شما هستند، پیدا کنید.

نحوه فعال سازی قابلیت انتقال صدای دوربین مداربسته

چگونگی انتقال صدای دوربین مداربسته

در ادامه مبحث انتقال صدای دوربین مداربسته می بینیم که اکثر دوربین های مداربسته Wi-Fi مدرن (که دوربین های IP نیز نامیده می شوند) دارای میکروفون های داخلی هستند که برای سه منظور مورد استفاده قرار می گیرند. می توانید به وسیله این دوربین های مداربسته هنگام ضبط فیلم از یک رویداد، صدا نیز ضبط کنید. ضبط صدا می‌ تواند اطلاعات مفیدی مانند مشاجره با فردی خارج از کادر را که در ویدیو ضبط نشده است، مشخص کند. همچنین با این مدل از دوربین های مداربسته می توانید با استفاده از صدای دو طرفه از بلندگوی داخلی دوربین، با افرادی که نزدیک دوربین IP هستند صحبت کنید. اما یک سیستم دوربین مداربسته سنتی با کابل ‌های ویدئویی و دستگاه DVR معمولاً میکروفون ندارد. برای ضبط صدا با این سیستم ها باید دوربین های نظارت صوتی و DVR خاصی خریداری کنید. بسیاری از دوربین ‌های فضای باز ، از جمله مدل ‌های دوربین زنگ در، دارای قابلیت ‌های صوتی هستند.

نحوه انتقال صدای دوربین مداربسته

برای پی بردن به نحوه انتقال صدای دوربین مداربسته، می‌ توانید میکروفون ‌ها را روی دوربین ‌های مداربسته نزدیک لنز پیدا کنید. این میکروفون ها معمولاً شبیه سوراخ سوزنی به نظر می رسد، دقیقاٌ شبیه آنچه در بسیاری از انواع هدفون و تلفن های هوشمند می توانید پیدا کنید. معمولاً می‌توانید عملکرد ضبط صدا دوربین امنیتی را با استفاده از برنامه تلفن همراه دوربین یا منوی DVR خاموش کنید. می توانید از طریق بخش تنظیمات دوربین مداربسته، قابلیت ضبط صدا را خاموش کنید. لازم به  ذکر است که در دوربین های مداربسته با ورودی میکروفون خارجی، به یک میکروفون، یک کوپلر RCA برای اتصال میکروفون به دوربین و یک منبع تغذیه 12 VDC برای میکروفون در کنار دوربین نیاز دارید. در دوربین ‌های HDCVI و IP با ورودی صدای خارجی، هنگامی که یک میکروفون به دوربین متصل می ‌شود، صدا با سیگنال ویدیو ترکیب شده و از طریق کابل به HDCVI DVR یا NVR بازگردانده می ‌شود.

انواع CCTV با قابلیت انتقال صدا

در ادامه بررسی انتقال صدای دوربین مداربسته، می بینیم که انواع مختلفی از دوربین های مداربسته با میکروفون وجود دارد. همانگونه در مطالب بالا نیز اشاره شد دوربین های دوربین های امنیتی با صدای دو طرفه و دوربین مداربسته با پشتیبانی از میکروفون خارجی، از رایج‌ترین آنها هستند. نوع اول از این دوربین ها، دارای درگاه ورودی صدا می باشد که به شما امکان اتصال میکروفون خارجی برای ضبط صدا را می دهد. نوع دوم  دارای میکروفون و بلندگوهای داخلی است که به شما امکان می دهد بدون حضور فیزیکی صحبت های افراد دیگر را بشنوید.

یک دوربین امنیتی خوب با قابلیت انتقال صدای دوربین مداربسته، باید دارای وضوح حداقل 1080p یا 1920p (5 مگاپیکسل) باشد. با این نوع از دوربین های مداربسته می توانید ویدیوهای زنده را با تصاویر دقیق تر و واضح تر مشاهده کنید. دوربین های امنیتی HD با صدا نیز می توانند احتمال شناسایی چهره و حتی پلاک خودروها را افزایش دهند. دوربین هایک ویژن HD یکی از بهترین برندهای دوربین مداربسته است و دوربین های امنیتی زیادی با همین مشخصات دارد.

نحوه انتخاب دوربین امنیتی با ویژگی انتقال صدای دوربین مداربسته: بخش اول

در ادامه مبحث انتقال صدای دوربین مداربسته، به بررسی چگونگی انتخاب  بهترین دوربین مدار بسته صوتی می رسیم. دوربین آنالوگ به ورودی صدا مستقیماً از یک DVR (ضبط کننده ویدیوی دیجیتال) نیاز دارد. بنابراین صدا به شکل آنالوگ ضبط شده و در یک ضبط کننده به صدای دیجیتال تبدیل می شود. با این حال، DVR ورودی های محدودی دارد. سیستم دوربین امنیتی به دوربین های آنالوگ، HDCVI یا IP بستگی دارد. دوربین های مداربسته با میکروفون داخلی ساده ترین راه را برای اتصال به ضبط کننده ویدیوی امنیتی شما ارائه می دهند.

برای انتقال صدای دوربین مداربسته باید بدانید که دوربین ‌های HDCVI به کابل‌ هایی با اتصالات صوتی نیاز ندارند. سیگنال صوتی با سیگنال ویدیو ترکیب می شود. تنها چیزی که نیاز دارید یک قرقره کابل HD سیامی یا کابل کواکسیال RG59 است. سیگنال های صوتی، تصویری و برق از طریق کابل شبکه به دوربین های IP با صدا منتقل می شود. برای دوربین های آنالوگ، بهتر است از کابل برق صوتی تصویری 50 فوتی یا کابل برق صوتی تصویری 150 فوتی خود استفاده کنید.

میکروفون مخفی در دوربین های مداربسته

 بخش دوم

برای انتخاب بهترین دوربین با قابلیت انتقال صدای دوربین مداربسته، والدین می توانند از این نوع دوربین های امنیتی داخلی همراه با صدا، به عنوان مانیتور کودک استفاده کنند تا ببینند آیا فرزندشان به سلامت از مدرسه برگشته است یا زمانی که در محل کارشان هستند با آنها صحبت کنند. حتی صاحبان حیوانات خانگی می توانند از آنها به عنوان دوربین امنیتی حیوان خانگی با صدای دو طرفه استفاده کنند. دوربین های مداربسته دید در شب با قابلیت صدای دوطرفه در فضای باز بسیار مهم هستند.

در ادامه بررسی انتقال صدای دوربین مداربسته باید بگوییم که امنیت شبانه خانه و محل کار شما بسیار ضروری است.، بنابراین با دوربین های امنیتی صوتی وای فای یا POE نیمه یا تمام دوبلکس و دید در شب، می توانید روز و شب احساس امنیت کنید. برخی از دوربین‌ های مداربسته بی‌سیم با صدا، تصاویر رنگی دقیقی را حتی در شب ضبط می کنند و جزئیات واضح ‌تری را ارائه می ‌دهند. در وب سایت هایک لوک انواع دوربین های امنیتی با فناوری دید در شب وجود دارد که می توانید اطلاعات بیشتری در مورد آنها کسب کنید.

نحوه فعال کردن ضبط صدای دوربین های مداربسته

هایک لوک معتبرترین مرکز خرید دوربین با قابلیت انتقال صدای دوربین مداربسته

در بخش پایانی بررسی انتقال صدای دوربین مداربسته، ابتدا باید بدانید که کدام نوع از این دوربین ها برای شما مناسب تر است. هایک لوک نمایندگی فروش دوربین های مداربسته هایک ویژن و داهوا را دارد. می توانید انواع مختلف دوربین های امنیتی با قیمت مناسب را در هایک لوک پیدا کنید. اکثر دوربین های امنیتی مناسب برای استفاده در فضای باز میکروفون داخلی برای جلوگیری از ورود آب ندارند. برای ضبط صدا باید یک میکروفون خارجی به این دوربین ها اضافه کنید. اکثر دوربین های مداربسته IP با ویژگی های ورودی صدا دارای کانکتورهای صوتی RCA برای اتصال میکروفون به پیگتیل هستند. برخی از دوربین های IP Dome دارای بلوک های ترمینال در داخل هستند. در هر صورت، پیکربندی میکروفون خارجی با اتصال آن به دوربین امنیتی IP آسان است.

در ادامه مبحث انتقال صدای دوربین مداربسته و برای اتصال میکروفون به ورودی صدای RCA روی پیگتیل دوربین، RCA را به دوشاخه RCA متصل کنید. اگر فاصله بین دوربین و میکروفون زیاد است، می توانید از کابل RCA با انتهای نر برای اتصال ورودی و خروجی استفاده کنید. کانکتور برق آداپتور برق 12 ولت DC را به جک برق میکروفون وصل کنید. همچنین می توانید از منبع تغذیه POE برای میکروفون و دوربین با استفاده از اسپلیتر برق POE با یک تقسیم کننده برق 1 تا 2 DC استفاده کنید. فقط کابل POE را به اسپلیتر POE وصل کنید. برق دوربین و میکروفون را با یک اسپلیتر DC تقسیم کنید. به این ترتیب می توانید صداها را دریافت کنید.