سیستم امنیتی از بخش های مستقلی تشکیل شده است که حذف هر یک از آنها پروسه ثبت و ضبط تصاویر را مختل می نماید. در صورتی که کاربر دوربین مداربسته در انتخاب بهترین محل نصب کوتاهی نماید در فعالیت این سیستم  اختلال ایجاد خواهد نمود. در نتیجه در هنگام استفاده از سیستم های امنیتی باید به موارد گوناگونی توجه نمود. برای مثال انتخاب بهترین مدل دوربین مداربسته، انتخاب بهترین سیستم های پشتیبانی، ضبط و در نهایت بهترین محل نصب دستگاه ضبط دوربین مداربسته dvr از جمله موارد قابل توجه در استفاده از یک سیستم امنیتی می باشد.

انواع دستگاه های ضبط کننده تصاویر ارسال شده توسط دوربین مداربسته

حفظ و ارتقاء امنیت در محیط زندگی و کسب و کار دلیل اصلی استفاده از سیستم های نظارتی و به ویژه دوربین مداربسته می باشد. این وسایل در نقش حواس بینایی و شنوایی کاربران فعالیت می نمایند. سیستم نظارتی از بخش های متفاوتی تشکیل شده است، که هر یک از آنها در کنار یکدیگر یک سیستم کامل را تشکیل می دهند. یکی از اجزاء مهم در سیستم های امنیتی که نقش کلیدی را بر عهده دارد دستگاه های ضبط کننده تصاویر می باشند. به طور کلی کاربران سیستم های امنیتی بر اساس نیاز های خود از دو نوع دستگاه ضبط کننده تصویر می توانند استفاده نمایند.

دستگاه های ضبط کننده تصویر را براساس اینکه شما از چه نوع دوربین مداربسته ای استفاده نموده اید می توانید به سیستم نظارتی خود بیفزایید. اما در تعریف کلی دستگاه ضبط کننده تصویر NVR را در سیستم های نظارتی که تحت شبکه فعالیت می نمایند مورد استفاده قرار می دهند. حال آنکه سیستم های نظارتی DVR برای ضبط و ثبت تصاویر به صورت دیجیتالی استفاده می نمایند.

بررسی دستگاه ضبط تصویر DVR

برای یافتن بهترین محل نصب دستگاه ضبط دوربین مداربسته dvr نیاز است تا کاربران این دستگاه ها مقداری نسبت به این وسیله شناخت پیدا نمایند. DVR در واقع مخفف عبارت Digital Video Recorder می باشد که در زبان فارسی به مفهوم دستگاه ضبط کننده دیجیتال می باشد. طرز کار در دستگاه ضبط کننده DVR به این شکل است که یک رابط مسئول اتصال دستگاه به دوربین مداربسته می باشد. تصاویر دریافت شده توسط دوربین مداربسته توسط این رابط به دستگاه DVR انتقال داده می شود. در دستگاه DVR تصویر آنالوگ به تصویر دیجیتالی تبدیل می شود.  در نهایت به قسمت هارد دیسک  انتقال داده می شود و در آن بخش ذخیره می شود. حضور این دستگاه در سامانه نظارتی بسیار ضروری می باشد. این دستگاه الکترونیکی در ذخیره تصاویر ثبت شده توسط دوربین مداربسته نقش کلیدی را ایفا می نماید.

از مهمترین مزایای استفاده از این دستگاه این است که به طور همزمان دستگاه DVR قادر به پوشش دهی چندین دوربین مداربسته می باشد. در تعریف کلی می توان نقش دستگاه DVR در سیستم نظارتی آنالوگ را کاملا مشابه با نقش سرورها دانست. دستگاه DVR در ذخیره ی تصاویر ثبت شده توسط دوربین مداربسته نقش پایه ای را ایفا می نماید. همچنین شما با کمک این دستگاه قادر هستید تا تصاویر دوربین مداربسته را به صورت کاملا پیوسته در اختیار داشته باشید. استفاده از این دستگاه به کاربر این امکان را می دهد تا تصاویر دوربین های مداربسته را بر اساس علایق و نیازهای خود کنترل نماید. برای مثال کاربر با استفاده از این دستگاه قادر به ایجاد تغییر(رنگ، نورو…) در تصاویر دوربین ها می باشد.

مزایای کاربرد دستگاه ضبط DVR

استفاده از این دستگاه برای کاربران دوربین مداربسته مزایای فراوانی را به همراه دارد. برای مثال با کاربرد دستگاه DVR شما در رابطه با قطع شدن ثبت و ضبط تصاویر نگرانی نخواهید داشت. همچنین استفاده از این دستگاه برای کاربران سیستم امنیتی بسیار راحت و آسان می باشد. تمامی امتیازات ذکر شده درمتن نشان دهنده لزوم استفاده از دستگاه ضبط DVR می باشد. خال نیاز است تا کاربران سیستم های امنیتی به انتخاب بهترین محل نصب دستگاه ضبط دوربین مداربسته dvr  مبادرت نمایند.

بهترین محل نصب دستگاه ضبط دوربین مداربسته dvr 

 دوربین مداربسته  در سیستم های امنیتی نقش نظارتی انکار ناپذیری در حفظ امنیت محیط زندگی و کار انسان ها بر عهده دارند. یکی از موارد مهمی که در زمان استفاده از دستگاه DVR باید در نظر داشته باشید انتخاب بهترین محل نصب دستگاه ضبط دوربین مداربسته dvr  می باشد. نقش کلیدی این دستگاه ها در ذخیره تصاویر ثبت شده توسط دوربین مداربسته و در شرایط بحرانی ارسال آلارم های امنیتی سبب می شود تا در زمان نصب آن بسیار حساسیت به خرج دهیم. بی دقتی در انتخاب مکان نصب DVR به سارقان  امکان می دهد تا با تخریب دستگاه های نظارتی به اعمال مجرمانه خود بپردازند.

معرفی برخی از مکانهای مناسب برای نصب دستگاه DVR

برخی تصور اشتباهی دارند که حساسیت خاصی در محل نصب سیستم های آنالوگ وجود دارد. در حالی که اینگونه حساسیت ها در مورد محل نصب سیستم های تحت شبکه چندان جایز نمی باشد. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که در هر دو سیستم کاربران به محل نصب سیستم های امنیتی باید اهمیت نشان دهند. در نتیجه این باور کاملا اشتباه می باشد و در زمان نصب سیستم های نظارتی کاربران باید دقت بالایی را از خود نشان بدهند. این امر در مورد دستگاه های ضبط تصاویر از حساسیت بیشتری نیز برخوردار می باشد.

زیرا در صورت آسیب به این بخش قسمت زیادی از تصاویر ثبت شده توسط دوربین مداربسته از دسترس کاربر سیستم امنیتی خارج می گردد. در نتیجه در زمان نصب دستگاه DVR باید به این نکته توجه داشته باشید که محل نصب آن باید به گونه ای انتخاب شود که دستگاه از آسیب های فیزیکی و حتی تخریب کاملا در امان باشد. در ادامه به معرفی برخی از بهترین محل نصب دستگاه ضبط دوربین مداربسته dvr  به شما عزیزان خواهیم پرداخت.

معرفی راهکارهای محافظت از دستگاه ضبط تصاویر DVR

کاربران سیستم های نظارتی از طریق روش های گوناگون و بهترین محل نصب دستگاه ضبط دوربین مداربسته dvr  می توانند از سیستم های نظارتی خود در برابر آسیب ها محافظت نمایند. یکی از روش های محافظت از دستگاه DVR استفاده از باکس هایی می باشد که به امر محافظت از سیستم نظارتی کمک می نمایند. البته در رابطه با محل قرار گیری این ادوات نیز شما نیاز به توجه زیادی دارید. در اولین گام برای نصب دستگاه های ضبط کننده توجه داشته باشید که این سیستم را در مکانی نصب نمایید که برای شما امکان یک کابل کشی راحت را فراهم نماید. همچنین توجه داشته باشید که این ادوات جزء وسایل الکتریکی طبقه بندی می شوند. در نتیجه زمان نصب آنها دقت داشته باشید که تهویه مناسبی برای سیستم وجود داشته باشد. همچنین احتمال خساراتی مانند آتش سوزی را در زمان نصب دستگاه DVR در نظر داشته باشید.

بهترین محل نصب دستگاه ضبط دوربین مداربسته dvr   قرار دادن آنها در قسمت های زیر سقف بنا و یا در اتاق های مخفی ساختمان مانند اتاق زیر شیروانی می باشد. شاید تصور کنید که در این شرایط دسترسی به اطلاعات برای کاربر دشوار خواهد شد. اما دقت نمایید که این نگرانی برای سارقین و مجرمان نیز وجود خواهد داشت و دسترسی به سیستم امنیتی برای آنها نیز کاری دشوار می باشد. همچنین شما می توانید با قرار دادن دیوار کاذب و یا استفاده از قفسه ها دستگاه DVR را از دید مجرمان محفوظ نمایید. استفاده از کمدها نیز می تواند تا حد زیادی به شما در حفظ و نگهداری از دستگاه DVR کمک نماید.

البته در زمان نصب دستگاه DVR توجه داشته باشید که تا حدالامکان این سیستم ها را در کمترین فاصله با دوربین های مداربسته نصب نمایید. همچنین در زمان نصب این تجهیزات تا حد امکان آنها را از دیدرس دیگران مخفی نمایید. توجه به تمامی موارد یاد شده در متن می تواند شما را در انتخاب بهترین محل نصب دستگاه ضبط دوربین مداربسته dvr  کمک نماید.