دوربین مدار بسته ضد مه یا ضد دود Defog با تصاویر شفاف مشخص می شود. پردازش تصاویر در این نوع دوربین ها آسان است. الگوریتم بهبود و پردازش تصاویر بر اساس میزان غلظت مه صورت می گیرد. تصاویر با کیفیت خواهد بود. قبل از ارسال تصاویر به دستگاه، تصاویر با کیفیت بالا پردازش می شود.

از معایب این دوربین ها است که تصاویر در مانیتور، سیاه و سفید خواهد بود. ولی با بهبود کیفیت تصاویر می توان اطلاعات ارزشمندی را بدست آورد.

دوربین مدار بسته ضد مه یا ضد دود Defog

دوربین مدار بسته ضد مه یا ضد دود Defog و فناوری مه زدایی

دوربین مدار بسته ضد مه یا ضد دود Defog به فناوری مه زدایی مجهز است. در این مدل دوربین ها از دو فناوری استفاده شده است. اولی بهبود تصویر غیر مدل و دومی بهبود تصویر مدل است. در روش اولی کیفیت تصویر تا حد زیادی افزایش می یابد. در این روش کیفیت تصویر بهبود می یابد. تصاویر با کیفیت بالا به دستگاه ارسال می شود. پیکسل نمی شوند.

دوربین مدار بسته ضد مه با روش دومی نیز قابل استفاده است. تصاویر براساس پارامترهای فیزیکی بهبود داده می شود. با روش تخمین و ماکزیم، تصاویر بهبود داده می شود.

از آنجایی که دوربین‌های نظارتی اغلب در خارج از منزل نصب می‌شوند و انتظار می‌رود که 24 ساعته و 7 روز هفته عملکرد بالایی داشته باشند. این شرایط محیطی تأثیر زیادی بر کیفیت تصویر دوربین مداربسته به ویژه مه دارد. در بدترین شرایط جوی، بهترین عملکرد را دارند.

دوربین مدار بسته ضد مه را می توان در آب و هوای بارانی و طوفانی هم استفاده کرد. ذرات هوا حاوی رطوبت و بخار در مه عامل اصلی کاهش کیفیت تصویر است. مه و دود کیفیت تصویر را کاهش می دهد به طوری که جزئیات صحنه به وضوح دیده نمی شود. بنابراین فناوری مه زدایی یکی از فناوری های ضروری برای نظارت در فضای باز محسوب می شود.

هنگامی که شرایط آب و هوایی مه آلود توسط دوربین مجهز به تشخیص مه تشخیص داده می شود، تصویر به طور خودکار تنظیم می شود تا تصویری شفاف ارائه دهد.

دوربین مدار بسته ضد مه یا ضد دود Defog و کاربری

دوربین مدار بسته ضد مه برای محیط های بیرون مناسب است. می توان از این دوربین ها در محیط هایی که کیفیت تصاویر مهم است استفاده کرد. باند فرودگاه، ایستگاه های راه آهن، بنادر می توان از این دوربین ها استفاده کرد. سنسور این نوع دوربین نسبت به امواج مادون قرمز حساس است. با این دوربین ها می توان در شرایط باد، باران و گرد و غبار تصاویر با کیفیتی را بدست آورد.

لازم به ذکر است که این قابلیت در دوربین فعال شده باشد تا بتواند اثر مه و دود را از بین ببرد. در نهایت تصویر با کیفیتی را ارائه دهد. این تنظیمات در داخل نرم افزار دوربین انجام می شود تا تصاویر بدون تاخیر به دستگاه ضبط کننده ارسال شود.

دوربین مدار بسته ضد مه یا ضد دود Defog و نحوه کار

دوربین مدار بسته ضد مه یا ضد دود Defog برای ضبط تصاویر در شرایط مه و دود کارایی لازم را دارد. می توان تصاویر را با استفاده از فیلترهایی بهبود بخشید. اصلاح تصاویر به گونه ای است که کاربر بتواند تصاویر واضح را تشخیص دهد.

دوربین های موجود در فضای باز اغلب باید با شرایط آب و هوایی نامطلوب و شرایط جوی نامطلوب مقابله کنند. مه، باران، دود یا دود می تواند کیفیت تصویر را تا حدی تحت تاثیر قرار دهد که آن را غیرقابل تشخیص کند. ویژگی مه‌زدایی راه‌حلی برای این کار فراهم می‌کند.

تصاویر به دقت تجزیه و تحلیل می شود. سپس رنگ ها، کنتراست و نور به دقت بررسی می شوند. به این ترتیب دوربین تصاویری را ارائه می دهد که اشیا و افراد روی آن ها قابل شناسایی هستند. این همان مزیت دوربین محسوب می شود.

دوربین مدار بسته ضد مه یا ضد دود Defog و افزایش کیفیت تصاویر

دوربین مدار بسته ضد مه بر اساس الگوریتم هایی تصاویر را بهبود می بخشد. به همین دلیل است که می توان ادعا کرد که این نوع دوربین در شرایط بد آب و هوایی بهترین عملکرد را دارد.

بازیابی جزئیات تصویر

دوربین مدار بسته ضد مه یا ضد دود Defog به نحوی ساخته شده که می تواند تصاویر را بازیابی کند. تجزیه و تحلیل تصاویر مشخصه دیگر این نوع دوربین به شمار می رود. با این دوربین می توان را تصاویر را با کیفیت بالا بازسازی کرده و در نوبت بعدی آن ها را تجزیه و تحلیل کرد.

دوربین مدار بسته ضد مه می تواند قبل از بازیابی تصاویر را آنالیز کند. در صورت لزوم می توان دوباره تصاویر را بازسازی کرد و آنالیز را در مرحله بعد به انجام رساند.

دوربین مدار بسته ضد مه یا ضد دود Defog

دوربین مدار بسته ضد مه یا ضد دود Defog و محل استفاده

دوربین مدار بسته ضد مه برای محیط های بیرونی کاربرد دارد. از این نوع دوربین ها می توان متناسب با پروژه هایی که از اهمیت بسزایی برخوردار است استفاده کرد. بهرحال بارش باران و مه و دود در برخی از اماکن اجتناب ناپذیر است. در شرایط آب و هوایی مه که قابلیت دید در حد زیادی کاهش می یابد. می توان از این نوع دوربین استفاده کرد. با نصب این نوع دوربین در باندهای فرودگاه که مه غلیظی دارند می توان ترافیک هواپیماها را کنترل کرد.

مزایای دوربین مدار بسته ضد مه یا ضد دود Defog

دوربین مدار بسته ضد مه را می توان از بهترین دستگاه هایی دانست که برای پیشگیری از حوادث مناسب است. قابلیت دید وسایل نقلیه در جاده، ایستگاه راه آهن، باند فرودگاه موجب می شود که حادثه ای ناگوار اتفاق نیفتد. این چنین مزیتی در دوربین های معمولی مدار بسته وجود ندارد. به همین است که دوربین های ضد مه نسبت به نوع معمولی برتری دارند.

مکانیزم ها

دوربین مدار بسته ضد مه به مکانیزم هایی مجهز است. در صورتی که مقدار نور خیلی بیشتر باشد می تواند نور را تنظیم کند. این مکانیزم WDR نام دارد. مکانیزم DWDR  نوع دیگری از این گروه است. کارایی این مکانیزم کمتر است.

مکانیزم AGC می تواند کیفیت تصویر را در محیط های کم نور بهبود ببخشد. BLC می تواند پس زمینه با نورهای زیاد را حذف کند. این کار موجب بهبود تصویر خواهد شد. HLC تاثیر نورهای زیاد را از بین می برد. این کار موجب بهبود کیفیت تصویر خواهد شد. مکانیزم DNR نویز تصویر را از بین می برد. EIS لرزش را کاهش می دهد. ICR تاثیر امواج مادون قرمز را کاهش می دهد.

عوامل موثر

دوربین مدار بسته ضد مه یا ضد دود Defog براساس عوامل زیر موثر واقع می شود. اول، نور منعکس شده با پراکندگی ذرات اتمسفر ضعیف می شود و در نتیجه کنتراست کاهش می یابد.

دوم، ذرات هوا باعث می شود که تصویر واضح نباشد. در نتیجه جزئیات تصویر از بین می رود. سوم، نور طبیعی نامربوط از طریق انکسار باعث کاهش کنتراست و تغییر رنگ تصویر نهایی می شود.

دوربین مدار بسته ضد مه دوربین مجهزی برای استفاده در مناطق کوهستانی محسوب می شود. کنتراست و رنگ تصویر صحنه در فضای باز تغییر می کند یا کاهش می یابد و بسیاری از ویژگی های تصویر را پوشانده یا محو می کند. در نتیجه تصویر ضبط شده واضح نیست. بنابراین عرضه و تقاضای بازار این نوع دوربین ها بالا است.

فناوری مه زدایی دوربین را می توان به دو نوع تقسیم کرد: مه زدایی فیزیکی و مه زدایی دیجیتال. مه زدایی فیزیکی که مه نوری است عمدتاً توسط لنز دوربین به دست می آید، لنز مه با کیفیت بالا به طور کلی در لنز بزرگنمایی الکتریکی بزرگ مشاهده می شود که عمدتاً در بنادر، جنگل و جاده کوهستانی استفاده می شود.

مه زدایی دیجیتال روی دوربین اجرا می شود. این یک فناوری بازیابی تصویر بر اساس مدل ادراک بصری انسان است. کم هزینه است، به راحتی قابل استقرار است و برای استفاده در خیابان ها و نظارت بر بندر یا ساحلی مناسب است. با این قابلیت می توان تمامی فعالیت هایی که در بنادر صورت می گیرد را به راحتی نظارت و بررسی کرد. شما می توانید این دوربین ها را با قیمت مناسب از وب سایت هایک لوک خریداری کنید.